Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Tak

1 epg wybieram audycję zielony przycisk. U mnie działa. Wczoraj robiłem testy.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Dzięki za info.
Teraz tylko muszę dołożyć filtr LTE do instalacji antenowej, gdyż niedawno zdałem sobie sprawę, że antena którą kupiłem na kanały 21-60 to ma niemal płaską charakterystykę wzmocnienia w zakresie do 850MHz. Przez co na kanale 28 pojawiają mi się czasami dłuższe zakłócenia od LTE i nawet pewnie od pasma 900MHz.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Nie ma problemu. A jaką masz antenę ?

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Rodzaj anteny umieściłem w swoim profilu. Została wyprodukowana przez BARCZAK model DIGILOG 21-69, całkowicie pasywna. Nawet nie potrzebuje symetryzatora. W opisie aukcji było, że niby powinna działać tylko do kanału 60. Dopiero po wykresie na pudełku zorientowałem się, że to antena szerokopasmowa i świetnie zbiera zarówno LTE 800 jak i pewnie część z pasma 900MHz. Nawet dołożenie pasma 700MHz mi nie straszne, gdyż te również świetnie zbiera. ;) Już raczej takie sprzęty powinny być zakazane w sprzedaży, skoro u nas emisje DVB-T odbywają się maksymalnie na kanale 48 (694MHz).

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: VAHANARA »

Gormar pisze: 8 lutego 2024, o 20:19 że antena którą kupiłem na kanały 21-60 to ma niemal płaską charakterystykę wzmocnienia w zakresie do 850MHz. Przez co na kanale 28 pojawiają mi się czasami dłuższe zakłócenia od LTE i nawet pewnie od pasma 900MHz.
Kiedyś, dawnymi czasy pasmo pracy anteny definiowało się jako 3dB spadek zysku. Teraz pasmo anteny określa się w zasadzie dowolnie - aby tylko ją sprzedać

Prawda jest taka, że dla anten logoperiodycznych jest naturalny spadek zysku poniżej / powyżej częstotliwości skrajnych dipoli. W zależności od konstrukcji, czyli faktycznego pasma, na LTE jakiś tam niewielki spadek zysku bywa. Podobnie, jak i spadek zysku w paśmie 400MHz, skąd też potrafią przychodzić zakłócenia.

Więc, tak czy inaczej, dla pewności, albo z przezorności, powinno się dawać filtr LTE o tłumieniu pasma LTE >60dB. W twoim przypadku na wejściu odbiornika.

Tylko, jest taka sprawa, że zakłócenia od LTE dają znać o sobie typowo na wysokich kanałach, powiedzmy >k40. Na tak niskim kanale, jak k28, mogą mieć jakiś wpływ, ale nie wpływający na odbiór, o ile normalna jakość odbioru jest odpowiednia. Poza tym, jeśli LTE kasowałoby odbiór na k28, to tym bardziej powinno kasować odbiór na wysokich kanałach.

Więc, to co u ciebie się odbywa na antenie wewnętrznej, to bardziej wygląda na zakłócenia z wewnątrz mieszkania (włączanie / wyłączanie odbiorników o dużych mocach, zużytych włączników światła i inne takie tam), ewentualnie przychodzące z pasma 400MHz.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Ja akurat szczególnie dobrze na technice wysokich częstotliwości się nie znam. Oglądałem jedynie programy związane z instalowaniem anten na YouTube i trafiłem na osobę o pseudonimie "M.R. Serwis", który w jednym z odcinków wspomniał o przypadku, gdy zakłócenia spowodowane siecią LTE 800MHz pojawiały się tylko na 27 kanale. A biorąc pod uwagę, że pasmo LTE 800MHz downlink ma szerokość 50MHz więc potencjalnie takie zakłócenia mogą dotyczyć nawet 6-ciu kanałów DVB-T2 w okolicach tego 27-go. Twierdzi on, że tak dzieje się ze względu na harmoniczne częstotliwości, które powstają w kablu i antenie nawet przy odbiorze sygnału w tak dalekim oddaleniu częstotliwości od tych zakłóceń. Tam zastosowanie filtra LTE pomogło. U mnie nie mam pewności, czy jest z tym problem, gdyż ogólnie to mam wrażenie, że ze względu na blokowisko sygnał podlega dużym fluktuacjom. Przykładowo jednego dnia na danym multipleksie pokazuje mi 70-80% mocy, aby kolejnego było to już 40-60%. Na szczęście problemy są niewielkie i dotyczą jedynie multipleksu, który oglądany jest sporadycznie. Ale ogólnie to trochę off topic się zrobił. :)

