OPTICUM AX Lion NS v.2 (z 2xUSB)

rusiadek
Posty: 51
Rejestracja: 24 listopada 2021, o 19:44
Miejscowość: Michałowice
Odbiornik: KDL-42W655A, KDL-40WD655
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn - Łazy

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: rusiadek »

Nie chcę zakładać nowego tematu. Zamówiłem Dekoder OPTICUM Premium Box H.265 DVB-T2/HEVC/H.265, który chcę podłączyć do Samsunga T24E390EW. I tu się pogubiłem. Ma on gniazda HDMI in 2 (MHL) i HDMI in 1 (DVI). Pod gniazdo MHL jest podłączony komputer, zostaje mi tylko HDMI DVI. Czy wystarczy tylko kabel HDMI i będzie i głos i obraz?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Krosnoludek »

Według mnie, w szczegółowym opisie danej audycji (drugie naciśnięcie info) powinni zwiększyć czcionkę, reszta może pozostać.
Obrazek

Również, co myślicie nad takim pilotem dla seniorów, gdyby AXTechnology taki zamówił u Chińczyka, o ile wykonalne jest tak go zmodernizować, by przyciski uczące do głosu były niżej, tam gdzie po drugiej stronie zmienia się kanały w tunerze?
Zauważyłem u starszych osób przyzwyczajenie z telewizora, kanały zmieniają CH+/- a po lewej chcą sterować głosniścią w telewizorze, a tu zonk i sterują głośnością w tunerze.
Dlaczego ten, a nie ten pilot z fluroscencyjnymi przyciskami wybrałem, bo po jakimś czasie te przyciski paskudnie wyglądają, robią się całe żółte.

Obrazek

irdeto
Posty: 297
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: irdeto »

O dziwo tuner jeszcze dziś w paczkomat wsadzili..

Firmware był jeszcze z grudnia, skoro to ma być dla emerytów, to od razy wgrałem to dla SENIORA.
Ale według mnie , to zleksza przesadzili z tą wielkością :shock:
Wystarczyło jakby była ciut większa np. od tej z listy kanałów, czy info, EPG.
Gdyby to było dla mnie, to bym nie wgrywał, zbyt duża różnica..

Poza tym, to trochę strachu było, po wyłączeniu na czuwanie i ponownym włączeniu na wyświetlaczu
zatrzymał się na boot i nic nie ruszało dalej.
Po wyjęciu wtyczki nadal jednak to samo :(
Jedynie co mi przyszło na myśl , to wyjąłem Pendriva , no i wtedy się włączył , uff.
Możliwe że to był ten całkiem stary , na FAT jeszcze, 1 GB

W starym oprogramowaniu, jak się ustawiło by w stand bay był wyłączony, to świeciła ino dioda, to było super.
Teraz jak się tak zrobi, wyświetla dodatkowo Off :(
Zegar niepotrzebnie świeci na czuwaniu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Krosnoludek »

Z tego co się dowiedziałem, oprogramowanie Senior ma być kompletnie powiększone, EPG, telegazeta, opis pod 2xinfo ...
Wkrótce ma zostać dodane HDMI CEC. Sprawa z automatyczną aktualizacją listy kanałów ma być też zbadana.
Widać co firma to firma, słucha swoich klientów i dodaje co jest w stanie dodać.

ANDPOL50
Posty: 109
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: ANDPOL50 »

Jak dla mnie "musztarda po obiedzie". Może skorzystają ci z ostatniego etapu :?:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Krosnoludek »

W Krośnie cały czas ludzie kupują tunery pomimo 23 maja przejścia na DVB-T2, jeszcze sporo nie kupiło, bo MUX-3 nadaje w starym DVB-T, i ciągle nowi będą potrzebować tunera.
Ja dla siebie czekam na tuner od AXTechnology z HbbTV

Według mnie powinni zrobić dwie wersje,
Jedna dokładnie to samo co obecnie AX Lion NS że standardowym oprogramowaniem,
Oraz druga wersja oznaczona jako AX Lion NS Senior z wgranym oprogramowaniem dla seniorów oraz pilot taki:
Obrazek

Dodatkowo by taki pilot można było osobno dokupić.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Dobrycel »

W Deko TV taki pilot jest

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: wsz »

W Deko TV jest lepszy. W klawiszach programowanych jest oznaczenie regulacji głośności V+ i V- co ułatwia obsługę.
Oczywiście można na nich zaprogramować cokolwiek, tylko po co.
Zdjęcie z ich strony:Obrazek

Dla mnie optymalne rozwiązanie. Klawiszy, poza zaznaczoną sekcją na górze, pewnie nie da się przeprogramowywać jeśli sprzęt/oprogramowanie samego pilota tego nie dopuszcza.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Krosnoludek »

