Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: Ramirez »

Do pospolitego tunera Astrometa pojawiła się nowa wersja programu TVR w wersji 5.0 do pobrania na stronie producenta. Wstępnie wydaj się że nareszcie będzie można go używać bo poprzednie wersje były koszmarne i zawieszały się kilka razy na godzinę. Zabieram się do testów :lol: Tym razem jest jedna wersja do odbioru DVBT, DVBC, FM, DAB+ https://www.dropbox.com/s/0kcc1ltvo2uje ... 4824325061


I po wstępnych testach wydaje się być ok. Nawet wgłębiłem się w obsługę programu i sie okazało że literą e można włączyc zaawansowane opcje gdzie jest ukryte skanowanie ręczne konkretnej częstotliwości. Tylko dlaczego nie działa radio DAB+ ??? Tez tak ktoś ma że wyszukuje stacje DAB+ . Zasięg do pełna i jest cisza??

jzef
Posty: 16
Rejestracja: 6 czerwca 2018, o 09:22
Miejscowość: Warszawa

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: jzef »

Ktoś testował jakiś tuner USB DVB-T2 HEVC na Androidzie? Mam odtwarzacz SmartTV z Android 9 i interesuje mnie tuner, który by działał na tym. Jak ktoś ma jakiś tuner to proszę o testy na smartfonie za pomocą przejściówki USB-OTG lub na innym urządzeniu z Androidem.
Dzięki.

pacik
Posty: 19
Rejestracja: 10 stycznia 2021, o 20:52
Miejscowość: Pszów

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: pacik »

Faktycznie, stacje DAB wyszukuje ale nie działają. Dla pewności jeszcze raz przeskanowałem pasmo DAB i wtedy nic nie znalazł. Przeskanowałem jeszcze raz i załapał ale bez dźwięku. Czeskie stacje też bez dźwięku.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: Ramirez »

Ja to nawet formata windowsa zrobiłem bo aż mnie naszły wątpliwości czy to stare sterowniki i program czegoś nie zepsuły :lol: Poprzednie wersje wieszały się u mnie z 5 razy na godzinę, tutaj już chodzi stabilnie ale bez DAB+ Jakbym znał angielski lepiej to bym napisał do tej pomocy technicznej. Ale przez tłumacza pewnie jakiś bełkot by wyszedł. To jak ktoś ma ochotę to może zrobić dobry uczynek support@astrometa.com.tw

maxis27
Posty: 1
Rejestracja: 3 czerwca 2022, o 21:07
Miejscowość: Kadzidło

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: maxis27 »

Miał ktoś z Was tuner August T230 i mógłby powiedzieć o nim coś więcej.
Czy to odpowiednik tego samego modelu z Geniatech? Czy będzie współpracował z Linux lub Mi Box?

jzef
Posty: 16
Rejestracja: 6 czerwca 2018, o 09:22
Miejscowość: Warszawa

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: jzef »

maxis27 pisze: 5 czerwca 2022, o 00:45 Miał ktoś z Was tuner August T230 i mógłby powiedzieć o nim coś więcej.
Czy to odpowiednik tego samego modelu z Geniatech? Czy będzie współpracował z Linux lub Mi Box?
Tutaj znalazłem jak gościu odpala DVB-T USB na Android Box:
MyGica DVB-T2 HDTV USB Stick T230A
ale czy to jest DVB-T2 i jak to się sprawuje to nie wiem.

Są wersje T230A i T230C. Na aliexpress są z takim chipem tylko innej firmy - Geniatech ale to pewnie bebechy te same: https://pl.aliexpress.com/item/699124717.html
Pisze iż to DVB-T2, w zestawie pilot, antena, timeshit, nagrywanie. Tutaj można poczytać o tym: Geniatech_T230C
Obrazek
Tutaj jest ciekawy temat z 2014 o tunerach z chipem T230: Geniatech T230 - внешний USB DVB-T2/T/C тюнер Zdaje się iż początkowo były wersje tylko DVB-T (230 bez literek) a A i C to chyba już wspiera DVB-T2. Jakby to przeczytać od deski do deski uważnie to by się dużo człowiek pewnie dowiedział - ja np. znalazłem tam program do wgrywania/zgrywania firmware LW-EEP-Utils.zip oraz sterowniki dla Windows.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: BiTCity »

