Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: odziom91 »

W tej całej cyfryzacji do drugiego standardu trochę mnie denerwuje fakt, iż nie da się konkretnie przetestować sprzętu. "Sprawdzam TV" jest emitowany w DVB-T, a nie w T2, co nie gwarantuje, że odbiornik jest przystosowany. Na pewno są odbiorniki, które odbierają HEVC, ale nie T2.

A co do AC4 - wszystko zależy zapewne od tego, czy pod Linuksem są kodeki dźwięku AC4 - zakładam, że otwartoźródłowe od "hobbystów" ze względu na licencję właśnie. ;)
Przykładowy wątek dot. AC4 w systemie Linux dotyczący ffmpeg: https://trac.ffmpeg.org/ticket/8349

Osobiście patrzę z większym optymizmem. Wątpię, że programy w 4K będą z fonią wyłącznie AC4.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: DanielK »

Banister pisze: 15 lutego 2022, o 10:23 Nasze Ministerstwo napisało, że dla formatów 4K musi być obsługa Hybrid Log Gamma (HLG) 10 bitowy wariant Perceptual Quantizer (PQ-10).
(...)
Ale interesuje mnie teraz dekoder Octagon SF8008 / Mini.
No i właśnie jest dalej pytanie tak jak do Amiko, czy AC4 idzie. Z czytania wątku wygląda, że nie w pełni lub wcale. A czy ogarnia te HLG i PQ-10 ??
Octagon nie dekoduje AC4. Być może kiedyś się da ale trudno powiedzieć.

HDR HLG działa - było to widać na testowym TVP 4k.

Tunery z Linuksem nie mają większych problemów z dekodowaniem z modułów CAM CI+.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: odziom91 »

Skusiłem się na Octagona SF8008 4K UHD Combo. Zobaczymy co z tego będzie... ;)

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: ams8 »

odziom91 pisze: 15 lutego 2022, o 15:54 Skusiłem się na Octagona SF8008 4K UHD Combo. Zobaczymy co z tego będzie... ;)
Co słychać?

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: odziom91 »

SF8008 radzi sobie bardzo dobrze. Te sprzęty z Linuksem to prawdziwe kombajny. :) Stąd też "nie są dla każdego". Jako że osobiście lubię dłubać w takich sprzętach to i udało się odpalić:
- programy DVB-T/T2,
- programy FTA na sat Hotbird 13E,
- IPTV z WP Pilot (bez Kodi, przez zmodowany plugin do streamlinka przeze mnie "hobbystycznie" wyłącznie na własny użytek (nigdzie nie udostępniona) wtyczkę do OpenATV, która wcześniej została zmodowana przez j00zka - odpaliłem to na Raspberry Pi i streamuję po LiveProxy)
- tradycyjne IPTV - przez streamlinka lub bezpośrednio na dekoderze w zależności od tego, czy chce coś współpracować, czy też nie

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu - dostępne w IPTV programy 4K odpala bez problemu. Czy będą działać (zwłaszcza dźwięk), gdy odpalą takowy w DVB-T2 to zależy czy jako ścieżka audio będzie puszczona również AC3, czy tylko AC4 i tyle. :)

terrade
Posty: 50
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 15:55
Odbiornik: Maximum T-102
Instalacja antenowa: Yagi ATV 21 el.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łazy

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: terrade »

odziom91 pisze: 10 marca 2022, o 09:44i udało się odpalić:
1. Trzeba było coś zmieniać do DVB-T2? Bo wszystkie SF8008 (i Ustom 4k pro) są sprzedawane jako "gotowce" z wgranym wszystkim (OpenATV, w tym KODI).

2. Jak tam KODI? Bo są skargi, nie wiem czy prawdziwe. Chodzi mi o opóźnienia reakcji na pilota (wybieranie plików) oraz PRZEWIJANIE. Kodi to jedyny program który umie przewijać, x2 x4 x8 x16, dopiero x32 przycina u mnie na komputerze (VLC też umie, ale wybór okropny).

Ja bardzo często oglądam takie programy jak skoki narciarskie, Wiadomości czy Wydarzenia, Formuła 1 wszystko na szybkim przewijaniu, czasem x32. Na obecnym tunerze Maximum T102 jest z 1fps (tylko x2 OK), na TV Sony XH90 byłoby super gdyby nie to, że mux komercyjny szybko zawiesza się przewijając, zaś filmy z pendrive mają skok co 10 sekund - absurd (obecny też w XSX, więc to nie moc obliczeniowa, ale oprogramowanie więc potrzebuję KODI z płynnym przewijaniem).

