Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: adiq »

Dlatego skoro wspominamy o tunerach na Enigmie to nie ograniczajmy się do samych zachwytów, tylko wypadałoby czasami nazwać niektóre rzeczy po imieniu zamiast tłumaczenia: "a do czego Ci to w ogóle potrzebne?". A zgrzytów jest sporo i jak widać nawet z tak podstawowymi funkcjami jak LCN potrafi być problem. I to są zgrzyty już na etapie pierwszego uruchomienia tunera i wstępnej konfiguracji.

Później przy korzystaniu wychodzą w praniu wychodzą jeszcze ciekawsze kwiatki, np. jeśli kontroler dysku przenośnego pozwala na modyfikację czasu usypiania dysku, to Enigma przy każdym uruchomieniu systemu zmieni go sobie na 30 sekund. Po podłączeniu jeszcze jest ok, ale któryś skrypt przy uruchamianiu systemu grzebie w konfiguracji dysku. Na żadnym innym urządzeniu ani dystrybucji Linuksa nie spotkałem się z takim dziwactwem, a tutaj na wszystkich softach jedynym trwałym rozwiązaniem jakie znalazłem była zmiana nazwy pliku 'sdparm'. Nadal będzie dostępny przez terminal, ale przynajmniej system nie będzie bez pytania mieszał z dyskami.

Sporo jest takich problemów niczym z komunizmu, tzn. bohatersko trzeba walczyć z problemami nieznanymi na innych urządzeniach, ale nie chcę się rozpisywać. Osoby nastawione na "mam linuxa więc mogę wszystko" też mogą ostudzić zapał, bo nie ma tutaj nawet skompilowanego MariaDB żeby postawić sobie prostą bazę pod Kodi (zresztą samo Kodi dostępne w repozytoriach też jest okrojone o obsługę zdalnych baz danych).

I żeby nie było, że jestem tylko na 'nie', ciężko wrócić do spartańskich interfejsów na TV i chińskich STB po przyzwyczajeniu do wygody OpenATV, ja wydanych pieniędzy nie żałuję, ale czy ta wygoda jest warta dopłacania 400zł, to już każdy musi sobie odpowiedzieć sam.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Ramirez,
Cenne wskazówki, cóż, całe życie człowiek się uczy.
Na razie pozostanę przy rozwiązaniu z PC Win-7 z tunerem Hauppauge/DVBViewer. Ten soft podobno można rozbudować (za dopłatą) o coś "serwerowego", może też będzie łączność ze smartfonem w roli pilota, muszę obadać.
Dzięki za inspirację!

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

Do Waszych uwag odnośnie tunerów Linux odniosłem się we właściwym wątku:
:arrow: tutaj

przemeg
Posty: 3
Rejestracja: 19 stycznia 2022, o 22:45
Miejscowość: Tychy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przemeg »

Cześć, szukam tunera, który posłuży mi do odbioru podstawowego pakietu telewizji UPC i najlepiej od razu z obsługą DVB-T2. Wstępnie znalazłem dwa modele, tj. AB Terebox T2 i Opticum Lion 5-M (ewentualnie jakiś inny model tej marki - jest ich wiele i nie bardzo wiadomo czym się różnią). Ten pierwszy jest trochę droższy, ale zrobił na mnie lepsze wrażenie i już go zamówiłem. Jednak póki co mogę anulować zakup lub po prostu go zwrócić, dlatego chciałbym zasięgnąć opinii czy to słuszny wybór? Dodam, że nie zależy mi na jakichś szczególnych funkcjonalnościach internetowych, chcę coś prostego, stabilnego, szybkiego, z nieodrzucającym interfejsem, sensowną głowicą i pilotem który nie będzie totalną tandetą.
A może powinienem zdecydować się na jeszcze inny model? Z góry dzięki za opinie ;)

Serek
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2020, o 09:52
Miejscowość: Twardogóra
Odbiornik: TechniSat TERRABOX T3

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Serek »

przemeg pisze: 21 stycznia 2022, o 00:00 Cześć, szukam tunera, który posłuży mi do odbioru podstawowego pakietu telewizji UPC i najlepiej od razu z obsługą DVB-T2. Wstępnie znalazłem dwa modele, tj. AB Terebox T2 i Opticum Lion 5-M (ewentualnie jakiś inny model tej marki - jest ich wiele i nie bardzo wiadomo czym się różnią). Ten pierwszy jest trochę droższy, ale zrobił na mnie lepsze wrażenie i już go zamówiłem. Jednak póki co mogę anulować zakup lub po prostu go zwrócić, dlatego chciałbym zasięgnąć opinii czy to słuszny wybór? Dodam, że nie zależy mi na jakichś szczególnych funkcjonalnościach internetowych, chcę coś prostego, stabilnego, szybkiego, z nieodrzucającym interfejsem, sensowną głowicą i pilotem który nie będzie totalną tandetą.
A może powinienem zdecydować się na jeszcze inny model? Z góry dzięki za opinie ;)
Miałem różne tunery ale https://www.technisat.com/pl_PL/TERRABO ... 792-23560/ jest dla mnie najlepszy.
Na plus: czułość głowicy, menu, pilot z możliwością sterowania TV.

przemeg
Posty: 3
Rejestracja: 19 stycznia 2022, o 22:45
Miejscowość: Tychy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przemeg »

Dzięki za odpowiedź, ale nie widzę, by miał obsługę dvb-c

Serek
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2020, o 09:52
Miejscowość: Twardogóra
Odbiornik: TechniSat TERRABOX T3

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Serek »

przemeg pisze: 21 stycznia 2022, o 14:35 Dzięki za odpowiedź, ale nie widzę, by miał obsługę dvb-c
Wg. mnie od tego co podałem bez DVB-C, trochę gorszy, lecz z możliwością odbioru kablówki jest https://ferguson-digital.eu/produkt/ariva-t75/
Test https://www.youtube.com/watch?v=ZAfe_cE ... x&index=10

AB Terebox T2 który wybrałeś, jest też dobrym wyborem.

