TVP GO

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak TVP GO

Post autor: Puma »

Nawet telewizory produkcji z tego roku mają wersje 2.0.1, LG. TVP nie będzie ryzykować takiej zmiany.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak TVP GO

Post autor: dvbtowiec »

Między 2.0.1 a 2.0.2 aż tak dużych różnic nie ma.
Jeśli dobrze pamiętam 2.0.2 umożliwia przesyłanie obrazu HDR, ale może się mylę, nie chce mi się szukać teraz po specyfikacji.
Zatem tu akurat nie ma żadnego ryzyka.

Portal jest pisany niezależnie od wersji.
A to jakie elementy się w nim użyje decyduje która wersja HbbTV go odbierze.

Zatem jeśli przykładowo rzeczywiście chodzi o HDR w 2.0.2, nadawca mając portal na którym posiada programy emitowane w 4K HDR, to telewizory z 2.0.2 będą mieć kłopoty z odbiorem. Wystarczy że kanały 4K nie będą nadawać w HDR i problem rozwiązany.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Brak TVP GO

Post autor: MarioPL »

Puma pisze: 10 kwietnia 2022, o 05:15 Nawet telewizory produkcji z tego roku mają wersje 2.0.1, LG. TVP nie będzie ryzykować takiej zmiany.
Jeśli spojrzeć na zakładkę POMOC, to mój tv z zeszłego roku ma 2.0.2

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak TVP GO

Post autor: Puma »

Natomiast 32" mają wersje 2.0.1, zarówno mój (LG 32LM6370PLA) z zeszłego roku jak i model z tego roku (LG 32LQ63006LA).
Możliwe że to chodzi właśnie o HDR w HbbTV, choć w specyfikacji mój HDR wspiera. Zdarzyło mi się oglądać film na Netflix i HDR się włączył.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

Mój LG jest z 2020 i też ma wersję 2.0.2

sampler
Posty: 69
Rejestracja: 23 lipca 2013, o 13:37
Miejscowość: Lubin
Odbiornik: LG 55LB700V
Instalacja antenowa: Siatka+LNA101
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża/RTON Śnieżne Kotły

Re: Brak TVP GO

Post autor: sampler »

więc może ktoś podać w jakim standardzie obecnie nadaje TVPGO?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Brak TVP GO

Post autor: Krosnoludek »

Ale TVP nie może nadawać w wyższej wersji HbbTV jak zapisano w rozporządzeniu, też bym wolał wersję 2.0.2, ale ugięli się wtedy pod naporem prawdopodobnie Samsunga i cofnęli się do wersji 2.0.1

rusiadek
Posty: 51
Rejestracja: 24 listopada 2021, o 19:44
Miejscowość: Michałowice
Odbiornik: KDL-42W655A, KDL-40WD655
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn - Łazy

Re: Brak TVP GO

Post autor: rusiadek »

Moim zdaniem brak tego kanału nie jest związane ze zmianą wersji HbbTV. Kilka dni temu mogłem na swoim telewizorze uruchomić TVP VOD z poziomu programu TVP1 i TVP2 (czyli z programów nadawanych w starym standardzie DVBT) - czerwonym przyciskiem. Obecnie jedyną możliwością jest uruchomienie go z np. TVP Kobieta, czyli DVBT2. Po prostu uważam, że informatycy z Emitela powinni zamienić się miejscami z paniami z ekipy sprzątającej, wtedy nie byłoby kombinacji i wszystko by działało.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

Emitel nie ma nic do tego, odpowiadają tylko za swoje serwisy np. EmiRadio czy EmiTV.
W tym przypadku serwery z usługą HbbTV znajdują się w dyspozycji TVP, która światłowodem przesyła adres do niego czyli strony z HbbTV, wmiksowanej w strumień, a Emitel świadczy usługę rozsyłania tego sygnału.
W dodatku operatorem technicznym MUX-3 nie jest Emitel tylko TVP i to oni decydują jakie kanały i jakie usługi są przesyłane. Podobnie w przypadku testowego MUX-5, mogą sobie zmieniać i testować co chcą.
Co nie oznacza, że Emitel o takich zmianach nic nie wie, bo jest to zapewne konsultowane, bardziej na zasadzie powiadomienia przez decydenta, coś w stylu klient płaci, klient żąda.

