Dekoder Tuner Smart SAT-2

Metro
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2021, o 19:01
Miejscowość: okolice Chełmno i Świecie
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: https://ibb.co/yQyKzGG
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, osielsko, komin EC

Dekoder Tuner Smart SAT-2

Post autor: Metro »

Witam szanownych państwa, chciał bym w czasie nadchodzących niebawem zmian, zapytać się czy Dekoder Tuner DVB-T2 SmartGPS SAT-2 jest i na ile godzien uwagi przeciętnego użytkownika który nie chciał by tracić kontaktu z telewizją. Jakie taki tuner posiada menu, PVR, oraz inne ciekawe sprawy. ma wyprowadzone dwa kanały audio gniazdko ( mały Jack ), a to dla mnie bardzo przydatna cecha dla  łatwego połączenia do zestawu audio, poza tym nic o nim nie mogę znaleźć oprócz tego, że schodzi na allegro po 89,00 zł Allegro Smart!.
Obrazek

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Dekoder Tuner Smart SAT-2

Post autor: pasjonat »

Nie polecam kupować dekoderów, dekoder nie polepszy ci dźwięku ani obrazu, potrzebna jest nowy telewizor, żeby zauważyć kolosalne zmiany.


Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Dekoder Tuner Smart SAT-2

Post autor: DanielK »

Czasami z tunera za 300 zł dźwięk będzie lepszy niż z telewizora znanej marki za 10 tys.zł.
Tak, też byłem tym zaskoczony ale jednak.

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Dekoder Tuner Smart SAT-2

Post autor: pasjonat »

Głośniki są w telewizorze, a nie w dekoderze, obraz jest w telewizorze , a nie w dekoderze, telewizor ma obraz i dźwięk ile fabryka dała, a dekoder nie jest stanie tego poprawić. Takie są fakty.

Metro
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2021, o 19:01
Miejscowość: okolice Chełmno i Świecie
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: https://ibb.co/yQyKzGG
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, osielsko, komin EC

Re: Dekoder Tuner Smart SAT-2

Post autor: Metro »

Dźwięk z tego mojego niby telewizora nigdy mi nie odpowiadał, dlatego łączyłem w miarę możliwości do wzmacniacza, tylko, że z WiwyHD50 wyprowadzenie było na specjalnym kablu a z tunera Cabletech URZ0195 za pośrednictwem przelotki EURO która zbyt mocno się nie trzyma i każde drobne poruszenie tunera osłabiało połączenie z nim do tego stopnia, że czasem wtyczka euro wypadała z gniazda. Teraz postanowiłem, że lepsze będzie wyjście bezpośrednie z tunera i dlatego pytam o inne informacje na temat tego tunera jak w temacie. Najbardziej interesuje mnie jakie jest menu EPG, PVR, jak wygląda obsługa tego modelu i czy jest w nim coś co nie odpowiadało mi w dotychczasowo używanych modelach. Przydał by się solidny test tego urządzenia.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Dekoder Tuner Smart SAT-2

Post autor: DVB-T2 »

pasjonat pisze: 21 marca 2022, o 23:43 Głośniki są w telewizorze, a nie w dekoderze, obraz jest w telewizorze , a nie w dekoderze, telewizor ma obraz i dźwięk ile fabryka dała, a dekoder nie jest stanie tego poprawić. Takie są fakty.
Wiesz dlaczego na dekoder mówi się dekoder?
Bo to, co jest przekazywane w postaci cyfrowej owe urządzenie musi ponownie ZDEKODOWAĆ do obrazu i dźwięku. I może to zrobić lepiej, albo gorzej, bo może mieć lepsze, lub gorsze podzespoły. A nawet mając takie same podzespoły - różne sterowniki i ich ustawienia mogą mieć wpływ na efekt końcowy tego, co widać na ekranie. Co piszesz - to krótko mówiąc (szukałem łagodniejszego słowa, ale nie ma) bzdury.
Oczywiście w dzisiejszych czasach powszechnej chińszczyzny w bardzo wielu dekoderach jest ten sam CPU i oprogramowanie pisane na kolanie, ale nie wszędzie.

Poza tym - każdy kupuje co potrzebuje. Jeśli ma się do wydania 100 zł, to TV za 100 zł się nie kupi. A nawet dokładając - kupowanie najtańszego TV to prosta droga, żeby zobaczyć kolosalną zmianę, ale na minus. Mając dobry TV, z dobrą matrycą, lepiej się wyjdzie na dobraniu STB. No najwyżej jeśli się ma kasę na nowy dobry TV, ale taki nie kosztuje 1000 zł.

A co do samego tematu: brak informacji o tym urządzeniu to już lampka ostrzegawcza @Metro. Jeśli nikt tego nie ma i nic o tym nie wie, to zostaniesz od razu bez wsparcia. Importuje to jakaś firma 4cv Mobile, która handluje wszystkim z Chin od hulajnóg po etui, ochraniacze i kabelki. Instrukcji w sieci nie ma, software tym bardziej, na własnej stronie nawet nie mają tego sprzętu. Doświadczenie uczy, że to prosta droga do kłopotów, bo nie jest to coś, na czym importer się zna i może zapewnić wsparcie techniczne na jakimkolwiek poziomie. Nawet mając test, omijałbym. Teraz będzie wysyp super tanich ofert firm, które o dekoderach nie mają bladego pojęcia, a po prostu kupią najtaniej w Chinach byle co i będą próbować sprzedawać bez nawet sprawdzenia, czy to się do czegokolwiek nadaje.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Dekoder Tuner Smart SAT-2

Post autor: ams8 »

Czy są może jakieś nowe doświadczenia z tym tunerem?
Interesujący jest ze względu na IN oraz OUT sygnału antenowego.
A jak wygląda obszerność opisów uzyskiwanych za pomocą INFO oraz EPG?
Gdzieś spotkałem opinię, że podczas nagrywania można oglądać inne nagrania z dysku.
Czy ktoś to może potwierdzić?
Co z dostępnością firmware?
Pozdrowienia

Zablokowany