https://www.philips.pl/c-p/43PUS8506_12 ... hd-android
https://www.displayspecifications.com/en/model/94212472
Niewątpliwie zaletą telewizora Philips jest możliwość stworzenia wspólnej listy kanałów ulubionych DVB-T i DVB-S oraz możliwość dowolnego ich między siebie mieszania, tego nie potrafią takie marki jak LG, Samsung, TCL, Panasonic...
Działają na tej liście ulubionych także kanały wirtualne w HbbTV, oraz wybrana lista ulubionych jest cały czas utrzymywana nawet jak wyłączymy go do stand-by czy wyłączymy z prądu.
Następnym plusem telewizorów Philips jest możliwość selektywnego wyłączenia HbbTV na danym kanale. Gdy jakiś nadawca przesadza z reklamami w HbbTV, to można wyłączyć u niego obsługę HbbTV, pozostawiając włączoną na innych kanałach. LG czy Samsunga tego nie potrafi.
Obraz dobry, matryca VA więc czerń dobra ale za to słabe kąty, dźwięk taki sobie przydałby się soundbar, pilot z dość małymi przyciskami na mikrostykach w którym bardzo brakuje przycisku info, można klawiszem w prawo też wybrać opis programu, ale na kanałach Polsatu przyciski góra/dół/lewo/prawo przejmuje HbbTV wieć szybko się nie da przeczytać co jest nadawane, trzeba nacisnąć + wybrać szczegóły programu i zatwierdzić OK (dużo klikania zamiast jednym przyciskiem).
_________________________________________________________________________________________________
Teraz z minusów do poprawy w oprogramowaniu co zgłosiłem do Philipsa :
1. Nie działa w ogóle HbbTV na MUX-5-3 TVP testowym w DVB-T2, HEVC , tak wygląda jak by działało HbbTV w Philipsie tylko w DVB-T, a w DVB-T2 już nie. Sprawdzone na Samsungu który poprawnie odbiera HbbTV z tego MUX-a więc z moim nadajnikiem jest wszystko w porządku a problem jest w Philipsie.
W wersji oprogramowania TPM211EA_R.001.002.114.201 naprawiono to.
2. Także na kanałach TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2 brak jest teasera w prawym dolnym rogu, którego naciśnięcie zielonego przycisku przeniósł by mnie do kanałów wirtualnych nadawanych na żywo. W Samsungu u rodziny i w sklepie, w LG działa to poprawnie , w Philipsie nie, następnie do poprawy.
W wersji oprogramowania TPM211EA_R.001.002.114.201 naprawiono to.
3. Banner info podczas przełączania kanałów na kanale Wydarzenia 24 HD HEVC z MUX-4 wyświetla nie aktualne dane o audycji, jest przesunięte o kilka godzin do tyłu, a tym samym i pasek postępu tak samo źle pokazuje, także szczegółowy opis programu po przyciśnięciu strzałki w lewo widać zły opis tak jak na bannerze info, przesunięty o kilka godzin. Natomiast jak naciśniemy na pilocie EPG, jest już wszystko prawidłowo. Do poprawy.


Tutaj jeden z użytkowników forum Emitela podpowiada inżynierom Philipsa jak to powinni naprawić, więc wklejam może się im przyda:
Ten problem sam się na razie rozwiązał, bo po przejściu z DVB-T na DVBT-2 brak jest na tym kanale nadawania EPG. Jak powróci EPG i nadal będzie problem, ponownie wyślę zgłoszenie, na dzień dzisiejszy ten problem znikł więc go zamykamMożna spróbować, tylko muszą to zrobić mądrze, bo tu jest pułapka.
Powinno być tak:
- jeśli EPG P/F zawiera informacje o programie, który teraz faktycznie trwa (sprawdzamy czas w strumieniu) - pokazujemy P/F
- jeśli nie zawiera - pokazujemy pasujący program (zgodny z czasem ze strumienia) ze Schedule
Dlaczego tak? Bo Schedule jest (niemal) zawsze nadawany wolniej niż P/F, gdyż zawiera więcej danych i jeśli przełączyliby się całkiem na Schedule w każdym przypadku, to nagle byś miał problem z wolnym wczytywaniem się informacji na bannerze info.
Także P/F nadal powinien być używany w pierwszej kolejności, a jedynie mają dorobić "opcję ratunkową", że jeśli w P/F nie ma tego, co powinno być (czas w strumieniu jest inny i nie zawiera programów z P/F), to wtedy zeskoczyć do Schedule i znaleźć tam co jest pasującego.
Dzięki temu nadal EPG będziesz miał wszędzie szybko i jednocześnie MUX 4 się naprawi.
Edyt. 5.08.2022
Dzisiaj na kanale Wydarzenia 24 włączono EPG i obecnie działa poprawnie, widocznie teraz Polsat dobrze u siebie ustawił godzinę i EPG nie jest już do tyłu przesunięte o 9 godzin jak wcześniej w DVB-T, i nie potrzebna jest już poprawka tego w oprogramowaniu
4. Nie działa poprawnie format obrazu ustawiony jako oryginalny, obraz z DVB-T czy DVB-S nie wyświetla się poprawnie. Gdy obraz jest nadawany w 16:9 to wyświetlić na cały ekran, a gdy 4:3 wyświetlć z pasami po bokach, steruję tym nadawany w strumieniu sygnał WSS, czasem widać go lekko w lewym górnym rogu takie ząbki.

