dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)

krosxc325
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2022, o 19:34
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E, Ustym 4k Pro
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)

Post autor: krosxc325 »

eter pisze: 29 czerwca 2022, o 13:06 Dla "uparciucha" jest jeszcze opcja podłączenia dekodera poprzez wyjście SCART do jakiegoś magnetowidu i z niego w opcji "podglądu" można sobie oglądać programy z dekodera na jakimś starym TV (lampowym?) po kablu antenowym, który nie ma żadnego wejścia Video lub przechwytywać obraz jakąś kartą po RF, czyli po kablu antenowym - można, ale po co?
Tyle, że taki lampowy stary TV musi obsługiwać pasmo UHF, bo magnetowidy nie "nadawały" sygnału w paśmie VHF.
I to jest jakieś wyjście i nie dla uparciucha, tylko dla kogoś, kto ma jeszcze działający taki TV a nie chce się z nim rozstawać. Może nie ma takich ludzi dużo ale może się tacy znajdą.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)

Post autor: DVB-T2 »

krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 Jaka pewność siebie. Wydaje się, wydaje.
Nie wydaje. Nie potrafisz nawet w tym poście zwięźle sformułować czego właściwie chcesz i nawet nie pamiętasz z czym tu przyszedłeś.
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 Zacznijmy od tego, że zanim cokolwiek tu napisałem, temat takiego podłączenia uznałem za bezsensowny (co widać w moim pierwszym poście i kolejnych) i ciekawiło mnie czy TEORETYCZNIE dałoby się przechwycić obraz z przelotki w dekoderze czy nie. Sprawa dawno się wyjaśniła, że nie i tyle w temacie. Nie rozumiem po co rozwijać ten temat w kierunku tego co jest moim celem i jaki mam sprzęt? Skąd przeświadczenie, że chciałem takie rozwiązanie zastosować u siebie?
I znowu nie wiadomo o co chodzi. Czy dało by się przechwycić? Dało. Tylko że nie tak, jak chcesz, bo to zależy od sprzętu, jaki masz. Po to potrzeba rozwijać temat, bo jeśli nie, to się robią dziesiątki, a nawet setki możliwości, w zależności co jest dostępne, jakie złącza w dekoderze, w TV - nie dysponujemy szklanymi kulami. Poniał? Nie chciałeś zastosować u siebie? To zacytuję twój post:
krosxc325 pisze: 25 czerwca 2022, o 12:35 Chciałem coś takiego początkowo zastosować i połączyć dekoder z kartą TV w kompie kablem antenowym.
Nie pamiętasz co piszesz?
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 No chyba jednak nie wystarczyły. Napisałem na samym początku (i jest to do sprawdzenia wyżej) tak: "Czy podpinając pod to wyjście odbiornik lub kartę TV, które odbierają sygnał w starym standardzie, odbiorą go (analogowo rzecz jasna)
Tak więc od początku pisałem o analogowym przechwyceniu obrazu/sygnału. Dodałem nawet "rzecz jasna" bo wyjście antenowe jest analogowe przecież. Zatem twoje dalsze elaboraty na temat cyfrowej transmisji były zbędne. Po tym zdaniu było widać, że pytam czysto teoretycznie, bo nie podałem ani modelu karty ani TV, tylko napisałem "odbiornik lub kartę tv" czyli pytanie ogólne w imieniu szalonego Kowalskiego, który by sobie takie połączenie chciał wykonać. A słowa nagrywanie użyłem w zupełnie innym kontekście - w odpowiedzi dla użytkownika terrade. Oto to zdanie "Zresztą żeby np. nagrać coś zaprogramowanego z TV dekoder też musi się uruchomić.". Sam zacząłeś wątek o nagrywaniu na komputer tak przechwyconego obrazu, nie ja. Aż trudno mi uwierzyć, że muszę tłumaczyć jak krowie na rowie takie rzeczy i to po raz kolejny.
Podkreśliłem co spowodowało, że twoje pytanie stało się niezrozumiałe. Aż trudno mi uwierzyć, że muszę tłumaczyć jak krowie na rowie takie rzeczy i to po raz kolejny. Już zwracałem na to uwagę, że dla nas stary standard w momencie refarmingu to jest H.264, więc wynikało z tego, że chcesz na dekoderze H.264 ("w starym standardzie") nagle odebrać HEVC i nagrać analogowo. Efekt błędnego formułowania pytań, a później obrażania się na ludzi chcących pomóc. I nie widzę, aby to było pytanie teoretycznie, ani w imieniu Kowalskiego (czyt. wyżej), zacytowałem cię. Chciałeś zastosować coś takiego podłączając z jakąś kartą TV. Chyba pamiętasz, co piszesz, a jeśli nie, to sobie przeczytaj stronę wstecz. Wątek zacząłem, bo rozwiązanie jest złe (na złość babci odmrozimy sobie uszy), dostałeś lepsze, za darmo, doceń to.
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31
DVB-T2 pisze: 29 czerwca 2022, o 03:48 To, że analogowo, to dowiedzieliśmy się po serii ciągnięcia cię za język.
Nie prawda, czytaj wyżej.
Prawda, czytaj wyżej.
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 A ja uważam, że trzeba czytać ze zrozumieniem pytania, czego u ciebie zabrakło (czyt. wyżej)
A ja uważam, że trzeba umieć zadawać pytania, czego u ciebie zabrakło (czyt. wyżej).
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31
DVB-T2 pisze: 29 czerwca 2022, o 03:48 Nie jestem od domyślania się.
Wcale nie było tak dużo do domyślania się (czyt. wyżej)
Było (czyt. wyżej).
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 Owszem pozbawiona sensu ale to po pierwsze było pytanie teoretyczne, z ciekawości (czy się da) a że nie da się w prosty sposób przez przelotkę przechwycić analogowego sygnału wyłowiłem dopiero z twoich długich wywodów. Gdyby się dało, byłoby nadal bez sensu (chyba, że ktoś ma TV tylko z wejściem antenowym) ale nie generowałoby dodatkowych kosztów i nie byłoby kombinacji alpejskich.
Nie byłoby wywodów, gdybyś zadał jasno pytanie.
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 Nie ma żadnego znaczenia, bo jak wcześniej wyjaśniłem są i były to teoretyczne rozważania i nie dotyczą mojego przypadku, czego nadal nie rozumiesz. Podałem natomiast w końcu linka do mojej karty ale jako karty przykładowej. No i ok są różne możliwości ale mnie interesowała kwestia podłączenia do jakiegoś przykładowego odbiornika typu karta TV lub stary TV a nie do mojego sprzętu.
Oraz też ew. to zastępstwo w postaci rozgałęźnika antenowego o którym ktoś pisał, co dla mnie nie jest zastępstwem, bo rozgałęźnik służy do czegoś innego niż powinna służyć przelotka.
Ma (czyt. wyżej). Nie wiem co cię interesowało, gdyż zepsuła mi się szklana kula.
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 Serio?No to masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Masz problem z pisaniem jasno.
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 Sugerujesz, że niby ja nie wiem co mam? :). Te dodatkowe wątki sam stworzyłeś. Ja pytałem o przelotkę w dekoderze i o jakiś odbiornik TV lub jakąś kartę TV z wejściem antenowym. Nie u mnie, tylko u Kowalskiego, który by taki eksperyment chciał przeprowadzać.
Nie było jasne co chciałeś osiągnąć i po co, więc poszukiwałem różnych rozwiązań. Faktycznych rozwiązań praktycznych, a nie teoretycznego błądzenia po omacku skutkującego chaosem. Po co robić coś trudniej, jeśli można prościej, szybciej, taniej i łatwiej. Nawet nie stawiam znaku zapytania.
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 A no jest SD ale na wejściu jest HD, degradujesz tu jakość przecież. Po nic - Warto wiedzieć co jest technicznie możliwe a co nie. A ja pytałem (w pierwszym poście) o opcje puszczenia obrazu na komputer LUB na TV takiego obrazu. Poniał? Stara babcia lub ten Kowalski może mieć taki TV lampowy bez euro i bez czinczy i wtedy już jest sens degradowania jakości HD do SD ale najwyraźniej producenci dekoderów nie biorą tego pod uwagę, skoro przelotka nie spełnia swojej funkcji.
Jeśli nie chcesz nic robić, to po co nam tracisz cenny czas? Poza tym łaskawie wróć do swojego pierwszego postu, przeczytaj swoje pytanie i zastanów się czy tam pada pytanie co jest technicznie możliwe, czy, że chciałeś podłączyć dekoder z kartą TV? Bo ja widzę to drugie. Mam zacytować jeszcze raz? Gdybyś zadał pytanie o treści co jest technicznie możliwe, to byś dostał listę technicznych możliwości. Ale takie pytanie w pierwszym poście nie pada.

