Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

babarek
Posty: 36
Rejestracja: 28 grudnia 2021, o 10:08
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: babarek »

Witam
Czy możecie polecić przetestowane i poprawnie działające urządzenie. Kupiłem ostatnio dekoder FUBA ODE8600 ale CEC nie działa i muszę go oddać. Co kupić?

adzik
Posty: 23
Rejestracja: 5 marca 2022, o 20:34
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Signal T2-MINI
Instalacja antenowa: Yagi
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: adzik »

To napisz z jakim TV nie działa. Z CEC to może być wina TV a nie dekodera. Moje boje z CEC masz tutaj:
viewtopic.php?t=8436

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: Krosnoludek »

Z innych co mają HDMI CEC, to Signal z Dipola oraz Fergusona T75

babarek
Posty: 36
Rejestracja: 28 grudnia 2021, o 10:08
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: babarek »

adzik pisze: 3 kwietnia 2022, o 00:59 To napisz z jakim TV nie działa. Z CEC to może być wina TV a nie dekodera. Moje boje z CEC masz tutaj:
viewtopic.php?t=8436
U mnie nie działa z Panasonic 47AS650E oraz TCL 43C725.

Jaki jest ostateczny wynik twoich zmagań z dekoderem Signal?

adzik
Posty: 23
Rejestracja: 5 marca 2022, o 20:34
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Signal T2-MINI
Instalacja antenowa: Yagi
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: adzik »

Krótko: CEC dobrze działa z Samsungami i Philipsami, nie działa z LG i Panasoniciem. Nie sprawdzałem np. z Sony, Sharp. Jeśli ktoś ma TV Samsunga lub Philipsa i z jakiś powodów chce korzystać z dotychczasowego pilota to zdecydowanie polecam ten tuner. W innym przypadku nie ma dużych różnic z np.Wiwą Mini ale koszt ok.20zł więcej więc też nie majątek.

irdeto
Posty: 299
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: irdeto »

Signal BOX w Panasie AS600 wyłączy jak i włączy TV . I włączy go ponownie na źródle HDMI1. VIERA LINK włączony.
Jak dla kogoś mniej wymagającego i ceniącego prostotę to uważam iż wystarczające.
Głos w TV ustawić na odpowiedni % głośności i pilota można schować do szafy.
Nie wiem czy coś nie sknocili i tak pozostało na nowszym FW DIPOL V5.2.1.31 , bo tuner nie był dla mnie.

Opticum nytro ns też wyłączył, ale niestety załączył Panasa w tryb TV - naziemne, więc cza było znowu użyć pilota od TV by zmienić
na HDMI. Po zaktualizowaniu softu do nowszego, znikła z manu zakładka hdmi cec w opticumie.
Starsza pani korzysta z zaprogramowanego przycisku, a w starym LG nawet nie było zakładki Simply Link.

adzik
Posty: 23
Rejestracja: 5 marca 2022, o 20:34
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Signal T2-MINI
Instalacja antenowa: Yagi
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: adzik »

Nie pamiętam szczegółów współpracy z Panasem dotyczących wł/wył ale z pewnością nie działało przełączanie kanałów, więc nie można było zostać tylko przy starym pilocie tak jak przy Samsungu.

babarek
Posty: 36
Rejestracja: 28 grudnia 2021, o 10:08
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: babarek »

FUBA włącza TV Panasonic ale podczas wyłączania TV uruchamia się ponownie i pozostaję w trybie HDMI. Konieczne jest dodatkowe wyłączenie pilotem do TV. Podobna sytuacja ma miejsce z nowym telewizorem TCL.
W przypadku tego dekodera i moich TV można powiedzieć że działa jedynie wspólne załączanie.
irdeto pisze: 3 kwietnia 2022, o 15:35 Signal BOX w Panasie AS600 wyłączy jak i włączy TV . I włączy go ponownie na źródle HDMI1. VIERA LINK włączony.
Jak dla kogoś mniej wymagającego i ceniącego prostotę to uważam iż wystarczające.
Głos w TV ustawić na odpowiedni % głośności i pilota można schować do szafy.
Nie wiem czy coś nie sknocili i tak pozostało na nowszym FW DIPOL V5.2.1.31 , bo tuner nie był dla mnie.
1. Z tego co piszesz to Signal działa nieco lepiej z telewizorami Panasonica. Przynajmniej załącza i wyłącza poprawnie.

