Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

rawes
Posty: 12
Rejestracja: 4 listopada 2016, o 14:53

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: rawes »

Sorki że tak na raty piszę ale mam jeszcze jedno pytanie do forumowiczów jaki konkretnie potrzebny jest pendrive do tegoż dekodera skymaster ja już próbowałem na dwóch, i tak jeden wogóle nie chciał odczytać pendrive ponieważ okazało się iż pendrive ten jest dedykowany do komputera drugi to pendrive Kingston 64 GB i przy nagrywaniu cały czas jest komunikat iż zapis jest zbyt wolny co więcej przy odtworzeniu tegoż materiału bez przerwy co kilkanaście sekund obraz się zacina czy jest pendrive szybki i tylko dedykowany do tegoż dekodera ?

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: eter »

Podłącz go do kompa/lapka i z jego poziomu zrób formatowanie do NTSF lub exFAT.
Jeśli komp/lapek go nie "widzi" w "mój komputer" to trzeba sprawdzić, czy jest widoczny w "zarządzanie dyskami" i stamtąd utworzyć nową partycję.
Jeśli te metody nie zadziałają to trzeba użyć dodatkowych programów na przykład USB Disk Storage Format Tool, ( MiniTool Partition Wizard Pro Edition) i innych.
Telefon możliwe, że sformatował pendriva do formatu Ext3/4 stąd może nie być widoczny dla tunera jak i dla systemu Windows i trzeba użyć wspomnianych narzędzi i ponownie sformatować go do NTFS/exFAT, czy ostatecznie do FAT32.
PS Nie - dekoder obsługuje większość dostępnych pendrive'ów.
Powinny być sformatowane do systemu plików NTFS lub exFAT najlepiej.
Czasami pojawiający się komunikat, że jest zbyt wolny u mnie nie wpływa na jakość nagrań.
Wyłącz w menu (jeśli nie korzystasz) "przesunięcie czasowe", (czyli możliwość robienia podczas oglądania programów pauzy i wznawiania oglądania), żeby tuner nie "piłował" cały czas pendriva.
Mam kilka różnych pendrive'ów i wszystkie tuner obsługuje dobrze, nawet starsze.
Możesz sformatować pendriva na tunerze z poziomu "informacji" o dysku USB...na dole po prawej jest funkcja Formatowanie.
Kolega wcześniej pisał, że na najnowszym oprogramowaniu, coś nie za bardzo tuner "widział" jego pendrivy i wrócił do poprzedniego.
Więc może i u ciebie na najnowszej wersji oprogramowania jest coś nie tak.
Zawsze możesz sprawdzić na starszej wersji.
Jeśli byś taką potrzebował na sprawdzenie (o ile masz zainstalowaną najnowszą) - to możemy ci podrzucić plik.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2023, o 20:16 przez eter, łącznie zmieniany 8 razy.

rawes
Posty: 12
Rejestracja: 4 listopada 2016, o 14:53

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: rawes »

Ok dzięki za info

rawes
Posty: 12
Rejestracja: 4 listopada 2016, o 14:53

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: rawes »

Oprogramowanie mam w starszej wersji też myślałem nad nowszym softem ale po informacji iż jest problem zrezygnowałem, nie wiem o co kaman ponieważ wcześniej kupiłem pendrive Hama i po włożeniu do dekodera, info podłącz dysk USB po prostu nie widział, nic nie mogłem zrobić ponieważ nie był w stanie odczytać po prostu nie podłączył, po tej informacji jaką napisałeś to mam teraz mentlik bo też wydawało mi się iż każdą pamięć Usb będzie w stanie obsługiwać, chyba że sam dekoder jest wadliwy teraz to już nie wiem.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: MaxEvans »

Podłącz usb do komputera Kliknij KOMPUTER Tam masz dyski. Twój nazywa się android. Prawy klawsz i formatuj i tam możesz zmienic nazwe wybrać system plików.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: eter »

