WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

WIWA H.265 MINI
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mały, mocny, niewidoczny...

Nowoczesny tuner drugiej generacji WIWA H.265 MINI do montażu w niewidocznym miejscu z tyłu telewizora. Komunikacja z pilotrem odbywa się za pomocą dołączonego dyskretnego odbiornika podczerwieni. Tuner obsługuje darmowe kanały nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej w najnowszej technologii H.265/HEVC. Jest to standard, który będzie obowiązywał w Polsce. Tuner jest kompatybilny ze starszymi technologiami H.264 i MPEG-4, które są aktualnymi standardami nadawania w Polsce. Tuner posiada dostęp do Internetu realizowany za pośrednictwem anteny Wi-Fi łączonej przez port USB (zestaw nie zawiera anteny Wi-Fi). Tuner jest sterowany pilotem z funkcją Memo Control (programowalne przyciski – umożliwiające obsługę dekodera i odbiornika TV jednym pilotem). OSD w języku polskim wyświetlane na ekranie telewizora jest przejrzyste, intuicyjne i łatwe w obsłudze. Całość zamknięta w małej solidnej obudowie.

Dane techniczne:

Zasilanie na wejściu: 5V/1.5A DC

Pobór mocy maksymalny: 7,5 W
tryb TV - antena pasywna: 4W
tryb TV - antena AN200 z wykorzystaniem zasilania z tunera 4,2W
tryb StandBy: 0,35W
tryb nagrywania PVR na HDD Toshiba HDDR500E04X: 6,5W
tryb odtwarzania z HDD (dysk j.w.): 5,75W
Ciężar: ok. 50 g
Wymiary zewnętrzne (szer/gł/wys): 65 x 30 x 10 mm
Naziemny cyfrowy tuner TV:
Odbiornik kompatybilny ze standardem drugiej generacji DVB-T/T2 HEVC.
Odbiór kanałów Full HD wysokiej rozdzielczości (High Definition) i SD standardowej rozdzielczości.
Skanowanie sygnału PAL do rozdzielczości 576p, 720p, 1080i, 1080p.
Odtwarzane formaty video: H.265/HEVC, MKV, H.264/AVC, AVI, XVID, MPEG-4, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MPE, MP4, MOV, VOB, 3GP, DIVX, FLV
Napisy: Polskie napisy .TXT (wszystkie formaty) SRT, SUB, ASS, SSA, SAM *plik .txt musi mieć taką samą nazwę jak plik wideo
Odtwarzane formaty audio: MP3, ACC/, M4A, Digital Sound DVB-T/T2 Zdjęcia: JPG, JPEG, BMP, PNG
Obsługiwane rozdzielczości: 1080p, 1080i, 720p, 576p i auto Złącze
USB: 1 x USB mini z przejściem na USB 2.0, obsługa pamięci flash i dysków twardych USB FAT32 i NTFS
Złącze HDMI: HDMI (wersja 1.3)
Wyjście wideo/audio: FULL HD-OUT - cyfrowe

Zawartość zestawu:
Tuner Wiwa H.265 MINI
Pilot do zdalnego sterowania Memo Control
Odbiornik podczerwieni
Kabel USB z rozgałęziaczem
Skrócona Instrukcja obsługi

Informacje i zdjecia pochodzą ze strony producenta https://www.wiwa.info.pl/produkty/tuner ... h-265-mini
Data premiery na stronie: 18.10.2021

Edycja:
Pokazała się odmiana z wyświetlaczem LED. Nazywa się WIWA MINI LED.
Posiada ona dodatkowo inny pilot znany z Wiwy MAXX
Szczegóły na stronie producenta
https://www.wiwa.info.pl/produkty/tuner ... 5-mini-led
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2022, o 22:10 przez bubabuba1, łącznie zmieniany 5 razy.

smart-test
Posty: 9
Rejestracja: 22 września 2021, o 14:37
Miejscowość: Tarnów

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: smart-test »

