Lista odbiorników z jednym pilotem do TV i DVB-T2

macro
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2014, o 19:50

Lista odbiorników z jednym pilotem do TV i DVB-T2

Post autor: macro »

Lista odbiorników do DVB-T2 a zarazem sterujących telewizorami, wszelkie uwagi oraz błędy mile widziane w komentarzach.

( LISTA BĘDZIE AKTUALIZOWANA )

HDMI-CEC :

- AB TEREBOX 2T
- AMIKO Mini 4K
- ARIVA T760I
- CANAL+ BOX 4K
- CRYPTOBOX 702T
- CYFROWY POLSAT EVOBOX STREAM
- DI-WAY AND-4X4 Z ANDROID TV
- FUBA ODE8600
- KAON KSTB6077 ( T-MOBILE )
- KII PRO
- MAXXO TUNER DVB-T2 ANDROID BOX
- MICOOL K5
- PLAY NOW TV BOX 2
- OCTAGON SF8008 MINI 4K
- QVIART DUAL ENIGMA 2 ANDROID UHD 4K COMBO
- SENCOR SDB 5005T
- SENCOR SDB 521T
- SIGNAL T2-MINI
- SIGNAL T2-BOX
- TESLA TE-300

UWAGA !!!

Aby dekoder sterował telewizorem, musi on mieć opcje HDMI-CEC oraz musi być poprawnie skonfigurowany z tunerem DVB-T2.


Jeśli twój TV niema opcji HDMI-CEC lub masz TV starszego typu ( SCART - Euro złącze ) rozwarz zakup tunera z Memo control.


Memo control :

- 4K DI-WAY AND-4X4 ANDROID TV
- BLOW 4815FHD
- CABLETECH URZ0336B
- COMSAT TE2050HD
- EMOS EM190-L
- EMOS EM190-S
- GI BOX 5
- KRUGER&MATZ KM0550B
- LTC LXDVB3
- LTC LXDVB4
- LTC LXHDT201
- LTC LXHDT202
- LTC LXHDT203
- LTC T204
- OCTAGON SF8008 MINI COMBO DVB-S2/T2/C 4K
- ODIN SMT-01
- OPTICUM AX LION 5 AIR
- OPTICUM AX LION 5 HYBRID
- OPTICUM NYTRO BOX PLUS
- OPTICUM NYTRO BOX PLUS
- OPTICUM SLOTH COMBO PLUS MINI
- TECHNISAT TERRABOX T3
- WIWA DREAM PLAYER TV
- WIWA H.265
- WIWA H.265 LITE
- WIWA H.265 MAXX
- WIWA H.265 MINI
- WIWA H.265 PRO
Ostatnio zmieniony 25 marca 2022, o 14:37 przez macro, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Lista odbiorników z jednym pilotem do TV i DVB-T

Post autor: DanielK »

>> Cryptobox 702 t mini
Ten model nie dekoduje DolbyDigital+ (na pewno na wyjście HDMI) i zdaje się już nie są dostępne.

Możesz zamiast niego wpisać model 702T - ten jest OK.

Osobną kwestią jest to, że nie każdy pilot uda się zaprogramować - nauczyć. Niby się uczy ale nie steruje. Z mojego doświadczenia wiem, że większość z tych pilotów i tak nie działa z np. popularnymi modelami LG, Sony czy SAMSUNG.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Lista odbiorników z jednym pilotem do TV i DVB-T2

Post autor: Dobrycel »

Zapytam jeszcze raz. Może wreszcie sie dowiem. Jaka czułość głowicy jest przyzwoita? Z wymienionych wyżej dekoderów, który ma przyzwoitą głowice i przyzwoity procesor. Ja wiem, że za takie pieniądze to ciężka sprawa, ale znajomi pytają o pudełka.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Lista odbiorników z jednym pilotem do TV i DVB-T2

Post autor: zyggi »

Dobrycel pisze: 11 listopada 2021, o 09:10 Zapytam jeszcze raz. Może wreszcie sie dowiem. Jaka czułość głowicy jest przyzwoita? Z wymienionych wyżej dekoderów, który ma przyzwoitą głowice i przyzwoity procesor. Ja wiem, że za takie pieniądze to ciężka sprawa, ale znajomi pytają o pudełka.
Na podstawie moich skromnych doświadczeń mogę powiedzieć ze jedne dekodery radzą sobie lepiej z sygnałem wzmacnianym, inne z pasywnym. U mnie "naj" wypadł KM550 który w obu przypadkach radził sobie najlepiej. Jest wątek na jego temat na forum.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Lista odbiorników z jednym pilotem do TV i DVB-T2

Post autor: Dobrycel »