Listę bardzo wielu możliwości, bo ten temat można rozwiązać na bardzo wiele sposobów, modulatorami, przejściówkami (zależy jaki się ma dekoder - ponownie zależność od sprzętu, która zapierasz się, że jest bez znaczenia, a ma ogromne znaczenie), czasami konwerterami wideo. Wyobraź sobie, że są nawet konwertery z HDMI na SCART, z czego można dalej pójść np. modulatorem, albo na cinch. Można TAK WIELE opcji tu mieć na stole, biorąc pod uwagę możliwe kombinacje wyjść w STB, wejść w TV, czy tam karcie TV, czy czym, bo już nawet nie wiadomo, czy to rozmowa teoretyczna, czy praktyczna, czy jaka. Ograniczyć to może informacja jakie urządzenia chcemy ze sobą połączyć. I to też w zależności co się chce mieć na końcu. Dociera to do ciebie, że na nijakie, niekonkretne pytanie są dziesiątki rozwiązań, a nie podając konkretów żadne może nie być pasujące pod to, co sobie siedzi w twojej głowie?
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 Nie ja tylko jakiś Kowalski i nie nagrywać tylko oglądać. Który dzięki temu, że nie zrozumiałeś od początku o co chodzi może skorzysta z tej porady. Na marginesie dodam, że u mnie siostra ma TV bez eurozłącza ale ma czincze, więc jej podpiąłem przejściówkę z euro na dekoderze do czincz. Tak więc degradacja jakości u niej zachodzi i nie ma z tym żadnego problemu. A ma inną opcję, bo ma cyfrowy monitor komputerowy 17" i TV 21" ale woli oglądać na nieco większym TV w SD.
Nie skorzysta, bo jest to bzdurne, nieprzydatne, nieefektywne. Jeśli ktoś potrzebuje oglądać, to już dawno ma to rozwiązane, bo (nie uwierzysz) już by nie oglądał. A jeśli nagrywać, to zrobi to na setki lepszych sposobów.
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:41
eter pisze: 29 czerwca 2022, o 13:06 Dla "uparciucha" jest jeszcze opcja podłączenia dekodera poprzez wyjście SCART do jakiegoś magnetowidu i z niego w opcji "podglądu" można sobie oglądać programy z dekodera na jakimś starym TV (lampowym?) po kablu antenowym, który nie ma żadnego wejścia Video lub przechwytywać obraz jakąś kartą po RF, czyli po kablu antenowym - można, ale po co?
Tyle, że taki lampowy stary TV musi obsługiwać pasmo UHF, bo magnetowidy nie "nadawały" sygnału w paśmie VHF.
I to jest jakieś wyjście i nie dla uparciucha, tylko dla kogoś, kto ma jeszcze działający taki TV a nie chce się z nim rozstawać. Może nie ma takich ludzi dużo ale może się tacy znajdą.
No oczywiście @krosxc325, jest to super fantastyczna opcja... o ile ma się magnetowid, a dekoder ma wyjście SCART, ale czy ma się magnetowid, a dekoder ma wyjście SCART, tego nie wiemy. Może mieć, może nie, co po raz trzeci udowadnia Tobie, że sprzęt o którym mowa i który próbujemy ze sobą połączyć ma kolosalne znaczenie, mimo, że twierdzisz coś przeciwnego :) No i znowu jednak nie masz racji. Skąd odpowiadający ma wiedzieć, że pytający ma owy magnetowid i może go użyć do takiego celu? Tarota ma postawić? :lol: A, no tak, w 2022 roku sprawny magnetowid jest absolutnie w każdym domu, jak mogłem na to nie wpaść :lol: Informacji na ten temat oczekujemy od ciebie @krosxc325, bo jeśli nie, to robią się dwie możliwości, magnetowid jest, albo nie - zgadywanka. Można go użyć, albo nie można. Można założyć, że się przyda, jeśli jest. I wtedy to będzie jedno z wielu możliwych rozwiązań - wykonalne tylko jeśli ten sprzęt jest dostępny, tylko tego nie wiemy, bo nie dociera do ciebie, że to ma znaczenie co z czym, jak i po co łączymy. Nagle się okazuje, że rozwiązanie poza TV wymaga odpowiedniego dekodera ze SCART i sprawnego magnetowidu, co zawęża i tak już szalenie wąskie grono. Ciekawe w ilu domach w Polsce w 2022 roku jest jednocześnie TV kineskopowy z wyłącznie wejściem antenowym, sprawny magnetowid i STB HEVC z wyjściem SCART i przy tym wszystkim nie ma żadnej innej alternatywy, musi koniecznie tego użyć i nie ma pieniędzy na wymianę - niezłe combo. Rozważania na poziomie, czy spotkam kiedyś konia z sześcioma kopytami. Oczywiście mimo tego jest to dobre rozwiązanie, ale jedno z wielu, nie zawsze możliwe do zastosowania, jeśli nie wiemy co z czym łączymy i co mamy.

Bez konkretów co z czym próbujemy łączyć zaczyna się zgadywanka i im mniej szczegółów, tym bardziej multiplikują się potencjalne możliwości, bo nie wiedząc z czego wychodzimy i do czego wchodzimy - coś może się dać kabelkiem, coś może wymagać jakiejś przejściówki, jakiegoś sprzętu, tylko że nie wiadomo i wiadomo nie będzie. Nie istnieje na to jedno uniwersalne rozwiązanie. Ale uznałeś, że obrazisz się na cały świat, nie doprecyzujesz, nie powiesz co masz, z bólem wyciągnąłem kartę TV (a to pewnie nawet nie jest co faktycznie masz, bo to taki prehistoryk, że do dziś to by nie startowało na współczesnych systemach operacyjnych, sterowników do tego nie ma, ale nie zadałeś sobie trudu, żeby swoją ściemę chociaż trochę uwiarygodnić, nie chciało mi się już tego poprzednio punktować) i będziesz szedł w zaparte. No to się nie dowiesz konkretnie i tyle 8-) A temat będzie zawierał jedno losowe rozwiązanie na jeden losowy bardzo egzotyczny przypadek z dziesiątek możliwych. Przydatne do niczego.

