telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

tomcio94
Posty: 13
Rejestracja: 31 października 2016, o 12:14

telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: tomcio94 »

Witam prawie do roku mam telewizor JVC LED 40VF42M odbieram wszystkie kanały na 100% nadajnik czarna góra kłodzko w odległości 17km w linii prostej, telewizor nie znajduje kanału Wydarzenia 24. Na drugim telewizor LIN LED 32LHD1510 kanał Wydarzenia 24 wyszukuje i działa bez problemu. Dodam ze antena siatkowa bez wzmacniacza z rozgałęźnikiem na 2 tv, czy to wina może ustawień menu telewizora czy może coś z kablem antenowym?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: Puma »

Nie znalazłem informacji czy telewizor obsługuje 10-bit kolor a tak nadaje W24. Kodek HEVC to za mało żeby odbierać W24.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: Krosnoludek »

Telewizor na 99% nie obsługuje 10 bitów, ale możesz napisać pytanie w tej sprawie do serwisu lub producenta.

zyggi
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2021, o 08:12
Miejscowość: Toruń
Odbiornik: WIWA H265.MAXX
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin "Żółwieniec"

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: zyggi »

jesli by znajdowal i nie wyswietlal prawidlowo to by bylo wiadomo ze nie obsluguje 10bit, jesli nie znajduje to sprawdz ustawienia wyszukiwania - moze trzeba wlaczyc opcje wyszukiwania kanalow kodowanych bo na takim muxie idzie W24

marek_g
Posty: 43
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 02:05
Odbiornik: Samsung LE37D550
Instalacja antenowa: "antena siatkowa" + symetryzator/ 10 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżąjsk: RTCN *Giedlarowa*

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: marek_g »

Miałem ostatnio do czynienia z trzema telewizorami JVC. Żaden nie wyszukiwał. To już chyba specyfika tej firmy. TV były niemłode (najmłodszy z 2017) ale 2 z nich miały DVBT2 z HEVC. Aktualizacja softu nie pomagała.
JaroslawMroczkowski pisze: 23 września 2019, o 09:49 Zgodnie ze Stanowiskiem KRRiT (http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... -krrit.pdf) wszystkie programy w multipleksie telewizji mobilnej MUX4 powinny mieć ustawioną flagę visible_service_flag na 0, co oznacza, że żaden standardowy, stacjonarny odbiornik telewizyjny prawidłowo obsługujący sygnalizację DVB nie powinien pokazywać ich na liście serwisów.

Zgodnie z zaleceniem ETSI takie programy nie są pokazywane na liście serwisów, ale można je wybrać wpisując na pilocie numer takiego programu. Są ukryte jako nie przeznaczone dla urządzeń stacjonarnych.

To może być przyczyną braku odkodowanych programów z mux4 na niektórych TV.
Z tym, że u mnie na żadnym nawet po ręcznym wpisaniu 109 nie było nic.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: DVB-T2 »

Jak już kiedyś pisałem - akurat visible_service_flag dla Wydarzenia 24 HD HEVC jest na 1.

Problemy z wyszukiwaniem tego kanału (jeśli sygnał jest OK) wynikają z błędów w strumieniu.

Szczegóły: viewtopic.php?p=242036#p242036 (to z free_CA_mode poprawili, ale nadal SDT jest źle podzielona na sekcje).

MUX-4 stale zawiera dwa problemy - jeden wskazany wyżej (z SDT) może powodować problemy z wyszukiwaniem. Drugi to popsute EPG Present/Following, które u niektórych sprawia, że nawet jeśli im się Wydarzenia 24 HD HEVC wyszukają, to program pokazuje się 8 godzin do tyłu.

No i dochodzi temat 10-bit, ale 10-bit nie spowoduje, że kanał się całkiem nie wyszuka - może najwyżej spowodować brak wideo na koniec.

Co konkretnie dzieje się u tomcio94? Albo brak sygnału, albo - bardziej prawdopodobne - TV nie potrafi tego wyszukać przez błędy emisji, jeśli to jest cecha wspólna JVC.

Wszystko można ominąć, zmieniając tak oprogramowanie TV, żeby te problemy w emisji MUX-4 obejść, ale to producent TV musi chcieć robić specjalnie pod to poprawki (jeśli nie wstrzelił się przypadkowo, że miał dobrze od początku).