W wersji oprogramowania TPM211EA_R.001.002.114.201, przy formacie obrazu ustawiony jako Oryginalny, to z telewizji naziemnej prawidłową proporcję mają tylko kanały w HD tj. TVP1 HD, TVP2HD, TVP KULTURA HD, TVP SPORT HD, TVP INFO HD, TVP 3 Warszawa HD, TVP DOKUMENT HEVC, TVP KOBIETA HEVC, WYDARZENIA24 HD HEVC. Pozostałe kanały z naziemnej w SD są z pasami po bokach i kanał jest ściśnięty. Tak samo jest na sat. kanały w HD są na cały ekran, a SD są ściśnięte z pasami po bokach. Z tego wyraźnie widać, że telewizor nie steruje poprawnie sygnałem WSS w kanałach nadawanych w SD i zawsze te kanały ściska, a powinien odpowiednio, interpretować sygnał WSS i jeśli jest to sygnalizowane tym sygnałem WSS to wyświetlić obraz albo na cały ekran albo z pasami po bokach.
5. W wersji oprogramowania testowego które otrzymałem TPM211EA_R.001.002.114.201 jak i udostępnionego dla wszystkich TPM211EA_R.001.002.114.203 popsuto i nie trzyma na stałe wybranej listy kanałów, tj. mam swoje ustawione kanały DVB-T i DVB-S w liście ulubionej , po wyłączeniu telewizora do Stand-by i po ponownym jego włączeniu czasami nie włączy się na tej liście ulubionej, tylko zmieni listę i włączy na naziemnej lub sat. Na wcześniejszych wersjach oprogramowania to nie występowało nigdy. Wysłane zostały logi z tym problemem.
Dla starszych rodziców zrobił się z tego problem, bo włączają sobie jakiś kanał z listy ulubionej, a tam go nie ma bo wywiło z listy ulubionej i są na sat lub naziemnej i co chwilę wołają znów telewizor się zepsuł...
6. Nie działa przewijanie do tyłu kanałów na żywo w TVP HbbTV catch up, wchodzimy na kanał np. TVP 1 z naziemnej, wciskamy niebieski przycisk na pilocie, i chcąc trochę cofnąć do tyłu wciskamy strzałkę w lewo na pilocie, ale coś się nie chce cofnąć, a powinno. Nie wyskakuje blokada przesówania, tylko coś nie może się cofnąć np. o parę minut do tyłu by zobaczyć coś co na żywo nam umknęło. W innych telewizorach np. Samsung z 2019 roku bez problemu można cofnąć.