2. Ciekawi mnie jak wygląda współpraca TV Panasonica oraz Fergusona T75 ? Może w przypadku tego dekodera można nim sterować pilotem z TV? Sprawdzał ktoś?

irdeto
Posty: 299
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: irdeto »

Jak byłaby okazja, to na pewno tego T75 podepnę i sprawdzę.
Z tego co doczytałem w komentarzach na allegro, to rzekomo naciskając kanał w przód czy tył, to czasami przeskoczy o dwa kanały.

Miałem na jedno popołudnie T25 , to najskromniejszy model i z tego co pamiętam nie miał w menu CEC-a

Widać dla jednych jednak jest istotne używanie starego zajechanego czasami pilota, by nim przełączać kanały..
Fakt,zapewne dla starszej osoby co ma trudności w przyswajaniu wiedzy technicznej związanej z zapamiętaniem knefli na pilocie,to idealne rozwiązanie.
Ale nie raz u ludzi widziałem piloty, to nie potrafiłem nawet odczytać z nich opisów, tak były zajechane :(

Jak dla mnie, to najistotniejsze jest poprawne załączenie / wyłączenie TV i korzystanie z funkcji na dedykowanym pilocie.

W Cryptoboxie jest zwalone CEC , niby ono jest , a po ponownym wejściu w menu jest znowu wyłączone.
Tak że Panasa nie załączy.
Ale na szczęście w niektórych modelach jest do włączenia dodatkowe ustawienie oprócz VIERA LINK,
które po wykryciu sygnału załączy TV , no i wyłączy go :)

Obrazek

adzik
Posty: 23
Rejestracja: 5 marca 2022, o 20:34
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Signal T2-MINI
Instalacja antenowa: Yagi
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: adzik »

irdeto pisze: 3 kwietnia 2022, o 19:48 Widać dla jednych jednak jest istotne używanie starego zajechanego czasami pilota, by nim przełączać kanały..
To nie tylko o sentyment przeważnie chodzi ale o racjonalne argumenty. Po pierwsze stary pilot może być lepszy od nowego tunerowego bo np. ma podświetlane klawisze i w nocy to bardzo ułatwia operowanie. Do drugie (jak w moim przypadku) do TV mam podłączoną antenę satelitarną i używając tylko nowego pilota od tunera sobie programów satelitarnych nie obejrzę. A używając starego pilota przy włączaniu TV mogę przejść od razu do:
-DVBT2 naciskając na pilocie 'PowerOn/Off'
-TV-SAT naciskając któryś z klawiszy numerycznych
Powyższe dużo lepiej działa z tunerem niż bez tunera bo wcześniej musiałem przełączać źródło DVBT/SAT wchodząc do menu TV z ustawieniami. I w tym rozwiązaniu to pilot od tunera powędrował do szuflady :-)

babarek
Posty: 36
Rejestracja: 28 grudnia 2021, o 10:08
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: babarek »

Dla osób w starszym wieku tradycyjny duży pilot jest zazwyczaj lepszym rozwiązaniem. Moim zdaniem jest bardziej funkcjonalny i intuicyjny w obsłudze. Idealnie było by gdyby pilot od dekodera nie musiał być używany.
Dlatego też zależy mi HDMI-CEC.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: Kpc21 »

babarek pisze: 3 kwietnia 2022, o 18:12 2. Ciekawi mnie jak wygląda współpraca TV Panasonica oraz Fergusona T75 ? Może w przypadku tego dekodera można nim sterować pilotem z TV? Sprawdzał ktoś?
Podobny soft do T75 ma AB TereBox 2T. Podpinałem do Panasonica E5E. Pilotem od TV RACZEJ nie dawało się sterować tunerem (musiałbym raz jeszcze sprawdzić dla upewnienia się, ale wszystko na to wskazuje) – a jeśli chodzi o włączanie i wyłączanie TV pilotem od dekodera – to wyłączał się, ale jeśli chodzi o włączanie – nie przełączał źródła na HDMI.

