WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »


bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

@fckgw Zupełnie nie rozumiem w czym problem. To co widzę na zdjęciach. Przecież to pasuje!
Wchodzi może na początku nieco ciężko tylko.
Żadnych przejściówek więcej nie potrzeba tylko trochę siły w ręce, jak się boisz docisnąć spróbuj połączyć samą przejściówkę (bez przykręconego dekodera) do tego kabla antenowego który masz jak to nazywasz zasilaczu.
Po podłączeniu przejściówki do anteny (z zasilaczem) wkręć dopiero wszystko do dekodera (kręcąc delikatnie dekoderem)
Obrazek

Wtyki "F' to dla mnie są do anten satelitarnych i kablówki i nie ma potrzeby ich tu stosować
Obrazek

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »

Tylko, że brakuje mu przejściówki. Zaginęła.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: DanielK »

Do tych tunerów potrzebujesz gniazdo IEC żeńskie (link) -->> Wtyk SMA z pinem męskim (link).
Wydaje mi się, że trzeba będzie wykonać go samemu. Wtyk SMA jest używany do routerów LTE.

Prędzej czy później było wiadomo, że zaczną ginąć te przejściówki.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: dvbtowiec »

Mam ten tuner i potwierdzam, końcówka nakręcana na tuner dostępna w zestawie jest żeńska. Wpinam do niej kabel antenowy z końcówką męską.

W sieci są dostępne takie przejściówki.
Wpisz sobie w wyszukiwarkę
SMA IEC adapter

Szukaj tych nakręcanych po stronie SMA
Obrazek

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Zygzuś »

bubabuba1 pisze: 30 maja 2022, o 14:04 Wtyki "F' to dla mnie są do anten satelitarnych i kablówki i nie ma potrzeby ich tu stosować
Obrazek
Do wszystkiego, tylko nakręcasz za 2-3zł wtyk lub gniazdo.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

MaxEvans pisze: 30 maja 2022, o 14:30 Tylko, że brakuje mu przejściówki. Zaginęła.
Nie było to tu jasno napisane, na wklejonym zdjęciu przez fckgw (ja je tylko uzupełniłem o strzałki i napis) jest jak widać ta przejściówka założona na dekoder.
To co wcześniej podawałeś to przejściówki i wtyki F są nie potrzebne tutaj, a jeśli brakuje przejściówki to słusznie pisze dvbtowiec, że brakuje "SMA IEC adaptera" takiej jaka była oryginalnie w komplecie.

@Zygzuś Oczywiście, że można sobie je używać gdzie się chce, ale w powyższym przypadku jest to niepotrzebne.

@DanielK Opis masz dobry, ale link prowadzi do "Gniazdo IEC Cabelcon na przewód" czyli wkręcane na kabel antenowy a tu mowa o adapterze, a nie wtyczce na kabel. Z tego co widzę dostępne są na zagranicznych serwisach aukcyjnych, w Polsce coś nie mogę znaleźć.

To znaczy można też zastosować 2 przejściówki (skoro niedostępna jak oryginalna w Polsce) to na aledrogo jest za 13 zł (plus dostawa) z dekodera do złącza F (nazwa aukcji: Złącze przejście wtyk SMA / gn F adapter(2510))
a potem ze złącza F do zwykłego antenowego żeńskiego (to jest popularne i tanie bo kosztuje ok 2 zł) .
Obrazek i
Obrazek

Agulka4
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2022, o 18:58
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Agulka4 »

wieslaw pisze: 28 maja 2022, o 15:50 Agulka4 -
Może jest brak dobrego kontaktu dekodera z telewizorem lub przewodu antenowego z dekoderem - spróbować docisnąć.
Próbowałam docisnąć i w tv i w dekoderze.Bardziej się nie da.
A teraz oprócz tego że są piksele to po ponownym wyszukaniu programów wyszukuje mi tylko stacje telewizji polskiej.
Aby wyszukało mi resztę programów wchodzę na wyszukiwaniu ręcznym na kanał 22 i w ten sposób wyszukuje mi wszystkie kanały i A za parę godzin lub na następny dzień znowu jest to samo albo tylko programy telewizji polskiej albo piksele albo ponowne wyszukiwanie ręczne.Chyba po prostu oddam na reklamację urządzenie.

