DEKO TV

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

DEKO TV

Post autor: Krosnoludek »

Deko TV

Obrazek

Obrazek

Dekoder cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2, HEVC H.265

Software Features:
1.DVB-T2/DVB-T/DVBC compatible, support h.264 and h.265 Free to air channels
2.Chipset:  GX6702
3.The multi-standard video decoder supports MPEG2/4, H.264, H.265 10bit/60fps, AVS, AVS plus and JPEG/MJPEG HD video decoding.
Patented video post-processing unit achieves satisfied deinterlacing and scaling effect
4.The processor based audio decoder supports MPEGI/II, MP3, Dolby Digital, Dolby Digital Plus , MPEG4 AAC, HE-AAC and HEVC
decoding
5. USB2.0 host support upgrade, PVR, time shifting and media play with U-Flash or HDD
6. Supports HDMI 1.4 (1080P) Compatible with 576i/576p/720p/1080i/1080P video formats
7. Auto and manually scan all available TV and radio channels,Parental guidance locking
8. Supports HDMI output, scart coaxial, RF in and output
9.Powerful and highly effective 7days EPG function and Logic Channel Number(LCN)
10.OSD language: multi-language. Such as English, Russia ,Czech, French, German, Italian, Portuguese, Spanish, etc  
11. use wifi dongle to connect with wifi , and then play youtube and IPTV function to watch videos

Strona dystrybutora: https://dekotv.pl/

Na plus pilot z dużymi wyraźnymi przyciskami jak w Wiwie

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DEKO TV

Post autor: Krosnoludek »

Pojawiła się recenzja tego tunera: https://youtu.be/eOEmlqhN1oQ
Byłby ciekawym tunerem do zakupu bo ma fajnego pilota znanaego z Wiwy oraz ciekawą grafikę ekranową, ale przekreśla go jedna rzecz, brak pod przyciskiem info szczegółowego opisu danej audycji, dla mnie to go dyskwalifikuje i na liście zostaje Wiwa H.265 lub Opticum AX Lion NS.

cezarlis
Posty: 9
Rejestracja: 26 października 2016, o 10:30
Odbiornik: TV LG 47LM670S
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczna 560HVD Emme Esse
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DEKO TV

Post autor: cezarlis »

Jak wygląda w nim obsługa HDMI CEC?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: DEKO TV

Post autor: Dobrycel »

@Krosnoludek Mam pytanie bo wiem, ze w temacie siedzisz mocno i dobrze. co to za chipsety? (na przykładzie tego w Deko tv. 90% tunerów ma takie samo menu) - przynajmniej kolorystycznie. Obraz ładny. Miałem ten z Biedronki, ale dla mnie za cienki pilot i pixelizacjia przy zmianie kanału. Tutaj cena uważam jest wysoka, ale widać aktualizacje softu.
Co to za Chipset: GX6702 jest? Czy wszystkie dekodery z tym samym kolorystycznie softem mają ten chipset?
Podoba mi sie ten dekoder ze względu na pilota i aktualizacje softu.
Czy ewentualnie coś innego polecasz? Szkoda, że nie ma 4K bo z Czech chyba w 4K kanały NASA nadają.
Czy idzie (jeśli tak) to w jaki sposób dokupić inny pilot (w rozsądnej cenie) i zaprogramować do dekodera.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DEKO TV

Post autor: Krosnoludek »

Jak piszą w komentarzach na YouTube, oprogramowanie zostało poprawione i jest już szczegółowy opis programu pod info. Ciekawie co z HDMI CEC oraz Auto aktualizacją listy kanałów?
Po wycięciu gniazda LAN, powinni drugie gniazdo USB z tyłu do obsługi zewnętrznej antenki Wi-Fi.

https://dekotv.pl/do-pobrania/
Zmiany:
– Poprawienie tłumaczeń języka polskiego
– Zmiana formatu pliku nagrywania PVR: Nazwa programu_godzina_data
np. Gliniarze – odc. 175_Polsat_120849_20220222.ts.dvr
– Zmiana zachowania przycisku „INFO” na pilocie:
1 naciśnięcie pokazuje dolny pasek informacyjny na kanale,
2 naciśnięcia pokazują informację o programie,
3 naciśnięcia pokazują dane na temat siły sygnału danego kanału
kolejne naciśnięcie wraca do kanału

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: DEKO TV

Post autor: Dobrycel »

Mam ten dekoder. Nowa szata graficzna mi sie nie podoba. Co mam Ci posprawdzać?