W ten weekend postaram się zamieścić wam recenzję tej WIWY na kanale więc jeżeli jesteście zainteresowani to zaglądajcie. Zamieszczam jeszcze link do zebranych wszystkich moich recenzji tunerów DVB-T2 - https://www.youtube.com/playlist?list=P ... fARfIfJEWx

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: bubabuba1 »

No widzę, że jesteś słowny i masz przedpremierowo sprzęt którego jeszcze nie ma w sklepie. No, ale na ich stronie producenta są Twoje testy wstawione to chyba nic dziwnego :)
Link to Twojego testu
https://youtu.be/lwTAGy5Qxd0
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 października 2021, o 21:04 przez bubabuba1, łącznie zmieniany 1 raz.

smart-test
Posty: 9
Rejestracja: 22 września 2021, o 14:37
Miejscowość: Tarnów

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: smart-test »

Staram się dotrzymywać obietnic :D

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: 2Tom »

Przedpremierowy test , fajnie dzięki.
Na filmiku widać że ta WIWA ma nowszą wersję oprogramowania V5.1.0.93 niż pozostałe modele V5.1.0.52..
Ciekawe czy pozostałe tunery dostaną też nową aktualizację oprogramowania..
Widać że masz dojścia do WIWY, to może spytasz czy pozostałe modele dostaną też aktualizację oprogramowania?
Ostatnio zmieniony 22 października 2021, o 16:07 przez 2Tom, łącznie zmieniany 1 raz.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: bartosz4 »

O co chodzi z tym adapterem, YouTube, IPTV itd.? Na filmie tylko krótka wzmianka.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: eter »

Możesz włożyć sobie do gniazda USB adapter WiFi i Wiwa połączy się przez niego z siecią WiFi i wówczas będą aktywne te apki, które pokazał...You Tube.
Jednak tutaj, kiedy ta Wiwa ma jedno wejście USB jest to kiepski pomysł, bo nie podłączysz wówczas pendriva.
A i tak to nie ma sensu, bo słabo te aplikacje działają.
Tutaj taki adapter WiFi
Obrazek


Zastanawia mnie, jak bardzo zmniejszyli w niej pobór prądu...samo gniazdo USB daje max 0.5 A w TV, a jeszcze podłączony jest pendrive do niej i na przykład zasilanie anteny zewnętrznej.
No ładnie się zmieścili.
Samo wejście HDMI podaje co najwyżej 50 mA.
Inne Wiwy pobierają przy 5 V max 7.5 W więc wychodzi jakieś 1.5 A...
Czyli pobiera około trzy razy mniej prądu...
Ostatnio zmieniony 18 października 2021, o 02:39 przez eter, łącznie zmieniany 2 razy.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: bartosz4 »

Jeśli to nie ma Hbbtv i możliwości aktualizowania go, tudzież tak samo z różnymi netfliksami, viaplejami, vodami i nastawieniem na aktualizację YouTube to właściwie zawracanie głowy z taką opcją. To jest to tylko zwykły tuner, który wymaga posiadania odbiornika z HDMI (a takie to mają port USB). W dodatku brak wejścia LAN, brak 4K. Chociaż założenie fajne. Jaka cena?

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: bubabuba1 »

bartosz4 pisze: 18 października 2021, o 01:17 Jeśli to nie ma Hbbtv i możliwości aktualizowania go, tudzież tak samo z różnymi netfliksami, viaplejami, vodami i nastawieniem na aktualizację YouTube to właściwie zawracanie głowy z taką opcją. To jest to tylko zwykły tuner, który wymaga posiadania odbiornika z HDMI (a takie to mają port USB). W dodatku brak wejścia LAN, brak 4K. Chociaż założenie fajne. Jaka cena?
Żaden chyba z dekoderów WIWA H.265 nie ma Hbbtv wiec to nic nowego. Aktualizacja jest możliwa przez USB albo antenkę i WIFI.
To nie dekoder z Androidem i bajerami a jak piszesz właśnie zwykły tuner.

A ja właśnie mam odbiornik z HDMI a bez USB.

LANU brak jest WIFI opcjonalnie. Z tym 4 K nie przesadzaj chyba tylko Dream Player od Wiwy ma 4 K.

