DEKO TV

zl2022
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2022, o 16:32
Miejscowość: Ustroń
Odbiornik: DekoTV Pro

Re: DEKO TV

Post autor: zl2022 »

Woytaszek pisze: 29 maja 2022, o 22:31 U mnie zauważyłem, że przy dłuższych nagraniach PVR na pendrive-a przy odtwarzaniu dźwięk rozjeżdża się z obrazem (np włączę pauzę albo coś przewinę i już dźwięk jest opóźniony). Po zakończeniu oglądania nagrania dźwięk pozostaje opóźniony na kanałach TV. Wszystko wraca do normy dopiero po ponownym uruchomieniu dekodera. Też tak macie? (najnowszy Firmware: Czas wersji 2022-05-06-11:28:32)
Dzisiejsze nagranie PVR z TVP Historia: program 35 min (11:30 – 12:05).
Tuner nagrywał, gdy był na czuwaniu.
Pamięć Flash USB Sandisk 3.0 Cruzer sformatowana na fat32, ok. 23GiB miejsca wolnego.
TV podpięty przez Scart.
Info o nagraniu: rozdz. 720x576, 3424bps.

Odtwarzanie poprawne.
Kilka razy pauza/start, przewijanie w przód/tył z różnymi prędkościami.
Wszystko w porządku.
Nie występuje rozjeżdżanie się dźwięku z obrazem.
Czas wersji 2022-01-10 18:41:52 (nie zmieniane po zakupie).

browareczek
Posty: 9
Rejestracja: 26 listopada 2011, o 15:06
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków / Chorągwica

Re: DEKO TV

Post autor: browareczek »

Po waszych opiniach skusiłem się na zakup tego dekodera po niemałym rozczarowaniu wiwą, która w porównaniu do wcześniejszych modeli cofnęła się w rozwoju, ale niestety jak na razie nie mogę piać z zachwytu nad nim.
Rozpakowałem, zaktualizowałem do najnowszego oprogramowania i niestety mam duży problem z dźwiękiem, który raz jest a raz nie po włączeniu dekodera. Tak na szybko zauważyłem taką zależność, chociaż nie zawsze to zadziała. Otóż jak wyłączę dekoder na programie, który jest nadawany w formacie V-H.265 A-EAC3 to przy ponownym włączeniu dekodera nie ma dźwięku na żadnym kanale, dopiero muszę ustawić kanał nadawany w formacie V-H.264 A-MPEG-1, wyłączyć i włączyć dekoder i dźwięk się pojawia, chociaż nie zawsze chce zaskoczyć. Dodatkowo na kanałach V-H.265 A-EAC3 nie działa regulacja głośności, nawet zjechanie do 0 go nie wycisza, natomiast "mute" tak.

Jakieś pomysły? Miał ktoś podobne problemy?

zl2022
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2022, o 16:32
Miejscowość: Ustroń
Odbiornik: DekoTV Pro

Re: DEKO TV

Post autor: zl2022 »

browareczek pisze: 1 czerwca 2022, o 08:32 zaktualizowałem do najnowszego oprogramowania i niestety mam duży problem z dźwiękiem,
A przed aktualizacją też miałeś te problemy?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: DEKO TV

Post autor: Dobrycel »

Ja mam soft z lutego tego roku i u mnie działa wszystko. Zawsze mozesz odesłać do 14 dni. U mnie nic takiego się nie dzieje na tym sofcie. Zrób mu jeszcze ustawienia fabryczne, wyszukaj ponownie kanały i zobacz czy nadal takie rzeczy się dzieją.

browareczek
Posty: 9
Rejestracja: 26 listopada 2011, o 15:06
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków / Chorągwica

Re: DEKO TV

Post autor: browareczek »

Nie sprawdzałem jak było na oprogramowaniu z którym przyszedł, ponieważ patrząc na zmiany, które pojawiały się w aktualizacjach na niektórych mi zależało, wiec od razu wgrałem najnowsze.
Przywracanie ustawień fabrycznych robiłem, wgrałem drugi raz najnowsze oprogramowanie, zmieniałem ustawienia i nic to nie dało. Jak się da wgrać oprogramowanie wcześniejsze to dzisiaj to zrobię i zobaczę co i jak.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: DEKO TV

Post autor: Dobrycel »

Da się wgrać wcześniejsze oprogramowanie.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: DEKO TV

Post autor: wsz »

Tymczasowo mam ten dekoder i konfiguruję go dla znajomego.

