brak sygnału Warszawa Raszyn

r16u3
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, o 21:03
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Ferguson Ariva T30
Instalacja antenowa: Skymaster GL1000 Combo+
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn

brak sygnału Warszawa Raszyn

Post autor: r16u3 »

Mam antenę Skymaster GL1000 Combo+ (ten model jest bez wzmacniacza) i odbieram w Warszawie, ustawienie na Raszyn. Do tej pory wszystko było dobrze, silny sygnał. Od dwóch dni albo sygnał jest albo nie ma. Tak samo u znajomego parę bloków dalej. Wyszukiwarka w internecie nie pokazuje żadnych informacji o testach / awariach. Zastanawiam się czy jednak są jakieś zmiany, prace przy nadajnikach, czy może wprowadzenie testowego nadawania dvbt-2 oddziałuje jakoś na jakość sygnału. Niemożliwe żeby w dwóch osobnych instalacjach były jakieś problemy bez zmiany jakości nadawania. Kable sprawdziłem. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić. Jakieś informacje, pomysły?

Może nie czekać i już kupić tuner do dvbt-2, bo i tak będę musiał? Tylko czy to coś zmieni? Teoretycznie przejście na dvbt-2 dla Warszawy jest w czerwcu br., ale już są dostępne niektóre kanały.

Może powinienem kupić antenę z wzmacniaczem? Tylko, że dotychczas odbierało bardzo dobrze i sygnał był silny.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: brak sygnału Warszawa Raszyn

Post autor: poxipol »

Prawdopodobnie jest coś nie tak z synchronizacją nadajników Raszyn-PKiN,czyli SFN nadający na tych samych kanałach.
Konkretnej odpowiedzi może udzielić Emitel.

Zablokowany