7. Bardzo długo wskakują kanały wirtualne w HbbTV jak TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, Ukraina 1, Legia TV, EmiTv, EmiRadio, kanały wskakują po ok 9-14 sekundach od naciśnięciu na pilocie przycisku zmiany kanału. I tu potrzeba optymalizacji, by obraz pojawiał się dużo szybciej, max 3 - 4 sekundy od wciśnięcia przycisku na pilocie. W telewizorach np. LG, TCL obraz na tych kanałach jak raportują na forum Emitela pojawia się w ciągu ok. 2 sekund (nigdy nie zdążą wyświetlić planszy informacyjnej, bo szybciej obraz z kanału wskoczy).
8. Bardzo rzadko telewizor nie widzi Modułu CI Conax Smit wraz z kartą Smart HD+, tak jak by modół w ogołe nie był włożony do gniazda, pomaga tylko wyciągnięcie Modułu CI z telewizora i włożenie go ponownie, lub wyciągnięcie wtyczki z kontaktu. Wyłącznie do stand-by nie pomaga. Występuje to bardzo rzadko, 1-2 razy w miesiącu, ale akurat udło się to zarejestrować podczas nagrywania drugi raz logów dla Philipsa i może również znajdą tego przyczynę.
9. Smartfon/tablet nie widzi telewizora Philips gdy wybiorę udostępnienie ekranu i dam wyszukaj nie znajdzie mi telewizora Philips (Miracast) . U rodziny bez problemu znajduje mi Samsunga czy LG. Następnie do poprawy. Być może Miracast zostało w Philipsie wycięte, ale niech postawią sprawę jasno, zostało to wycięte i nie będzie tej funkcji w Philipsach.
https://tpvcrmplus.force.com/PhilipsTVA ... anguage=pl
Odpowiedz: Android TV wspiera Chromecast, a nie Miracast (tak jak w przypadku Samsung czy LG). W takim przypadku należy skorzystać z aplikacji Google Home i udostępnić ekran.
10. W Philipsie głos i obraz jest opóźnieny o ok 1 sekundę, w stosunku do innych telewizorów i stb z DVB-T, źródło dokładnie to samo DVB-T, ścieżka dźwiękowa też ta sama. Źle się ogląda ten sam kanał, gdy za ścianą w drugim pokoju oglądany jest ten sam kanał i słychać tą różnicę w dźwięku. Może udało by się to przyśpieszyć w Philipsie, by było mniej więcej równo?
Odpowiedź: W tym przypadku raczej nic nie będziemy mogli zrobić. Nie jest to również uważane za usterkę - zgodne ze specyfikacją.
11.Powinni jeszcze dołożyć możliwość regulacji czasu wyświetlania bannera info, dołożyć wyświetlanie aktualnej godziny i dnia tygodnia na bannerze info np. w prawym górnym rogu oraz dać ciemne tło pod wyświetlanym tekstem na bannerze info.

Powiększyć na cały ekran opis szczegółowej audycji i zwiększyć czcionkę.

Odpowiedź: poszło do odpowiedniego działu
12. Włączam telewizor ze stand-by przyciskiem Power na pilocie i włącza się np. TVN 24 na którym wcześniej telewizor został wyłączony (na bannerze info pisze że jest to TVN 24 i numeracja też się zgadza), a wyświetla się obraz z innego kanału np. TVS, wystarczy zmienić kanał i powrócić do niego z powrotem i jest już ok. Lista kanałów ulubiona.
13. Na wersji oprogramowania TPM211EA_R.101.000.136.218 z Androidem 11, nie działają żadne stacje radiowe na kanale EmiRadio, po wybraniu którejś ze stacji radiowej, wciskam OK, i znika obraz pojawia się czarna plansza, by za chwilę znów plansza powróciła, a głosu na żadnej stacji nie ma, tak jak by się telewizor przywiesił i po przełączeniu na EmiTv czasami też nic nie działa bo pewnie coś jest przywieszone. Na forum Emitela raportują, że na innych telewizorach działa bezbłędnie.
14. Następny błąd dotyczący HbbTV i kanałów wirtualnych. Wchodzę na kanał Legia TV i wyświetla Legia TV, wchodzę na TVP ABC 2 i wyświetla TVP ABC 2, wchodzę na TVP Historia 2 i wyświetla TVP Historia 2, wchodzę na TVP Kultura 2 i wyświetla uwaga TVP Historia 2, wchodzę na Ukraina i wyświetla TVP Historia 2,wchodzę na TVP Kultura 2 i wyświetla TVP Kultura 2. Jednym słowem raz wyświetli prawidłowy kanał wirtualny, a raz inny, tak jak telewizor na chwilkę by się przywiesił. Nadal strasznie długo wskakują te kanały wirtualne, ale to już opisałem w pkt. 7.
Philips przecież jest z wyższej półki, dlaczego na nim tak topornie HbbTV działa, a np. na budzetowym TCL z Androidem, gdzie chodzenie po menu telewizora jest bardzo topornie i wolne, natomiast samo HbbTV śmiga od strzału, kanały wirtualne wskakują ok. 2 sekundy od momentu wsiśnjenia go na pilocie, w Philipsie ok. 10-12 sekund, i wygląda tak, jak by na początku na chwileczkę telewizor się przywieszał. Niech technicy Philipsa przysiądą i dopracują wreszcie kwestie HbbTV w swoim telewizorze, mają sygnał naziemny
15. Przy wybraniu "Ponownie uporządkuj kanały" w liście ulubionej obecnie można przenosić kanały pojedyńczo na inną pozycję, dołożyć możliwość zaznaczenia (zafajkować) poszczególnych kanałów i przeniść wszystkie razem grupowo np. z końca listy na sam początek, bo obecnie można to zrobić tylko po jednym kanale, a to przy 42 kanałach długo trwa.
Teraz gdy przechodziliśmy z DVB-T na DVBT-2 trzeba było od nowa wyszukać kanały naziemne, i wówczas zniknęły wszystkie kanały z listy ulubionej, pozostały na niej tylko z sat. Wyszukałem kanały naziemne i grupowo przeniosłem je do listy ulubionej, gdzie zapisało je na końcu listy kanałów ulubionych, następnje wszystkie pojedyńczo musiałem przenieść na początek listy ulubionej, a to zajmuje sporo czasu przy 42 kanałach i tu potrzeba by można było za znaczyć poszczególne kanały z końca listy i przenieść je grupowo na inną pozycję (coś podobnego jak fajkuje się kanały na liście naziemnej by przenieść je do ulubionej). Mam nadzieję że dobrze to wytłumaczyłem.
16. Prośba, by można było ręcznie wyszukiwać kanały telewizji naziemnej po numerze kanału (6-12 i 21-60) zamiast po częstotliwości w MHz. Teraz jest możliwość wyszukiwania tylko po częstotliwości, a by został dodany wybór czy chcę wyszukać tak jak obecnie po częstotliwości czy po numerze kanału.
Menu>często używane ustawienia>wszystkie ustawienia>kanały>instalacja naziemnych/kablowych>tryb cyfrowy:odbiór testowy>szukaj> i tu dołożyć wybór czy po częstotliwości jak obecnie czy po numerze kanałów (bo większość zna numer kanału danego Muxu a nie częstotliwość).

