WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »

Ok widzę że u Ciebie brak tej opcji dlatego jak podpinasz ekranik masz kreski. W recenzji też tak było aź przestawił.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: dvbtowiec »

Wersja oprogramowania MINI LED 5.1.1.6 z października 2021

Pilot fajny, trochę za gruby. Przyciski duże, zatem idealny dla starszych osób.
Przydałyby się jednak dodatkowe klawisze na przyciszanie pogłaśniania i kanał w górę, kanał w dół.
Fajny dekoder, bo można ukryć za telewizorem i okablowania nie widać, nie trzeba także dodatkowego zasilania, wystarczy się do USB podłączyć i działa.

Doskonały do dodatkowego pomieszczenia, lub na działkę.
Zapewne dla wielu starszych osób, także do codziennego użytkowania.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bogdanzieba »

@dvbtowiec pilota zawsze możesz zmienić na taki jak ci pasuje, tu masz WYBÓR PILOTÓW MEMO CONTROL.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: dvbtowiec »

Mam ten cienki pilot z wersji H.264.
Chyba jego właśnie będę używał, ze wzgl. na dodaktowe przyciski o których pisałem i że jest dużo cieńszy. Lepiej leży w dłoni.
I tak ten tuner będę wykorzystywał okazjonalnie, ale naprawdę jego rozmiar i możliwość schowania za telewizorem to super sprawa.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

Cienkiego pilota to ma wersja H.265 MINI (bez LED) oraz wersja H.265 PRO, oba klikają przyciskami.

Natomiast H.264 to takiej nie ma. Jest wersja H.265 bez dopisków, ale tam jest gruby pilot.

Żeby było śmieszniej mam cienkiego pilota od starej Wiwy HD 50 MC+ i taki sam układ przycisków, ale pilot nie klika przyciskami i jest cichy.

gocom
Posty: 94
Rejestracja: 6 lutego 2022, o 17:24
Miejscowość: RU
Odbiornik: WIWA H265 MAXX, Vmade K5, Vmade K6 AV.

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: gocom »

Znalazłem w internecie oprogramowanie do WIWA H.265 MINI V5.1.0.93 07.08.2021. Potwierdzono założenie, że procesor i tuner są takie same jak WIWA H.265, WIWA H.265 LITE i WIWA H.265 PRO z LAN. Tych. Mstar MSA7T10+R836. Oprogramowanie jest chronione. Po aktualizacji pojawia się irytujący baner i nie można skonfigurować programów. Kiedy próbujesz przeskanować kanały, dekoder przechodzi do ponownego uruchomienia. Podłączając adapter WI-FI, możesz korzystać z YT i IPTV.
Obrazek
PS: eksperymentowałem z prefiksem Vmade K6 AV, ale to samo stanie się, jeśli spróbujesz użyć oprogramowania WIWA MINI do
WIWA H.265, WIWA H.265 LITE oraz WIWA H.265 PRO z LAN.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Bo w opisie masz wersję MAXX i dwa Vmade do każdego dekodera wgrywałeś soft z MINI?

Na dole potwierdzasz, że wgrywałeś soft do LITE, PRO i H.265 i wtedy też są takie plansze.
A potem można wgrać właściwy soft bez problemu?

Ja kupiłem 18 listopada 2021 Wiwę Mini (bez Led) i miałem i mam oprogramowanie właśnie w wersji o której piszcz czyli
SW V 5.1.0.93 z 8 lipca 2021 (Jest tu jeszcze na dole HW wersja 2.1.RC20.4.4UU)
kupowałem dość wcześnie od premiery i raczej nie było starszych wersji. Nie wiem też czy są nowsze bo nie mam adaptera WI-Fi.

Nie za bardzo widzę sens wgrywania innej wersji, bo można zrobić cegłę z dekodera i raczej na gwarancji tego nie naprawią.

gocom
Posty: 94
Rejestracja: 6 lutego 2022, o 17:24
Miejscowość: RU
Odbiornik: WIWA H265 MAXX, Vmade K5, Vmade K6 AV.