Jeśli tuner ma problem z każdym pendriv'em - to coś jest nie tak z tunerem.
Jeśli dany pendriv jest widoczny w systemie Windows jako pendriv sformatowany systemem plików NTFS, exFAT czy też FAT32 a tuner go w ogóle nie widzi, to tak jak napisałem wyżej.
Jeśli zaś tuner widzi dany pendriv, ale są jakieś błędy przy zapisie, czy też odtwarzaniu z niego to możliwe, że sam pendrive jest bardzo marnej jakości, jakaś taniocha z Chin.
Jeśli pendrive po sformatowaniu go w telefonie nie jest widziany w ogóle przez tuner, to trzeba sprawdzić go na PC w jakim systemie go sformatował telefon, bo możliwe że systemem plików używanym w linuxach a więc Ext3/4 - więc tuner go nie będzie obsługiwał.
Trzeba taki pendriv ponownie sformatować do systemu NTFS, exFAT, czy też FAT32.
No już chyba ma kolega jasność co do tego co jest nie tak.
Jeśli masz starszą wersję firmware, to raczej na żadnej nie było problemów co do obsługi samych pendriv'ów.
Warto spróbować z najnowszą.
https://update.skymaster.de/

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: MaxEvans »

Może masz jakiś czytnik i kartę micro sd. To zobacz. Musi działać jak jest fat 32 lub ntfs. Sprawdziłem swoje teraz

rawes
Posty: 12
Rejestracja: 4 listopada 2016, o 14:53

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: rawes »

Za te cenne uwagi wielkie dzięki, problem w tym iż niestety nie mam laptopa aby przeprowadzić te operację wiem iż nie jest to zbyt skomplikowane zwlekałem z napisaniem o efektach, ale niestety jeden kumpel drugi nie wyrażają zgody by tę operację przeprowadzić na ich laptopach przekonać bardzo trudno,
no coż w tym wypadku pendrive Kingston 64 GB idzie na straty rozumiem iż z poziomu smartfona jest nierealne by dokonać zmiany na samym pendrive ?

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: MaxEvans »

https://m.apkpure.com/pl/aparted-sd-car ... at.AParted

Podepnij pendrive do telefonu

Nastepnie uruchom program wybierz Pendrive fat 32.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: eter »

Bardzo dziwne, że żaden kumpel nie chce ci sformatować pendriva, trwa to kilka sekund.
Jeśli masz tylko telefon do dyspozycji (a tuner nie widzi w ogóle pendriva) - to może tą apką dasz radę sformatować go do exFAT.

https://play.google.com/store/apps/deta ... rted&hl=en

rawes
Posty: 12
Rejestracja: 4 listopada 2016, o 14:53

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: rawes »

Koledzy, walczę podsuneliście mi myśl otóż po przeczytaniu iż apka być może coś pomoże wpisałem w google Play exfat lub fat 32 wyskoczyły mi kilkanaście pozycji którym teoretycznie bedę mógł zmienić plik oraz nazwę ale to trochę potrwa niestety, kolegi post o apce która być może zadziała niestety przyniosła kolejne fiasko pod tytułem komunikat aplikacja nie zadziała na moim telefonie ponieważ przeznaczona jest na starszą wersję androida po prostu, śmiech na sali mój telefon z androidem jest za nowy by pobrać tę apkę.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: 2Tom »

Ten tuner obsługuje tylko pamięci sformatowane w NTFS lub FAT32 . Żaden pendrive sformatowany w exfat nie będzie widoczny niezależnie od marki. Podejdź do jakiegoś sklepu np z RTV powiedz o co chodzi to Ci sformatują..

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: MaxEvans »

rawes pisze: 25 marca 2023, o 17:06 Koledzy, walczę podsuneliście mi myśl otóż po przeczytaniu iż apka być może coś pomoże wpisałem w google Play exfat lub fat 32 wyskoczyły mi kilkanaście pozycji którym teoretycznie bedę mógł zmienić plik oraz nazwę ale to trochę potrwa niestety, kolegi post o apce która być może zadziała niestety przyniosła kolejne fiasko pod tytułem komunikat aplikacja nie zadziała na moim telefonie ponieważ przeznaczona jest na starszą wersję androida po prostu, śmiech na sali mój telefon z androidem jest za nowy by pobrać tę apkę.
Zrob tak jak Ci pisalem wczesniej. U mnie sie dalo.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: eter »

To faktycznie najlepsze wyjście, żeby ci w jakimś sklepie szybko sformatowali pendriva do NTFS lub FAT32.
Teraz sprawdziłem i faktycznie exFata nie widzi tuner.
Czyli zostaje NTFS lub FAT32.
Nie chce mi się wierzyć, że nikt nie może ci pomóc.
PS Ta apka od kolegi @MaxEvans wymaga chyba roota.
"O Android Partition Tool
English

Android Partition Tool
This tool allows you to create partitions and administrate it in your sdcard.
You can add more RAM to your device by creating a swap partition.
Also you can repair some damaged sdcard and scan for bad blocks.

