Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Metro
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2021, o 19:01
Miejscowość: okolice Chełmno i Świecie
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: https://ibb.co/yQyKzGG
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, osielsko, komin EC

Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Metro »

Witam szanowne grono użytkowników pragnę zapytać czy mój Ferguson Ariva T75 ma jakąś usterkę czy może każdy tak ma, że w EPG każdego dnia od godziniy 22:00 do godziny 24:00 pionowa kreska postępu czasu się zatrzymuje co wiąże się z tym, że nie widać na jakim etapie postępu jest w danej chwili oglądany program? Nie raz zdarzyło się też, że wciskając kursor na boki przy wybranym EPG w powyższych godzinach tuner się zawiesił i jedynym rozwiązaniem było wyjęcie wtyczki. Czy w EPG po jednym naciśnięciu (REC) nie powinno mi przełączyć na inny kanał gdy wcześniej wybrałem go kursorem w dół? U mnie to nie działa chyba jakoś poprawnie i aby zmienić kanał trzeba wyjść z menu EPG, oraz wybrać te EPG ponownie. EPG nieco dziwnie pokazuje informacje o programie wplatając w środek opisu dane takie jak informacje n/t: Reżyser, rok produkcji i kraj produkcji. Wprowadza to spore zamieszanie i zmniejsza czytelność części opisowej w EPG.
Pewnego dnia wyłączyłem tuner i wyszedłem do sklepu, gdy wróciłem grał, a więc nie wiem czy był zanik prądu i się załączył wraz z powrotem energii elektrycznej czy co, ale już wyłączenie go pilotem było nieskuteczne bo ponownie się załączał aż wyłączyłem go wyjmując wtyczkę. Jestem również zainteresowany pełną instrukcją tego tunera, gdyż ta skrócona pewnie nie wyczerpuje wszystkich informacji na temat tunera, chciałbym tylko być w pełni świadomym użytkownikiem. Jest gdzieś taka instrukcja?.

pign
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwietnia 2022, o 09:11
Miejscowość: Poznań

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: pign »

Hej,

Co do działania lini EPG to nie patrzyłem, ale bolączki są.
1. Przy przełączaniu między EPG dzienne/tygodniowe a być może ogolnie przy EPG lubi dostać zwiechy(pomaga tylko odłączenie od prądu)
2. Przy EPG dziennym nie można po prostu nacisnąć ok i przejść do kanału jak w TV - to straszna lipa
3 i TU HIT - dzisiaj przełączyli na HEVC - tuner nie znajduje zmienionych kanałów(TV z HEVcem znalazł wszystko). Sprawdzone na 4 boxach(że też to poleciłem innym)
Wszystko na softach najnowszych jak i starszych.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

A możecie napisać coś o czułości głowicy.

Metro
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2021, o 19:01
Miejscowość: okolice Chełmno i Świecie
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: https://ibb.co/yQyKzGG
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, osielsko, komin EC

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Metro »

Czułość u mnie w porządku, ale nie mam dość daleko do nadajnika, żeby na to narzekać. Zmieniłem oprogramowanie [f75_220115bin] i pojawił się pasek postępu po wybraniu {i}. Reżyser, rok prod. i kraj prod. przestawiono ze środka na koniec opisu audycji. Plansza pokazująca symbol tunera podczas włączania stała się bardziej wyrazista ( nie wiem po co mi to), mimo to nadal jest problem z wybraniem programu w trybie dziennym EPG, faktycznie działa to tylko w trybie tygodniowym. Nie wiem kiego ... po wciśnięciu [Exit] pojawia się menu. Ja przed szukaniem nowych kanałów wszystkie usunąłem i szukałem je wszystkie od nowa i wszystko znalazł, te co się nie pokazywały po wcześniejszym szukaniu przed zmianą standardu można normalnie oglądać.
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2022, o 10:40 przez Metro, łącznie zmieniany 2 razy.

cezarlis
Posty: 9
Rejestracja: 26 października 2016, o 10:30
Odbiornik: TV LG 47LM670S
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczna 560HVD Emme Esse
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: cezarlis »

Czy to normalne, że przy wyłączonym tunerze (Standby) i telewizorze, podczas przerwy w dostawie prądu, tuner automatycznie się włączy i uruchomi telewizor (HDMI CEC)?