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: gocom »

Zaktualizowano tylko w Vmade K6 AV (MSA7T10E+R836).
Nie posiadam dekoderów LITE, PRO i H265, mogę przekonwertować dekoder Vmade k6 z aktualizacją USB na LITE, PRO lub H265.
Celem eksperymentu było sprawdzenie, czy oprogramowanie WIWA MINI może być wykorzystane do starszych wersji WIWA(LAN).
Wniosek - pełne wykorzystanie jest niemożliwe.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »

A czy udało Ci się wrócic do starzzej wersji oprogramowania ?

gocom
Posty: 94
Rejestracja: 6 lutego 2022, o 17:24
Miejscowość: RU
Odbiornik: WIWA H265 MAXX, Vmade K5, Vmade K6 AV.

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: gocom »

TAk
Menu-->System-->Software Update-->upgrade_7T10E_WIWA_PRO_V5.1.0.52.bin

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »

Ok dziekuje. Jaknuda mi się zdobyć soft dla Litki New to wgram do swojej.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

MaxEvans pisze: 7 kwietnia 2022, o 12:16 Ok dziekuje. Jaknuda mi się zdobyć soft dla Litki New to wgram do swojej.
Ale po co? Rozumiem, że masz Lite starsze z LAN. Jeśli nowe Lite mają mieć wg. przepisów brak aktywnego złącza LAN (w tym wypadku nawet bez gniazda) to tylko pozbawisz się możliwości podłączenia internetu kablem.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

gocom pisze: 7 kwietnia 2022, o 08:01 Celem eksperymentu było sprawdzenie, czy oprogramowanie WIWA MINI może być wykorzystane do starszych wersji WIWA(LAN).
Wniosek - pełne wykorzystanie jest niemożliwe.
To zupełnie bez sensu bo WIWA MINI fizycznie nie ma złącza LAN wiec i w sofcie, nie ma takich opcji, podobnie jak nowe wersje dekoderów bez LAN nie mają w oprogramowaniu opcji ustawień do połączeń internetu kablem. Dlatego nawet jakby tej planszy nie było to i tak nie można by używać LAN i było by to nie pełnie wykorzystanie.

No, ale rozumiem, że po wgraniu softu Wiwy pro, h.265 i Lite do Vmade K6 AV wszystko śmiga na tym dekoderze.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »

bubabuba1 pisze: 7 kwietnia 2022, o 21:13
MaxEvans pisze: 7 kwietnia 2022, o 12:16 Ok dziekuje. Jaknuda mi się zdobyć soft dla Litki New to wgram do swojej.
Ale po co? Rozumiem, że masz Lite starsze z LAN. Jeśli nowe Lite mają mieć wg. przepisów brak aktywnego złącza LAN (w tym wypadku nawet bez gniazda) to tylko pozbawisz się możliwości podłączenia internetu kablem.
Ale miałbym nowsze oprogramowanie jeśli to ruszy.

gocom
Posty: 94
Rejestracja: 6 lutego 2022, o 17:24
Miejscowość: RU
Odbiornik: WIWA H265 MAXX, Vmade K5, Vmade K6 AV.

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: gocom »

bubabuba1 pisze: 7 kwietnia 2022, o 21:22 No, ale rozumiem, że po wgraniu softu Wiwy pro, h.265 i Lite do Vmade K6 AV wszystko śmiga na tym dekoderze.
- Przyciski na panelu przednim nie działają
- nie działa sam wyświetlacz na konsoli
- potrzebujesz uniwersalnego pilota
- wszystko inne działa jak oryginalny WIWA H.265, LITE, PRO (odbiór kanałów, funkcje internetowe itp.)
MaxEvans pisze: 8 kwietnia 2022, o 02:33 Ale miałbym nowsze oprogramowanie jeśli to ruszy.
Aktualnie poszukuję oprogramowania dla WIWA H.265 MINI LED oraz całej linii NEW - H.265, LITE, PRO, MAXX.
Chcesz wypróbować oprogramowanie WIWA MINI na swoim LITE?