Mam ten tuner Mygica T230A z Ali. Kupiony w zeszłym roku zimą jak ceny na Ali były normalne. Działa na nim 4K, ale tylko na PC. Dziś zrobiłem test i podłączylem do Canal Plus Box. Zgodnie z instrukcją z linku powyżej. Działa tv, ale przy wyborze skanowania kraj Polska omija pasmo VHF. Na kanale Wydarzenia 24 nie ma obrazu. Ale tak samo zachowuje się na apce PadTv HD na smartfonie. Na PC zależy od aplikacji na darmowych obraz w połowie ucięty. Na płatnej aplikacji wygląda dobrze tylko obraz drga.

jzef
Posty: 16
Rejestracja: 6 czerwca 2018, o 09:22
Miejscowość: Warszawa

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: jzef »

Czyli takie coś to zabawka a nie tuner :o
Powiem tak - w tej chwili mam TV LG DVB-T i nigdy nic mi na nim nie cięło - więc wniosek taki iż lepiej kupić nowy TV z wbudowanym tunerem DVB-T2.
Tak samo te pseudo-tunery na Androidach to tylko zabawki i szkoda zawarcać sobie nimi głowę.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: BiTCity »

jzef pisze: 12 czerwca 2022, o 19:36 Tak samo te pseudo-tunery na Androidach to tylko zabawki i szkoda zawarcać sobie nimi głowę.
Też mam Tv LG jak widać w opisie. Wszystko na nich działa jak należy. Jedyny ich minus to okrojone z funkcji lub brak aplikacji względem Android Tv. Dlatego dokupiłem Canal Plus Box.
Co do samego MyGica T230A to nie Turner jest problem, a okrojona wersja oprogramowania na Android Tv czy smartfona, bo PC w zależności od oprogramowania ma te same wady lub zalety - zwykle płatne jak HbbTw DVB Viewer Pro.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: DVB-T2 »

BiTCity pisze: 12 czerwca 2022, o 18:57 Działa tv, ale przy wyborze skanowania kraj Polska omija pasmo VHF.
Wybierz Rosję. Wada ustawień aplikacji. W Rosji zeskanuje MUX8.

jzef
Posty: 16
Rejestracja: 6 czerwca 2018, o 09:22
Miejscowość: Warszawa

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: jzef »

BiTCity pisze: 12 czerwca 2022, o 22:52 Co do samego MyGica T230A to nie Turner jest problem, a okrojona wersja oprogramowania na Android Tv czy smartfona, bo PC w zależności od oprogramowania ma te same wady lub zalety
Przecież z tego co napisałeś w poprzednim poście wynika iż wszędzie jest jakiś problem - na Android brak obrazu na kanałach HEVC, na PC w aplikacjach darmowych obraz ucięty a w płatnych obraz drga. Tuner powinien działać stabilnie - odtwarzać obraz i dźwięk DVB-T2 bez względu na aplikację czy system operacyjny. Okrojone oprogramowanie to może nie być EPG, funkcji nagrywania czy timeshift.
Jeśli urządzenie nie radzi sobie z podstawową czynnością jaką jest oglądanie TV to g...o nie tuner :|

mw95
Posty: 26
Rejestracja: 7 lipca 2021, o 11:16
Miejscowość: Lubin
Odbiornik: MyGica T230A, Ariva T75
Instalacja antenowa: BX-1000-OLYMPIA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: mw95 »

BiTCity pisze: 12 czerwca 2022, o 18:57 Na kanale Wydarzenia 24 nie ma obrazu. Ale tak samo zachowuje się na apce PadTv HD na smartfonie. Na PC zależy od aplikacji na darmowych obraz w połowie ucięty. Na płatnej aplikacji wygląda dobrze tylko obraz drga.
Nie tylko na płatnej, bo ja mam W24 w ALTDVBT.

jzef
Posty: 16
Rejestracja: 6 czerwca 2018, o 09:22
Miejscowość: Warszawa

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: jzef »

@mw95
Czy to działa stabilnie, obraz nie drga , nie zacina?