ROOT MOBILE REQUIRED"

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: MaxEvans »


rawes
Posty: 12
Rejestracja: 4 listopada 2016, o 14:53

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: rawes »

Witam
Postaram się streszczać, pendraivem zajął się informatyk i co się okazało przy pamięci 64 GB nie ma możliwóści by przywrócić system plików FAT 32 max to 32GB, została przywrócona nazwa oraz NTFS dekoder odczytuje prawidłowo tyle tylko iż problem jest inny przy podpięciu do telefonu wyskakuje bład ponieważ wymaga sformatowania sformatowanie na telefonie powoduje bład na dekoderze dekoder nie czyta i koło się zamyka a dlaczego tak ponieważ przenoszę pliki z telefonu na pendraiv przy sformatowaniu na telefonie nic nie odczyta poprzez dekoder. Tyle w temacie oczywiście kupię nowy i po sprawie, pragnę podzièkować kolegom którzy podzielili się swoją wiedzą i sugestiami.
Ps. na koniec jeszcze jedno pytanie czy nowy pendraiv wymaga sformatowania przed pierwszym użyciem na dekoderze i jakie to ma znaczenie dla samego pendraiva ?

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: 2Tom »

rawes pisze: 28 marca 2023, o 21:42 Witam
Postaram się streszczać, pendraivem zajął się informatyk i co się okazało przy pamięci 64 GB nie ma możliwóści by przywrócić system plików FAT 32 max to 32GB
Ja wiem że teraz każdego można nazwać informatykiem , ale naprawdę niech ten pseudo informatyk poświęci 2 minuty na zapoznanie się z problemem..

Właśnie sformatowałem Pendrive 64GB do FAT32

Obrazek

Podpowiem, niech ten informatyk poszuka rozwiązana w Google..

Tu masz przykładowe filmiki jak to zrobić

https://www.youtube.com/watch?v=4NDa5xhmWew

https://www.youtube.com/watch?v=-Ams9Sw0s6I

rawes
Posty: 12
Rejestracja: 4 listopada 2016, o 14:53

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: rawes »

Właśnie widzę, ale problem polega na tym iż nie mam własnego laptopa przy własnym laptopie to można się bawić, natomiast jak jest nie mój to co ja mogę po prostu zostaje tak jak jest i już.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: DanielK »

Proponuję kupić jakiś używany laptop do 500 zł nawet, zainstalować tam Linux Mint i będzie hulać aż miło i zawsze się do czegoś więcej przyda.

Polska_1989
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwietnia 2018, o 18:14
Miejscowość: Waśniów
Odbiornik: STB N6
Instalacja antenowa: Zwykła antena
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: Polska_1989 »

Wypowiem na temat aktualizacji w wersji 1.2.0. UWAGA: W NAJNOWSZEJ AKTUALIZACJI DYSK TWARDY USB 2.0 NIE JEST OBSŁUGIWANY W SYSTEMIE PLIKÓW NTFS. ABY MOC OBSŁUGIWAĆ DYSK TWARDY LUB PENDRIVE TRZEBA URZYĆ PROGRAMU FAT32 FORMAT http://ridgecrop.co.uk/index.htm?guiformat.htm

POWYZEJ 32 GB. DZIAŁA OD WINDOWS 2000/XP/VISTA/7/8/10/11/12. MOŻNA UŻYĆ DYSKIETKI STATOWEJ WINDOWS 95 OSR 2.1 I PODŁĄCZYĆ DYSK TWARDY LUB PENDRIVE I UŻYĆ FDISK NASTEPNIĘ FORMAT A W CELU SPRADZENIA DYSKU SCANDISK X: /AUTOFIX /NOSUMMARY /NOSAVE /SURFACE

Sprawdziłem w 100% NTFS nie działa. Sprawdziłem na dwóch pendrive z NTFS. Działa tylko FAT16/FAT32. Nie łudźmy się w takich "prostych" dekoderach nie będzie nigdy obsługiwał exFAT.

Zablokowany