Jeśli JVC ma wyszukiwanie ręczne lub jakieś miejsce, gdzie można podejrzeć paski siły i jakości sygnału - tomcio94 - musisz tam wejść i wskazać częstotliwość MUX-4, jeśli ją znasz, a następnie zweryfikować sygnał. Jeśli będzie, można najwyżej prosić producenta TV o poprawkę oprogramowania, albo czekać, że pewnego dnia Polsat poprawi nadawanie tego MUX. Może przy przejściu na DVB-T2, jeśli będą przechodzić, bo na razie to coś nie widać ruchu w temacie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: hadam »

Będą przechodzić na DVB-T2. Dla MUX4 są przewidziane takie terminy jak dla pozostałych ogólnopolskich, tylko MUX8 przejdzie później.

marek_g
Posty: 43
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 02:05
Odbiornik: Samsung LE37D550
Instalacja antenowa: "antena siatkowa" + symetryzator/ 10 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżąjsk: RTCN *Giedlarowa*

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: marek_g »

Trochę offtop ale może to naprowadzi na przyczynę.
Wpadł mi dzisiaj w ręce do naprawy TV Technika T32HD27817. Od razu zauważyłem uderzające podobieństwo interfejsu do tego z JVC. W zasadzie poza kolorem dominującym (JVC różowy, Technika zielony) i ilością funkcji wygląd był taki sam, OSD takie samo itp.
W Technice zadziałał pilot z mojego Qilive Q32-822 (którego interfejs może w mniejszym stopniu ale też jest podobny).
Podążyłem temat i okazało się, że oba TV, Qilive i Technika mają ten sam model płyty głównej. Oba sprzęty łączy płyta główna firmy Vestel oraz to, że nie łapią MUX4 chociaż pokazują siłę sygnału przy ręcznym skanowaniu. Wygląda na to, że problem leży nie w konkretnej firmie produkującej telewizory a w producencie płyt głównych, tureckim Vestelu. W końcu JVC, Qilive i Technika korzystają z tych płyt głównych. Kto wie czy to wina softu "od Vestelu" czy problem jest hardware'owy.

edit:
Pogrzebałem dalej. Wszystkie TV łączy ten samo model Vestel 17MB140. Zarówno JVC jak i te dwie tanie marketówki a także... telewizor autora wątku. No to mamy bingo!

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: DVB-T2 »

Jeśli JVC pokazuje sygnał, jak pisze marek_g, to tomcio94 nic nie zrobisz - taki urok TV.

Problemu by nie było, gdyby MUX 4 był po prostu dobrze nadawany. Może kiedyś będzie, to problem sam zniknie.

Sprawdzić to można, jeśli ktoś ma modulator DVB-T. Wystawiam poniżej skorygowany strumień TS ze zmienionym tylko jednym szczegółem (poprawione sekcje w SDT), W paczce są dwa pliki do porównania - oryginalny i skorygowany. Plik do odtworzenia modulatorem, np. HiDes. Jeśli JVC wyszuka - podziękujcie Polsatowi, że po 25 latach nadawania cyfrowego (wliczając satelitę) nadal nie potrafią tego robić :lol:
POBIERZ ZIP z plikami TS

Identycznie zachowuje się opisywany przeze mnie tu na forum STB Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL), a z Vestelem nic wspólnego nie ma. Kanału nie wyszuka sam, choć ma siłę i jakość, ale gdy mu się podstawi poprawiony sygnał z modulatora, to później - mając już kanał na liście - odbiera go dobrze.

Uważam, że nie jest to ani błąd w oprogramowaniu TV, ani tym bardziej w sprzęcie. Błąd ma siedzibę przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie, ewentualnie na Łubinowej :lol: To, że na innych TV bywa, że to lepiej lub gorzej, ale działa, wynika tylko z tego, że producenci bardziej przyłożyli się do sytuacji nienormalnych w trakcie skanowania. Nic na to nie poradzimy, problem zgłaszałem do Polsatu wielokrotnie, ale najwyraźniej boją się ruszyć cokolwiek, żeby nie popsuć swoich starych dekoderów do TV Mobilnej. Można też pisać do JVC o poprawkę, może by wydali soft, który ten problem ominie.

tomcio94
Posty: 13
Rejestracja: 31 października 2016, o 12:14

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: tomcio94 »

DVB-T2 pisze: 5 stycznia 2022, o 19:43
Co konkretnie dzieje się u tomcio94? Albo brak sygnału, albo - bardziej prawdopodobne - TV nie potrafi tego wyszukać przez błędy emisji, jeśli to jest cecha wspólna JVC.
Wyszukiwanie automatycznie nie znajduje kanału, wyszukiwanie ręczne kanał 42 częstotliwość 642 MHz Jakość i Poziom sygnalu na 100% nie wyszukuje kanału.
Wszystko można ominąć, zmieniając tak oprogramowanie TV, żeby te problemy w emisji MUX-4 obejść, ale to producent TV musi chcieć robić specjalnie pod to poprawki (jeśli nie wstrzelił się przypadkowo, że miał dobrze od początku).
Można gdzieś poszukać i są jakieś oprogramowania? Może jakieś inne propozycje? Bo już miałem przenosić TV do innego pokoju pod inny kabel gdzie TV Lin odbiera W24 ale to chyba nie jest wina kabla.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: DVB-T2 »