Metro
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2021, o 19:01
Miejscowość: okolice Chełmno i Świecie
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: https://ibb.co/yQyKzGG
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, osielsko, komin EC

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Metro »

Tak, mój też tak robi. Kiedyś po powrocie ze sklepu patrzę, a ten gra, widocznie było chwilowe wyłączenie prądu w tym czasie. Trzeba pewnie nabyć przedłużacz z możliwością wyłączania wybranych urządzeń, a gdy się wychodzi trzeba je wyłączać.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Metro pisze: 28 kwietnia 2022, o 10:26 Czułość u mnie w porządku, ale nie mam dość daleko do nadajnika, żeby na to narzekać. Zmieniłem oprogramowanie [f75_220115bin] i pojawił się pasek postępu po wybraniu {i}. Reżyser, rok prod. i kraj prod. przestawiono ze środka na koniec opisu audycji. Plansza pokazująca symbol tunera podczas włączania stała się bardziej wyrazista ( nie wiem po co mi to), mimo to nadal jest problem z wybraniem programu w trybie dziennym EPG, faktycznie działa to tylko w trybie tygodniowym. Nie wiem kiego ... po wciśnięciu [Exit] pojawia się menu. Ja przed szukaniem nowych kanałów wszystkie usunąłem i szukałem je wszystkie od nowa i wszystko znalazł, te co się nie pokazywały po wcześniejszym szukaniu przed zmianą standardu można normalnie oglądać.
Dziekuje zw informacje.

Metro
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2021, o 19:01
Miejscowość: okolice Chełmno i Świecie
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: https://ibb.co/yQyKzGG
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, osielsko, komin EC

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Metro »

Wydarzenia 24 brak EPG u mnie, a jak tam u innych? Czy z tym programem EPG jest wogóle nadawane?

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

U mnie też nie ma EPG

aurum
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2022, o 22:27
Miejscowość: Gorzów Wlkp.

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: aurum »

Witam,
niestety muszę przyłączyć się do bolączek zawartych w tym wątku i jak to ostatnio wszystko jest z ''+'' tak i ja dorzucę swój ''plusik'' ekstra. Z EPG bezustanne problemy na wszystkich dostępnych softach, siła i jakość sygnału najgorsza ze wszystkich pięciu sprawdzanych przeze mnie dekoderach, ale ze względu na antenę zewnętrzną i bliskość nadajnika obraz odbierany obraz jest w miarę dobry.
Po wpięciu na zmianę 3 różnych adapterów wifi wyświetla się za każdym razem komunikat "niewspierane", więc korzystanie z internetu odpada.
Najgorsze dla mnie jest jednak beznadziejna funkcja nagrywania/odtwarzania audycji - istny koszmar - skuteczność zaprogramowanych audycji to ok. 50%. Dekoder owszem włącza się zawsze o wyznaczonej godzinie, lecz raz faktycznie coś nagra a drugim razem nic.
Niestety nawet skutecznie nagrane audycje przy próbie odtwarzania z dekodera po kilkudziesięciu sekundach tracą synchronizację obrazu z dźwiękiem, jeszcze gorzej, wręcz beznadziejnie wygląda próba odtwarzania nagrań na komputerach (dwa komputery, trzy systemy operacyjne), gdzie najpierw słychać dźwięk, a obraz pojawia się kilka sekund później, następnie co parę minut dochodzi do zatrzymania obrazu i dźwięku, a przy próbie przesunięcia pozycji oglądanej następuje cofnięcie odtwarzanej sekwencji o kilka-, kilkadziesiąt sekund, co powoduje, że takie oglądanie traci jakikolwiek sens, szczególnie zważywszy na fakt, że dekoder zakupiłem przede wszystkim w celu nagrywania audycji podczas mojej nie obecności w domu i odtwarzania ich w moim wolnym czasie.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: m@rtops »

Witam posiadaczy
Dziś będę odbierał drugi tunerek dla rodziców - jako że wiwe h.265 maxx już zakupiłem więc teraz czas na fergusona - wcześniej też mieli ten zestaw
chciałem poinformować że od 23.05.2022 jest dostępny nowy soft - pobrałem bo nie wiem z jakim mi przyjdzie tuner

zmiany
1. Większa czcionka numeru kanału przy przełączaniu za pomocą klawiszy numerycznych.
2. Dodana pozycja "Ulubione" w menu - można zmienić nazwy kategorii.
3. Poprawione działanie EPG w trybie dziennym.
4. Zmieniona metoda działania pilota po kliknięciu przycisków.
5. Zwiększona ilość znaków w tytułach adycji (EPG).
6. Inne poprawki związane z działaniem dekodera.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: m@rtops »

odebrałem dziś tunerek i pierwsze spostrzeżenia
strasznie czuły pilot - łatwo przestawić o dwie pozycje w menu
menu było bardziej intuicyjne w modelu T65 - cofanie do podmenu "exit" troche dziwne
przesuwanie kanałów na liście też mi trochę zajęło zanim załapałem o co chodzi
porównania softów nie mam bo od razu wgrałem najnowsze - później żałowałem bo mogłem porównać te zmiany co wklejałem wyżej
no i sam tuner w porównaniu do T65 to mała chińska zabawka :D
ale to ma służyć rodzicom tylko do samego oglądania więc przypuszczam że swoje zadanie spełni