rusiadek
Posty: 51
Rejestracja: 24 listopada 2021, o 19:44
Miejscowość: Michałowice
Odbiornik: KDL-42W655A, KDL-40WD655
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn - Łazy

Re: Brak TVP GO

Post autor: rusiadek »

Wynika z tego, że poprawić odbiór telewizji może tylko dymisja prezesa TVP.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

Obydwa telewizory Sony jakie masz w profilu są już nie najnowsze, jeden z 2013 drugi z 2016.
Nie oczekuj, że wszystko w nich w nieskończoność będzie działać sprawnie, zwłaszcza w kwestii HbbTV, tu ludzie i z nowszymi mają problemy, również z Sony.
W telewizorach najszybciej starzeją się funkcje internetowe właśnie, już po kilku latach przestają być wspierane kolejne aplikacje.
W moim starym Samsungu z 2011 od około dwóch lat, praktycznie nic już nie działa, nawet przeglądarka, najdłużej działała apka Player TV i to w okrojonej wersji.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak TVP GO

Post autor: dvbtowiec »

Tym bardziej że pierwsze wersje HbbTV umożliwiały jedynie stworzenie prostego serwisu VOD i to z nie małymi problemami.
Nic dziwnego że twórcy stron HbbTV wykorzystują nowsze technologie jakie stwarza ta platforma, a to z kolei będzie oznaczać ze stare odbiorniki nie będą poprawnie odbierać tych serwisów, zw wzgl. na brak obsługiwania nowych technologii.
Dodatkowo pierwszy raz wersja HbbTV została zapisana w rozporządzeniu. Wcześniej było to wolną amerykanką.
A mimo to i tak widzimy że są problemy z funkcjonowaniem serwisu na różnych urządzeniach.

Podejrzewam że kolejna zmiana standardu nadawania w pewnym stopniu uporządkuje te kwestie, gdyż oprócz wersji HbbTV w końcu jakaś organizacja stworzy także listę minimalnych wymagań sprzętowych do poprawnego działania danej wersji i wraz z jakąś przyszłościową certyfikacją, zostaną te problemy rozwiązane.
Ale długa droga przed nami. Telewizorów nie wymienia się co rok ;)

rusiadek
Posty: 51
Rejestracja: 24 listopada 2021, o 19:44
Miejscowość: Michałowice
Odbiornik: KDL-42W655A, KDL-40WD655
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn - Łazy

Re: Brak TVP GO

Post autor: rusiadek »

dvbtowiec pisze: 12 kwietnia 2022, o 12:37 Tym bardziej że pierwsze wersje HbbTV umożliwiały jedynie stworzenie prostego serwisu VOD i to z nie małymi problemami.
Nic dziwnego że twórcy stron HbbTV wykorzystują nowsze technologie jakie stwarza ta platforma, a to z kolei będzie oznaczać ze stare odbiorniki nie będą poprawnie odbierać tych serwisów, zw wzgl. na brak obsługiwania nowych technologii.
Dodatkowo pierwszy raz wersja HbbTV została zapisana w rozporządzeniu. Wcześniej było to wolną amerykanką.
A mimo to i tak widzimy że są problemy z funkcjonowaniem serwisu na różnych urządzeniach.