17. Pojawił się problem z odbiorem kanału Wydarzenia24 HD w DVB-T2 HEVC z MUX-4, pomimo siły sygnału 92%, jakość 100% BER(0e-6) obraz co jakiś czas pixeluje zatrzymuje się, zanika głos i obraz, by po jakimś czasie znów dobrze odbierać. Podczas złego odbioru siła, jakość ani BER nie ulega zmianie. W tym samym czasie gdy u mnie obraz zanika, u cioci na Samsungu jest w porządku, która mieszka obok mnie i odbiera z tego samego nadajnika. Takze na innych telewizorach jak LG, Sony, czy nawet na Philipsach z roku 2019 PUS7334 czy 2020 PUS8535 jest w porządku, a tylko na modelu z 2021 roku PUS8506 jest problem z odbiorem.
Jak widać potrzebna jest pilna poprawka w oprogramowaniu, bo coś obecny model Philipsa serii PUS8506 nie radzi sobie z odbiorem sygnały MUX-4 i kanału Wydarzenia24 HD, a na innych telewizorach jest w porządku. Dodam, ze innne Muxy jak 1,2,3,8 odbiera bardzo dobrze bez zakłóceń.
Nagranie z widocznymi zakłóceniami w odbiorze pomimo dobrego sygnału: https://youtu.be/U9bml2GREEY

Odpowiedź od Cyfrowego Polsatu:
______________________________________________________________________________________________„Na innych telewizorach kanał działa i na wcześniejszym oprogramowana tego telewizora również.
Zalecamy zgłoszenie problemu do producenta telewizora.”
Wszystko to zgłosiłem do Philipsa i wysłałem im logi zgrane z telewizora. Były testy tego telewizora i nikt o tych problemach nie pisał, bo odbiór naziemny traktują po macoszemu, a liczy się tylko Netflix, a przecież telewizor jak sama nazwa wskazuje jest do oglądania telewizji, a Netflix jest tylko dodatkiem a nie inaczej.
Tak na prawdę na pilocie powinni dodać trzy przyciski info, subtitle i audio, pilot taki długi, miejsca pełno na dołożenie nowych przycisków, ale teraz taka moda u wszystkich, że kasujemy potrzebne przyciski a ładujemy duże jak Netfliks.
Listę kanałów ulubionych mam ułożoną, na początku kanały z DVB-T w kolejności jak na LCN, tylko bez dziur, łącznie z wirtualnymi w HbbTV, a niżej kanały Polskie FTA z satelity, a następnie kanały kodowane z satelity z pakietu Smart HD+. Dokupiłem moduł CI Conax Smit i działa poprawnie w telewizorze Philips wraz z kartą kodową Smart HD+.
Kanały SAT wyszukałem według operatora NC+, jest także do wyboru Cyfrowy Polsat.
Na innym forum piszą, że też ładnie działa z modułem CI Polsatu.