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »

Też szukam do Lite New. Skoro można cofnąć to bym zobaczył

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

MaxEvans pisze: 8 kwietnia 2022, o 02:33 Ale miałbym nowsze oprogramowanie jeśli to ruszy.
A wiesz, że czasem nowsze nie znaczy lepsze? Przykładowo w aparatach kiedyś w nowszym oprogramowaniu zablokowano możliwość korzystania z nie oryginalnych baterii? Sam kiedyś wróciłem do starszej wersji oprogramowania w Cabletechu bo w nowej wersji schowali gdzieś głęboko wskaźniki poziomu i jakości sygnału. A może nie akurat dla wersji MINI, ale dla starszych wersji z wtyczką LAN może zablokują dostęp do internetu, aby niby spełniać rozporządzenia nowe.

Dlatego jak coś działa dobrze, nie trzeba tego naprawiać.

Jak chcesz zainstalować oprogramowanie dla MINI LED to wystarczy napisać do serwisu, podsyłają bez problemu na maila. Ja tego nie robię bo nie za bardzo widzę w tym sens.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

gocom pisze: 8 kwietnia 2022, o 09:47 - Przyciski na panelu przednim nie działają
- nie działa sam wyświetlacz na konsoli
- potrzebujesz uniwersalnego pilota
- wszystko inne działa jak oryginalny WIWA H.265, LITE, PRO (odbiór kanałów, funkcje internetowe itp.)

Aktualnie poszukuję oprogramowania dla WIWA H.265 MINI LED oraz całej linii NEW - H.265, LITE, PRO, MAXX.
Jak pisałem poprzednio, nie ma co "poszukiwać" napisz do serwisu Wiwy i na maila wysyłają. Ale jeśli nie działa tyle rzeczy (pewnie też złącza na tylnym panelu których nie ma Wiwa, to nie widzę sensu bawienia się w takie coś jak zmiana softu na inny.
Sens by miało, gdyby był to jakiś ulepszony soft, taki jaki kiedyś robił niejaki "Gutek" na tym forum. Tam było konkretnie napisane co zostało ulepszone dla konkretnego modelu.

gocom
Posty: 94
Rejestracja: 6 lutego 2022, o 17:24
Miejscowość: RU
Odbiornik: WIWA H265 MAXX, Vmade K5, Vmade K6 AV.

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: gocom »

Nie jestem właścicielem WIWA NEW(MINI, MINI LED, H.265, PRO, LITE, MAXX) - dlatego uważam za niewłaściwe składanie zamówienia

do oficjalnego wsparcia. Ale interesuje mnie oprogramowanie i możliwość jego zastosowania do WIWA starej linii (LAN).
Ulepszone oprogramowanie – skąd je wziąć? Stara wersja Wiwa nie jest już obsługiwana. Dlatego trzeba poeksperymentować z oprogramowaniem innych producentów, ale z tą samą bazą elementów - MSA7T10+R836(MxL608). Mój Vmade z łatwością przekształca się w Strong, Ariva, Cabletech, Signal, WIWA, ZHONG i ponad dwa tuziny nieznanych marek. Ale nie ma ani jednego oprogramowania z powyższej listy, które nie ma wad. Dlatego zawsze szukam nowego oprogramowania i nie ogranicza się to tylko do WIWA czy producentów europejskich.

@GUTEK@, atom to mój szacunek. Wykonano dużo pracy. Nadal jest dla mnie zagadką, jak mogli obliczyć tabelę kodów pilotów za pomocą edytora heksadecymalnego.

Tego nie zobaczysz w WIWA.
Vmade = Strong
Obrazek

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: dvbtowiec »

bubabuba1 pisze: 13 lutego 2022, o 18:22 Cienkiego pilota to ma wersja H.265 MINI (bez LED) oraz wersja H.265 PRO, oba klikają przyciskami.
Natomiast H.264 to takiej nie ma.
Miałem na myśli Wiwa z głowicą DVB-T i kodekiem H.264.
Ona także miała cienkiego pilota.

Zablokowany