Odpowiedź na Twoje mętne pytanie bez jego doprecyzowania brzmi: teoretycznie można podłączyć wszystko ze wszystkim, co najwyżej po drodze trzeba będzie kupić ileś przejściówek, konwerterów i zbudować choinkę. Teoretycznie. Nawet z HDMI można przejść na SCART, ze SCART-a na RF modulatorem zewnętrznym. Pisałem o tym. I wtedy kineskopowy TV podpiąć. Bzdurne, głupie, ale możliwe. Tylko, że to jedna z dziesiątek możliwości, tak samo jak od @eter, który jako modulator założył magnetowid. Też niezłe. Jakbyśmy tu siedli na forum i się zawściekli, to bez szczegółów z twojej strony może byśmy wyprodukowali ze 100 różnych ścieżek w zależności co ma dekoder, do czego zostanie podłączony, co się dokupi, albo co jest dostępnego, jakie wejścia ma do dyspozycji TV (kineskopa z samym tylko RF nie widziałem ze 25 lat, ale nawet i dla takich byłoby parę ścieżek). Tylko że niestety - przynajmniej mi szkoda mojego cennego czasu. Mogę zrobić coś takiego odpłatnie. Bezpłatna pomoc to jest maksimum, jaką zawarłem w postach. Nie widzę sensu poświęcać się za darmo, gdy autor pytania uparcie próbuje udowodnić, że wie lepiej ("sprzęt nie ma znaczenia"), a nie wie :)

Praktycznie, gdy jeździ się na instalacje, to klientom nie robi się teoretycznej prowizorki, tylko zostawia najlepsze możliwe praktyczne rozwiązanie - sprawdzone, pewne, nieskomplikowane, możliwie najmniej awaryjne, najlepiej też tanie (niestety takie czasy). Teoretycznie można postawić dom na dachu, ale jednak z jakiegoś powodu wszyscy budują normalnie :ugeek:

krosxc325
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2022, o 19:34
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E, Ustym 4k Pro
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)

Post autor: krosxc325 »

DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 Jaka pewność siebie. Wydaje się, wydaje.
Nie wydaje. Nie potrafisz nawet w tym poście zwięźle sformułować czego właściwie chcesz i nawet nie pamiętasz z czym tu przyszedłeś.
Pamiętam bardzo dobrze.
DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 Zacznijmy od tego, że zanim cokolwiek tu napisałem, temat takiego podłączenia uznałem za bezsensowny (co widać w moim pierwszym poście i kolejnych) i ciekawiło mnie czy TEORETYCZNIE dałoby się przechwycić obraz z przelotki w dekoderze czy nie. Sprawa dawno się wyjaśniła, że nie i tyle w temacie. Nie rozumiem po co rozwijać ten temat w kierunku tego co jest moim celem i jaki mam sprzęt? Skąd przeświadczenie, że chciałem takie rozwiązanie zastosować u siebie?
I znowu nie wiadomo o co chodzi. Czy dało by się przechwycić? Dało. Tylko że nie tak, jak chcesz, bo to zależy od sprzętu, jaki masz. Po to potrzeba rozwijać temat, bo jeśli nie, to się robią dziesiątki, a nawet setki możliwości, w zależności co jest dostępne, jakie złącza w dekoderze, w TV - nie dysponujemy szklanymi kulami. Poniał? Nie chciałeś zastosować u siebie? To zacytuję twój post:
krosxc325 pisze: 25 czerwca 2022, o 12:35 Chciałem coś takiego początkowo zastosować i połączyć dekoder z kartą TV w kompie kablem antenowym.
Nie pamiętasz co piszesz?
Pamiętam.
A nie zauważyłeś w tym zdaniu słowa klucz : Początkowo ???
Początkowo chciałem zrobić coś takiego ale potem uznałem to za bezsens (zanim tu napisałem) i tłumaczyłem to zdanie wcześniej, bo niektórym trzeba takie rzeczy tłumaczyć jak widać i to po parę razy.
Oto dowód: "Napisałem też: "Chciałem coś takiego początkowo zastosować i połączyć dekoder z kartą TV w kompie kablem antenowym."
Czyli miałem taką myśl, ale sobie odpuściłem, bo stwierdziłem, że to bez sensu. Jednak trafiłem na ten
wątek i postanowiłem zapytać jak to jest z tą przelotką."

DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 No chyba jednak nie wystarczyły. Napisałem na samym początku (i jest to do sprawdzenia wyżej) tak: "Czy podpinając pod to wyjście odbiornik lub kartę TV, które odbierają sygnał w starym standardzie, odbiorą go (analogowo rzecz jasna)
Tak więc od początku pisałem o analogowym przechwyceniu obrazu/sygnału. Dodałem nawet "rzecz jasna" bo wyjście antenowe jest analogowe przecież. Zatem twoje dalsze elaboraty na temat cyfrowej transmisji były zbędne. Po tym zdaniu było widać, że pytam czysto teoretycznie, bo nie podałem ani modelu karty ani TV, tylko napisałem "odbiornik lub kartę tv" czyli pytanie ogólne w imieniu szalonego Kowalskiego, który by sobie takie połączenie chciał wykonać. A słowa nagrywanie użyłem w zupełnie innym kontekście - w odpowiedzi dla użytkownika terrade. Oto to zdanie "Zresztą żeby np. nagrać coś zaprogramowanego z TV dekoder też musi się uruchomić.". Sam zacząłeś wątek o nagrywaniu na komputer tak przechwyconego obrazu, nie ja. Aż trudno mi uwierzyć, że muszę tłumaczyć jak krowie na rowie takie rzeczy i to po raz kolejny.
Podkreśliłem co spowodowało, że twoje pytanie stało się niezrozumiałe. Aż trudno mi uwierzyć, że muszę tłumaczyć jak krowie na rowie takie rzeczy i to po raz kolejny. Już zwracałem na to uwagę, że dla nas stary standard w momencie refarmingu to jest H.264, więc wynikało z tego, że chcesz na dekoderze H.264 ("w starym standardzie") nagle odebrać HEVC i nagrać analogowo.
A w jaki to sposób można analogowo "odebrać" HEVC? Oczywistym jest, że chodziło o przechwycenie obrazu w postaci analogowej. Czy mógłbym przechwycić obraz SD gdyby taki tunerek za ok 100zł (bo o takich tunerkach tu w domyśle rozmawiamy) miał modulator? Mógłbym jak najbardziej. Zarówno moją kartą TV jak i złączem rf w starym TV.
DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27 Efekt błędnego formułowania pytań, a później obrażania się na ludzi chcących pomóc. I nie widzę, aby to było pytanie teoretycznie, ani w imieniu Kowalskiego (czyt. wyżej), zacytowałem cię. Chciałeś zastosować coś takiego podłączając z jakąś kartą TV. Chyba pamiętasz, co piszesz, a jeśli nie, to sobie przeczytaj stronę wstecz. Wątek zacząłem, bo rozwiązanie jest złe (na złość babci odmrozimy sobie uszy), dostałeś lepsze, za darmo, doceń to.
Raczej efekt błędnego czytania pytań i czytania ze zrozumieniem, co wyjaśniłem wyżej.
DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27 Nie było jasne co chciałeś osiągnąć i po co, więc poszukiwałem różnych rozwiązań. Faktycznych rozwiązań praktycznych, a nie teoretycznego błądzenia po omacku skutkującego chaosem. Po co robić coś trudniej, jeśli można prościej, szybciej, taniej i łatwiej. Nawet nie stawiam znaku zapytania.
Chciałem zrobić eksperyment by zaspokoić swoją ciekawość. A dokładnie zrobić tak by nie kupować niczego poza tanim dekoderkiem za ok 100zł i przechwycić obraz analogowo na komputer. Dowiedziałem się początkowo, że
się tak nie da, to mnie interesowało co musiałby jeszcze dokupić Kowalski by taki cel osiągnąć. Prosta sprawa.
A co do zastosowania takiego rozwiązania: Jeśli ktoś ma jeden monitor i nie ma TV a chciałby podczas pracy na komputerze oglądać TV a ma tylko starą kartę TV, która może jedynie przechwytywać obraz a nie odbiera w HEVC, to taki podgląd TV by był jakimś rozwiązaniem. Mógłby sobie oglądać a może i nagrywać w SD, jeśli np. mu nie zależy na jakości.
DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 A no jest SD ale na wejściu jest HD, degradujesz tu jakość przecież. Po nic - Warto wiedzieć co jest technicznie możliwe a co nie. A ja pytałem (w pierwszym poście) o opcje puszczenia obrazu na komputer LUB na TV takiego obrazu. Poniał? Stara babcia lub ten Kowalski może mieć taki TV lampowy bez euro i bez czinczy i wtedy już jest sens degradowania jakości HD do SD ale najwyraźniej producenci dekoderów nie biorą tego pod uwagę, skoro przelotka nie spełnia swojej funkcji.
Jeśli nie chcesz nic robić, to po co nam tracisz cenny czas? Poza tym łaskawie wróć do swojego pierwszego postu, przeczytaj swoje pytanie i zastanów się czy tam pada pytanie co jest technicznie możliwe, czy, że chciałeś podłączyć dekoder z kartą TV? Bo ja widzę to drugie. Mam zacytować jeszcze raz? Gdybyś zadał pytanie o treści co jest technicznie możliwe, to byś dostał listę technicznych możliwości. Ale takie pytanie w pierwszym poście nie pada.
Po to by się czegoś nowego dowiedzieć. Chciałem podłączyć w celach edukacyjnych wyłącznie.
Akurat nie mamy w domu takich tunerków z przelotkami, bo bym sobie sam podłączył do mojej starej karty TV i się przekonał, że się nie da. Tyle, że interesowały mnie jeszcze tanie, inne opcje w połączeniu z takim tunerkiem.
DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27 Listę bardzo wielu możliwości, bo ten temat można rozwiązać na bardzo wiele sposobów, modulatorami, przejściówkami (zależy jaki się ma dekoder - ponownie zależność od sprzętu, która zapierasz się, że jest bez znaczenia, a ma ogromne znaczenie), czasami konwerterami wideo. Wyobraź sobie, że są nawet konwertery z HDMI na SCART, z czego można dalej pójść np. modulatorem, albo na cinch. Można TAK WIELE opcji tu mieć na stole, biorąc pod uwagę możliwe kombinacje wyjść w STB, wejść w TV, czy tam karcie TV, czy czym, bo już nawet nie wiadomo, czy to rozmowa teoretyczna, czy praktyczna, czy jaka. Ograniczyć to może informacja jakie urządzenia chcemy ze sobą połączyć. I to też w zależności co się chce mieć na końcu. Dociera to do ciebie, że na nijakie, niekonkretne pytanie są dziesiątki rozwiązań, a nie podając konkretów żadne może nie być pasujące pod to, co sobie siedzi w twojej głowie?
Dekodery za 100zł o których mowa są praktycznie takie same - jak sam pisałeś są bez modulatorów. Zatem nie komplikuj pisząc, że zależy jaki dekoder. Może jest wiele możliwości ale zwykle chodzi o najtańszą i najprostszą opcję. Tak to rozmowa teoretyczna o jak najtańszym podłączeniu dekodera za 100zł z HEVC do starego odbiornika nie mającego HDMI, Scart, czinczy LUB do karty TV/h.264 takiej jak np. moja (link podałem)
DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:31 Nie ja tylko jakiś Kowalski i nie nagrywać tylko oglądać. Który dzięki temu, że nie zrozumiałeś od początku o co chodzi może skorzysta z tej porady. Na marginesie dodam, że u mnie siostra ma TV bez eurozłącza ale ma czincze, więc jej podpiąłem przejściówkę z euro na dekoderze do czincz. Tak więc degradacja jakości u niej zachodzi i nie ma z tym żadnego problemu. A ma inną opcję, bo ma cyfrowy monitor komputerowy 17" i TV 21" ale woli oglądać na nieco większym TV w SD.
Nie skorzysta, bo jest to bzdurne, nieprzydatne, nieefektywne. Jeśli ktoś potrzebuje oglądać, to już dawno ma to rozwiązane, bo (nie uwierzysz) już by nie oglądał. A jeśli nagrywać, to zrobi to na setki lepszych sposobów.
Ale co jest bzdurne? Podłączenie dekodera cyfrowego pod cyfrowy monitor? Ja nie widzę tu nic bzdurnego.
Siostra ma gorszy obraz SD a mogłaby oglądać TV w HD. To kwestia indywidualna czy ktoś woli gorszą jakość a nieco większy obraz czy lepszą a mniejszy. Coś chyba znowu źle zrozumiałeś a to proste jak drut.
DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27
krosxc325 pisze: 21 lipca 2022, o 03:41
eter pisze: 29 czerwca 2022, o 13:06 Dla "uparciucha" jest jeszcze opcja podłączenia dekodera poprzez wyjście SCART do jakiegoś magnetowidu i z niego w opcji "podglądu" można sobie oglądać programy z dekodera na jakimś starym TV (lampowym?) po kablu antenowym, który nie ma żadnego wejścia Video lub przechwytywać obraz jakąś kartą po RF, czyli po kablu antenowym - można, ale po co?
Tyle, że taki lampowy stary TV musi obsługiwać pasmo UHF, bo magnetowidy nie "nadawały" sygnału w paśmie VHF.
I to jest jakieś wyjście i nie dla uparciucha, tylko dla kogoś, kto ma jeszcze działający taki TV a nie chce się z nim rozstawać. Może nie ma takich ludzi dużo ale może się tacy znajdą.
No oczywiście @krosxc325, jest to super fantastyczna opcja... o ile ma się magnetowid, a dekoder ma wyjście SCART, ale czy ma się magnetowid, a dekoder ma wyjście SCART, tego nie wiemy. Może mieć, może nie, co po raz trzeci udowadnia Tobie, że sprzęt o którym mowa i który próbujemy ze sobą połączyć ma kolosalne znaczenie, mimo, że twierdzisz coś przeciwnego :) No i znowu jednak nie masz racji. Skąd odpowiadający ma wiedzieć, że pytający ma owy magnetowid i może go użyć do takiego celu? Tarota ma postawić? :lol: A, no tak, w 2022 roku sprawny magnetowid jest absolutnie w każdym domu, jak mogłem na to nie wpaść :lol: Informacji na ten temat oczekujemy od ciebie @krosxc325, bo jeśli nie, to robią się dwie możliwości, magnetowid jest, albo nie - zgadywanka.
A czy to tak trudno zrozumieć, że czytający ten wątek wybierze sobie takie informacje jakie pasują do jego przypadku? Kolega @eter to zrozumiał jak widać.
Ten kto ma magnetowid, to zastosuje się do tej opcji a kto nie ma to zastosuje do drugiej.
Podałeś już tak wiele opcji, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. A jak piszesz artykuł na stronie w sieci,
taki poradnik, to wiesz do kogo go kierujesz? Kierujesz do wszystkich, więc podajesz różne rozwiązania.
Zakładać też można, że ktoś ma magnetowid. Ja mam np. dwa magnetowidy i znam takich co też je posiadają.
DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27 Ciekawe w ilu domach w Polsce w 2022 roku jest jednocześnie TV kineskopowy z wyłącznie wejściem antenowym, sprawny magnetowid i STB HEVC z wyjściem SCART i przy tym wszystkim nie ma żadnej innej alternatywy, musi koniecznie tego użyć i nie ma pieniędzy na wymianę - niezłe combo. Rozważania na poziomie, czy spotkam kiedyś konia z sześcioma kopytami. Oczywiście mimo tego jest to dobre rozwiązanie, ale jedno z wielu, nie zawsze możliwe do zastosowania, jeśli nie wiemy co z czym łączymy i co mamy.
Nigdy nie wiadomo co się może komuś przydać. Ja zaspokoję ciekawość a ktoś inny może na tym skorzysta.
U mnie taka opcja byłaby realna gdyby nie kwestia taka, że zależy mi na dobrej jakości obrazu.
Mam magnetowidy i pewnie mógłbym tak oglądać TV podłączając tani dekoderek za 100zł pod magnetowid a dalej do karty TV by mieć cały czas podgląd TV na kompie.
DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27 Nie istnieje na to jedno uniwersalne rozwiązanie. Ale uznałeś, że obrazisz się na cały świat, nie doprecyzujesz, nie powiesz co masz, z bólem wyciągnąłem kartę TV (a to pewnie nawet nie jest co faktycznie masz, bo to taki prehistoryk, że do dziś to by nie startowało na współczesnych systemach operacyjnych, sterowników do tego nie ma, ale nie zadałeś sobie trudu, żeby swoją ściemę chociaż trochę uwiarygodnić, nie chciało mi się już tego poprzednio punktować) i będziesz szedł w zaparte. No to się nie dowiesz konkretnie i tyle 8-) A temat będzie zawierał jedno losowe rozwiązanie na jeden losowy bardzo egzotyczny przypadek z dziesiątek możliwych. Przydatne do niczego.
Jaką ściemę? Właśnie na kompie sobie w tle leci TV z karty TV do której link podałem :)
Wyobraź sobie, że od lat używam tej karty i na systemie Windows 7 działa bez problemu.
Jeszcze nadają niektóre kanały w h.264, więc póki mogę to oglądam.
Mam taki zwyczaj pracowania na kompie i jednocześnie oglądania TV. Nie mam drugiego monitora.
Dlatego pomyślałem o ludziach, którzy może też tak pracują i chcieliby nadal tak robić bez wydawania kupy kasy na nową kartę TV, która kosztuje ok. 500zł. No ale niestety tunerkiem za 100zł z przelotką ale bez modulatora
nie da rady puścić obrazu na taką kartę. Podobnie jak na stary TV bez odpowiednich wejść.
DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27 Odpowiedź na Twoje mętne pytanie bez jego doprecyzowania brzmi: teoretycznie można podłączyć wszystko ze wszystkim, co najwyżej po drodze trzeba będzie kupić ileś przejściówek, konwerterów i zbudować choinkę. Teoretycznie. Nawet z HDMI można przejść na SCART, ze SCART-a na RF modulatorem zewnętrznym. Pisałem o tym. I wtedy kineskopowy TV podpiąć. Bzdurne, głupie, ale możliwe.
Ważne, żeby rozwiązanie było tanie i by był obraz na TV lub na ekranie komputera.
DVB-T2 pisze: 22 lipca 2022, o 00:27 Tylko, że to jedna z dziesiątek możliwości, tak samo jak od @eter, który jako modulator założył magnetowid. Też niezłe. Jakbyśmy tu siedli na forum i się zawściekli, to bez szczegółów z twojej strony może byśmy wyprodukowali ze 100 różnych ścieżek w zależności co ma dekoder, do czego zostanie podłączony, co się dokupi, albo co jest dostępnego, jakie wejścia ma do dyspozycji TV (kineskopa z samym tylko RF nie widziałem ze 25 lat, ale nawet i dla takich byłoby parę ścieżek). Tylko że niestety - przynajmniej mi szkoda mojego cennego czasu. Mogę zrobić coś takiego odpłatnie. Bezpłatna pomoc to jest maksimum, jaką zawarłem w postach. Nie widzę sensu poświęcać się za darmo, gdy autor pytania uparcie próbuje udowodnić, że wie lepiej ("sprzęt nie ma znaczenia"), a nie wie :)
I tak podałeś za dużo danych. Nie było moim celem opisywanie każdego przypadku. Chodziło jak już wiele razy powtarzałem o jak najtańsze i najprostsze połączenie tunera za ok. 100zł do TV lub karty TV starej generacji.
Czy to ma sens czy nie pozostaw to użytkownikowi. Podałem wyżej przypadek zastosowania.Dla jednych to sensowne, dla drugich mniej. Gdyby nie zależało mi na jakości i miał mało kasy, to bym sam szukał jakiegoś taniego rozwiązania, np. przechwytu obrazu z tunerka za 100zł na moją wiekową już kartę TV. Natomiast nie wymagałem podawania jednego konkretnego rozwiązania z podaniem linka do sklepu, tylko o ogólniki typu są takie i takie lub takie i takie rozwiązania i tyle.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)