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mihau »

^ Pod jakim względem Ariva T75 jest trochę gorsza od Terraboxa T3? W recenzji Terraboxa T3 na YT zauważyłem, że ma on identyczną oprawę graficzną i identyczne EPG jak Opticum Nytrobox NS. Ariva ma EPG też w formie tabelki na, której widać bieżącą ramówkę kilku stacji jednocześnie, tak jak telewizory z wbudowanym tunerem, a w EPG tego Terraboxa można tylko przeglądać ramówkę każdej stacji z osobna, jak w Mancie i Wiwach z ery wyłączania analogu.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

""a w EPG tego Terraboxa można tylko przeglądać ramówkę każdej stacji z osobna, jak w Mancie i Wiwach z ery wyłączania analogu.""


Bo zwyczajnie takie EPG jest bardziej przejrzyste i lepsze. Nie wyobrażam sobie nastawiać nagrywanie w epg jakie wciskają w telewizorach. Musiałem kupić zewnętrzy tuner tak mnie to wkurzało.

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mihau »

^ Chyba se jaja robisz.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Ramirez »

https://imgur.com/akvPs1e

W życiu. To jest najlepsze EPG jakie istnieje.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

najlepsze EPG jakie istnieje...

Pokazałbym co potrafi w tej materii DVBViewer ale nie potrafię podłączyć obrazka...

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: mihau »

Ramirez pisze: 21 stycznia 2022, o 21:21 https://imgur.com/akvPs1e

W życiu. To jest najlepsze EPG jakie istnieje.
No super, tylko, że w okienku w EPG Nytroboxa NS czy Terraboxa T3 nie zobaczysz dla danej stacji aż 24 pozycji z ramówki naraz bez przewijania, przełączania, tylko 5.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@Ramirez trzeba było napisać że to z tunera na Linux ;-)

Potwierdzam, najlepsze jak sobie można wyobrazić. Poza tym można ustawić układ tego EPG bo jest sporo ustawień od tego, nawet odległości między liniami tekstu.

Serek
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2020, o 09:52
Miejscowość: Twardogóra
Odbiornik: TechniSat TERRABOX T3

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Serek »

mihau pisze: 21 stycznia 2022, o 18:08 ^ Pod jakim względem Ariva T75 jest trochę gorsza od Terraboxa T3? W recenzji Terraboxa T3 na YT zauważyłem, że ma on identyczną oprawę graficzną i identyczne EPG jak Opticum Nytrobox NS. Ariva ma EPG też w formie tabelki na, której widać bieżącą ramówkę kilku stacji jednocześnie, tak jak telewizory z wbudowanym tunerem, a w EPG tego Terraboxa można tylko przeglądać ramówkę każdej stacji z osobna, jak w Mancie i Wiwach z ery wyłączania analogu.
Na kilku sklepach internetowych, kupujący opisują iż tuner ma tendencję do losowego zawieszania się - tylko wyłączenie i ponowne włączenie pomaga.
Może to rozwiązali nowym firmware z 18-01-2022 r. https://ferguson-digital.eu/download/?d ... 5/firmware
Wygląd np. tunera, w tym jego menu to jedno, stabilność działania to drugie.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: qwerty »

Ktoś ma adres strony internetowej LTC?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

LTC jest marką firmy Lamex. Mają w ofercie bardzo baogaty asortyment, ale w nawiązaniu do tematu podaję link do oferty dekoderów (są tam m.in. dwa modele Opticum, bo Lexton sprzedaje także sprzet innych marek)
https://www.lamex.pl/tunery-dvb-t/k/267

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: qwerty »

Wielkie dzięki.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Lamex - zadziwiająca stronka, żadnych cen nie widzę, czyżby firma wychodziła z założenia, że skoro chcę znać ceny to na te towary mnie nie stać??? A gdy kliknąłem "tylko dostępne" to z 17 pozycji zrobiło się zaledwie 5.

przemeg
Posty: 3
Rejestracja: 19 stycznia 2022, o 22:45
Miejscowość: Tychy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: przemeg »

Korzystam z tego wspomnianego wcześniej AB Tereboksa T2 i mam pytanko, fajnie działa zarówno w przypadku DVB-T(2) i DVB-C tylko niektóre kanały znalazł mi podwójnie i z tego co widzę, dla poszczególnych kanałów są cztery PID-y wypisane w formacie xxx/xxx/xxx/xxxx i o ile pierwsze trzy pidy są dla obu kanałów identyczne, tak czwarty nieznacznie różni się wartością. Ktoś wie za co ten PID odpowiada? Jako jedyny ma cztery cyfry. Zastanawiam się czy mogę z listy usunąć którykolwiek z kanałów, czy jednak jest w nich jakaś różnica.

Zablokowany