To wszystko co napisałeś to jak wymagać od małego fiata wyposażenia i osiągów jak w Rolls Royce. To po prostu nie ta klasa sprzętu a cena nie będzie wyższa od innych modeli z tej linii czyli Wiwa h.256. Czyli pomiędzy Wiwą LIte a Wiwą MAX i to raczej bliżej tej pierwszej.

Natomiast gdybym to ja wybierał model do produkcji to wybrałbym bardziej takie rozwiązanie (które było by tańsze i trwalsze):
Obrazek
Obrazek
Zalety: Duże USB - nie potrzeba przejściówek, duże wejście antenowe - nie potrzeba przejściówek, gniazdo HDMI - nie potrzeba przejściówek (kabel jednak trzeba mieć własny, ale tego łamanego krótkiego już nie). Osobne wejście i zasilacz (nie blokuje portu USB ani w dekoderze ani w TV)
Czyli mniej kabelków / przejściówek czyli niższy koszt produkcji i trwalsze (bo większe gniazda są trwalsze i bez przejściówki też dłużej będą sprawne). A całość równie mała.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: bubabuba1 »

Nie żebym reklamował sprzedawcę albo portal aukcyjny, ale dla informacji w sprawie ceny.
Wiec pojawił się ten sprzęt w cenie (za nowość) 114,98 zł plus przesyłka 6,70 zł (albo 0 zł).
Obrazek

mistrz_of_dvb-t
Posty: 41
Rejestracja: 15 marca 2012, o 21:03
Miejscowość:   
Odbiornik: LG 43NANO753PA
Wiwa HD-90 Memo
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: mistrz_of_dvb-t »

Ciekawe czy nagrania nadal będą dzielone na 4GB na NTFS

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: Ramirez »

Jak to jest zasilane z USB telewizora to jak się to będzie zachowywało podczas zaplanowanego nagrywania? Uruchomi się jak TV jest wyłączony?? Czy telewizor w stanie czuwania zasila USB?

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: Przemo »

Kupiłem rodzicom BOX 4k od C+ i mimo braku możliwości układania listy kanałów uważam go o 100% lepsze rozwiązanie niż obecne tunery DVB-T2 z HEVC. Pilot na BT jest super wygodny, odbiór 4k plus Android jest super. Co do skomplikowanej obsługi dla osób starszych, to jakoś tego nie widzę. Jedynie co musiałem zrobić, to skonfigurować WiFi i zainstalować aplikacje do Youtube, Netflixa i kilka innych. Ludzie w wieku 65+ i bez problemu to ogarniają, a cena w promocji to 150 zł. Patrząc na tą Wiwe mini ogarnia mnie śmiech. Czujka pilota to było ok. ale 10 lat temu. Przejściówka antenowa to dodatkowe straty sygnału. HDMI bez krótkiego przewodu powoduje komplikacje przy bliskości gniazd w telewizorze, a gdy są umieszczone z tyłu i odbiornik jest powieszony na ścianie to już całkiem tragedia. Typowy chinol zrobiony po kosztach.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: bubabuba1 »

Ramirez pisze: 14 listopada 2021, o 07:46 Jak to jest zasilane z USB telewizora to jak się to będzie zachowywało podczas zaplanowanego nagrywania? Uruchomi się jak TV jest wyłączony?? Czy telewizor w stanie czuwania zasila USB?
To chyba zależy od telewizora, pewnie niektóre modele mają też osobne ustawienia USB, to znaczy jak mają się one zachowywać w trybie stand-by (czyli jest napięcie czy nie)

Na sprawdzenie jest prosty sposób:

Po prostu kabel od ładowania telefonu, podłącz do TV i spróbuj czy telefon się ładuje przy TV w trybie stand-by.
Jedna uwaga do tego testu raczej użyć telefonu który ma niski prąd ładowania, a nie smartfon z szybkim ładowaniem, bo gniazdo USB w TV ma małe prądy (często jest napis max 1 A albo max 2 A).