Post autor: DVB-T2 »

krosxc325 pisze: 31 lipca 2022, o 20:07 Dekodery za 100zł o których mowa są praktycznie takie same - jak sam pisałeś są bez modulatorów. Zatem nie komplikuj pisząc, że zależy jaki dekoder. Może jest wiele możliwości ale zwykle chodzi o najtańszą i najprostszą opcję.
Nie są praktycznie takie same, bo owe dekodery mogą mieć SCART, mogą nie mieć. Mogą mieć Cinch, mogą nie mieć. Nie każdy dekoder za 100 zł ma SCART i cały ten misterny plan z magnetowidami może polecieć do kosza lub może wymagać jakichś modyfikacji. Tylko do tego trzeba wiedzieć co mamy na stole i co piszesz jest z założenia błędne. To nie jest komplikacja wymyślona przeze mnie, tylko zwyczajna różnica sprzętowa urządzenia, jakie można posiadać z tej samej półki cenowej. SCART nie jest standardowym wyposażeniem dekoderów z HEVC.

Cały Twój długaśny post można podsumować krótkim: aby wybrać najprostszą i najtańszą opcję, wbrew temu, co twierdzisz, trzeba wiedzieć z czego się wychodzi. Jeśli się nie wie, dostajesz losowe rozwiązanie. Ani niekoniecznie najtańsze, ani niekoniecznie najprostsze, ani nawet niekoniecznie możliwe do zastosowania w konkretnym przypadku (nagle okazało się, że masz dwa magnetowidy, ale o tym dowiadujemy się dopiero z tego wpisu).