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Wracając do tematu. Dzisiaj ustawiłem nagrywanie czterech audycji poprzez EPG jedna po drugiej na tym samym kanale. Gdy nadszedł czas nagrywanie uruchomiło się dla pierwszej jak i drugiej, ale tuż przed trzecią doszło do samoczynnego wyłączenia się dekoder. Automatyczne wyłączanie było nieaktywne, a samo nagrywanie nie trwało więcej niż 1,5 godziny. Generalnie uważam, że dekoder nie radzi sobie z nagrywaniem, gdy nie ma odstępu czasowego pomiędzy zakończeniem poprzedniego nagrania a rozpoczęciem następnego. Teraz w takiej sytuacji wchodzę na listę timerów i ręcznie dodaję minutę przerwy. Na szczęście przez długie bloki reklamowe (spokojnie po 7-8 minut) nie ma problemu, że czegoś brakuje. :) Przynajmniej póki nadawcy trzymają się wcześniej ogłoszonego harmonogramu emisji, a w dekoderze mamy włączone korzystanie z czasu GMT, czyli najpewniej tego podawanego przez transmisję DVB-T. W innym wypadku w pół tygodnia użytkowania zegar rozstawił mi się o ponad trzy minuty. Ale to nie jest dziwne, gdyż w tanich konstrukcjach mikrokontrolerów niedokładny zegar RTC to żadna nowość. Niestety z tego względu tak samo może spotkać nas przykra niespodzianka, gdy wyjedziemy na dłuższy czas z domu i pozostawimy dekoder w uśpieniu, a będziemy chcieli coś nagrać. Zegar może się znacząco "rozjechać" z rzeczywistością. :(

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: VAHANARA »

Gormar pisze: 10 lutego 2024, o 21:14 Dzisiaj ustawiłem nagrywanie czterech audycji poprzez EPG jedna po drugiej na tym samym kanale. Gdy nadszedł czas nagrywanie uruchomiło się dla pierwszej jak i drugiej, ale tuż przed trzecią doszło do samoczynnego wyłączenia się dekoder. Automatyczne wyłączanie było nieaktywne, a samo nagrywanie nie trwało więcej niż 1,5 godziny. Generalnie uważam, że dekoder nie radzi sobie z nagrywaniem, gdy nie ma odstępu czasowego pomiędzy zakończeniem poprzedniego nagrania a rozpoczęciem następnego.
O ile mnie pamięć nie myli to ja podobnie onegdaj miałem, jak jeszcze nagrywałem z dekodera. Właśnie przy potokowym nagrywaniu, dekoder potrafił po prostu włączyć się na kolejnej audycji. I był zonk ;) Ale to na pewno nie był Ferguson, prędzej któraś z Wiw. Dawne czasy.

Dekodery DVBT to prościutkie zabawki po kilkadziesiąt złociszy i trudno od nich wymagać wypasionych i wypracowanych softów, bo to bardzo dużo kosztuje. Takie życie.

Gormar pisze: 10 lutego 2024, o 21:14 Teraz w takiej sytuacji wchodzę na listę timerów i ręcznie dodaję minutę przerwy.
Też robiłem podobnie... jedyne skuteczne rozwiązanie problemu, na jakie wtedy wpadłem :D

Gormar pisze: 10 lutego 2024, o 20:58 U mnie nie mam pewności, czy jest z tym problem, gdyż ogólnie to mam wrażenie, że ze względu na blokowisko sygnał podlega dużym fluktuacjom. Przykładowo jednego dnia na danym multipleksie pokazuje mi 70-80% mocy, aby kolejnego było to już 40-60%.
W blokowisku normalną sprawą są zmiany poziomów odbieranych sygnałów, jak również zmiany jakości tych sygnałów, czasami nawet bardzo duże. Również pojawianie się chwilowych zakłóceń na wybranych mux-ach. Taki urok miast, a zwłaszcza przy antenie wewnętrznej.