Ja mam teraz w użytku stary LCD który nie ma nawet USB i jeśli kupiłbym ten to po prostu użyłbym ładowarki od telefonu z kablem USB żeńsko męskim (przedłużacz USB) bo trzeba by się podłączyć do tego urządzenia też z pamięcią do nagrywania.
czyli to
Obrazek
Obrazek
podłączone do tego kabelka który jest w komplecie. (czyli mikro USB rozgałęzione na USB męskie do zasilenia i USB żeńskie do podłączenia pamięci/dysku)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2021, o 15:58 przez bubabuba1, łącznie zmieniany 5 razy.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: bubabuba1 »

Przemo pisze: 14 listopada 2021, o 12:50 Kupiłem rodzicom BOX 4k od C+ i mimo braku możliwości układania listy kanałów uważam go o 100% lepsze rozwiązanie niż obecne tunery DVB-T2 z HEVC. Pilot na BT jest super wygodny, odbiór 4k plus Android jest super. Co do skomplikowanej obsługi dla osób starszych, to jakoś tego nie widzę. Jedynie co musiałem zrobić, to skonfigurować WiFi i zainstalować aplikacje do Youtube, Netflixa i kilka innych. Ludzie w wieku 65+ i bez problemu to ogarniają, a cena w promocji to 150 zł. Patrząc na tą Wiwe mini ogarnia mnie śmiech. Czujka pilota to było ok. ale 10 lat temu. Przejściówka antenowa to dodatkowe straty sygnału. HDMI bez krótkiego przewodu powoduje komplikacje przy bliskości gniazd w telewizorze, a gdy są umieszczone z tyłu i odbiornik jest powieszony na ścianie to już całkiem tragedia. Typowy chinol zrobiony po kosztach.
Też się nad tym boxem zastanawiałem, ale tam nawet nie ma możliwości przełączania programów jednym przyciśnięciem, że o nagrywaniu z TV nie wspominając. Więc to mega upierdliwe przełączanie i brak ważnej dla mnie funkcji. Pilot też nie umie się uczyć i trzeba używać 2 sztuk.
Do sieciowych zastosowań i tak nie używałbym tego boxa bo mogę to robić z komputera i przez HDMI puszczać też na dużym ekranie.
Dlatego ja tą opcję odrzucam.

Gdybym miał daleko TV od kanapy to faktycznie pilot na BT to fajne rozwiązanie i myślałbym o np. Ferguson Ariva T75 który ma też pilota BT, ale też nie ma możliwości uczenia się i używania z TV.

Ogólnie biorąc czekam na Black Friday i jak będzie ten tuner gdzieś za jakieś 80-90 zł to pewnie kupię.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: bubabuba1 »

Heheh Mówię i mam :)
Obrazek

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: Adam606336 »

bubabuba1 pisze: 18 listopada 2021, o 10:52 Heheh Mówię i mam :)
Obrazek
Cena ok, ja czekam na nowego Maxxa ;)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: bogdanzieba »

W sklepie Media Expert już cenia 139 zł.... Była jakaś promocja ?

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: adiq »

Ceny towarów i elektroniki zwariowały w ostatnich miesiącach. Są problemy z dostępnością półprzewodników, z kolei to co zostało wyprodukowane nie ma jak się wydostać z Chin bo brakuje kontenerów. Tanio już było.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI

Post autor: bubabuba1 »

bogdanzieba pisze: 15 grudnia 2021, o 13:06 W sklepie Media Expert już cenia 139 zł.... Była jakaś promocja ?
Ja kupiłem jak wklejony wyżej screen czyli 79.99 zł, natomiast normalna cena w Euro AGD jest taka (139,99zł) sama jak piszesz w Media Expert.
Kupiłem jak była promocja tydzień przed Black Friday. Natomiast potem była jeszcze jedna promocja i widziałem chyba cenę 99 zł i to chyba w obu tych sklepach.
Na Allegro było już od chwili premiery za 114,99 zł u różnych sprzedawców wiec na chwilę obecną to chyba tam najtaniej.

Zablokowany