DAB+ Częstochowa

dyskusje o odbiorze radia cyfrowego w rożnych miejscach kraju
Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

DAB+ Częstochowa

Post autor: blockbuster »

W Częstochowie ruszył multipleks lokalny DAB+. W skład wchodzi obecnie 11 programów: Bezpieczna Podróż, Radio Jasna Góra, Radio Profeto, Twoja Polska Stacja, Disco Radio, Mega Radio, Muzo.fm, Open FM, Radio Express, Radio Fiat, Radio Nuta z czego na obecną chwilę grają tylko pierwsze cztery. Bitrate poszczególnych programów wynosi 128kb/s.
Według wykazu pozwoleń radiowych UKE emisja odbywa się z wieży Jasnej Góry, k12D, moc 1kW, polaryzacja V, charakterystyka ND

U mnie (ok 30km od nadajnika) odbiór na radyjku Dual Dab 43 jest nawet całkiem możliwy (siła sygnału mniej więcej w połowie skali)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DAB+ Częstochowa

Post autor: hadam »

U mnie podobna odległość, przeskanowałem wczoraj odbiornikiem Sharp DR-I470 PRO i nic nie wyszukało. Ale mnie to nie dziwi przy tak słabej mocy, tym bardziej, że radio mam w kuchni po przeciwnej stronie budynku, to taki sygnał nie przebije się przez 3 ściany do anteny teleskopowej.
Mógłbym przestawić do testów, ale zasilacz do radia mam za meblami i nie chce mi się kombinować. Może kiedyś przy okazji.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DAB+ Częstochowa

Post autor: blockbuster »

U mnie akurat radyjko stoi w pokoju na piętrze zaraz za zewnętrzną ścianą która jest od południowo-zachodniej strony, więc od strony nadajnika. Kilka kolejnych stacji widać dosłało sygnał, bo obecnie z tych 11 gra 7. Nie grają jeszcze: Radio Express, Radio Fiat, Muzo.fm i Open FM

Zablokowany