Podejrzewam że kolejna zmiana standardu nadawania w pewnym stopniu uporządkuje te kwestie, gdyż oprócz wersji HbbTV w końcu jakaś organizacja stworzy także listę minimalnych wymagań sprzętowych do poprawnego działania danej wersji i wraz z jakąś przyszłościową certyfikacją, zostaną te problemy rozwiązane.
Ale długa droga przed nami. Telewizorów nie wymienia się co rok ;)
Ani co 5 lat. Ostatecznie zgodzę się na wymianę 10-cio letniego, ale kto mi zagwarantuję, że za 2-5 lat też będę mógł odbierać wszystkie kanały a nie mieć następnego "ekologicznego" elektrozłomu.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak TVP GO

Post autor: dvbtowiec »

Nikt :)
Trzeba się z tym pogodzić.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

Problem w zasadzie dotyczy odbiorców naziemnych, dla reszty którzy korzystają z tunerów od operatorów nie ma to większego znaczenia i tan czas biegnie wolniej, co najwyżej w kwestii jakości obrazu pomiędzy FHD a UHD.
Cóż, to taka cena za niepłacenie dodatkowego abonamentu.
Za Samsunga w 2011 wydałem wtedy ponad 3400, to dużo jak za 40" tv, tym bardziej że wtedy były to prawie dwie przeciętne wypłaty, korzystałem z niego 9 lat, ale był cienki, 3D, 400 Hz, smart TV itd.
Od 2020 stoi w pokoju córki która jest dorosła i z nami nie mieszka, jest włączany raz na kilka tygodni na około pół godziny i żeby teraz przedłużyć mu żywot, to będę musiał dokupić mu tuner inaczej to elektrośmieć w moim przypadku. Tak to wygląda niestety :( .

rusiadek
Posty: 51
Rejestracja: 24 listopada 2021, o 19:44
Miejscowość: Michałowice
Odbiornik: KDL-42W655A, KDL-40WD655
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn - Łazy

Re: Brak TVP GO

Post autor: rusiadek »

Wychodzi na to, że nawet po dokupieniu dekodera będzie, przynajmniej częściowo, elektrośmieciem - TVPGO (i nie tylko) i tak nie obejrzysz.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Brak TVP GO

Post autor: MarioPL »

Z tak obszernego tematu wynika, że tylko jednej osobie "nie działa" ;) Reszcie, gdyby nie przycisk OK, który trzeba teraz klikać za każdym razem, można by uznać, że działa idealnie, poprawnie, dobrze ;)
Jak widać problem nie leży w "polityce", tylko w sprzęcie :D

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

rusiadek pisze: 12 kwietnia 2022, o 14:20 Wychodzi na to, że nawet po dokupieniu dekodera będzie, przynajmniej częściowo, elektrośmieciem - TVPGO (i nie tylko) i tak nie obejrzysz.
To się zobaczy. Ja czekam na tuner z HbbTV, powinny niebawem pojawić się na rynku. Natomiast LG mam stosunkowo nowy i działa mi wszystko sprawnie, poza tym jednym mankamentem co u większości o czym wspomniał @MarioPL.

rusiadek
Posty: 51
Rejestracja: 24 listopada 2021, o 19:44
Miejscowość: Michałowice
Odbiornik: KDL-42W655A, KDL-40WD655
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn - Łazy

Re: Brak TVP GO

Post autor: rusiadek »

MarioPL pisze: 12 kwietnia 2022, o 15:06 Z tak obszernego tematu wynika, że tylko jednej osobie "nie działa" ;) Reszcie, gdyby nie przycisk OK, który trzeba teraz klikać za każdym razem, można by uznać, że działa idealnie, poprawnie, dobrze ;)
Jak widać problem nie leży w "polityce", tylko w sprzęcie :D
Skoro tylko na moim Sony nie działa, to jedynym wyjściem jest hasło "nigdy" więcej Sony.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak TVP GO

Post autor: dvbtowiec »

Takie hasło mógłbyś wypowiedzieć wzgl. telewizora każdej marki który zakupiłeś w okresie w którym kupiłeś swój Sony.
Tylko nowe telewizory mają oprogramowanie i zasoby sprzetowe zgodne z wymogami.
Nikt nie aktualizuje sprzętów którym upłynie 3 lata.
Ja mam Sony i u mnie serwis działa.
Ale mój Sony jest z 2019 roku.

Zablokowany