Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Bracket
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2013, o 10:41

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: Bracket »

Witam.
Antena to DIPOL 16/21-69. mam podłączone 2 TV(przez rozgałęźnik), jeden to ten tuner i MiBOX a drugi przez Ferguson ARVIVA Combo. Sęk w tym że do niedawna miałem sygnał DVBT2 na ARIVA( moc S:80%; jakość Q:98%) , a dziś spadek do S: 48% Q:0%. Brak sygnału. Przeskanowanie ponowne wyszukuje tylko DVB-T: z TVP1,TVP2 Info , Historia. Antena przestała działać? Mam wzmacniacze do każdego TV. (bez anteny S: 16% Q:0%.).pozdr.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2022, o 15:30 przez Bracket, łącznie zmieniany 1 raz.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

@Bracket,
sprawdź na samej jednej antenie bez kombinacji i czy to samo,czy tez na tym MIBOX zrywa, bo każdy wzmacniacz też ma inne wzmocnienie, dodatkowo na różnych tunerach też może być inaczej, coś ta twoja instalacja musi być nie tak wynika,
mówię podłącz samą antenę do MIBOX i wtedy patrz, inaczej może sygnały rozchodzą w tej twojej instalacji lub jedno drugie zakłóca.
Mówię odłącz ten Ferguson i ten rozgałęźnik, bo też może obniżać sygnał i zobacz od razu z anteny.

Bracket
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2013, o 10:41

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: Bracket »

Odkręciłem antenę od kabla . Sygnał pozostał bez zmian. Przepiąłem ją na jednym kablu bez wzmacniaczy bezpośrednio do Arivy. Bez zmian. Chyba antena. K.. Co zmiana systemu to problem...

Bracket
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2013, o 10:41

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: Bracket »

Jaką antenę polecacie? Ten dipol ATK16 chyba już nie wystarcza.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

Antena dobrze zrób, ustaw i wtedy najpierw na jednym dobrze posprawdzaj. Czyli sprawdź ją najpierw na tym fergusonie, potem na drugim, porównaj. Antena jaka? Zależy od lokalizacji w jakiej mieszkasz, czy daleko do nadajnika masz, na jakim terenie mieszkasz, zalesionym, czy nie zalesionym, przeszkody jakieś masz w kierunku na nadajnik, jak wysoko ta antena umieścisz i na jakim terenie mieszkasz na górce w dołku? Miast, wioska, prowincja ile km. od nadajnik?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

Sąsiedzi jakie mają anteny? Popatrz jakie, jak ustawione i daj podobnie powinno odbierać.

Bracket
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2013, o 10:41

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: Bracket »

Witam.
Mieszkam w Poznaniu na osiedlu (10 piętro). Nikt na osiedlu nie ma anten, wszyscy kablówka. Ja mam tylko internet, TV z naziemnej. Generalnie od 8 lat telewizji nie oglądam, może czasem jak są mecze. W związku z tym chciałbym mieć działający TV na listopad.
W tej chwili rozebrałem całą instalację i podłączyłem antenę( Antena to DIPOL 16/21-69.) z Fergusonem bez zasilacza ( w antenie mam wzmacniacz). s:63% Q:0%. Czekam na symetryzator chcę go zamienić za wzmacniacz który jest w puszce antenowej. Jak się nie zmieni , zmuszony będę do wymiany anteny. Nadajnik Śrem 28km.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

W Poznaniu na 10 piętrze jeszcze bez problemu powinno wszystko śmigać i bez wzmacniaczy żadnych na samym symetryzatorze i jakiejś małej antence, chyba, że masz kierunek na nadajnik zasłonięte kilkoma jeszcze blokami 10 piętrowymi, wtedy może być problem.
Właśnie jak napisałem wyjmij z tej anteny ta płytka wzmacniacza, wstaw symetryzator, dobrze nakieruj antena na nadajnik i wtedy sprawdzaj. Wzmacniacze też powodują różne zakłócenia zwłaszcza jak niewłaściwy jest wstawiony, a tutaj nie widzę w twoim przypadku nawet wstawiania żadnego, możesz dać nawet mniejszą antenę, a nawet na drucie samym wystawionym przez okno powinno ci wszystko odbierać jak należy.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

https://emimaps.emitel.pl/

tu masz mapę zobacz, gdzie koło siebie masz nadajniki od danego MUX.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

https://radiopolska.pl/wykaz/obiekt/125

Ze Śremu masz ten nadajnik na południe od Poznania powinno ci tam wszystko działać. Link powyżej.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

