jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

szy
Posty: 22
Rejestracja: 11 grudnia 2011, o 14:48

jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

Post autor: szy »

Mój markowy sprzęt jak Yamaha, Samsung, LG itp mają malutkie lekko świecące diody stand-by. Moja stara WIWA HD90 też tak miała. Niestety wszystkie nowe tunery DVB-T2 jakie zamówiłem mają ogromne diody które wypalają oczy i na dodatek podobne wyświetlacze (zależy mi na zegarku). Najlepsze jest to, że niektóre tunery mają w oprogramowaniu możliwość zmniejszenia podświetlenia wyświetlacza ale działa to tylko w trybie po uruchomieniu, a w standby świecą z maksymalną mocą.
Proszę o porady co ewentualnie mam sobie zamówić do testów. Interesuje mnie tylko tani sprzęt (do 150zł) bo chcę go używać tylko do nagrywania i zegarka. Do oglądania mam TV który niestety szyfruje nagrania. Dziękuję.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

Post autor: mathey »

A nie myślałeś o półśrodkach w stylu naklejenia na front, w miejsce gdzie jest wyświetlacz jakiejś ciemnej taśmy/folii maskującej? Są też takie specjalne pleksy do maskowania wyświetlaczy numerycznych. Jeśli zależy Ci na estetyce, a niekoniecznie na gwarancji to możesz to wykonać od środka obudowy, idąc też dalej możesz spróbować jakoś ograniczyć prąd do segmentów wyświetlacza, tak by świecił mniej jasno. Niestety, ale czasem fabrykę należy poprawić.

szy
Posty: 22
Rejestracja: 11 grudnia 2011, o 14:48

Re: jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

Post autor: szy »

Myślałem ale uznałem, że szkoda zachodu żeby to zrobić dobrze bo zależy mi na estetyce. Na szczęście co jakiś czas pojawia się coś nowego na rynku to kupuję i zwracam :) Straszne padło te tunery. Wszystko na dwóch typach chipsetów tylko ze zmienioną grafiką. Nawet bugi takie same :lol:

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

Post autor: DanielK »

Wydaje mi się, że tylko AB Cryptobox 752HD Combo, ale nie ten budżet.
5 stopni jasności wyświetlacza.

edit.
Jednak na czuwaniu też jest dioda. Zrobił bym zdjęcie ale jakkolwiek nie zrobię nie oddaje do końca rzeczywistości.

szy
Posty: 22
Rejestracja: 11 grudnia 2011, o 14:48

Re: jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

Post autor: szy »

Dioda może być, chodzi tylko o to, żeby była mała albo świeciła przyciemniona. Tak mam w TV LG czy ampli Yamaha. Nie wiem czemu chińscy projektanci tych tunerów wymyślili, że dioda musi być ogromna i świecić z maksymalną mocą. W monitorze i laptopie też mam małe diody.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

Post autor: bubabuba1 »

Dla starszej Wiwy PRO (z Lan, zielony wyświetlacz) jest opcja zakładka z zegarkiem -> wyświetlacz "wyłączony/czas" i wyświetlacz nie świeci w trybie stb/-by. Mimo, że nie ma tu regulacji jasności wyświetlacza, to ani dioda ani wyświetlacz wcale nie "wypala oczu" Jest cały czas (w trybie pracy i w st-by) ustawione na całkiem ciemno - ale to dobrze.

Natomiast faktycznie mam problem z czujnikiem IR i diodą sygnalizująca stan w Wiwie Mini. Ta dioda szczególnie właśnie w trybie st-by wali strasznie mocno po nocach nocą.
Ja użyłem czarnej taśmy klejącej pociętej na cienkie paseczki i przykleiłem na środek gdzie jest dioda na krzyż i jest w miarę teraz ok.
Ten problem nie występowałby gdybym zasilił z USB telewizora, z tym, że wtedy tez nie nagrają się programy jak TV jest wyłączony wiec mam zasilanie z zasilacza od telefonu podane cały czas.

szy
Posty: 22
Rejestracja: 11 grudnia 2011, o 14:48

Re: jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

Post autor: szy »

Jak zaznaczyłem w pierwszym poście zależy mi na zegarku w tunerze. Tylko, żeby słabo świecił jak i dioda. Jak znajdę jakiś dobry tuner to może wtedy pokombinuję z taśmą przyciemniającą. Na razie te zbugowane, wieszające się o słabym sygnale tunery nie przekonują mnie, żebym któregoś zostawił.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

Post autor: bubabuba1 »

No to Wiwa PRO starsza z zielonym wyświetlaczem i LAN spełnia to założenie.
Z tym, że tego modelu już chyba nie ma w sprzedaży i zastąpiono to nowymi z białymi wyświetlaczami i bez LAN a tam nie wiem jak to świeci.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

Post autor: eter »

Pisałem już też o tym, że nie wiedzieć czemu uparli się we wszystkich tunerkach (no prawie) na jebitne diody i wyświetlacze zielone rodem z lat 90.
Na moim Skymasterze, który kupiłem - od razu zamalowałem diodę, chociaż dobrze zrobili, że na czuwaniu zegar ciemnieje o połowę.

adam555
Posty: 10
Rejestracja: 5 grudnia 2014, o 21:38
Miejscowość: Rzeszów
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

Post autor: adam555 »

Mogę podac dwa, np.:

TESLA TE-300
zielony wyświetlacz, regulacja i przyciemniony w standby, pokazuje godzinę

DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC
czerwony wyświetlacz, nie pamiętam czy ma regulację, ale świecił przyjemnie, w standby przyciemniony, pokazuje godzinę.

szy
Posty: 22
Rejestracja: 11 grudnia 2011, o 14:48

Re: jaki tuner DVB-T2 z wyświetlaczem który nie wypala oczu?

Post autor: szy »

Dzięki. Sprawdzę je. Zobaczymy czy chińsko-czeska myśl techniczna jest lepsza niż chińsko-polska :)

Zablokowany