Agulka4
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2022, o 18:58
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Agulka4 »

MaxEvans pisze: 28 maja 2022, o 01:17 Zrobiłbym tak

1 ustawienia fabryczne i jeszcze raz wszystko ustawić

2 czy jestv zasilacz podpięty
Ustawienia fabryczne było przywracane chyba z 10 razy.
W instrukcji obsługi i w zestawie nie ma żadnego zasilacza.Wszystko zrobiłam krok po kroku jak w instrukcji.
A teraz oprócz tego że są piksele to po ponownym wyszukaniu programów wyszukuje mi tylko stacje telewizji polskiej.
Aby wyszukało mi resztę programów wchodzę na wyszukiwaniu ręcznym na kanał 22 i w ten sposób wyszukuje mi wszystkie kanały i A za parę godzin lub na następny dzień znowu jest to samo albo tylko programy telewizji polskiej albo piksele albo ponowne wyszukiwanie ręczne.Chyba po prostu oddam na reklamację urządzenie.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »

Potrzebna jest ładowarka od telefonu. Może Usb w Tv nie wyrabia. Nie wkładasz kabla usb od tunera do tv tylko podpinasz ładowarkę od telefonu i do gniazdka sieciowego.
Ostatnio zmieniony 1 czerwca 2022, o 13:53 przez MaxEvans, łącznie zmieniany 1 raz.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Zygzuś »

Jeśli gubi ustawienia, wtedy faktycznie może być nieprawidłowe zasilanie lub utrata zasilania w trybie włączenia, a nie standby. Oczywiście możliwa jest wada. Ładowarka usb lub zmiana na box mogłaby pomóc.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: dvbtowiec »

Agulka4 pisze: 1 czerwca 2022, o 10:19 A teraz oprócz tego że są piksele to po ponownym wyszukaniu programów wyszukuje mi tylko stacje telewizji polskiej.
Aby wyszukało mi resztę programów wchodzę na wyszukiwaniu ręcznym na kanał 22 i w ten sposób wyszukuje mi wszystkie kanały.
Tego fragmentu nie rozumiem. Kanał 22 to MUX3 z kanałami TVP.
Zatem które kanały Ci tuner wyszukuje bez wyszukiwania ręcznego?

Ja tu jednak podejrzewam winę w LCN, które jest włączone i tuner przy wyszukiwaniu w trybie czuwania usuwa kanały ze słabym sygnałem.
Proponuję w ustawieniach dekodera wyłączyć wyszukiwanie LCN i spróbować ponownie.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Zygzuś »


LCN tylko segreguje po nr kanału przydzielonego przez nadawcę, wyłączenie przesuwa listę w kolejności od 1 do 35+ na kanałach darmowych. Skanowanie ręczne dodaje kanały na końcu listy. W wielu tunerach da się zapisać listę do czego zachęcam na dysk usb, raz padnie szybki klik np. w wiwach i mamy to do czasu aż zmienią kanały muxa.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Byczek12345 »

Ja nie mogłem w żaden sposób posortować programy w/g LCN po ręcznym wyszukaniu programów. Ta WIWA ma coś skopane w sofcie. Dopiero ustawienia fabryczne i automatyczne wyszukiwanie (bez kombinacji innych ustawień), na końcu po zapisaniu wszystkich kanałów włączyłem LCN (ten w dolnej linijce, nie drugi od dołu). Drugi dzień wszystko działa, dekoder jest wyłączany poprzez wyłączenie TV i zarazem napięcia na USB.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: dvbtowiec »