Gormar pisze: 10 lutego 2024, o 20:58 A biorąc pod uwagę, że pasmo LTE 800MHz downlink ma szerokość 50MHz więc potencjalnie takie zakłócenia mogą dotyczyć nawet 6-ciu kanałów DVB-T2 w okolicach tego 27-go.
To niezupełnie tak jest, ale to już całkowity off.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Gormar pisze: 10 lutego 2024, o 21:14 Wracając do tematu. Dzisiaj ustawiłem nagrywanie czterech audycji poprzez EPG jedna po drugiej na tym samym kanale. Gdy nadszedł czas nagrywanie uruchomiło się dla pierwszej jak i drugiej, ale tuż przed trzecią doszło do samoczynnego wyłączenia się dekoder. Automatyczne wyłączanie było nieaktywne, a samo nagrywanie nie trwało więcej niż 1,5 godziny. Generalnie uważam, że dekoder nie radzi sobie z nagrywaniem, gdy nie ma odstępu czasowego pomiędzy zakończeniem poprzedniego nagrania a rozpoczęciem następnego. Teraz w takiej sytuacji wchodzę na listę timerów i ręcznie dodaję minutę przerwy. Na szczęście przez długie bloki reklamowe (spokojnie po 7-8 minut) nie ma problemu, że czegoś brakuje. :) Przynajmniej póki nadawcy trzymają się wcześniej ogłoszonego harmonogramu emisji, a w dekoderze mamy włączone korzystanie z czasu GMT, czyli najpewniej tego podawanego przez transmisję DVB-T. W innym wypadku w pół tygodnia użytkowania zegar rozstawił mi się o ponad trzy minuty. Ale to nie jest dziwne, gdyż w tanich konstrukcjach mikrokontrolerów niedokładny zegar RTC to żadna nowość. Niestety z tego względu tak samo może spotkać nas przykra niespodzianka, gdy wyjedziemy na dłuższy czas z domu i pozostawimy dekoder w uśpieniu, a będziemy chcieli coś nagrać. Zegar może się znacząco "rozjechać" z rzeczywistością. :(
Dobrze, że się udało. Nie jest to aż taki zły tuner. U mnie ten chodzi najlepiej.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Czy ktoś może polecić adapter Wifi inny niż ten oferowany przez producenta.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Z tego co czytałem to jedynie karty na układzie Realink RT5370 działają z tym dekoderem. Przykładowo Ferguson W03 za około 50 złotych. Czy jest sens tyle dokładać? Funkcje sieciowe są tutaj bardzo niewygodne. Chyba, że da się podłączyć myszkę i klawiaturę. ;)

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Nie pamiętam, aby ktoś tutaj zgłaszał, ale natrafiłem na nieciekawy problem przy nagrywaniu audycji. Co któreś wyzwolenie nagrywania pojawiają się na obrazie artefakty, jak przy zakłóceniach. Najczęściej występują przez całe nagranie od samego początku. Ale czasami pojawiają się później, chociaż to jest raczej rzadki przypadek. Przez pierwsze kilka razy, gdy to się pojawiało myślałem, że to może być coś związanego z zakłóceniami LTE i nawet kupiłem filtr, ale to niczego nie zmieniło. Te uszkodzone kolorowe makrobloki (chyba w polu 64x64) występują zarówno na nagraniu jak i wyświetlanym obrazie, ale wyłącznie na kanale, który jest zapisywany. Jak przełączę w trakcie nagrywania na inny kanał z tego samego multipleksu to żadnych problemów tam nie widać, ale po powrocie na ten rejestrowany dalej są "zakłócenia". Najciekawsze, że znikają jak tylko zatrzymam nagrywanie i natychmiast ponownie je uruchomię. Nie ma też różnicy, czy nagranie zostało uruchomione z timera, czy ręcznie. W oby przypadkach co jakiś czas tak się dzieje.
Ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Podejrzewam, że to może być spowodowane niewystarczającą prędkością zapisu pamięci USB, przy inicjalizacji nagrania. Mam dość stary pendrive 16GB firm GoodRam. Ale już planuję kupić nowy, tylko chciałbym aby to rozwiązało problem.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Dzięki za podanie układu. U mnie nie ma tych artefaktów.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: VAHANARA »