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: DEKO TV

Post autor: wiertolot »

bez 4K więc do niczego to nie nadaje, TVP 4K na tym działać nie będzie.......... :roll:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DEKO TV

Post autor: Krosnoludek »

W piątek zadzwoniłem do dystrybutora firmy DEKO, odebrała Pani, miała przekazać do programistów zapytanie o automatyczną aktualizacją listy kanałów, nasiępnie napisałem e-maila i czekam na odpowiedź. Pytałem się czy opis zawiera pełny opis audycji wraz z Kraj produkcji, rok produkcji, reżyser, aktorzy..., HDMI CEC, i napisałem, że szkoda że usuwając gniazdo LAN nie dali z tyłu drugiego gniazda USB.

Dziś patrzę jest aktualizacja:
Oprogramowanie 2.1.1 [07/05/2022] [zip]
Zmiany:
– Dodanie obsługi dodatkowej informacji EPG – rok produkcji, reżyseria, aktorzy, itp.
– Naprawa problemu z regulacją głośności na niektórych kanałach TV
Nie chciałem tego pisać zaraz, ale stara szata graficzna o wiele bardziej mi się podobała, szkoda że ją zmienili. Była taka jak w Opticum AX Lion NS tylko z lepszym pilotem dla starszych osób.

Jak dostanę odpowiedź dam znać.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: DEKO TV

Post autor: Dobrycel »

Krosnoludek stara szata graficzna ładniejsza. Wyłącznik czasowy niech dadzą pod 0 bo zadnego kanału nie uruchamiasz wciskając najpierw zero. Ponadtto lista kanałów spod klawisza ok mogła by znikać po 5 sekundach lub po 8 (do ręcznego ustawienia). Lepsze EPG tzn berz zmiany kanału w podglądzie. Jak sie najedzie na inna stację niech gra ta pierwsza stacja. Dopiero jak dam ok niech gra kolejna, Ale podgląd dla najechanej stacji niech jest z prawej. U mnie nie przeszukuje kanału 42 w trybie automatycznym.
Czcionka telegazety nieczytelna jak dla mnie .... Zauwazyłem, ze uruchamia sie z 1080i potem przełącza sie w 1080p
Fajnie by było jakby dali info jaki rodzaj pilota mają tzn jakbym sobie chciał inny dopasować wg upodobań :)

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DEKO TV

Post autor: TLW/SZA »

A mi się lepiej nowa szata graficzna bardziej podoba, bo ta stara taka sama jak w Opticumach NytroBox NS i Lion, na jedno kopyto, tak to coś ciut innego.
Ogólnie dekoderek fajny i widać że dystrybutor w przeciwieństwie do konkurencji ma ambicje i aktualizuje często oprogramowanie i aby na nich nie poprzestał, w dodatku z siedzibą w Świętokrzyskim.
Zobaczę jak to będzie wyglądało z zamówieniami, ale zaryzykuję i podjadę do Promnika zakupić kilka sztuk, pilot tak jak w Wiwie 265H fajny i prosty w obsłudze dla osób starszych. Gdyby dodali automatyczną aktualizację programów to godny konkurent dla Terrabox 3, do tego w przystępniejszej cenie.
Szkoda że nie został bardziej rozreklamowany i nie ma go w sieciach handlowych ze sprzętem RTV aby było go łatwiej nabyć, ale może i nad tym popracują.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: DEKO TV

Post autor: Dobrycel »

Zdanie są podzielone. Wg mnie nowa szata graficzna jest do bani. Skupmy sie na funkcjonalności.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DEKO TV

Post autor: Krosnoludek »

W ich firmowym sklepie na Allegro można kupić tuner wraz z rządowym dofinansowaniem, wcześniej trzeba się z nimi skontaktować.

Szkoda że z tym tunerem nie weszli do elektromarketów typu Media Markt, Media Expert...

@TLW/SZA - Kupiłeś ten tuner?
@Dobrycel - Zadowolony jesteś z tego tunera?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: DEKO TV

Post autor: Dobrycel »

Działa gra i buczy. Metalowa obudowa, szybko zienia kanały. Duży pilot. Mam starą wersje softu bo ta nowa graficznie mi nie odpowiada.
Jakbyś coś więcej potrzebował to pisz na PW lub tutaj będziemy sprawdzać i testować.
Generalnie mógłbym sie bawić nawet w testowanie nowych wersji softu od nich (z punktu widzenia użytkownika itp)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DEKO TV

Post autor: Krosnoludek »

To pisz do nich, by podesłali Ci testową wersję oprogramowania, bo jakąś mają i testują: kontakt@dekotv.pl
Mogli by dwa takie same softy zamieszczać z nową i starą grafiką, bo mi też ta stara lepiej pasuje.