Dla ścieżek Dolby nie da się regulować głośności jeśli nie jest ustawiony tryb dekodowania AC3 - robi z tego PCM i wtedy można regulować głośność. Tak samo jest dla natywnej transmisji PCM.

Brak odtwarzania po wyłączeniu i włączeniu kanału z dźwiękiem Dolby zdarzył mi się tylko raz ze starym TV. U siebie nie byłem w stanie tego zreprodukować, więc może to zależy od odbiornika. Może ustawienie na dekodowanie do PCM załatwi sprawę? No chyba, że chcesz odtwarzać dźwięk 5.1.

Mam najnowszy soft wgrany.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: DEKO TV

Post autor: Dobrycel »

Zgłaszajcie to do sprzedawcy.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DEKO TV

Post autor: TLW/SZA »

Da się wgrać stary soft.
Browareczek tu link do pobrania: https://dekotv.pl/do-pobrania/
Najlepiej soft z 20.04 lub 27.04. I powinno grać, a jak nie to do reklamacji.

Suarez
Posty: 15
Rejestracja: 17 czerwca 2021, o 23:27
Miejscowość: Cracow

Re: DEKO TV

Post autor: Suarez »

Producent Deko tv moim zdaniem juz ma wywalone na ten produkt i wisi mu to niskim kalafiorem te wszystkie bugi i aktualizacje. Kupiłem też ten tuner napisałem do działu technicznego pierwsze spostrzeżenia co mogą poprawić odpisali ze wezmą to pod uwagę po tygodniu opisałem inne poprawki i zero odpowiedzi. Moje prywatne zdanie jest takie że wszystkie te tunerki do ok 250zl to jedno gówno i chyba jako użytkownicy za dużo oczekujemy po tej chińskiej produkcji niskobudżetowej.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: DEKO TV

Post autor: DVB-T2 »

wsz pisze: 1 czerwca 2022, o 18:23 Dla ścieżek Dolby nie da się regulować głośności jeśli nie jest ustawiony tryb dekodowania AC3 - robi z tego PCM i wtedy można regulować głośność. Tak samo jest dla natywnej transmisji PCM.
To jest akurat normalne w sprzęcie tej klasy. Takie urządzenia mogą wypuszczać albo PCM i wtedy regulacja jest, albo bitstream i wtedy regulacji nie ma, bo nie wyregulujesz zer i jedynek - dekoder nie dekoduje audio, tylko wtedy puszcza strumień bez ruszania do TV. Dopiero droższe sprzęty mają transkodowania, gdzie mają regulację na Dolby, bo dekodują i enkodują.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: DEKO TV

Post autor: wsz »

W zasadzie nie ma wyższej półki dla takich przystawek na naszym rynku.

W skrócie o tej przystawce

Ograniczenia:
- Nie ma HDMI-CEC.
- Jest tylko HD 1080p 50/60Hz maksymalnie.
- Oczywiście nie ma HbbTV, a Internet tylko po dodaniu karty WiFi USB.
- Jeden port USB z przodu, więc oglądanie multimediów, nagrywanie i Youtube oraz iPTV tylko zamieniając dołączone urządzenia.
- Brak baterii do pilota w pudełku (dla mnie zaleta, bo daję własne litowe i zapominam o temacie na lata).

Zalety:
- Poprawnie dekoduje Polsaty HEVC (10 bitów, 1080i oraz 1080p), a także inne dziwactwa z ich muxa testowego np. 540p.
- Bardzo dobra jakość i stabilny obraz po HDMI dla 1080p 50Hz dla transmisji SD i FullHD.
- Ma w ustawieniach Eurozłącze RGB - ale nie sprawdzę, bo nie mam już takiego kabla.
- Regulowana jasność wyświetlacza.
- Dobry pilot w porównaniu do przystawek androidowych Smart TV (bez dekodera DVB-T2), które miałem. Także funkcjonalnie lepszy od niektórych "przyciętych" pilotów nowych TV. - zaprogramowałem wszystkie potrzebne klawisze z pilota 10. letniego TV Toshiby.
- Pamięta wybór ścieżki dźwiękowej dla danego kanału - za to szacun - większość TV tego nie ma.
- Można wgrać poprzednie wersje firmware (wg informacji na tym forum).