A mnie się właśnie rozchodzi, gdyby AXTechnology zamówił u Chińczyka taki pilot, czy Chińczyk dałby go radę dla nich przerobić by przyciski regulujące głośność w telewizorze przenieść niżej? tak jak go graficznie przerobiłem. Wówczas pilot trzymsz za środkową część i wszystkie potrzebne przyciski do sterowania tunera i regulacji głośności masz w zasięgu kciuka.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Dobrycel »

Gdyby AXTechnology miał takiego duzego pilota, to z powodzeniem bym u nich kupował dekodery i je polecał bo szybko reagują i naprawiają softy. Ciekawe czy do deko TV szło by wgrać ich soft :) Czy one wszystkie na tych samych podzespołach są? Tzn procesor itp :)

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Dobrycel »

Krosnoludek potrzebuje kupić dla kogos dekoder. Czy AX LION NS bedzie dobrym wyborem? Nie jest to senior. Czy oni jeszcze jakies nowe wypuszcza dekodery?

Ps Widze soft seniora z maja. Ktoś testował i pokaze jak to wygląda?

irdeto
Posty: 297
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: irdeto »

Dobrycel pisze: 4 czerwca 2022, o 21:30 Ps Widzę soft seniora z maja. Ktoś testował i pokaże jak to wygląda?
Przecież masz foty na poprzedniej stronie.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Dobrycel »

Nie wszystko działa przynajmniej u mnie. W sofcie seniora z pilota powinien byc wyłączony przycisk format oraz USB oraz PVR (wyłączanie w sofcie) lub z hasłem cztery zera itp. Chodzi o to, aby starszym ustawic zaprogramowac i niech nie kopią nie psują :)

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: alex_777 »

Dobrycel pisze: 3 czerwca 2022, o 16:55 Gdyby AXTechnology miał takiego duzego pilota, to z powodzeniem bym u nich kupował dekodery i je polecał bo szybko reagują i naprawiają softy ...
Gdyby wypuszczali soft z mniejszą ilością błędów to nie musieliby ciągle czegoś naprawiać. Podpowiem im bo może nie wiedzą, że dawniej - zanim puszczono soft w rynek - zatrudniano testerów wersji Beta ...
:lol:

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Dobrycel »

Czy jest w ich sofcie jest (lub mogli by zrobic) tak jak było w fergusonach po najechaniu na kanał - pokazywało obecną i przyszłą audycje.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Krosnoludek »

Pan Zieliński z AXTechnology napisał mi, że tylko ja proszę o pilota z większymi przyciskami (jak w Wiwie H.265 i DekoTV), że nie miał więcej głosów proszących wprowadzenie takiego pilota, mają to teraz przedyskutować w swoim gronie. Kiedyś już o tym dyskutowali i pomysł wtedy upadł.
Tak więc, komu zależy by wprowadzili pilota takiego jak w Wiwach i DekoTV (nie z przyciskami fluorescencyjnemi bo z biegiem czasu robią się paskudne, żółte) niech wyślę e-maila na adres: w.zielinski@axtechnology.eu
Obrazek
Obrazek


Według mnie powinny być dwie wersje tego tunera,
jedna wersja to co jest obecnie z tym samym pilotem i wgranym zwykłym oprogramowaniem
oraz druga wersja Lion NS z 2xUSB oznaczona jako senior z pilotem z dużymi wyraźnymi przyciskami i wgranym oprogramowaniem w wersji senior.
Oraz dostępny oddzielnie do kupienia pilot z dodanymi przyciskami.

rusiadek
Posty: 51
Rejestracja: 24 listopada 2021, o 19:44
Miejscowość: Michałowice
Odbiornik: KDL-42W655A, KDL-40WD655
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn - Łazy

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: rusiadek »

Przecież na stronie są dwie różne wersje softu - zwykła i dla seniora. Wystarczy wgrać tylko odpowiednią.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Krosnoludek »

Nam się rozchodzi o pilota z dużymi przyciskami.
A po drugie większość kupuje tuner, programuje kanały i na tym koniec, nikt w większości nie wgrywa oprogramowania, a kupując wersję tunera oznaczona jako senior, było by zaraz wgrane i pilot byłby z większymi przyciskami.
A może dało by się zrobić jedno oprogramowanie i potem w menu wybrać czy zwykła wersja czy senior?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: Dobrycel »

W dekoderach jaki i w telewizorach powinna byc opcja senior i deaktywacja przycisków na pilocie (wybranych). Tak aby nie przestawiali nic.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: OPTICUM AX Lion NS

Post autor: alex_777 »

Dobrycel pisze: 6 czerwca 2022, o 23:39 ...deaktywacja przycisków na pilocie (wybranych). Tak aby nie przestawiali nic.
Taka deaktywacja na pilocie wymagałby ekstraprzycisku na pilocie, oraz psa, który by pilnował aby senior tego przycisku nie nacisnął ...
:D

Zablokowany