Canal Plus Box

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Canal Plus Box

Post autor: bartosz4 »

Ten tu https://youtu.be/N368GV9tyqs mówi, że łapie mu teraz tylko 21 kanałów DVB-T. Jakoś specjalnie nie płacze, a mnie to by już szlag trafił. Ktoś też ma taką "zmianę"?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Canal Plus Box

Post autor: wiertolot »

Powiedz mu niech antena sprawdzi i przeskanuje jeszcze raz, albo ustawienia fabryczne i od nowa.
Tam wyrabia bolec antenowy z tyłu w ten Canal+BOX 4K, trzeba dobrze ścisnąć go kombinerkami, żeby dobrze dociskało, bo połowy kanały może nie wyszukać za pierwszym razem. Skan do skutku, aż wynajdzie wszystko co powinno. MUXY mają różne moce nadawcze i tych słabiej nadających może nie wynajdować, tym samym kanałów z nich.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Canal Plus Box

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Czy po zakupie tego dekodera, chcąc z niego korzystać trzeba zakładać jakieś, gdzieś konto, rejestrować się gdzieś czy można z niego korzystać "normalnie" - "no name'owo" ?
Kanał TVP 4K*/ewentualne inne kanały w 4K poprzez niego w(poprzez) DVB-T2 działał*/będą działać ?
* Chyba, że tego dekodera jeszcze nie było na rynku, gdy nadawał kanał TVP 4K poprzez DVB-T2...

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Canal Plus Box

Post autor: wiertolot »

Był na rynku jak nadawało TVP 4K na Euro i na nim dobrze odbierało te TVP 4K i 100% będzie działać.
Trzeba rejestrować w Canal+ Online, bo z tym był dawany, w google play trzeba konto mieć też najlepiej,
Canal+ ONLINE nie musisz używać, żeby oglądać naziemną, te google play trochę uciążliwe, ale można to jakoś chyba pominąć przy aktywacji, nie pamiętam i potem z tego całkiem też wylogować.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Canal Plus Box

Post autor: bartosz4 »

Po zaktualizowaniu do Android 10 nie zauważyłem żadnych wad. Wszystko fajnie, tylko irytuje brak możliwości ustawienia własnej kolejności i numeracji kanałów.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Canal Plus Box

Post autor: wiertolot »

Po co tam ci ta kolejność tam, jak latasz tam po prostokątach od góry do dołu. Kanały da szybciej zmieniać, żeby nie wychodzić do menu głównego, strzałką w lewo na pilocie w trakcie oglądania klikasz i na dole ci cała lista wskakuje i jeździsz na boki, wybierasz se kanał.
Na tym Android 10 TV, działa on o wiele szybciej i sprawniej, to co zauważyłem. Szkoda tylko, że nie ma dobrego EPG do naziemnej i HbbTV nie obsługuje. ;)

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Canal Plus Box

Post autor: bartosz4 »

To mówisz chyba o tej opcji po aktywacji boksa pod Canal+, czego przecież nie zrobiłem. W Live Channels tego nie ma. Ale ja nie chcę żadnych obrazków tylko normalnie własną kolejność i własną numerację. I Hbbtv.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Canal Plus Box

Post autor: wiertolot »

Ja też bym chciał w tym HbbTV, ale nie ma tego nigdzie rozprządzenie w Sejm zrobili.
W tam LIVE kanały wchodzisz, masz kanały naziemne, tak jest zrobione,że są obrazki, to nie jest tuner satelitarny tylko na Android i streamingowy do tv z internetu i Canal+Online przeznaczony i na takiej zasadzie to działa i na Android chodzisz po obrazkach nachodzisz na to co chcesz oglądasz, klikasz tam i oglądasz. W smartfonach na Android też masz podobnie porobione i żadne listy kanały, czy wykazy czegoś, nie ma.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: Canal Plus Box

Post autor: Gierek »

Hejka.

Zastanawiam się nad kupnem Canal + BOX 4K - jako takie połączenie telewizji przez Internet z DVB-T2 HEVC, myślę, że chyba sensowny wybór, a Waszym zdaniem?

Mam też kilka pytań:
1. Alternatywny launcher - czy w przypadku instalacji jego pojawia się możliwość np. ręcznego wyszukiwania kanałów? Fajną opcją byłyby np. widoczna siła i jakość sygnału, możliwość ręcznego wyszukiwania kanałów, EPG, płynne, intuicyjne przemieszczanie się po liście kanałów.
2. Czy po kupnie muszę się zarejestrować do Canal +? Czy normalnie (w przyszłości) mogę wykupić pakiet?
3. Czy tuner płynnie działa?

slodki1997
Posty: 1
Rejestracja: 5 czerwca 2022, o 17:44
Miejscowość: Opole

Re: Canal Plus Box

Post autor: slodki1997 »

Witam,

znajomy posiada Canal+ Box z zainstalowaną aplikacją Live Channels i w ostatnim czasie nastąpiła zmiana sposobu nadawania telewizji naziemnej. Niby wszystko super - doszły nowe kanały, dotychczasowe poprawiły jakość. Ale jest problem z Wydarzeniami 24. Mianowicie, czasami odbiera bez żadnych problemów - nawet oglądając je przez 2h kolega nie dostrzega żadnych problemów. Ale czasami włącza je (jak twierdzi, zazwyczaj po uprzednim oglądaniu innego kanału) i obraz jest rozpikselizowany (jak twierdzi, dźwięk nadal jest czysty i bez zarzutów). Antenę ma ze wzmacniaczem, z odbiorem innych kanałów ponoć nie ma żadnego problemu.

