Błędne kodowanie tekstu EPG - TVP

MiroslawMT
Posty: 2
Rejestracja: 8 sierpnia 2021, o 16:53
Miejscowość: Legionowo
Odbiornik: Telewizor Funai rocznik 2009
Instalacja antenowa: szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Błędne kodowanie tekstu EPG - TVP

Post autor: MiroslawMT »

Witam,
Od kilku/kilkunastu tygodni zaobserwowałem błędne kodowanie tekstu EPG na wszystkich kanałach TVP. Wygląda to tak, jakby polskie znaki były nadawane w innej stronie kodowej. Oprócz tego niektóre pozycje na "liście godzinowej" nie wyświetlają się w ogóle (godzina i puste pole). Wszystkie inne stacje nadają poprawnie (nawet Polsat News - pomijam że na H265 nie mam obrazu ale tekst EPG jest).
Czy ktoś ma podobny problem? Mam dość stary telewizor Funai i upgrade firmware nie wchodzi w grę, poza tym tylko TVP nawala (według mnie po prostu nie trzymają standardu).
Pozdrawiam

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Błędne kodowanie tekstu EPG - TVP

Post autor: DVB-T2 »

Tak, zgadza się, wspominałem o tym: viewtopic.php?p=244818#p244818
Nie trzymają (a precyzyjniej - trzymają nieuzgodniony).

MiroslawMT
Posty: 2
Rejestracja: 8 sierpnia 2021, o 16:53
Miejscowość: Legionowo
Odbiornik: Telewizor Funai rocznik 2009
Instalacja antenowa: szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Błędne kodowanie tekstu EPG - TVP

Post autor: MiroslawMT »

Serdeczne dzięki za informację. Spróbuję... nie wiem, może napiszę do TVP. Nie mam telewizora na Androidzie czy innym systemie, który upgrade zrobi automatycznie z sieci. Przynajmniej wiem że problem jest znany i w pewnym sensie rozpoznany.
Pozdrawiam

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Błędne kodowanie tekstu EPG - TVP

Post autor: eter »

Natomiast u tych, u których nawet po zmianie są dobre polskie znaki - to oprócz "pustych" pozycji w opisach poprzestawiane są miejsca szczegółów, zamiast aktor i tutaj nazwisko, to są najpierw nazwiska a potem dopiero aktor...czyli zupełny groch z kapustą...
Wygląda na to, że wpompowane tyle milionów w telewizję , a TVP nie potrafi mieć chociaż jednego kumatego technika, który by taki babol naprawił....
Najważniejsze, że co drugi dzień śpiewa Martyniuk i "cała sala śpiewa z nami" ....ręce opadają.
Kto by się tam w tej rozśpiewanej ekipie przejmował takimi duperelami jak zwalone EPG.
Disco Polo i do przodu.

Zablokowany