Sam nic nie wykombinujesz, oprogramowania na ich stronie nie widzę, pisz do nich, że nie wyszukuje Wydarzenia 24 HD HEVC z MUX4 mimo dobrego sygnału i niech naprawiają: https://jvctv.eu/pl-pl/contact

tomcio94
Posty: 13
Rejestracja: 31 października 2016, o 12:14

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: tomcio94 »

DVB-T2 pisze: 6 stycznia 2022, o 15:03 Sam nic nie wykombinujesz, oprogramowania na ich stronie nie widzę, pisz do nich, że nie wyszukuje Wydarzenia 24 HD HEVC z MUX4 mimo dobrego sygnału i niech naprawiają: https://jvctv.eu/pl-pl/contact
Napisze do nich, ale wątpię że coś z tym zrobią, może coś naprawią przy zmianie na DVB T2.
A można podmienić soft z innego TV ?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: Puma »

Nie kombinuj za bardzo, sobie zawiesisz telewizor i nic nie odbierzesz.

tomcio94
Posty: 13
Rejestracja: 31 października 2016, o 12:14

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: tomcio94 »

Napisałem do JCV poczekamy na odpowiedz i dam znać co odpisali.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: Krosnoludek »

Napisz lub zadzwoń pod ten numer, może mają jakieś rozwiązanie:

Rafał Kaczyński
Service Manager
M.:+48 532759602
E.: rafal.kaczynski@vestel-poland.com

Vestel Poland Sp. z o.o.

ul. Salsy 2

02-823 Warszawa

marek_g
Posty: 43
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 02:05
Odbiornik: Samsung LE37D550
Instalacja antenowa: "antena siatkowa" + symetryzator/ 10 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżąjsk: RTCN *Giedlarowa*

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: marek_g »

tomcio94 pisze: 6 stycznia 2022, o 15:14 A można podmienić soft z innego TV ?
Teoretycznie można. Tak naprawiałem JVC który zamarzał przy uruchamianiu na logo. No i z JVC zrobił się jakiś Digihome ale ja nie miałem nic do stracenia https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3680022.html (oczywiście nie umożliwiło mi to odbioru MUX4 w tym konkretnym przypadku ale nie to było moim celem).
Trzeba pamiętać aby model płyty głównej, matrycy i pilota najlepiej też, się zgadzał. Jednak jeżeli możesz nie ryzykuj takiej zabawy, może się źle skończyć, wtedy w najgorszym przypadku będziesz musiał kupić nową płytę główną za jakieś 150 zł.

Ja dalej bym uderzał do firmy Vestel. Widać, że ona daje do płyt głównych jakiś swój generyczny software, dla każdego producenta telewizorów taki sam, czy to JVC czy Technika i dopiero ci producenci dostosowują je pod siebie modyfikując menu itp. Coś jak Android od Google. Firmy dostają surowy system i mogą go takim zostawić (Android One) albo zmodyfikować, rozbudować dodając swoje nakładki (Xiaomi MIUI czy Samsung Experience)
Gdyby Vestel od razu wypuścił soft pozwalający na odbiór MUX 4 nie byłoby problemów a tak to wszystkie wspomniane przeze mnie telewizory z 17MB140 mają z tym kłopot. Vestel nie przewidział, że u nas MUX4 będzie nadawany w dziwaczny sposób więc mamy co mamy.
Kto wie czy w "trybie serwisowym" Vestela nie da się czegoś zdziałać.

Można też tak jak użytkownik @DVB-T2 pisać do Polsatu aby sami poprawili strumień TS. Tym magicznym sposobem naprawiliby wszystkie odbiorniki w Polsce ;)

BTW w swoim Qilive próbowałem zmienić w ustawieniach kraj w którym działa TV (zakładka "Pierwsza instalacja") na Niemcy, Czechy, Francję, Wielką Brytanię, Ukrainę oraz "Inne". U niektórych taki zabieg pozwalał wyszukać więcej kanałów ale u mnie nic to nie dało więc u Ciebie pewnie też nie pomoże.

tomcio94
Posty: 13
Rejestracja: 31 października 2016, o 12:14

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: tomcio94 »

Dostałem odpowiedz od firmy JVC
"Dzień dobry, Nadawca testuje różne formaty sygnałów, zmieniają się one nieustannie. Nie będziemy dostosowywać odbiorników do póki nie zostaną ogłoszone szczegółowe informacje."
I trzeba czekac

marek_g
Posty: 43
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 02:05
Odbiornik: Samsung LE37D550
Instalacja antenowa: "antena siatkowa" + symetryzator/ 10 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżąjsk: RTCN *Giedlarowa*

Re: telewizor JVC nie odbiera Wydarzenia24

Post autor: marek_g »

Problem Ci się najprawdopodobnej niestety rozwiązał.
https://satkurier.pl/news/215014/koniec ... mux-4.html

Zablokowany