Na południe od twojego bloku nie widzisz tego nadajnika z bloku? Tam gdzie słońce świeci o 12 w południe.
Weź lornetka i sprawdzaj jak masz na południowy kierunek okno i tam antena kieruj i ustawiaj. I jak dałeś od strony północnej ta antena to nie dziwne, że ci nie odbiera.......wzmacniacze powyjmuj, bo tylko zakłócenia powodują. ;)

Bracket
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2013, o 10:41

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: Bracket »

Ok. Jak przyjdzie symetryzator, zamienię. Antena jest ustawiona +/-5* Na kierunku masztu w Śremie, mam 1 blok 10piętrowy w odległości ok. 500m.To wszystko. Przecież wiem że powinno działać, do tej pory nie miałem problemów na DVB-T. Jak napisałem działały wszystkie MUXy prócz MUX8(brak polaryzacji pionowej w antenie). Mam nadzieję że ten symetryzator pomoże. Pozdr.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

To jak masz blok 10 piętrowy 500 m. na ten kierunek Śrem i zasłania wszystko, antena nie będzie widziała dobrze tego nadajnika na horyzoncie mogą być problemy. Najlepiej antena dać powyżej tego bloku, żeby go minęła nad nim i sygnał przeszedł nad nim, ale próbuj. Też powinno odbierać jak tylko jedn ten blok.
Gdybyś dał antena siatkowa, wsadził w nią ten symetryzator na kanały 1-69 z pasmem VHF,MUX-8 masz tam w poziomie nadawany ze Śrem z 22 kW, to na tej wysokości i odległości też ci on powinien odbierać bez problemu.
Gorsza sprawa by była gdybyś miał przy bloku las, puszczę wysoką na 10 pięter i to ci zasłaniało kierunek nadajnika,
wtedy odbioru by ne było wcale, dodatkowo las na wietrze rusza powoduje zakłócenia, wiosną puszcza to liście,
a blok ten naprzeciw zdaje się stabilnie stoi i nie rusza, jedynie co mury i beton mogą trocha ten sygnał osłabiać.
Próbuj i pisz o efektach. ;)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

I jak mury, beton będą też mocno tłumiły ten sygnał, bo ci zasłania ten kierunek cały na nadajnik następny blok, w mieście też są też inne różne zakłócenia fal radiowo-telewizyjnych, to dałbym sobie z tym spokój i zrobił tv satelitarna lub wziął kablówka.
Albo oglądał tv z internetu i bez żadne anteny.
A jeszcze pozmniejszają te moce nadawcze przy tej zmianie na DVB-T2, HEVC, zasięg tego jeszcze dodatkowo zmniejszy, dałbym se spokój.
Musisz też dobrze antenę ustawić wcelować w ten nadajnik, bo 1 cm. nie w ta strona i też może być nie tak i potem zrywać, próbuj też w różne miejsca, bo w jednym może nie odbierać, a przesuniesz cała antena w bok lub do drugiego pokoju już będzie ok.
A przy tym kierunku zasłoniętym drugim blokiem, to może to całkiem w innej pozycji nawet odbierać nie koniecznie w kierunku jej ustawionym na ten nadajnik, musisz próbować testować, nie da wyregulować daj sobie z tym spokój i mocno ci tam zasłania. :roll:

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

Ustaw sobie linie prostą na google maps od tego nadajnika do twojego bloku i zobacz miej więcej jaki to kierunek wychodzi i dawaj antena w to miejsce, gdzie jest najmniej zasłonięte i widać jak najlepiej ten horyzont. Staraj się pominąć ten blok naprzeciw co zasłania w jej ustawaniu. Ustaw na południowy kierunek powinno coś łapać.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