Reszta wynika wyłącznie z tego, że od początku pytałeś nieprecyzyjnie oraz nie dostarczyłeś informacji o które byłeś wielokrotnie proszony. Za każdym razem, gdy tak zrobisz (lub ktokolwiek inny), skończysz ze złym rozwiązaniem oraz może wydanymi zbędnie pieniędzmi.
krosxc325 pisze: 31 lipca 2022, o 20:07 A w jaki to sposób można analogowo "odebrać" HEVC? Oczywistym jest, że chodziło o przechwycenie obrazu w postaci analogowej. Czy mógłbym przechwycić obraz SD gdyby taki tunerek za ok 100zł (bo o takich tunerkach tu w domyśle rozmawiamy) miał modulator? Mógłbym jak najbardziej. Zarówno moją kartą TV jak i złączem rf w starym TV.
Gdzie tam pada "odbierać analogowo" i co to w ogóle znaczy? :lol: Tam pada wyraźnie: odbierać HEVC i nagrać analogowo - dwie osobne czynności. Czy mam jeszcze prowadzić lekcje czytania? Odbieranie HEVC tyczyło się czynności wykonywanej na STB niezgodnym z HEVC, co wynikało z twojego nieprecyzyjnego, źle zadanego pytania w dobie refarmingu, co podkreśliłem w źródle. Ani w domyśle ani oczywistego nic nie ma, bo nie siedzimy w twojej głowie i nie jesteśmy od domyślania się co tam masz i co dla ciebie jest oczywiste. Dla nas to oczywiste wyobraź sobie nie jest (zwłaszcza, gdy nie pytasz jasno co chcesz zrobić i po co, tylko kluczysz). Albo konkretnie piszesz, albo musimy zgadywać. A przechwycić obraz w formie analogowej można mając zewnętrzny modulator (magnetowid jest formą zewnętrznego modulatora) co już padało, ale... można go podłączyć prosto, albo nie można go podłączyć prosto, zależy jakie wyjścia dekoder za 100 zł, bo nie wszystkie są takie same :) To będzie już chyba piąty raz, gdy pada, że zależy jakie sprzęty, zależy jaki dekoder, zależy co z czym łączymy. Idziemy jak sądzę na rekord, ale jak się trafiło na uparciucha...
krosxc325 pisze: 31 lipca 2022, o 20:07 Ale co jest bzdurne? Podłączenie dekodera cyfrowego pod cyfrowy monitor? Ja nie widzę tu nic bzdurnego.
Siostra ma gorszy obraz SD a mogłaby oglądać TV w HD. To kwestia indywidualna czy ktoś woli gorszą jakość a nieco większy obraz czy lepszą a mniejszy. Coś chyba znowu źle zrozumiałeś a to proste jak drut.
Ty nie zrozumiałeś. I nie chyba, a na pewno. Że bzdurne jest, jeśli podłącza się coś metodami udziwnionymi. Siostra sobie przez magnetowid też podłączyła? :) Czy może jednak była mądrzejsza niż brat i podpięła normalnie, jak pozwał na to akurat ten konkretny monitor i ten konkretny STB, wcześniej weryfikując jakie STB ma wyjścia i jakie TV ma wejścia? Dobrała sprzęt, aby do siebie pasował? :mrgreen:
krosxc325 pisze: 31 lipca 2022, o 20:07 Jaką ściemę? Właśnie na kompie sobie w tle leci TV z karty TV do której link podałem :)
Wyobraź sobie, że od lat używam tej karty i na systemie Windows 7 działa bez problemu.
Kompletnie w to nie wierzę. Autorska fotka z Menedżera urządzeń z zainstalowanymi sterownikami + działający soft na zrzucie, wtedy (może) uwierzę. Karta jest 20-letnim archaizmem, do którego nie ma driverów w sieci i wygląda jakbyś chcąc rozpaczliwie podeprzeć swoje teorie znalazł pierwsze co wpadło w Google 8-) Co zresztą sugeruje też poniższe, brak researchu.
krosxc325 pisze: 31 lipca 2022, o 20:07 Dlatego pomyślałem o ludziach, którzy może też tak pracują i chcieliby nadal tak robić bez wydawania kupy kasy na nową kartę TV, która kosztuje ok. 500zł.
Nie kosztuje tyle. Wspominana przeze mnie Geniatech T230A jest za 130 zł, co też zresztą podważa sens robienia tych choinek, bo ich koszt koniec końców nie wyjdzie ani tańszy (dodatkowy koszt prądu z ekstra urządzeń później będzie rósł, w pewnym momencie przekroczy Geniatecha) ani nie będzie to najprostsze w obsłudze (uruchamianie dwóch urządzeń), ani też nie będzie to przewidywalne i stabilne w działaniu (nieserwisowany magnetowid w 2022 roku przy ciągłej pracy może strzelić w każdej chwili).

Trudno mi nawet znaleźć kartę aż tak drogą, nie wiem co by to musiało być, ale dość luksusowy model, zdecydowanie zbędny w tym przypadku - w końcu mówimy podobno o najtańszej i najprostszej opcji.
Ostatnio zmieniony 2 sierpnia 2022, o 00:30 przez DVB-T2, łącznie zmieniany 1 raz.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)

Post autor: eter »

Panowie spokojnie.
Nie chcę już męczyć tematu, ale jeśli nie ma się magnetowidu - to można kupić sobie za 100 zł modulatorek.
On nadaje w pełnym zakresie pasma i można więc podłączyć do niego każdy odbiornik/kartę po RF.
Sygnał do niego podaje się poprzez chinch, jeśli tuner DVB-T2 nie ma wyjścia EURO/chinch (kabel Euro-chich)(chinch-chinch) to prawie każdy ma jeszcze wyjście AV out na jacka.
To tak gwoli zadowolenia już takich, którzy chcieliby podłączyć sobie analogowy goły TV bez żadnych wejść [z muzeum;)] a nie mają magnetowidu.
Temat się dziwnie rozwinął, ale tak bywa.
https://cardsplitter.pl/modulator-analo ... -5433.html

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)

Post autor: DVB-T2 »

Można, o czym też pisałem, ale nadal - o ile STB ma odpowiednie wyjścia (z tym prawie bym się nie rozpędzał ;) zwłaszcza, że pytający zaraz to stwierdzenie zmanipuluje) i w zależności jakie są to wyjścia - już potrzebne są różne przewody, może jakaś przejściówka. Zaczyna to stawiać pod wątpliwość sens, jeśli byłoby to używane do karty TV jak sugeruje pytający, bo koszt w stosunku do wymiany karty TV praktycznie się wyrównuje. Ale to jest też wyjście oczywiście, też dobre, jedno z wielu możliwych. Cały problem sprowadza się do tego, że nie jest naszą rolą zgadywanie wszystkich możliwych kombinacji co akurat może mieć pytający i co ma w głowie. A już tym bardziej, jeśli mamy jeszcze wskazać najprostsze i najtańsze rozwiązanie, bo wtedy - nie wiedząc ani jakie są wyjścia do dyspozycji, ani jakie wejścia, to równie dobrze można sobie puścić kupon Lotto ;) Ilość kombinacji rośnie lawinowo, a szansa, że akurat się przypadkowo trafi w to, co autor ma w domu, szybko maleje i propozycje mogą nie być wykonalne, mogą nie być najprostsze, mogą nie być najtańsze itp.
To tak jakbym pojechał na instalację i w ogóle nie wysądował co ma klient/jaką ma sytuację, aby mieć chociaż blade pojęcie na czym mogę się oprzeć, co muszę zabrać, tylko wziął pod pachę 2-3 przypadkowe rzeczy i liczył, że się uda. Lata praktyki uczą, że to się nie udaje, a kto robi inaczej, jeździ wiele razy dowożąc braki.
Pytający jest po prostu uparciuchem niechcącym się przyznać do błędu i pewnie tak będzie w tym tkwił, więc pozostanie mi życzyć mu powodzenia w zadawaniu innych pytań bez podawania kompletnie żadnych szczegółów. Kupi ze 2-3 razy stos zbędnego sprzętu, to się może nauczy :ugeek: Chociaż z takim podejściem, to pewnie winę będzie zrzucał na sklep. Sprzedawca źle doradził, gdyż się nie domyślił telepatycznie...

Dyskusja - jej przebieg i reakcja pytającego przypomniała mi dowcip, idealnie pasuje do tej sytuacji, gdy z każdym postem dowiadujemy się kolejnych kluczowych szczegółów, które jednocześnie sam pytający uznaje za totalnie nieistotne:
Dzień z życia programisty\testera:
– Słuchaj, jesteś developerem. Powiedz, dlaczego tak często nieprawidłowo szacujecie czas na stworzenie softu?
– Wyobraź sobie, że musisz rozładować ciężarówkę. Ile czasu to zajmie?
– Parę godzin.
– To Kamaz.
– 8 godzin.
– Kamaz załadowany piaskiem.
– 12 godzin
– Nie masz łopaty i narzędzi, tylko ręce.
– 2 dni.
– Na dworze –40.
– 4 dni.
– Kamaz stoi pod wodą.
– To bez sensu, ciągle zmieniasz warunki! Po co mi w ogóle to opowiadasz. Wy developerzy ciągle opowiadacie jakieś bzdury zamiast po prostu oszacować czas swojej pracy.
I tak też tu, próby szacowania zmieniają się z każdym wpisem pytającego, który dokłada nowe wiadomości i warunki lub informacje o setupie, jednocześnie zapierając się, że są bez znaczenia, a wywracają wszystkie wcześniejsze propozycje :) (i jeszcze się obraża, bo przecież to odpowiadający się głupi, że się nie domyślają między wierszami)

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)

Post autor: eter »