Wady:
- Instrukcja jest spisem opcji bez wyjaśniania o co w nich chodzi. Opcje te się zmieniły np. dla ustawień HDMI w najnowszej wersji firmware.
- włącza się po zaniku zasilania - czyli nie pamięta, że był w stanie czuwania.

Odtwarzanie plików (tylko pobieżny test - wszystko co testowałem odtwarza posiadany TV LG):
- Nie odtwarza DTS bez względu na ustawienia HDMI - mógłby przesyłać ścieżkę dźwiękową do odbiornika binarnie.
- Nie widzi plików AVCHD - format z aparatów foto Sony/Panasonic 1080p jakości Blu-ray.
- nie odtworzył zapisu 2160p (4k bez HLG i nieszyfrowany) z pliku nagrania z TV koreańskiej.

Więcej nie testuję z braku czasu i dostępności przystawki.

Woytaszek
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2022, o 09:42
Miejscowość: Gorlice

Re: DEKO TV

Post autor: Woytaszek »

Suarez pisze: 1 czerwca 2022, o 22:27 Producent Deko tv moim zdaniem juz ma wywalone na ten produkt i wisi mu to niskim kalafiorem te wszystkie bugi i aktualizacje. Kupiłem też ten tuner napisałem do działu technicznego pierwsze spostrzeżenia co mogą poprawić odpisali ze wezmą to pod uwagę po tygodniu opisałem inne poprawki i zero odpowiedzi. Moje prywatne zdanie jest takie że wszystkie te tunerki do ok 250zl to jedno gówno i chyba jako użytkownicy za dużo oczekujemy po tej chińskiej produkcji niskobudżetowej.
Też mam takie wrażenie, że już im się nie chce więcej poprawiać. Jak chciałem kupić więcej sztuk to się odzywali i nawet rabat dali, ale jak napisałem co by można było jeszcze poprawić w sofcie to już wcale nie odpisali.
Jak już kupiłeś i zapłaciłeś to siedź i oglądaj...
A ja tak zachwalałem ten dekoder wśród znajomych....

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: DEKO TV

Post autor: wsz »

Ja od tego typu urządzeń nie oczekuję, że będą coś poprawiali na życzenie, jeśli nie dotyczy podstawowej funkcjonalności. Zresztą nie mam przekonania, że soft piszą w Polsce. To jest biznes za bardzo małe pieniądze i bez perspektyw w dłuższym czasie.

Na dziś działa DVB-T2/HEVC w tym urządzeniu - i to mi starczy dla tego znajomego.

Niestety: Chcesz mieć spokój, to kup TV w przynajmniej w miarę dobrej firmy - najlepiej po sprawdzeniu opinii.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DEKO TV

Post autor: Krosnoludek »

A zobaczcie w temacie Opticum AX Lion NS, poprosiliśmy Pana Zielińskiego z AXTechnology by powiększyli czcionkę na bannerze info i za parę dni nowy soft.
Też miałem na początku dobre zdanie o DekoTV, bo poprawiali, a teraz już siedli na laurach, bo proces przechodzenia na DVB-T2 się kończy więc spadaj...

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: DEKO TV

Post autor: alex_777 »

wsz pisze: 2 czerwca 2022, o 12:43 Niestety: Chcesz mieć spokój, to kup TV w przynajmniej w miarę dobrej firmy - najlepiej po sprawdzeniu opinii ...
Powiedziałbym raczej - chcesz mieć spokój to wyrzuć TV ...
A sprawdzanie opinii, które w 95% pochodzą od youtubowych i netowych dyletantów, to marnowanie czasu.
:lol:

Najlepiej kupić zdalnie, aby samemu potestować i ewentualnie - zgodnie z prawem konsumenta - zwrócić złomka sprzedawcy.
;)

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: DEKO TV

Post autor: wsz »

Powodzenia w zwracaniu np. TV 55". A opinie trzeba umieć czytać. Najlepiej review/tests po angielsku na początek.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: DEKO TV

Post autor: wsz »

Historia się kończy?
Ich sklep: https://sklep.displayit.pl/pl/p/Dekoder ... -H.265-/36
"Ten produkt jest niedostępny."