mw95
Posty: 26
Rejestracja: 7 lipca 2021, o 11:16
Miejscowość: Lubin
Odbiornik: MyGica T230A, Ariva T75
Instalacja antenowa: BX-1000-OLYMPIA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: mw95 »

drga i jest rozciągnięty, ale w Video Aspect Ratio można ustawić format

jzef
Posty: 16
Rejestracja: 6 czerwca 2018, o 09:22
Miejscowość: Warszawa

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: jzef »

mw95 pisze: 13 czerwca 2022, o 10:16 drga i jest rozciągnięty, ale w Video Aspect Ratio można ustawić format
To ja dziękuję za takie cuś. Już lepiej wyłożyć kasę i kupić konkretny tuner zewnętrzny lub zintegrowany z TV powiedzmy 32" - 42"

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: giaur500 »

jzef pisze: 13 czerwca 2022, o 05:20
BiTCity pisze: 12 czerwca 2022, o 22:52 Co do samego MyGica T230A to nie Turner jest problem, a okrojona wersja oprogramowania na Android Tv czy smartfona, bo PC w zależności od oprogramowania ma te same wady lub zalety
Przecież z tego co napisałeś w poprzednim poście wynika iż wszędzie jest jakiś problem - na Android brak obrazu na kanałach HEVC, na PC w aplikacjach darmowych obraz ucięty a w płatnych obraz drga. Tuner powinien działać stabilnie - odtwarzać obraz i dźwięk DVB-T2 bez względu na aplikację czy system operacyjny. Okrojone oprogramowanie to może nie być EPG, funkcji nagrywania czy timeshift.
Jeśli urządzenie nie radzi sobie z podstawową czynnością jaką jest oglądanie TV to g...o nie tuner :|
To nie tuner odtwarza obraz, tylko aplikacja na komputerze/urządzeniu. Tuner nie ma nic do odtwarzania. I było już to wałkowane tu na forum - na PC praktycznie nie ma aplikacji, które odtworzą poprawnie Wydarzenia24. Obraz albo będzie drgał, albo i tak będzie źle wyświetlany.

Ktoś tu pisał o jakiejś aplikacji, która potrafi obsłużyć ten pseudo przeplot z Wydarzen24, ale nie pamiętam o jaką chodziło - na pewno żadna z tych dołączanych do tunerów (btw, nie trzeba koniecznie używać tej oryginalnej dostarczonej z tunerem).

jzef
Posty: 16
Rejestracja: 6 czerwca 2018, o 09:22
Miejscowość: Warszawa

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: jzef »

giaur500 pisze: 13 czerwca 2022, o 13:34 To nie tuner odtwarza obraz, tylko aplikacja na komputerze/urządzeniu. Tuner nie ma nic do odtwarzania. I było już to wałkowane tu na forum - na PC praktycznie nie ma aplikacji, które odtworzą poprawnie Wydarzenia24. Obraz albo będzie drgał, albo i tak będzie źle wyświetlany.
No dobra, OK - niech będzie iż to wina aplikacji ale nie zmienia to faktu iż tuner nie nadaje się do normalnego używania - sam sobie tej aplikacji przecież nie poprawię czy nie napiszę nowej.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: giaur500 »

No nie, chyba że jest jakaś aplikacja, która odtwarza to prawidłowo. Ten sam problem miałbyś z materiałem z pliku. Ja używam tunera usb z przystawką tv i tam działa prawidłowo. Ale to nie jest komputer PC

jzef
Posty: 16
Rejestracja: 6 czerwca 2018, o 09:22
Miejscowość: Warszawa

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: jzef »

giaur500 pisze: 13 czerwca 2022, o 14:28 Ja używam tunera usb z przystawką tv i tam działa prawidłowo.
Możesz napisać dokładny model tunera USB i przystawki - to jakaś na Androidzie?

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Jaki tuner DVB-T2 do PC na usb

Post autor: ams8 »

giaur500 pisze: 13 czerwca 2022, o 13:34 na PC praktycznie nie ma aplikacji, które odtworzą poprawnie Wydarzenia24. Obraz albo będzie drgał, albo i tak będzie źle wyświetlany.
PC, Windows 10, program DVB Viewer odtwarza bez żadnych problemów Wydarzenia24 z tunera Hauppauge WinTV-dualHD.

Zablokowany