TVP GO

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: Brak TVP GO

Post autor: adiq »

3 lata? W moim Sony z ich autorskim systemem już po roku czy dwóch od premiery wyleciała aplikacja sklepu do pobierania innych aplikacji (sic!) :lol:
Później na większości pozostałych aplikacji takich jak IPLA, TVN Player i TVP VOD zaczęły się wyświetlać powiadomienia, że wkrótce przestaną działać i kiedy się "przeterminowały" - same się odinstalowały bo prawdopodobnie wykupione licencje wygasły. To prawdziwy cud, że teraz, 5 lat od premiery jeszcze mi pozwalają uruchomić Netflixa - jedyną ocalałą aplikację z tego pożal się Boże SmartTV.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak TVP GO

Post autor: dvbtowiec »

Dlatego odkąd pojawiły się Android TV, nie kupuję już Smart TV :) Mam podobne doświadczenia ze smartami i nigdy więcej.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak TVP GO

Post autor: Puma »

Nic dziwnego skoro kupujecie Sony :lol:
Na moim LG smart wszystko działało gdy jego oddawałem komuś a miałem go 7 lat.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

Jeżeli chodzi o wsparcie oprogramowania układowego, to android niczym się tu nie wyróżnia, dostaje poprawki jak inni przez 2-3 lata.
Największą zaletą tego systemu jest większa dostępność aplikacji, ale też android potrzebuje trochę więcej zasobów, stąd na kiepskim sprzęcie muli. Telewizory Sony z androidem mają lesze procesory niż te z autorskim więc są droższe.
Co zaś się tyczy wsparcia aplikacji to tak jak pisałem powyżej. Samsunga mam 11 lat, lizen tv dostawał poprawki mniej więcej co pół roku tak przez około 2-3 lata, natomiast aplikacje przestawały mi działać na przestrzeni pomiędzy 7 a 9 lat.
WebOS na LG dostaje poprawki oprogramowania układowego częściej średnio co miesiąc lub dwa, jak będzie dalej nie wiem.
Ale też nie sądzę aby android tv pod tym względem się wyróżniał, idąc za przykładem telefonów to też tak nie więcej jak 7-8 lat.
Aplikacje i poprawki do nich wydają ich producenci a nie producenci telewizorów a im zależy na dostępności i tu prym wiodą popularne systemy Tizen, WebOS czy android wszyscy jadą na tym samym wózku.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak TVP GO

Post autor: dvbtowiec »

hadam pisze: 13 kwietnia 2022, o 09:16 Jeżeli chodzi o wsparcie oprogramowania układowego, to android niczym się tu nie wyróżnia, dostaje poprawki jak inni przez 2-3 lata.
Największą zaletą tego systemu jest większa dostępność aplikacji, ale też android potrzebuje trochę więcej zasobów, stąd na kiepskim sprzęcie muli. Telewizory Sony z androidem mają lesze procesory niż te z autorskim więc są droższe.
I o to właśnie chodzi, aby była większa dostępność aplikacji i dłuższe ich wsparcie, a nie samego Androida, gdyż aplikacje na Android tworzą firmy zewnętrzne i wrzucają je do sklepu Google, a na smarty wrzucają za zgodą producenta do ich własnego sklepu.
Sony pracuje z Android bardzo płynnie.

Puma pisze: 13 kwietnia 2022, o 08:43 Nic dziwnego skoro kupujecie Sony :lol:
To nie ma nic wspólnego z Sony, jak napisał @hadam wyżej i co podkreśliłem ja. Wszystko zależy od tego jak szybko i długo dana aplikacja będzie rozwijana przez producentów zewnętrznych a nie producenta telewizora.
Jeśli producent zewnętrzny wprowadza nowe technologicznie rozwiązania, które słabsze sprzętowo telewizory smart nie będą w stanie płynnie obsłużyć, to producent nie zezwala na własnym smarcie na aktualizację i wyłączą starą aplikację.
W Android TV producent nie ma takiej władzy, sklep Google rządzi się innymi prawami ;)

Tak miałem na swoim pierwszym smart Sony.
Przez blisko 7 lat działał na nim YT.
Po czym YT wprowadził zmiany, producent zaktualizował YT na wszystkich telewizorach smart, ale nowy YT na słabych procesorach i telewizorach z małą liczbą pamięci operacyjnej zaczął się wysypywać.
Czym to się skończyło, po 3 miesiącach narzekań od użytkowników jedyne co mógł zrobić producent, to wyłączyć YT pisząc że aplikacja nie jest już wspierana.
I tak jest w każdym telewizorze.
W pewnym momencie zmiany w aplikacjach są tak duże, że zwykłe smarty ze słabszymi procesorami i mniejszą liczbą pamięci operacyjnej sprzętowo ich nie obsłużą.
I właśnie ten mocny procesor w Sony Android TV ma dużą przewagę nad smartami, gdyż to może oznaczać że więcej aplikacji będzie miało dłuższe wsparcie.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