Zygzuś pisze: 1 czerwca 2022, o 16:27 LCN tylko segreguje po nr kanału przydzielonego przez nadawcę.
LCN sortuje kanały także w trybie uśpienia.
A skoro tak to wyszukuje w tle co jest nadawane na której pozycji i może usunąć kanał ze słabą jakością sygnału.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Zygzuś »

Byczek12345 pisze: 1 czerwca 2022, o 20:10 Ja nie mogłem w żaden sposób posortować programy w/g LCN po ręcznym wyszukaniu programów. Ta WIWA ma coś skopane w sofcie. Dopiero ustawienia fabryczne i automatyczne wyszukiwanie (bez kombinacji innych ustawień), na końcu po zapisaniu wszystkich kanałów włączyłem LCN (ten w dolnej linijce, nie drugi od dołu). Drugi dzień wszystko działa, dekoder jest wyłączany poprzez wyłączenie TV i zarazem napięcia na USB.
No właśnie na ręcznym dodaje na koniec, najlepsze wyjście to włączenie jak fabrycznie jest w autoskanowaniu, bo oszczędza czas, a dopiero po wszystkim wyłączenie, sortowanie własne i zapis na usb.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

dvbtowiec pisze: 1 czerwca 2022, o 20:35
Zygzuś pisze: 1 czerwca 2022, o 16:27 LCN tylko segreguje po nr kanału przydzielonego przez nadawcę.
LCN sortuje kanały także w trybie uśpienia.
A skoro tak to wyszukuje w tle co jest nadawane na której pozycji i może usunąć kanał ze słabą jakością sygnału.
Są chyba jakieś dekodery firmy Opticum które mają taką opcję, to znaczy sprawdzanie automatyczne, czy się nie zmieniły odbierane programy, ale jeśli chodzi o Wiwę i inne które miałem to takie opcji tu nie ma.

Tutaj to jak jest podłączone przez USB telewizora to nawet nie ma "uśpienia", bo jest przez TV odcięte całkiem od napięcia.

LCN działa tylko raz przy włączeniu opcji i tyle, ewentualnie przy nowym wyszukaniu kanałów. Nie sortuje sobie samo x razy dziennie. A już na pewno nie sortuje sobie nawet jak było by podłączone przez ładowarkę i było "uśpione".

Miałem podobną funkcję w TV Samsung, ale wymagała potwierdzenia czy aby na pewno usunąć kanał. W żadnym przypadku samo z siebie tam nie kasowało.

Jeśli chodzi o problemy @Agulka4 związane z marnym odbiorem to tak jak pisali poprzednicy należy podłączyć ładowarkę od telefonu która daje 1,5 A prądu bo stare TV to nawet 0,5A mogą nie dawać i tu może być problem.
Drugim możliwym problemem może być sama antena, i wciskanie nie koniecznie pomoże bo czasem trzeba dogiąć wewnętrzną część w adapterze, czyli delikatnie ścisnąć rurkę wewnątrz tego gniazda antenowego.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: ams8 »

Zainteresowałem się tunerem Wiwa H.265 MINI i znalazłem link do firmware:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... Xvf87PFC8i

Najnowsza wersja jest dostępna w pliku:
WIWA H.265 MINI_software_HW2.1.RC20.4.4U_V5.2.1.47_(12.05.2022).zip

Piloty wersji MINI oraz MINI LED nie są identyczne.
MINI ma taką samą klawiszologię jak moja WIWA H.265 PRO.
Z oglądanych filmików na Youtube wydaje mi się, że to co widać na ekranie TV jest zrobione według identycznej koncepcji.

Pozdrowienia,
a.

gocom
Posty: 94
Rejestracja: 6 lutego 2022, o 17:24
Miejscowość: RU
Odbiornik: WIWA H265 MAXX, Vmade K5, Vmade K6 AV.

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: gocom »


Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Byczek12345 »

Są jakieś istotne zmiany w nowym software? Ja mam z grudnia 2021r.

Zablokowany