Musisz tam dobrze kręcić antena ta, bo po te zmiany dobrze tam nakręcili w Poznaniu,
MUX-1(kanał 29) i MUX-2(kanał 23), masz tam w DVB-T2 ze Śremu, ze 100 kW, MUX-5 test TVP(kanał 39) ze 40 kW też ze Śrem,
MUX-3 masz jeszcze w DVB-T (kanał 27) z inny nadajnik Piątkowo(Poznań) z 20 kW, to będzie na północ od Ciebie,
MUX-8 masz też jeszcze w DVB-T (kanał 9) w poziomie z jeszcze inny nadajnik z AE (Poznań) w centrum Poznań z 0,5 kW...............
Więc problemy mogą być i to spore......... :roll:

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: wiertolot »

MUX-8 masz tam, aż z trzech nadajników i lokalizacji to musi to ci tam odbierać,
na północ od Ciebie w pionie z Oborniki/Uścikowo z 5,5 kW --kanał 9,
w centrum w poziomie z AE/Poznań z 0,5 kW--- kanał 9,
na południe od Ciebie w poziomie z Śrem, z 22 kW---kanał 9,
Musi ci z któregoś łapać.
MUX-3 w starym DVB-T też masz jeszcze ze Śrem, ze 110 kW, na kanale 27.
Ludzie na wioskach, prowincjach, mieszkający, daleko od nadajników na terenach mocno zalesionych i gdzie całkiem te sygnały nie dochodzą mają gorsze problemy jak w Poznaniu. Tam kablówek nie ma i śwatłowodu.
Zostaje sama tv satelitarna lub marna neostrada lub marny UMTS bez LTE lub całkowicie bez zasiegu nawet podstawowego GSM. :roll:

Bracket
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2013, o 10:41

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: Bracket »

Dziś dotarł symetryzator. Po wymianie S:87%. Q:97. Działają MUX1, MUX2, MUX3, MUX4, MUX5.Tylko MUX8 nie działa. To wszystko na Fergusonie. Niestety tuner Geniatech T230A nadal nie działa(tzn zacina obraz). Może ktoś polecić sterowniki i program do odbioru na PC? Chciałbym spróbować odpalić na komputerze. Wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć. Pozdr.

Awatar użytkownika
nieznanisprawcy
Posty: 61
Rejestracja: 18 maja 2012, o 14:18
Odbiornik: WIWA HD-50 new
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Kamieńsk

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: nieznanisprawcy »

Jaki tuner usb DVB-T2 z polskiego sklepu polecacie?

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: ams8 »

nieznanisprawcy pisze: 26 maja 2022, o 15:01 Jaki tuner usb DVB-T2 z polskiego sklepu polecacie?
Polecam bardzo dobre rozwiązanie dla osób wymagających, czyli nie jest tanie, a ponadto dla sprawnego działania wymaga "mocnego" komputera.
Jakieś pół roku temu kupiłem (w Morele) Hauppauge Tuner WinTV dualHD, zależało mi na podwójnym tunerze, żeby móc nagrywać 2 audycje jednocześnie tzn. w tym samym przedziale czasowym.
Działa mi rewelacyjnie z softem DVBViewer (trzeba dokupić) - mogę nagrywać jednocześnie z dwóch muxów wszystkie audycje (czyli coś jakby 2x8). Jest to oczywiście zjawisko, które moja Żona zalicza do kategorii "fiksum-dyrdum", ale warto mieć taką możliwość, no i duuuży dysk.
Uwaga: do tunera "dołączony" jest soft (link), u mnie się nie sprawdził. Ponadto jest w komplecie solidny pilot, ale nie umiem go sensownie wykorzystać. Zamiast niego posługuję się smartfonem. I tu zdziwienie - do pilota potrzebna mi latarka, żeby widzieć klawisze. A smartfon świeci. I na jego ekraniku widzę m.in. tytuł pliku odtwarzanego na PC za pomocą VLC.

Zablokowany