Na Allegro pojedyncze sztuki.

proktolog
Posty: 1
Rejestracja: 2 czerwca 2022, o 11:20
Miejscowość: Kraków

Re: DEKO TV

Post autor: proktolog »

Zakupiłem ten gówno-dekoder jakiś czas temu.
Producent to Janusz biznesu, bo można zauważyć, że strona, którą promuje - rankingdekoderow[.]pl - jest założona właśnie przez niego :lol:
Minimum jest na tym samym serwerze co oficjalna dekotv.pl. No i oczywiście na pierwszym miejscu w tym "obiektywnym" rankingu jest dekoder z tego wątku xD. W dodatku czytanie tych wypocin rankingowych uwłacza inteligencji człowieka.

Co zauważyłem w czasie użytkowania:
-po aktualizacji oryginalnego firmware(wersja ze stycznia 2022) do najnowszego oprogramowania(maj 2022) zniknęła część dostępnych opcji! Nie ma np. możliwość regulacji wyświetlacza ledowego,

-bardzo mały zakres regulacji głośności - tylko 25 punktów. W dodatku dźwięk jest trochę przymulony - za dużo niskich tonów,

-dekoder traci obraz i dźwięk na około 3 sek. w momencie gdy lodówka włącza/wyłącza się :lol: Co sugeruje bardzo lipne komponenty bez ekranowania. Dekoder traci obraz nawet gdy jest w głównym menu. Przy poprzednim dekoderze WIWA DVB-T nie było takiego problemu,

-nie wyszukuje w ogóle kanałów z MUX1(StopklatkaTV, ESKA TV, TTV, Polo TV, Antena HD, TV Trwam, TVP ABC, Fokus TV) pomimo, że znajduje inne tj. MUX2, MUX3 i MUX5. Być może to kwestia anteny,

-przyciski na pilocie mogą się zaciąć ze względu na ich słabą jakość,

-dość mocno się grzeje, mam nadzieję że w lecie nie pójdzie z dymem,

Nie rozumiem też wychwalania za częste aktualizacje, przecież te aktualizacje nie są częste, w dodatku zmiany pomiędzy wersjami typu usunięcie dostępnych opcji wcześniej to tylko pogratulować xD

Szkoda, że producent nie udostępni kodu źródłowego oprogramowania. No ale nie udostępni bo poprawił po Chińczyku tłumaczenie na j. polski :lol:

Nie wiem na co liczycie z aktualizacjami. Janusz biznesu wyda jeszcze jedną aktualizację tak aby była przed 27 czerwca i tyle go widziano :lol:
wsz pisze: 3 czerwca 2022, o 10:52 Na Allegro pojedyncze sztuki.
Nie wiem jak Ty patrzysz, ale jest grubo ponad 5000 sztuk dostępnych na Allegro od DisplayIT.
Ostatnio zmieniony 3 czerwca 2022, o 14:21 przez proktolog, łącznie zmieniany 2 razy.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: DEKO TV

Post autor: wsz »

Co do Allegro masz rację - zbyt pobieżnie szukałem i wyświetliło mi tylko jakichś trzech sprzedawców. Na ich miejscu odesłałbym linkiem na Allegro, jeśli sami zrezygnowali ze sprzedaży w ich sklepie na ich stronie.

Zniknięcie regulacji jasności wyświetlacza potwierdzam - zlikwidowali "przewagę konkurencyjną" nad częścią innych dekoderów.

Dodatkowo nie ma podtrzymania zegara w przypadku zaniku zasilania. W przypadku odłączonej anteny nie ustawi go dla ustawień automatycznych, a przejście na ręczne ustawienie w menu nie zmienia sytuacji.

Co do pilota, to mój nigdy się nie zaciął i na razie nie wygląda, by którykolwiek klawisz miał ku temu tendencje. Do jakości też nie mam zastrzeżeń w tej klasie cenowej. Może Chińczycy podsyłają produkty różnej jakości jak im wyjdzie przy składaniu komponentów pilota?

Dźwięk po HDMI jest OK. Przy odpowiednim ustawieniu dekoduje też do pięciu kanałów DD i DD+ jeśli tak jest nadawane.

Wszystkie dostępne u mnie MUXy po UHF i VHF mi wyszukał.

Co do zakłóceń, to może nie mam nic "agresywnego" w otoczeniu, bo nie zaobserwowałem żadnych problemów. Może masz coś źle z ekranem w jakimś kablu i łapie zakłócenia jak antena? Ewentualnie przez zasilanie 230V, ale to lodówka musiałaby dawać nieźle po sieci.

Zablokowany