Te sam system antenowy a jest... klapa

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Te sam system antenowy a jest... klapa

Post autor: Banister »

Witam serdecznie !!
Może ktoś mi nakreśli gdzie może być problem i jak sobie z nim poradzić lub co zmodyfikować. A mianowicie podam dwa przypadki.
Przypadek nr 1:
Telewizor Philips 40PFH4101/88 + antena ATX91 (trochę okrojona) ze wzmacniaczem SWA9701 - gra idealnie. TV według telewizjanaziemna.pl powinien "Wsparcie DVB-T2/HEVC: TAK" Tego HEVC - dźwięk ma ale kanałów nie znajduje, bo Wydarzenia24 są tylko w audio.
Podłączyłem przez HDMI do niego STB Globo HD N6 który jest w DVB T2 tam wyszukuje mux testowy TVP ale jest tylko dźwięk bez obrazu. Odbiór ogólnie stabilny ale lekko gorszy niż na Philipsie co do DVB-T
Zakupiłem więc żeby było już jak najlepiej i rozwojowo Amiko Viper 4K V30 i tu moje zdziwienie... brak sygnału z tunera DVB-T/T2 lub jak się pojawił to skakał jak oszalały co uniemożliwia rozpakowanie mux-ów.

Przypadek nr 2
Telewizor kineskopowy Daewoo podłączyłem przez SCART do niego STB Globo HD N6 który jest w DVB T/T2 tam wyszukuje muxy. Odbiór stabilny. Tym razem jako antena działa wewnątrz budynku i jest wzmacniacz SWA9701 połaczony tylko z dipolem.
Przyniosłem ten tv Philips i także podłaczyłem ten dekoder przez SCART do Philips-a. Wynik?? Nie odbiera żadnych mux-ów.
Także podłaczyłem Amiko do tej drugiej anteny i także brak sygnału.

Co może być przyczyną aż tak dużych rozbiezności w odbiorze ?? Co jeszcze radzicie sprawdzić??

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Te sam system antenowy a jest... klapa

Post autor: MaxEvans »

SWA9701 może zatkać głowicę co objawiać się może brakiem sygnału. A na dvbt odbiera dobrze.

Czy to ten

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i ... -fhd-200hz

Jest napisane,iż nie ma dvbt2

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Re: Te sam system antenowy a jest... klapa

Post autor: Banister »

Tak, to ten tv.

Ku uściśleniu dodam, że wszystkie próby były robione na 4 wzmacniaczach: SWA9701, SWA7, SWA9009 i LNA177
Tak jak pisałem, DVB-T odbiera na tv czy STB extra, bez zastrzeżeń, a w STB jest tylko dźwięk z DVB-T2.

Nawet pokusiłem się o wyłączenie wzmacniacza, co nic nie dało.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Te sam system antenowy a jest... klapa

Post autor: MaxEvans »

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... -hd-stb-n6

Czy to ten ? Jest napisane, że nie ma hevc stąd sam dźwięk jak na moim monitorze.

// Amiko ma. Objawy sugerują zbyt mocny sygnał. Może sprawdź te wzmacniacze na nim.
Ostatnio zmieniony 13 marca 2022, o 04:36 przez MaxEvans, łącznie zmieniany 1 raz.

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Re: Te sam system antenowy a jest... klapa

Post autor: Banister »

Tak, ten dekoder.

Wzmacniacze również były sprawdzane na Amiko. Bez rezultatów.
Tak myślę, że ogólnie jak na wzmacniaczach, które podałem odbiera DVB-T na TV i STB to powinno też działać na Amiko, a tak nie jest i to jest dziwne.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Te sam system antenowy a jest... klapa

Post autor: MaxEvans »

Zrobiłbym tak,może ktoś ze znajomych korzysta z dvbt.Zabierz tuner do Niego. Ewentualnie pożyczyć antenę pokojową dla testu.