Ktoś mógłby spróbować określić czego to jest problem? Anteny? Dekodera? Może jakichś ustawień?

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Canal Plus Box

Post autor: bartosz4 »

Też czasem na W24 mam taki rozjazd pikseli i nie wiem w czym rzecz. Na ten temat chyba płakali na któreś stronie tego wątku https://forum.satkurier.pl/topic/41583- ... /#comments .

aryann
Posty: 2
Rejestracja: 28 czerwca 2022, o 14:46
Miejscowość: w-wa

Re: Canal Plus Box

Post autor: aryann »

Witam wszystkich

mam w zasadzie 2 pytania :
1. czy ten box ponieważ został oficjalnie wycofany ze sprzedaży będzie dalej wspierany ?
2. czy w rezultacie w live channels można ustawić kolejność kanałów ?

dzięki za podpowiedzi..

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Canal Plus Box

Post autor: bartosz4 »

Nie można => patrz wyżej.
W dodatku ja muszę ręcznie wyłączać pasek informacyjny po zmianie kanału. Nie wiem już czy to wina Live Channels czy też zmapowania przycisków (pod znaczkiem C+ zrobiłem sobie szybkie wejście do Live Channels, a pod tym drugim na pulpit.

aryann
Posty: 2
Rejestracja: 28 czerwca 2022, o 14:46
Miejscowość: w-wa

Re: Canal Plus Box

Post autor: aryann »

hmm.. waham się.. oczywiście chciałem przede wszystkim pod tvbt2/hevc.. ponoć obraz zaje w stosunku do innych.. no i jeszcze ta mało czuła głowica - antenę kierunkową mam wcelowaną w linnii prostej w nadajnik i moc sygnału ale..

brać czy nie brać ? ;-)

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Canal Plus Box

Post autor: bartosz4 »

Minęło kilka miesięcy i dalej nie ma czy to aktualizacji Live Channels czy to po prostu nowej, porządnej aplikacji. Zaglądam czasem tu
https://forum.satkurier.pl/topic/41583- ... /#comments ale tam też wciąż tylko pytają. Czasem jakiś bałwan pomądrzy się, że po co ktoś używa tego do DVB-T2 itd.
To jest takie skomplikowane, żeby ktoś kto bawi się w kodowanie nie mógłby dodać takiej prostej modyfikacji jak zmiana numeracji programów? Już pal licho telegazetę, siłę sygnału, nie wspominając o Hbbtv.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Canal Plus Box

Post autor: VAHANARA »

bartosz4 pisze: 18 listopada 2022, o 14:16 To jest takie skomplikowane, żeby ktoś kto bawi się w kodowanie nie mógłby dodać takiej prostej modyfikacji jak zmiana numeracji programów? Już pal licho telegazetę, siłę sygnału, nie wspominając o Hbbtv.
Skomplikowa to zapewne nie jest, może nawet tak proste, że bardiej się nie da. Ale, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Każde stuknięcie palcem w klawiaturę kosztuje, dalej dopowiedz sobie sam...

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Canal Plus Box

Post autor: orin »

Dokładnie, a programiści w ostatnim czasie dobrze zarabiają, a nawet coraz lepiej.

piotrk123
Posty: 29
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 15:36

Re: Canal Plus Box

Post autor: piotrk123 »

Jest przykładowa aplikacji od Google: https://android.googlesource.com/platfo ... s/apps/TV/ . Ale jak kiedyś próbowałem to skompilować to sypało błędami.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Canal Plus Box

Post autor: bartosz4 »

Skomplikowa to zapewne nie jest, może nawet tak proste, że bardiej się nie da. Ale, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Każde stuknięcie palcem w klawiaturę kosztuje, dalej dopowiedz sobie sam...
Ktoś jednak ten program zrobił, więc chyba niewiele więcej potrzebował czasu, żeby dodać i taką funkcję. A zresztą teraz mógłby na tym zarobić jeszcze raz. Choć bardziej myślałem tu o tych co się dopiero uczą i mieliby frajdę z dokonania takiej modyfikacji.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Canal Plus Box

Post autor: VAHANARA »

bartosz4 pisze: 19 listopada 2022, o 13:47
Skomplikowa to zapewne nie jest, może nawet tak proste, że bardiej się nie da. Ale, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Każde stuknięcie palcem w klawiaturę kosztuje, dalej dopowiedz sobie sam...
A zresztą teraz mógłby na tym zarobić jeszcze raz.
A, tu wcale nie chodzi o tego, który klika na klawiaturze, a o tego, który za to MUSI zapłacić.

Zablokowany