Uff.. prosta sprawa a napuchła jak balon.
Na samym początku chodziło o zwykłą "przelotkę" w tunerach DVB-T/2, która to jest w przeciwieństwie do wszystkich wcześniejszych sprzętów (magnetowidów, tunerów SAT i tak dalej w większości analogowych, chociaż były też nagrywarki cyfrowe) właśnie "zwykłą" przelotką - ze względu na wykastrowanie tunerów DVB-T/2 z modulatorów.
I już ta przelotka jest pozbawiona podwójnej roli, (takiej jak w wymienionych sprzętach) - czyli przekazaniu sygnału antenowego dalszym podpiętym sprzętom i właśnie przekazywania treści audio-video odbieranych przez tuner - tą drogą, czyli po RF i wysyłaniu (nadawaniu) na dedykowanym kanale na wyjściu przelotki tych treści.
I stąd na samym początku zaczęła się cała dyskusja.
Ot producenci tunerów DVB-T/2 wywalili jeden moduł (modulator), zmniejszyli koszt i po prostu na obecnym etapie przechodzenia całkowicie na technikę odbioru cyfrowego wyeliminowali już jedną z możliwości przekazywania treści na inny odbiornik po RF.
Pozostawili do tego jeszcze wyjścia sygnałowe analogowe SCART ewentualnie chinch lub AV output.
Chociaż jak szumnie zapowiadają, tunery DVB-T/2 które będą odbierały również emisje 4K już takich wyjść analogowych będą zupełnie pozbawione i pozostawią jedynie HDMI.
Taki jest rozwój techniki.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)

Post autor: DVB-T2 »

I do tego momentu sprawa była absolutnie jasna - to są podstawy. A następnie przyszedł krosxc325, zadał nieprecyzyjne pytanie i im bardziej prosiło się go o doprecyzowanie, tym bardziej tego nie robił, więc z prostej sprawy zrobiła się zbędna komplikacja.

A wystarczyło, aby krosxc325 napisał: mam sprzęty A, B, C, chcę uzyskać efekt X, mogę wydać maksymalnie Y. Odpowiedź byłaby w jednym zdaniu. Tyle, stąd balon. Tylko i wyłącznie. Im mniej informacji, tym więcej możliwości zaczęło się robić, których szansy zastosowania nie da się stwierdzić, póki nie wiadomo co pytający ma i co dokładnie chce z tym robić (pomijam już zamieszanie wynikające dodatkowo z mieszania pojęciami itp.). Najwyżej jeśli ktoś ma magiczne możliwości i dysponuje szklaną kulą, wszedł w umysł pytającego i wie, jakie ma sprzęty w domu i że da się je akurat tak połączyć.

Nawet mając samo HDMI (i są takie STB HD) ten temat da się rozwiązać. Ale to pytający powinien określić co ma i co chce zrobić. A jeśli chciał się dowiedzieć wszystkich możliwości, to jest ich za dużo, bo za dużo jest możliwych kombinacji sprzętu, co też już padło. Nigdzie na żadnym etapie krosxc325 nie zapytał konkretnie, a część jego setupu została dopiero wydarta po licznych pytaniach, więc nie może dostać konkretnej odpowiedzi bez poczynienia szeregu założeń, które mogą być akurat dla jego sytuacji prawidłowe, albo nieprawidłowe (czyli właśnie ta zgadywanka - to my zaczynamy zakładać różne rzeczy, że on ma sprzęt X, że kupi Y, że ma STB taki, a nie inny, że akurat to połączy - ale czy faktycznie ma, nie wiadomo). Tylko że to nie musiało tak wyglądać - wystarczyło pytać konkretnie i wskazując co się ma - w odpowiedzi byłoby konkretne rozwiązanie dla tego konkretnego i podobnych mu przypadków. Jakoś nikt inny nigdy nie miał tu problemu tego typu, żeby otrzymać konkretną poradę.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)

Post autor: eter »

Chciałeś podać różne rozwiązania, co oczywiście jest fajne i je podałeś - tyle że wątek zabrnął za bardzo na poboczne tory.
A sam temat "dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)" ma prostą odpowiedź.
Każdy dekoder ma przelotkę, jednak nie taką jaką miał na myśli autor tematu.
Stąd te rozbieżności, ponieważ autor sugerował się tym, że taka przelotka to przelotka z modulatorem, tak jak było to we wcześniejszych sprzętach.
Ale fakt jest inny i stąd tak temat spuchł.
Jednak nic w internecie nie ginie i pewnie wielu natrafi na ten temat i dostanie konkretne odpowiedzi.
Szkoda tylko, że jakoś się nie dogadaliście i trochę nie fajnie w sumie to wyszło.

krosxc325
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2022, o 19:34
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E, Ustym 4k Pro
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: dekoder z H265 i działającym RF OUT (LOOP OUT)

Post autor: krosxc325 »

DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51
krosxc325 pisze: 31 lipca 2022, o 20:07 Dekodery za 100zł o których mowa są praktycznie takie same - jak sam pisałeś są bez modulatorów. Zatem nie komplikuj pisząc, że zależy jaki dekoder. Może jest wiele możliwości ale zwykle chodzi o najtańszą i najprostszą opcję.
Nie są praktycznie takie same, bo owe dekodery mogą mieć SCART, mogą nie mieć. Mogą mieć Cinch, mogą nie mieć. Nie każdy dekoder za 100 zł ma SCART i cały ten misterny plan z magnetowidami może polecieć do kosza lub może wymagać jakichś modyfikacji. Tylko do tego trzeba wiedzieć co mamy na stole i co piszesz jest z założenia błędne. To nie jest komplikacja wymyślona przeze mnie, tylko zwyczajna różnica sprzętowa urządzenia, jakie można posiadać z tej samej półki cenowej. SCART nie jest standardowym wyposażeniem dekoderów z HEVC.
Są takie same w jednej podstawowej kwestii - nie mają modulatorów - kolejny raz brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Cytat powyższy moich słów mówi wszystko: "są praktycznie takie same - jak sam pisałeś są bez modulatorów" Przypomnę, że chodzi o dowolny tuner wolnostojący za ok 100zł z przelotką. Ja takiego tunera nie mam. Mam nadzieję, że to już jest jasne? Nikogo (w tym i ciebie) nie powinno obchodzić czyjego i jakiego tunerka (nazwa modelu) bym użył do tego eksperymentu jak i to, że to eksperyment.
DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51 Cały Twój długaśny post można podsumować krótkim: aby wybrać najprostszą i najtańszą opcję, wbrew temu, co twierdzisz, trzeba wiedzieć z czego się wychodzi. Jeśli się nie wie, dostajesz losowe rozwiązanie. Ani niekoniecznie najtańsze, ani niekoniecznie najprostsze, ani nawet niekoniecznie możliwe do zastosowania w konkretnym przypadku (nagle okazało się, że masz dwa magnetowidy, ale o tym dowiadujemy się dopiero z tego wpisu).
Piszę od któregoś postu, że chciałem zrobić eksperyment i przy okazji dowiedzieć się czegoś o możliwościach tech. tych chińskich zabawek (tunerów), ale już nie muszę, bo już wiem, że nici z podglądu analogowego na kompie przy takim połączeniu jak pierwotnie zakładałem. Gdybym miał w domu taki tunerek z "przelotką" to pewnie bym podpiął pod magnetowid i pod kartę TV by zobaczyć jak to będzie funkcjonować. Propozycje losowych rozwiązań są wystarczające. Najlepiej kilka różnych opcji, nie widzę problemu. Widzisz na tym polega dzielenie się wiedzą, ktoś ciekawski jak ja zrobi eksperyment (może trochę szalony) lub zada w tym temacie parę pytań a ktoś inny na tym skorzysta. Tylko powtarzam - ja nie muszę tłumaczyć się nikomu po co chcę taki eksperyment zrobić i że go robię. Dlatego nie pisałem na początku takich rzeczy.
DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51 Gdzie tam pada "odbierać analogowo" i co to w ogóle znaczy? :lol:
"odbiorą go (analogowo rzecz jasna)"
No jak nie wiesz co to znaczy "odbierać analogowo TV", to współczuję i rozumiem
teraz dlaczego ten wątek się tak rozrósł :D
Tak, tak podgląd analogowy na monitorze PC za pośrednictwem karty TV i tunerka za 100zł
to inaczej "odbieranie analogowo TV". TV można odbierać na urządzeniu bezpośrednio z anteny lub pośrednio.
Tutaj takim pośrednikiem miała być karta TV. Wystarczająco precyzyjnie? Jak nie to mogę dalej "po kluczyć".
DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51 Tam pada wyraźnie: odbierać HEVC i nagrać analogowo - dwie osobne czynności.
Podaj cytat. Ja już podawałem ten cytat chyba ze 2x i podaję 3x:
Czy podpinając pod to wyjście odbiornik lub kartę TV, które odbierają sygnał w starym standardzie, odbiorą go (analogowo rzecz jasna)
DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51 Czy mam jeszcze prowadzić lekcje czytania?
Ja je prowadzę od paru postów :D
Pamiętaj - jak ktoś pyta w stylu: czy podpinając to czy to, tzn. że pyta teoretycznie, ogólnie a nie, że ma
już gotowy zestaw urządzeń i chce wprowadzać w czyn to o czym pisze.
DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51 Odbieranie HEVC tyczyło się czynności wykonywanej na STB niezgodnym z HEVC, co wynikało z twojego nieprecyzyjnego, źle zadanego pytania w dobie refarmingu, co podkreśliłem w źródle. Ani w domyśle ani oczywistego nic nie ma, bo nie siedzimy w twojej głowie
Ale jak już pisałem nie oczekiwałem odpowiedzi precyzyjnej, dopasowanej do jednego konkretnego przypadku, tylko ogólnej, że można kupić np. to czy tamto w celu osiągnięcia takiego efektu (podglądu analogowego sygnału TV na komputerze bez karty TV HEVC). Nagrać taki podgląd to już nie problem i to jest sprawa mniej istotna.
Zadałem pytanie wystarczająco precyzyjnie a potem doprecyzowałem już tak mocno, że doszło do tego, że zaraz zamieszczę zrzuty ekranu, by pokazać jaką mam kartę TV w kompie, choć to niczego nie zmieni w dyskusji. Mogę porobić nawet zdjęcia autorskie samej karty zapiętej w kompie. Nie ma problemu. Może ty masz w zwyczaju kłamać, ja nie.
DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51 i nie jesteśmy od domyślania się co tam masz i co dla ciebie jest oczywiste. Dla nas to oczywiste wyobraź sobie nie jest (zwłaszcza, gdy nie pytasz jasno co chcesz zrobić i po co, tylko kluczysz).
Nie kluczę, tylko tłumaczę, uczę rozmówcę czytania ze zrozumieniem a to duża różnica.
DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51 Albo konkretnie piszesz, albo musimy zgadywać. A przechwycić obraz w formie analogowej można mając zewnętrzny modulator (magnetowid jest formą zewnętrznego modulatora) co już padało, ale... można go podłączyć prosto, albo nie można go podłączyć prosto, zależy jakie wyjścia dekoder za 100 zł, bo nie wszystkie są takie same :) To będzie już chyba piąty raz, gdy pada, że zależy jakie sprzęty, zależy jaki dekoder, zależy co z czym łączymy. Idziemy jak sądzę na rekord, ale jak się trafiło na uparciucha..
Co to znaczy nie wszystkie są takie same? Albo wyjścia RF mają modulator albo nie. Jest jeszcze 3 możliwość?
Bo rozmawiamy przypomnę o przelotce RF.
DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51 Ty nie zrozumiałeś. I nie chyba, a na pewno. Że bzdurne jest, jeśli podłącza się coś metodami udziwnionymi. Siostra sobie przez magnetowid też podłączyła? :) Czy może jednak była mądrzejsza niż brat i podpięła normalnie, jak pozwał na to akurat ten konkretny monitor i ten konkretny STB, wcześniej weryfikując jakie STB ma wyjścia i jakie TV ma wejścia? Dobrała sprzęt, aby do siebie pasował? :mrgreen:
Kompletnie pomieszałeś tematy. U siostry nie chodzi o to jak podłączyła a co podłączyła, mogła podłączyć monitor cyfrowy albo TV analogowy i wybrała ten drugi, mimo gorszej jakości obrazu. Teraz zrozumiałeś czy muszę dalej tłumaczyć (wg. ciebie "kluczyć", "manipulować")?
DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51 Kompletnie w to nie wierzę. Autorska fotka z Menedżera urządzeń z zainstalowanymi sterownikami + działający soft na zrzucie, wtedy (może) uwierzę. Karta jest 20-letnim archaizmem, do którego nie ma driverów w sieci i wygląda jakbyś chcąc rozpaczliwie podeprzeć swoje teorie znalazł pierwsze co wpadło w Google 8-) Co zresztą sugeruje też poniższe, brak researchu.
Więcej wiary. Proszę uprzejmie, zrzuty ekranu: https://www.mediafire.com/view/fk1xtspt ... V.jpg/file
https://www.mediafire.com/view/b9a08dmh ... V.jpg/file
DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51 Nie kosztuje tyle. Wspominana przeze mnie Geniatech T230A jest za 130 zł, co też zresztą podważa sens robienia tych choinek, bo ich koszt koniec końców nie wyjdzie ani tańszy (dodatkowy koszt prądu z ekstra urządzeń później będzie rósł, w pewnym momencie przekroczy Geniatecha) ani nie będzie to najprostsze w obsłudze (uruchamianie dwóch urządzeń), ani też nie będzie to przewidywalne i stabilne w działaniu (nieserwisowany magnetowid w 2022 roku przy ciągłej pracy może strzelić w każdej chwili).
Mi nie chodzi o jakieś zabawki na USB, tylko o najtańszą kartę TV na PCI a taka kosztuje ok 500zł.
DVB-T2 pisze: 1 sierpnia 2022, o 02:51 Trudno mi nawet znaleźć kartę aż tak drogą, nie wiem co by to musiało być, ale dość luksusowy model, zdecydowanie zbędny w tym przypadku - w końcu mówimy podobno o najtańszej i najprostszej opcji.
Proszę bardzo: https://www.morele.net/hauppauge-wintv- ... 32-798734/
Obecnie już niedostępna. Jeśli ja miałbym kupować obecnie kartę TV HEVC fullhd, to tylko taką. Rzecz jasna można też zakupić najtańszą pod USB ale to już zupełnie inny typ karty TV. Ktoś kto chce np. mieć możliwość przechwytu analogowego np. z kamer VHS czy magnetowidów na jakimś poziomie (np. gniazdo S-Video, czincze), to nie kupi czegoś takiego albo musiałby dokupić osobny sprzęt. Każdy przypadek jest inny i opcji też wiele. Jedna z nich to taka jaką ja chciałem przetestować. A może akurat ktoś ma taki tuner HEVC za 100zł z przelotką i nie chce już nic kupować a ma starą kartę TV w kompie bez HEVC oraz magnetowid i chce sobie pooglądać TV na kompie, to co wtedy?. Może jest 1% takich ludzi a może i 0,5% ale to mnie mało interesuje. Ktoś może skorzysta z tych informacji. Jakbym miał małe wymagania co do jakości obrazu (jak moja siostra), to może bym taką opcję z magnetowidem wybrał (mając już tuner HEVC z przelotką w domu np. od jakiegoś TV)

Zablokowany