Sony teraz idzie w kierunku Google TV.
W 2020 roku kupiłem LG właściwie na początku chciałem Sony z androidem, ale w końcu padło na LG ponieważ jako nieliczny producent w tym czasie dawał HbbTV w wersji 2.0.2, Sony android miały wtedy 1.5.
Najwięcej informacji na temat wersji HbbTV u różnych producentów podawał @Krosnoludek który potem kupił Philipsa z androidem i ma z nim problemy, co nie oznacza, że LG jest idealny, ale po opisach tu na forum różnych użytkowników, wydaje się lepiej dopracowany na polski runek. Nie mam większych problemów z HbbTV, EPG na Wydarzenia24 działa mi prawidłowo, dźwięk AC-4, wybór ścieżki, proporcje obrazu itd. wszystko OK. Podobnie piszą inni użytkownicy także starszych i nowszych LG. A jeśli chodzi o aplikacje, no cóż, wszystkie które mnie interesują mam, na WebOS też nie jest ich mało, oby tylko wsparcie miały jak najdłużej, ale sądząc po opisach innych ze starszymi WebOS'ami to myślę, że nie powinno być źle. Paradoksalnie to właśnie LG dostały aplikacje Apple TV dużo wcześniej niż android i pozostałe.
WebOS ma z kolei tą zaletę, że sam system nie jest zbytnio wymagający i nie potrzebuje dużych zasobów, jeśli to uznać za zaletę, to na słabszych sprzętach działa płynniej.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Brak TVP GO

Post autor: dvbtowiec »

Ja mam Sony z 2019 co już wiecie i także miał HbbTV 1.5.
Dostał aktualizację do 2.0.2, choć są problemy z wczytywaniem kanałów na żywo. Wczytują się, ale trzeba mieć do tego cierpliwość ;)
Natomiast tak jak pisałem w nie jednym wątku jestem pozytywnie zaskoczony budżetowym telewizorem TCL którym kupowałem dla rodziców. Na nim HbbTV działa bez zarzutu i płynnie.
Trochę muli sam Android TV, właśnie ze wzgl. sprzętowych, ale tragedii nie ma.
Minusem oczywiście są mankamenty budżetowca, typu podświetlenie LED krawędziowe, słabe kąty widzenia, niedopracowane zarządzanie tunerami.
Ale gdy się siedzi centralnie i się tego budżetowca poustawia to za tą cenę można być naprawdę usatysfakcjonowanym.
Obraz HD i 4K wygląda całkiem przyzwoicie. HDR to ściema w tym odbiorniku, ale coś za coś :)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

Z korespondencji z serwisem Emitela wiem, że do testów choćby w kwestii HbbTV używają LG z WebOS 4.5
Czy mają też inne marki i ewentualnie jakie to tego nie wiem.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak TVP GO

Post autor: Puma »

Czyli na moim powinno najlepiej to działać, mam WebOS 4.5 :D

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

Myślę że chodzi o to że WebOS 4.5 ma HbbTV wersji 2.0.1 najniższe zgodnie z rozporządzeniem. WebOS 5.0 i 6.0 mają już 2.0.2

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: Brak TVP GO

Post autor: MarioPL »

Kanał wczytuję się już poprawnie, bez akceptacji.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

Potwierdzam. Na samym dole dodali też ikonki, regionalny system ostrzegania i ustawienia, gdzie można zalogować się na swoje konto.

rusiadek
Posty: 51
Rejestracja: 24 listopada 2021, o 19:44
Miejscowość: Michałowice
Odbiornik: KDL-42W655A, KDL-40WD655
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn - Łazy

Re: Brak TVP GO

Post autor: rusiadek »

To czemu, skoro odbieram VOD ( tylko na DVBT2, na TVP1 i TVP2 brak), na kanale 88 Łazy mam czarny ekran.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

Dodam jeszcze że na TVP GO w ustawieniach jest zakładka testy diagnostyczne gdzie można zrobić różne testy video VOD i DRM w tym video online MPEG-DASH w wersji 1, 2 i 3 w HbbTV.
Fajna i przydatna funkcja, u mnie działają wszystkie 8.
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2022, o 20:00 przez hadam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak TVP GO

Post autor: Puma »

U mnie też wszystkie działają testy :D

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: hadam »

To samo jest na pozostałych kanałach TVP w aplikacji HbbTV gdzie też można to sprawdzić i przetestować.

rusiadek
Posty: 51
Rejestracja: 24 listopada 2021, o 19:44
Miejscowość: Michałowice
Odbiornik: KDL-42W655A, KDL-40WD655
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn - Łazy

Re: Brak TVP GO

Post autor: rusiadek »

W dniu wczorajszym ruszyło u mnie TVP GO. Wersja HbbTV 1.5. Czyli nie zależało to od wersji HbbTV, tylko od umiejętności i dobrej woli ludzi, którzy to wyłączyli. Ciekawe tylko jak długo podziała.

sampler
Posty: 69
Rejestracja: 23 lipca 2013, o 13:37
Miejscowość: Lubin
Odbiornik: LG 55LB700V
Instalacja antenowa: Siatka+LNA101
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża/RTON Śnieżne Kotły

Re: Brak TVP GO

Post autor: sampler »

U mnie nie rusza ale w górnym lewym roku jest czarny napis mała czcionką: SSL Handshake Failure

adiq
Posty: 97
Rejestracja: 21 listopada 2020, o 02:48
Miejscowość: Polska

Re: Brak TVP GO

Post autor: adiq »

Hehe, tak się wszyscy skupili na kompatybilności standardów i numerkach, że zapomnieliśmy o najprostszej rzeczy, która prędzej czy później przestanie działać niezależnie od aktualizacji aplikacji nadawców i wersji HbbTV obsługiwanej przez TV - wygasające certyfikaty główne, które nie będą aktualizowane w zapomnianych przez producentów telewizorach :D

jerkre
Posty: 62
Rejestracja: 3 czerwca 2020, o 10:09
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Sony,
Samsung,
AMIKA A5 T2/CABLE 4k ULTRA HD
Instalacja antenowa: zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Brak TVP GO

Post autor: jerkre »

U mnie nie działa test;
VOD MPEG-DASH
jest komunikat;
DRM: Unspecified error<br/>
na Sony 40WE665

Zablokowany