EDIT: XH90 już nie zawiesza przewijania w nowym firmware, za to doszły inne błędy mniej ważne. Co ostudziło mój zapał do tunerów na linux-ie, ale i tak będę musiał coś kupić (nagrywanie na TV jest kodowane - jednorazówka).
Ostatnio zmieniony 1 kwietnia 2022, o 14:00 przez terrade, łącznie zmieniany 1 raz.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: odziom91 »

terrade pisze: 23 marca 2022, o 11:18 1. Trzeba było coś zmieniać do DVB-T2? Bo wszystkie SF8008 (i Ustom 4k pro) są sprzedawane jako "gotowce" z wgranym wszystkim (OpenATV, w tym KODI).
Do DVB-T2 nie trzeba nic zmieniać - nawet korzystając z czystego oprogramowania, po sformatowaniu urządzenia - co w SF8008 polecam, o ile nie jest się totalnym laikiem. SF8008 wyszukuje bez problemu wszystkie programy. Kanały nie są poukładane i trzeba sobie ogarnąć ich kolejność lub skorzystać z wtyczki LCN Scanner po zeskanowaniu programów (niestety kiepsko sobie radzi z programami DVB-T2 - przynajmniej na tych multipleksach testowych).
Mam uwagi co do preinstalowanego softu - moim zdaniem na start jest zainstalowane zbyt dużo przez co trochę odbija się to na wydajności urządzenia - warto ogarnąć sobie czysty soft i dostosować go do własnych potrzeb.
terrade pisze: 23 marca 2022, o 11:18 2. Jak tam KODI? Bo są skargi, nie wiem czy prawdziwe. Chodzi mi o opóźnienia reakcji na pilota (wybieranie plików) oraz PRZEWIJANIE. Kodi to jedyny program który umie przewijać, x2 x4 x8 x16, dopiero x32 przycina u mnie na komputerze (VLC też umie, ale wybór okropny).
Szczerze mówiąc - zainstalowałem, ale nie miałem okazji skorzystać, bo większość streamów ogarnia mi E2IPlayer.

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: Banister »

Witam !!
Jak najbardziej Amiko Viper 4K V30 jest ok. I Linux też jest super.
https://www.youtube.com/watch?v=YUCdI8xD7tw

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: Ramirez »

Amiko Viper 4K V30 jako urządzenie za 400 zł jest ok. Tylko soft OpenATV jest niedorobiony. Nie tyle że na ten model ale ogólnie. Miałem poprzednio Zgemme H7S i od wersji 6.3 czy 6.4 w górę nie wykrywa konfliktów nagrywania z EPG z DVBT. Tutaj jest to samo. Czyli jedna z podstawowych funkcji jest bezużyteczna. Tam mogłem zmienić na OpenPLI gdzie było OK. A dla Amiko tylko OpenATV zostaje z tym poważnym błędem którego nikt nie chce zauważyć. Jest jeszcze PurE2 ale tam jest to samo.

terrade
Posty: 50
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 15:55
Odbiornik: Maximum T-102
Instalacja antenowa: Yagi ATV 21 el.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łazy

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: terrade »

Kupiłem SF8008 - nowa wersja, sprzęt dobrej klasy, oprogramowanie marne.

Nieco uwag (nie podawanych), testy na większości Image:
1. nagrywanie działa z głębokiego czuwania (przechodzi do zwykłego), potrafi też obudzić mój HDD (auto-uśpiony po 10 min przy oglądaniu TV)
2. głowica DVB-T2 dobra choć gorsza niż w TV na tym samym słabym sygnale testu (18 dB w porządku, 16 dB już kiepsko)
3. kultura pracy dobra, nie grzeje się - ledwo ciepły (choć raportowana temp CPU to ok. 70 st, max 79, gdy poprzedni tuner T-102 jest mocno ciepły a działa ok. 11 lat)
4. pobór prądu zależny od Image: zwykle 5.x-6.x W, czuwanie 4.x-5.x, głębokie 0.x (miernik Voltcaft 4000f nie pro)
5. pilot nowy, lepszy niż w chińczykach po 100 zł, ale klawisze gorsze niż w pilotach TV
6. przewijanie nagrań działa fatalnie i świetnie. Zwykle klatkowanie 1fps lub x2 lecące x32. Świetnie na Define OS producenta, coś pięknego, pełna płynność od x2 do x64 (dużo lepiej niż na dużo mocniejszym PC), co absurdalne ten sam plik w odtwarzaczu już nie przewija (mimo, że to ten sam plik i odtwarzacz)
7. problemy z synchronizacją czasu DVB, głównie z winy testów Polsatu, na Define poważne ryzyko nie nagrania, Open ATV z małym, 8Eight tylko przez internet.