babarek
Posty: 36
Rejestracja: 28 grudnia 2021, o 10:08
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: babarek »

Kierowany podpowiedzią innych poszukujących zakupiłem Sencor 5005T.
HDMI-CEC działa poprawnie z moim Panasoniciem przez Viera-Link. Pilot od telewizora steruje podstawowymi funkcjami dekodera. Na tym właśnie mi zależało.

ppv
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwietnia 2022, o 19:32
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Ariva T75, Wiwa Maxx New

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: ppv »

babarek pisze: 3 kwietnia 2022, o 18:12 2. Ciekawi mnie jak wygląda współpraca TV Panasonica oraz Fergusona T75 ?
CEC w Ariva T75 z telewizorem AS650 średnio działa, po włączeniu viera link tv, działa włączanie i wyłączanie pilotem tunera, jednak jak tv się właczy, pozostaje w trybie dvb-t, nie wykrywa sygnału hdmi, trzeba użyć pilota tv :-(, z tunerem wiwa nie ma tego problemu, po właczeniu tv/tunera w dowolnej kolejnosci (jednym programowalnym pilotem tunera), tv sam przełącza się na hdmi.
Wiwa maxx uruchamia się w 6s, ferguson t75 potrzebuje 11s. wiwa też szybciej przełącza kanały.

ppv
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwietnia 2022, o 19:32
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Ariva T75, Wiwa Maxx New

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: ppv »

Przesiadam się na tuner SIGNAL T2-BOX od firmy Dipol, CEC z panasonic AS650 działa bezproblemowo, tuner i tv jednocześnie włącza /wyłącza się jednym przyciskiem, nawet nie trzeba włączać tej opcji w ustawieniach tunera, jest włączone domyślnie. Szybkość uruchamiania i przełączania kanałów jak we wspomnianym wcześniej wiwa maxx. W związku z tym że cec działa, dodatkowo pozostają programowalne przyciski na pilocie ktorymi można włączać coś jeszcze. Podziękowania dla babarek i Krasnoludek za zasugerowanie tego modelu.

hyden
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2022, o 08:44
Miejscowość: Olkusz
Odbiornik: Wiwa maxx

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: hyden »

Jeżeli mój tv Philips posiada aktualnie pilot bloototh to będzie sterował tym dekoderem signal przez cec ? Aktualnie mam kupiony dekoder wiwa max i jego klawisze memo okazały się bezużyteczne bo nie mogę ich zaprogramować z tego powodu że pilot od tv działa po Bluetooth a nie Ir;/

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: Krosnoludek »

Philips po Bluetooth ma tylko wyszukiwanie głosowe, reszta idzie normalnie na podczerwień.

hyden
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2022, o 08:44
Miejscowość: Olkusz
Odbiornik: Wiwa maxx

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: hyden »

Akurat u mnie Philips 49pus7170/12 nie ma wyszukiwania głosowego. A dla dekodera wiwa maxx nie da się zaprogramować klawiszy memo :/ nie czyta z pilota od telewizora przez to że jest po bloototh jakieś rady ?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: Krosnoludek »

Włącz w komórce nagrywanie filmów i sprawdź czy pilot z Philipsa wysyła komendy na podczerwień, sprawdź różne przyciski
Jeśli pilot jest na Bluetooth, to możesz sterować z innego pokoju sprawdź, czy tak faktycznie jest, tak by telewizor nie widział pilota.

Pilota z Wiwy próbuj zaprogramować kilka razy, nie zawsze uda się za pierwszym razem. Możliwe również że trafił się uszkodzony egzemplarz.

hyden
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2022, o 08:44
Miejscowość: Olkusz
Odbiornik: Wiwa maxx

Re: Zakup spawdzonego dekoder DVB-T2, HDMI-CEC w 2022 roku

Post autor: hyden »

Nie wysyła komend na podczerwień. Działa z innego pokoju ;) tuner można zaprogramować w innym tv ze starym pilotem na podczerwień. Zostało mi szukać dekodera z hdmi cec tylko taki który obsłuży inne funkcje a nie tylko włącz wyłącz jakieś propozycje ?

Zablokowany