Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

I tutaj właśnie jest clue problemu. Gdy używam kabla bez możliwości obsługi HDMI-CEC to też nie spotkałem błędów. Dopiero zamiana oryginalnego kabla na "normalny" powoduje pojawienie się "zakłóceń" w co którymś nagrywaniu. Co prawda ustawiam w TV Samsunga Anynet+ (HDMI-CEC) w tryb ignorowania poleceń włączania/wyłączania, gdy zamierzam nagrywać audycje z zaplanowanej listy, gdyż nie chcę aby TV startował z dekoderem jak mnie nie ma w domu. Ale to i tak nie pomaga na tę bolączkę, a może właśnie ją powoduje. Jeszcze muszę trochę dłużej potestować.

Edit: poprawiłem fragment o wyłączeniu HDMI-CEC w dekoderze, gdyż jednak zmieniałem ustawienia w TV Samsunga, gdzie Anynet+ pozostawiałem włączony a nie zgadzałem się na sterowanie włączaniem i wyłączaniem TV/dekodera poprzez to połączenie.

benti
Posty: 2
Rejestracja: 25 lutego 2024, o 10:56
Miejscowość: Olsztyn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: benti »

Dzień dobry,

Kanał TVP3 Olsztyn - obraz jest wąski (zwężony) - mniej więcej 1/3 albo 1/4 szerokości ekranu. Pozostałe kanały są normalne.
No i problem nr 2 - tuner T75 sam włącza się po przerwie w dostawie prądu. No i przy okazji sam się włącza telewizor. Nawet, gdy czasem nie ma prądu w środku nocy.
Czy ktoś zna sposób naprawy? Nie znalazłem nigdzie indziej odpowiedzi. Oprogramowanie jest aktualne.

Pozdrowienia i z góry dzięki za pomoc.

Majk87
Posty: 11
Rejestracja: 13 stycznia 2024, o 19:08
Miejscowość: Wieluń

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Majk87 »

benti pisze: 7 marca 2024, o 18:57 Dzień dobry,

Kanał TVP3 Olsztyn - obraz jest wąski (zwężony) - mniej więcej 1/3 albo 1/4 szerokości ekranu. Pozostałe kanały są normalne.
No i problem nr 2 - tuner T75 sam włącza się po przerwie w dostawie prądu. No i przy okazji sam się włącza telewizor. Nawet, gdy czasem nie ma prądu w środku nocy.
Czy ktoś zna sposób naprawy? Nie znalazłem nigdzie indziej odpowiedzi. Oprogramowanie jest aktualne.

Pozdrowienia i z góry dzięki za pomoc.
Pisałem kiedyś do Supportu w sprawie właśnie tego samoczynnego włączania się dekodera i telewizora po zaniku prądu, bo u mnie bywały często i wracając np. z pracy telewizor był włączony samoczynnie po takiej akcji.
Niestety dostałem odpowiedz że "tak ma być".

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Tester987 »

benti pisze: 7 marca 2024, o 18:57 Dzień dobry,

Kanał TVP3 Olsztyn - obraz jest wąski (zwężony) - mniej więcej 1/3 albo 1/4 szerokości ekranu. Pozostałe kanały są normalne.
No i problem nr 2 - tuner T75 sam włącza się po przerwie w dostawie prądu. No i przy okazji sam się włącza telewizor. Nawet, gdy czasem nie ma prądu w środku nocy.
Czy ktoś zna sposób naprawy? Nie znalazłem nigdzie indziej odpowiedzi. Oprogramowanie jest aktualne.

Pozdrowienia i z góry dzięki za pomoc.
1. Skąd odbierasz? Napisz może do nadawcy albo w dziale dotyczącym problemów z odbiorem, poznański TVP3 ze Śremu jest okay. Mam soft z 2024.
2. Przy włączonym CEC to chyba normalne - telewizor nie wie czy włączasz "z palca" (wyjście z trybu czuwania) czy podłączasz do prądu, po prostu dostaje sygnał, że podpięte do aktywnego HDMI urządzenie zostało uruchomione i też startuje. Tak myślę.

Majk87
Posty: 11
Rejestracja: 13 stycznia 2024, o 19:08
Miejscowość: Wieluń

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Majk87 »

benti pisze: 7 marca 2024, o 18:57
2. Przy włączonym CEC to chyba normalne - telewizor nie wie czy włączasz "z palca" (wyjście z trybu czuwania) czy podłączasz do prądu, po prostu dostaje sygnał, że podpięte do aktywnego HDMI urządzenie zostało uruchomione i też startuje. Tak myślę.

Wystarczy żeby dekoder się nie włączał po przywróceniu zasilania i nie byłoby problemu, ewentualnie załączał i wyłączał po takim czymś, tak jak robi to np. Opticum lub kiedyś niektóre dekodery Polsat Box.

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Tester987 »

Majk87 pisze: 8 marca 2024, o 12:44
benti pisze: 7 marca 2024, o 18:57
2. Przy włączonym CEC to chyba normalne - telewizor nie wie czy włączasz "z palca" (wyjście z trybu czuwania) czy podłączasz do prądu, po prostu dostaje sygnał, że podpięte do aktywnego HDMI urządzenie zostało uruchomione i też startuje. Tak myślę.

Wystarczy żeby dekoder się nie włączał po przywróceniu zasilania i nie byłoby problemu, ewentualnie załączał i wyłączał po takim czymś, tak jak robi to np. Opticum lub kiedyś niektóre dekodery Polsat Box.
I musiałbyś po każdym odłączeniu/podłączeniu (również celowym) wciskać POWER na pilocie. Dodatkowo nie wiem, czy takie coś nie powodowałoby problemów z timerami (podejrzewam, że tak). Załączenie i wyłączenie dekodera to też włączenie i wyłączenie telewizora. Pomijając, że takie szybkie on/off nie jest mile widziane - czy telewizor i tak nie obudzi domowników? Generalnie - jeśli są problemy z zasilaniem (co na to dostawca energii?), to do T75 wystarczy podłączyć powerbanka, powerbanka pod ładowarkę i masz spokój, z nagrywaniem przy braku prądu w sieci włącznie. Zaleta zasilania 5V.

Majk87
Posty: 11
Rejestracja: 13 stycznia 2024, o 19:08
Miejscowość: Wieluń

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Majk87 »

Wole włączać ponownie telewizor niż widzieć że dekoder i telewizor jest włączony niepotrzebnie kilka godzin po powrocie do domu.
Jakoś inne dekodery które miałem tak nie robiły i był spokój.
Co prawda u mnie takie celowe wyłączenia są planowane i już bardzo rzadkie niż kiedyś i wiem już kiedy będą i wyłączam całkowicie wtedy zasilanie kiedy wychodzę w domu.

Zablokowany