Oprogramowanie ma dużo błędów, za krótko testuję, oto niektóre:
-Define czasem zawiesza się po nagrywaniu na HDD lub pendrive (każda wersja 71,78,80)
-OpenATV nie umie usunąć zakończonych timerów (właśnie mi wisi 2 godziny), w wersji ze sklepu nawet były braki odpowiedzi na pilota
-KODI lepiej nie używać, za dużo zwiech, choć tylko przy wyjściu
-zwiechy to też zwykle powstanie błędów na HDD (mimo czekania 10 min aż HDD się uśpi), które Windows chce naprawiać
-poważny problem to brak możliwości ustawienia kolejności kanałów (jedynie Define to potrafi).
Zdecydowanie to tuner nie dla "babci", no może jedynie Define (ale bez podłączania USB).

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: odziom91 »

A korzystasz z czystego OpenATV, czy tego "śmiecia", co wrzucają na dekoder?
Tak jak opisałem wyżej - jestem bardzo zadowolony, ale dopiero, gdy zainstalowałem czyste OpenATV i dostosowałem pod swoje potrzeby.

To nie jest sprzęt dla każdego, do tego trzeba przysiąść i się nauczyć.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: Ramirez »

terrade pisze: 22 kwietnia 2022, o 14:38 Kupiłem SF8008 - nowa wersja, sprzęt dobrej klasy, oprogramowanie marne.

Nieco uwag (nie podawanych), testy na większości Image:
1. nagrywanie działa z głębokiego czuwania (przechodzi do zwykłego), potrafi też obudzić mój HDD (auto-uśpiony po 10 min przy oglądaniu TV)
2. głowica DVB-T2 dobra choć gorsza niż w TV na tym samym słabym sygnale testu (18 dB w porządku, 16 dB już kiepsko)
3. kultura pracy dobra, nie grzeje się - ledwo ciepły (choć raportowana temp CPU to ok. 70 st, max 79, gdy poprzedni tuner T-102 jest mocno ciepły a działa ok. 11 lat)
4. pobór prądu zależny od Image: zwykle 5.x-6.x W, czuwanie 4.x-5.x, głębokie 0.x (miernik Voltcaft 4000f nie pro)
5. pilot nowy, lepszy niż w chińczykach po 100 zł, ale klawisze gorsze niż w pilotach TV
6. przewijanie nagrań działa fatalnie i świetnie. Zwykle klatkowanie 1fps lub x2 lecące x32. Świetnie na Define OS producenta, coś pięknego, pełna płynność od x2 do x64 (dużo lepiej niż na dużo mocniejszym PC), co absurdalne ten sam plik w odtwarzaczu już nie przewija (mimo, że to ten sam plik i odtwarzacz)
7. problemy z synchronizacją czasu DVB, głównie z winy testów Polsatu, na Define poważne ryzyko nie nagrania, Open ATV z małym, 8Eight tylko przez internet.

Oprogramowanie ma dużo błędów, za krótko testuję, oto niektóre:
-Define czasem zawiesza się po nagrywaniu na HDD lub pendrive (każda wersja 71,78,80)
-OpenATV nie umie usunąć zakończonych timerów (właśnie mi wisi 2 godziny), w wersji ze sklepu nawet były braki odpowiedzi na pilota
-KODI lepiej nie używać, za dużo zwiech, choć tylko przy wyjściu
-zwiechy to też zwykle powstanie błędów na HDD (mimo czekania 10 min aż HDD się uśpi), które Windows chce naprawiać
-poważny problem to brak możliwości ustawienia kolejności kanałów (jedynie Define to potrafi).
Zdecydowanie to tuner nie dla "babci", no może jedynie Define (ale bez podłączania USB).
Tak jak wspomniane było, sprzedawcy wgrywają często mocno zmodyfikowane OpenATV, po drugie domyślny system plików dysku do nagrywania to ext3 czy 4 a nie ntfs na którym prędzej mogą dziwne objawy się pokazywać, po trzecie nie lepiej używać OpenPLI ?? zamiast OpenATV który na pierwszy rzut oka jest niby ciekawszy, ale wolniejszy od OpenPLI, po czwarte to listę kanałów robisz sobie na komputerze programem DreamBOX Edit, gdzie jest wygodnie, gdzie możesz sobie szybko i po swojemu ustawić numeracje i kolejność stacji, pobierając/wysyłając listę przez domową sieć a nie meczysz się na odbiorniku. Po piąte to w systemach na enigmie2 nie bawisz się przewijaniem x2,x4 itd. tylko co minutę np. domyślnie przycisk 6, z 5 minut przycisk 9 itd.