Następna recenzja tunera: https://rankingdekoderow.pl/test-i-rece ... ekotv-pro/

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: DEKO TV

Post autor: Dobrycel »

Na stronie jest napisana recenzja przez kogoś młodego. Nie więła ta osoba pod uwagę faktu, ze tego typu dekodery, będą głównie używały osoby starsze czy schorowane. Pewne rzeczy muszą być maksymalnie proste dla nich. Programuje, wyłączam klawisze funkcyjne itp, ustawiam aktualizacje listy kanałów i wio. Wciąż mi brak tzw. sleep timer. No chyba, że źle szukam :D

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DEKO TV

Post autor: Krosnoludek »

Napisz do producenta, by pod 0 dali sleep Timer jak w Skymaster, raz wciskasz 0 i masz 10 minut, następne 0 - 30, 60, 90, 120 minut i nieaktywne.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: DEKO TV

Post autor: Dobrycel »

Zobaczymy co w najnowszym sofcie sie pokaze. Gdzieś chyba bylo to zgłaszane.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DEKO TV

Post autor: Krosnoludek »

Jam wielkość czcionki na bannerze info, patrzyłem dzisiaj w Lion NS i jest bardzo mała, starsza osoba nie przeczyta.
Super duży i czytelny banner info z dużą czcionką ma Skymaster, lecz brak do niego pilota uczącego się z dużymi wyraźnymi przyciskami jak w Deko.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DEKO TV

Post autor: TLW/SZA »

@Krosnoludek - tak, właśnie dzisiaj nabyłem DekoTV Pro, 10 sztuk na początek ale już wszystkie mam zamówione, jeden zostawiam dla siebie, a drugi już podłączyłem mamie, pilot ten sam więc już przyzwyczajona i wszystko ogarnia. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego tunerka, działa naprawdę szybko, nawet ciut szybszy od Wiwy h265 i MAXX, jutro będę instalował u kilku znajomych klientów.
Oczywiście wgrałem nowy soft, bo jest naprawdę bajerancki. Według mnie i trafi do seniorów dzięki dość poprawnej szacie graficznej, chociaż mogła by mieć większe napisy, no i ten chwytliwy, prosty pilot. Dla młodszych też jak znalazł bo można podłączyć neta za pomocą USB z WiFI . Za tą kasę to naprawdę fajny sprzęt, tak jak w TTboxie ma w zestawie kabel HDMI.
Z rozmowy dowiedziałem się też że będzie nowy soft, wspomniałem też o tym aby była automatyczna aktualizacja programów i Pani to zanotowała do przekazania, więc nic tylko czekać.
Piszcie też na mejla: kontak@dekotv.pl
Ogólnie tunerek na duży plus, jest czulszy na sygnał, bo wyłapał kanały z MUX8 z częstotliwości z Dobromierza, przy ustawionej antenie kierunkowej na Święty Krzyż i odbiera bez przycięć, Wiwa miała lekkie problemy i czasem przycina, a Opticum ma cały czas przycinki.
W wolnej chwili na mierniku sprawdzę ile potrzebuje dB do poprawnego odbioru.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DEKO TV

Post autor: Krosnoludek »

Ja również im dzisiaj napisałem by powiększyli czcionkę na bannerze i pousuwali z niego wszelkie zbędne informacje, by dążyli do takiego wyglądu jak w Skymaster:

Obrazek

Na coś takiego powinni przerobić, czcionkę tytułu obecnej i przyszłej audycji zdecydowanie powiększyć, a nazwę audycji poszeżyć na całą szerokość bannera wywalając z niego piktogramy niepotrzebne, które zajmują tylko miejsce, piktogramy jak chcą przenieść, to tam gdzie pasku sygnału pokazuje po trzecim wciśnięciu przycisku info.

Obrazek

Zobaczymy czy dodadzą automatyczną aktualizacją listy kanałów którą można włączyć lub wyłączyć w menu, oraz chociaż prostą obsługą HDMI CEC, tj. włączając/wyłączając tuner pilotem od tunera również telewizor się z nim powinien włączyć i wyłączyć oraz przełączyć na odpowiednie gniazdo HDMI.

Zablokowany