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Re: Te sam system antenowy a jest... klapa

Post autor: Banister »

MaxEvans pisze: 13 marca 2022, o 04:38 Zrobiłbym tak,może ktoś ze znajomych korzysta z dvbt.Zabierz tuner do Niego. Ewentualnie pożyczyć antenę pokojową dla testu.
Tydzień wcześniej zakupiłem Opticum Blue R265 Lite w Media Expert.
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i ... ite-dvb-t2
Po podłaczeniu do tv Philips jak wyżej - brak odbioru.
Po podłączeniu do Daewoo coś rozpakowało ale problem z odbiorem.
Testowany był tylko na SWA9701
Chciałem tego samego dnia zwrócić do sklepu to powiedzieli że nie przyjmują zwrotów i żebym gonił się na drzewo, bo u nich działa a u mnie nie. Chamstwo obsługi Media Expert nie zna granic.

Co do samego wzmacniacza SWA9701 z dipolem i będącego tylko w domu na kablu długości 2 metrów nie mógł mieć żadnej straty sygnału. Ten dekoder Globo HD N6 cały czas odbiera dobrze nawet sygnał ze 100 kilometrów zbiera.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Te sam system antenowy a jest... klapa

Post autor: MaxEvans »

A czy na tunerze z media jest włączone zasilanie? Czy jest zasilacz ?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Te sam system antenowy a jest... klapa

Post autor: DanielK »

Cóż sklep ma prawo odmówić przyjęcia zwrotu towaru zakupionego osobiście. I nie dziwię się gdy mają takich 5 osób dziennie, którzy powiedzą im że nie działa a mają złą instalację antenowa.
Tak czytam ten wątek i moim zdaniem za dużo kombinujesz z tymi wzmacniaczami.
Antena kierunkowa bez wzmacniacza i nakierować w stronę nadajnika. To wszystko i sprawdza się to w 85% przypadków.

TV Philips (i nie tylko) bywają wrażliwe na za wysokie poziomy sygnału.
Za wysoki poziom sygnału to może być także np. bliskość nadajników LTE, DAB+ czy nawet UKF.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Te sam system antenowy a jest... klapa

Post autor: MaxEvans »

Banister pisze: 12 marca 2022, o 13:15 Witam serdecznie !!
Może ktoś mi nakreśli gdzie może być problem i jak sobie z nim poradzić lub co zmodyfikować. A mianowicie podam dwa przypadki.
Przypadek nr 1:
Telewizor Philips 40PFH4101/88 + antena ATX91 (trochę okrojona) ze wzmacniaczem SWA9701 - gra idealnie. TV według telewizjanaziemna.pl powinien "Wsparcie DVB-T2/HEVC: TAK" Tego HEVC - dźwięk ma ale kanałów nie znajduje, bo Wydarzenia24 są tylko w audio.
Podłączyłem przez HDMI do niego STB Globo HD N6 który jest w DVB T2 tam wyszukuje mux testowy TVP ale jest tylko dźwięk bez obrazu. Odbiór ogólnie stabilny ale lekko gorszy niż na Philipsie co do DVB-T
Zakupiłem więc żeby było już jak najlepiej i rozwojowo Amiko Viper 4K V30 i tu moje zdziwienie... brak sygnału z tunera DVB-T/T2 lub jak się pojawił to skakał jak oszalały co uniemożliwia rozpakowanie mux-ów.

Przypadek nr 2
Telewizor kineskopowy Daewoo podłączyłem przez SCART do niego STB Globo HD N6 który jest w DVB T/T2 tam wyszukuje muxy. Odbiór stabilny. Tym razem jako antena działa wewnątrz budynku i jest wzmacniacz SWA9701 połaczony tylko z dipolem.
Przyniosłem ten tv Philips i także podłaczyłem ten dekoder przez SCART do Philips-a. Wynik?? Nie odbiera żadnych mux-ów.
Także podłaczyłem Amiko do tej drugiej anteny i także brak sygnału.

Co może być przyczyną aż tak dużych rozbiezności w odbiorze ?? Co jeszcze radzicie sprawdzić??
Kolego sprawdź na Philipsie działają Ci wydarzenia. Zmienili na 8 bit

Zablokowany