terrade
Posty: 50
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 15:55
Odbiornik: Maximum T-102
Instalacja antenowa: Yagi ATV 21 el.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łazy

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: terrade »

odziom91 pisze: 23 kwietnia 2022, o 00:52A korzystasz z czystego OpenATV, czy tego "śmiecia", co wrzucają na dekoder?
Jak wyżej: próbowałem niemal każdy obraz (ze 30 instalacji). Ten ze sklepu tak się zawieszał, że od razu zmieniłem na czyste OpenATV.
Ramirez pisze: 23 kwietnia 2022, o 06:191. po drugie domyślny system plików dysku do nagrywania to ext3 czy 4
2. nie lepiej używać OpenPLI ??
3. w systemach na enigmie2 nie bawisz się przewijaniem x2,x4 itd. tylko co minutę np. domyślnie przycisk 6, z 5 minut przycisk 9 itd.
1. Windows nie widzi plików więc nie będę się bawił, tym bardziej że HDD jest używany do wielu urządzeń
2. tragiczna zmiana kanałów, nie działa przycisk do zmiany
3. nie będę klikać przycisku jak wariat, co uszkodzi go szybko, ma się to robić automatycznie, skoki co 5 minut czy 15 sek są bezsensowne, chcę to mieć płynne a nie poniżej 1fps
3a. lepiej niech się programiści wysilą, bo Define to też linux i zapewne odtwarzacz nagrań producenta nie jest zastrzeżony prawami autorskimi, ale jak inne linuxy wolne oprogramowanie. Szybciej oni to poprawią niż producent zwiechy (podczas wyłączania nagrywania, gdy na OpenATV nie ma problemu).

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: adiq »

Z tego co pamiętam to przycisk do zmiany kanałów w OpenPLI da się skonfigurować. Sam na początku korzystałem z tego systemu, bo jest dużo żwawszy niż OpenATV. Ostatecznie przekonałem się do OpenATV i siedzę na nim.
Dostęp do dysków dużo wygodniej jest udostępnić dla Windowsa przez FTP lub SMB. Octagon SF8008 ma normalny 1Gb Ethernet więc po kablu działa sprawnie. Jeśli masz dysk pod NTFS to nawet stabilne połączenie WIFI wystarczy, bo pod Linuxem ciężko wyciągnąć powyżej 30MB/s transferu z NTFS. Przy okazji uwaga co do formatowania dysków zewnętrznych jako EXT3/EXT4. Przed formatem lepiej upewnić się, że dysk nie wykorzystuje zapisu SMR (niestety obecnie chyba prawie wszystkie dyski USB taki mają). Przy przenoszeniu dużych plików z pełnym transferem prędzej czy później się zatka i tak zawiesi cały tuner, że tylko odłączenie od prądu pomaga. Tutaj NTFS jest bezpieczniejszy.

Co do przewijania to zauważyłem, że ma problem z buforowaniem w pamięci - dopóki ma wolny RAM to przewija normalnie. Dlaczego do tej pory nikt tego nie ogarnął? Nie wiem, ale środowisko twórców opensource jest specyficzne i nierzadko gromadzi toksyczną społeczność, która bynajmniej nie zachęca do korzystania otwartych rozwiązań i użerania się z problemami nieznanymi w komercyjnych rozwiązaniach. Same zaś sugerowane rozwiązania problemów często nadają się dla użytkowników, którzy już jakąś tam wiedzę posiadają, a osoby zielone pozostają z niczym (patrz - wydawałoby się banalna konfiguracja list kanałów, IMO na samym pilocie bez połączenia z komputerem to walka z wiatrakami). Niestety komercyjnej alternatywy dla przystawek linuxowych nie ma i trzeba się przyzwyczaić :|

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: DanielK »

W OpenATV można bez problemu zmieniać kolejność programów.
Warunek Lista ulubionych!
Wywołujesz listę programów, naciskasz Menu, wybierasz Tryb przenoszenia. To wszystko.
Poza tym możesz tez przez przeglądarkę, w pasek adresu wpisujesz adres IP tunera.
Edytor bukietów można zobaczyć np. na tej stronie.