Gormar pisze: 18 lutego 2024, o 15:50 Ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Podejrzewam, że to może być spowodowane niewystarczającą prędkością zapisu pamięci USB, przy inicjalizacji nagrania.
Nie pamiętam, żebym się z czymś takim spotkał, ale to może być faktycznie za niska prędkość zapisu pen-drive'a albo jakiś problem z komunikacją pomiędzy dekoderem a konkretnym typem pen-drive'a.

Z tym, że ja zawsze do zapisu używałem najszybszych pamięci, jakie akurat miałem pod ręką.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Kupiłem nową pamięć USB, ale niestety z dzisiejszych 8-miu nagrań jedno było uszkodzone. :?

Czy ktoś używa z tym dekoderem pamięci GoodRam UME3? Pochciwiłem się na dobrą cenę (28zł za 128GB), gdzie w opisie była podana prędkość zapisu do 20MB/s. Niestety w rzeczywistości jest to od 8 do 12MiB/s, ale potrafi się "przyciąć" do nawet 5-6 MiB/s. Ale to i tak lepiej niż poprzedni pendrive, gdyż tamten osiągał średnio 5-8MiB/s a czasami spadało do nawet 3-4MiB/s. Tyle, że przy przepływności nagrywanego kanału wynoszącej około 4Mbit/s (0,5MiB/s) nie powinno to mieć aż takiego znaczenia.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Ja mam goodram 64 gb usb 2.0 i chodzi dobrze.

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: kris_s8 »

Nie znalazłem jaki największy penek może uciągnąć tuner. Ale może te 128 to dla niego za dużo

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

128GB nie jest problemem. Wcześniej używałem 16GB i były te same objawy (kolorowe makrobloki co jakiś czas na nagraniu, ale również podczas oglądania w trakcie nagrywania danego kanału). Zastanawiam się, czy nie jest to spowodowane przez wymianę kabla HDMI z "oryginalnego" na taki co obsługuje HDMI-CEC. W przyszłym tygodniu będę to testował, gdyż mam przeczucie, że dołączony do dekodera kabel, który nie ma połączenia na 13. pinie (sygnały CEC) to nie przypadek, a celowe działanie producenta po wykryciu problemów. Może telewizor wysyła jakieś polecenia do dekodera, których ten nie rozpoznaje. Niestety muszę ściszać TV jego własnym pilotem, gdyż tylko włączanie i wyłączanie działa z dekodera. Ale to najpewniej wina starego Samsunga z 2009 roku z archaicznym Anynet+ (tak nazywa się obsługa HDMI-CEC u tej firmy).

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Czy osoby, które wykorzystują ten dekoder do nagrywania i nie mają problemów z uszkodzonymi danymi w strumieniu wideo mogą potwierdzić, czy używają "oryginalnego" kabla HDMI dołączonego w pudełku?

Pytam, gdyż dziwnym trafem po powrocie do używania tego kabla problemy, które opisywałem wcześniej jak na razie nie powróciły. Pewność co do tego będę miał dopiero w weekend, ale mam pewne podejrzenia co do funkcjonowania HDMI-CEC w tym tunerze. To by wyjaśniało, czemu producent dołącza do tego urządzenia kabel, który nie umożliwia korzystania z tej funkcji, gdyż nie ma połączenia na pinie trzynastym.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Ja używam tego dołączonego. Nic się nie dzieje.

Zablokowany