Kolego moge prosic o zdjęcie z pudełka charakterystyki anteny, którą nabyłeś? Też ja nabyłem. Zobaczymy co z tego bedzie. Najwyżej poleci do piwnicy albo na prezent dla kogos. Ale mam małego loga Barczaka (aktywna przerobiona na pasywną) i nawet nawet. Jestem ciekaw tej jakie bedą parametry odbioru w domu. W domu mały minilog przerobiony na pasywną działa lepiej jak aktywne :)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Lista odbiorników z jednym pilotem do TV i DVB-T2

Post autor: DanielK »

Dobrycel pisze: 11 listopada 2021, o 09:10 Zapytam jeszcze raz. Może wreszcie sie dowiem. Jaka czułość głowicy jest przyzwoita? Z wymienionych wyżej dekoderów, który ma przyzwoitą głowice i przyzwoity procesor. Ja wiem, że za takie pieniądze to ciężka sprawa, ale znajomi pytają o pudełka.
Odpowiedź nie jest prosta. Możesz kupić telewizor za 10 tys zł a będzie miał gorszą czułość głowicy niż STB za 100 zł.
Przeczytaj:
:arrow: viewtopic.php?f=36&t=8358

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: Lista odbiorników z jednym pilotem do TV i DVB-T2

Post autor: zyggi »

Dobrycel pisze: 11 listopada 2021, o 10:20 Kolego moge prosic o zdjęcie z pudełka charakterystyki anteny, którą nabyłeś? Też ja nabyłem. Zobaczymy co z tego bedzie. Najwyżej poleci do piwnicy albo na prezent dla kogos. Ale mam małego loga Barczaka (aktywna przerobiona na pasywną) i nawet nawet. Jestem ciekaw tej jakie bedą parametry odbioru w domu. W domu mały minilog przerobiony na pasywną działa lepiej jak aktywne :)
Jeśli to było do mnie to proszę - oto ta antena: https://www.barczak.com.pl/oferta/anten ... 21-69.html

Antena została podpięta na tym co miałem pod ręką czyli kilkunastoletnim kablu zewnętrznym i wewnętrznym oraz przejściówką okienną płaską/slim Emmersona. Wczoraj była ładna pogoda i odbiór był bez zastrzeżeń, tak jak pisałem w temacie o antenie do 40km od nadajnika. Testowane na Wiwa Maxx, Ariva T650i oraz TV Lin 32LHD1510. Wg lokalizatora sat-charts 39,2 km do nadajnika w Trzeciewcu.

macro
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2014, o 19:50

Re: Lista odbiorników z jednym pilotem do TV i DVB-T2

Post autor: macro »

Jako ciekawostke dodam że są też piloty z funkcją macro, tzn z jednoczesnym włączeniem i wyłączeniem obu urządzeń.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Lista odbiorników z jednym pilotem do TV i DVB-T2

Post autor: Kpc21 »

Kupiłem AB Terebox 2T właśnie z myślą o obsłudze HDMI-CEC. Telewizor Panasonic E5E. Niestety okazuje się, że o ile po włączeniu dekodera telewizor owszem się włącza (a przy wyłączeniu wyłącza) – to po włączeniu telewizor wskakuje w odbiór DVB-T (a po wywaleniu DVB-T i TV analogowej z listy dostępnych źródeł – mimo wszystko wskakuje w TV analogową) i trzeba mu ręcznie przełączyć źródło pilotem od telewizora.

Zastanawiam się, czy coś źle robię – czy jest jakiś problem z tym dekoderem – czy też problem jest z telewizorem i jedyna opcja to pilot z funkcją Memo (i osobne włączanie telewizora, osobne włączanie dekodera).

kaan1
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwietnia 2022, o 19:04
Miejscowość: Kraków

Re: Lista odbiorników z jednym pilotem do TV i DVB-T2

Post autor: kaan1 »

Sencor SDB 5005T - działa HDMI CEC - dekoder jest rozpoznawany w zestawie z Panasonic Viera VT20 (Link), amplituner Denon AVR1911 i PS3, ale tuner musi być podłączony do amplitunera. Działa pilot TV i steruje dekoderem: włączanie, wyłączanie, wprowadzenie w tryby uśpienia, lista kanałów, zmiana kanałów, wybór numeryczny kanałów, sterowanie odtwarzaczem i głośnością. Dźwięk jest dekodowany DD+ ale format HDMI w dekoderze musi być ustawiony do RAW. W ustawieniu PCM - idzie jedynie stereo. Inna sprawa, że lepiej słuchać PCM i stereo konwertowane do PLIIc przez ProLogic - gdyż w formacie DD+ dźwięk jest chyba jedynie nadawany w kanale środkowym. Sencor 5005T poprawnie dekoduje wydarzenia24. Jeśli dekoder podłączy się bezpośrednio do HDMI telewizora to w pilocie TV działa jedynie wł/wyl dekodera przez HDMI - ale sterowanie innymi funkcjami nie działało.

Zablokowany