Moim zdaniem OpenATV jest najlepszym wyborem. Oczywiście wersja 6.4 póki co ;-)

Zamiast podpinania HDD (on może spowalniać) zainstalował bym kartę MicroSD, a będzie śmigać. Nagrania można archiwizować przez FTP np. przy kawie ;) Poza tym karty są już pojemne i tanie więc jest jeszcze łatwiej.

OpenATV formatuje na Ext4. Taki dysk spokojnie można wypiąć i podłączyć do komputera z Linuxem (bo rozpoznaje chyba niemal wszystkie wymyślone systemy plików) i sobie przenieść pliki. Ale nie usuwać - nagrania kasujemy z poziomu tunera. Po ponownym podłączeniu dysku do tunera nie trzeba go ponownie "montować".
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2023, o 12:02 przez DanielK, łącznie zmieniany 3 razy.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: Ramirez »

W OpenPLI możesz sobie przestawić zmianę kanałów na "normalne" a nie te udziwnione co jest domyślne.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: odziom91 »

DanielK pisze: 23 kwietnia 2022, o 20:29 W OpenATV można bez problemu zmieniać kolejność programów.
Warunek Lista ulubionych!
A najlepiej mieć oprogramowanie do tego, by edytować żywcem listę kanałów - pod Linuksem używam DemonEditor - dobre narzędzie, pod Windowsem tych narzędzi jest znacznie więcej.
Jeśli chce się listę kanałów po LCN z zachowaną numeracją to pomiędzy programami należy dodać "przerwy" - te powiększają kanałów o wolne sloty, przez co numeracja ich się zwiększa. Markery natomiast pozwalają dodać komentarz do listy kanałów bez zwiększania numeru na liście.
Takim sposobem dodałem sobie DVB-T, SAT i IPTV do listy. ;)

PS. 400 post ;)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: DanielK »

Taka ciekawostka jeśli chodzi o LCN, to Niemcy ani Czechy tego nie używają - nie ma takiej identyfikacji w strumieniach.

----- edit -----

Przy okazji kilka słów o pluginie Chromium2.

Funkcje pluginu Chromium2 to między innymi:
Przeglądarka WWW
Disney+
Netflix
Youtube TV

Czyli jakby ktoś chciał "YouTube TV" na swoim tunerze:

Obrazek

Można się normalnie zalogować na swoje konto YT. Uwaga wyjście z pluginu do oglądania telewizji to klawisz ON/OFF ;)

Jest to plugin Chromium2 do OpenATV (6.4), który działa 4-rdzeniowym procesorze HiSilicon (chipset 3798mv200) na przykład:
uClan Ustym 4K PRO, uClan Ustym 4K PRO TWIN, Octagon SF8008, Octagon SF8008 Mini, i inne na tym procesorze.

Uwaga: rozdzielczość 720p, ale myślę, że i tak warto zainstalować :)

Więcej o wtyczce:
:arrow: https://digitalne.ellano.sk/magazin-8/p ... /chromium2

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: odziom91 »

DanielK pisze: 15 czerwca 2022, o 10:04 Przy okazji kilka słów o pluginie Chromium2.

Funkcje pluginu Chromium2 to między innymi:
Przeglądarka WWW
Disney+
Netflix
Youtube TV
O proszę, chętnie wypróbuję. ;)
Domyślnie YouTube się tragicznie przegląda... A Netflix to "wartość dodana". ;)
Ciekawe jak sobie radzi z innymi stronami.

krosxc325
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2022, o 19:34
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E, Ustym 4k Pro
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Dekodery DVB-T2 z systemem Linux

Post autor: krosxc325 »

Parę pytań w temacie na szybko na które nie znam odpowiedzi.
Jeszcze nie zakupiłem tunera na linuksie (zgodnym z e2) ale by
uniknąć potem niespodzianek wolę już za w czasu się nieco rozeznać.
Pisze się dużo o tym iż z poziomu komputera można w łatwy sposób robić wiele z takim tunerem ale mnie interesuje co należy zrobić by mieć taką możliwość. Jak sądzę trzeba tuner podpiąć do sieci LAN w jakiś sposób.
Router u mnie jest piętro wyżej, nie chciałbym tam ciągnąć dodatkowego kabla.
Mam w pokoju komputer z podłączonym kablem idącym do powyższego routera.
Jak zatem u mnie w pokoju podpiąć tuner by miał kontakt z komputerem?
No i żebym mógł robić sieciowo wszystko na co pozwala taki tuner?

Zablokowany