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Zygzuś »

m@rtops pisze: 26 maja 2022, o 11:40 Witam posiadaczy
Dziś będę odbierał drugi tunerek dla rodziców - jako że wiwe h.265 maxx już zakupiłem więc teraz czas na fergusona - wcześniej też mieli ten zestaw
chciałem poinformować że od 23.05.2022 jest dostępny nowy soft - pobrałem bo nie wiem z jakim mi przyjdzie tuner

zmiany
1. Większa czcionka numeru kanału przy przełączaniu za pomocą klawiszy numerycznych.
2. Dodana pozycja "Ulubione" w menu - można zmienić nazwy kategorii.
3. Poprawione działanie EPG w trybie dziennym.
4. Zmieniona metoda działania pilota po kliknięciu przycisków.
5. Zwiększona ilość znaków w tytułach adycji (EPG).
6. Inne poprawki związane z działaniem dekodera.
Ciekawe czy poprawili czułość czy naprawili teletext, epg dzienne miało problem z paskiem postępu przy zmianie daty i zmianę kanału nieopisaną żółtym przyciskiem. Dwuklik pilota to najmniejszy ból głowy, bo jego słaby wygląd i delikatność z przodu jest nienaprawialne.

aurum
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2022, o 22:27
Miejscowość: Gorzów Wlkp.

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: aurum »

aurum pisze: 19 maja 2022, o 16:36 Witam,
niestety muszę przyłączyć się do bolączek zawartych w tym wątku i jak to ostatnio wszystko jest z ''+'' tak i ja dorzucę swój ''plusik'' ekstra. Z EPG bezustanne problemy na wszystkich dostępnych softach, siła i jakość sygnału najgorsza ze wszystkich pięciu sprawdzanych przeze mnie dekoderach, ale ze względu na antenę zewnętrzną i bliskość nadajnika obraz odbierany obraz jest w miarę dobry.
Po wpięciu na zmianę 3 różnych adapterów wifi wyświetla się za każdym razem komunikat "niewspierane", więc korzystanie z internetu odpada.
Najgorsze dla mnie jest jednak beznadziejna funkcja nagrywania/odtwarzania audycji - istny koszmar - skuteczność zaprogramowanych audycji to ok. 50%. Dekoder owszem włącza się zawsze o wyznaczonej godzinie, lecz raz faktycznie coś nagra a drugim razem nic.
Niestety nawet skutecznie nagrane audycje przy próbie odtwarzania z dekodera po kilkudziesięciu sekundach tracą synchronizację obrazu z dźwiękiem, jeszcze gorzej, wręcz beznadziejnie wygląda próba odtwarzania nagrań na komputerach (dwa komputery, trzy systemy operacyjne), gdzie najpierw słychać dźwięk, a obraz pojawia się kilka sekund później, następnie co parę minut dochodzi do zatrzymania obrazu i dźwięku, a przy próbie przesunięcia pozycji oglądanej następuje cofnięcie odtwarzanej sekwencji o kilka-, kilkadziesiąt sekund, co powoduje, że takie oglądanie traci jakikolwiek sens, szczególnie zważywszy na fakt, że dekoder zakupiłem przede wszystkim w celu nagrywania audycji podczas mojej nie obecności w domu i odtwarzania ich w moim wolnym czasie.
W uzupełnieniu powyższego wpisu z rozczarowaniem dodam, że wgranie najnowszego softu, praktycznie nic w moim dekoderze nie zmieniło, może jedynie przełączanie EPG z tygodniowego na dzienne jest bardziej skuteczne, ale po tej zmianie na ekranie mam "no EPG" i muszę ileś tam razy naciskać żółty przycisk na pilocie, żeby pokazały się informacje o programach. Spadła niestety skuteczność zaprogramowanych nagrań, a po zakończeniu nawet udanego nagrania dekoder nie wyłącza się. Z odtwarzaniem nagranych audycji jest jeszcze gorzej, niż było wcześniej - całkowity brak synchronizacji dźwięku z obrazem i czegoś takiego nie da się po prostu oglądać. Mam więc pytanie do innych użytkowników - czy u Was występują podobne problemy, czy to tylko mi się trafił taki felerny dekoder?

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: dr146 »

Miałem kilka dni ten model ale kilka rzeczy w nim mnie jednak przerosło i oddałem do sklepu . Oczywiście wrzucałem też najnowszy FW z 23.05.2022 ale nie pomogło. Jak dla mnie wady T75 to:
- skokowe wyświetlanie obrazu przez kilka sekund po zmianie kanału
- brak ustawienia stałego timeshift działajacego non stop w tle
- brak w ustawieniach nagrywania wyboru czy chcę nagrywać z timeshift czy bez
- brak możliwości nagrywania jednocześnie dwóch kanałów z tego samego muxa (po kilku latach używania T650i brakuje tej funkcji)
- przeładowane OSD pod przyciskiem info i malutkie literki. Nawalone tyle wszystkiego zamiast zrobić wiekszą czcionkę i większy
pasek postępu
- brak informacji o aktualnych programach na liście kanałów wyświetlanych pod środkowym przyciskiem
- napisy czasami wyświetlane w połowie ekranu i dramatyczna jakość czcionki - koszmarnie niska rozdzielczość -ciężko się to czytało
- Pendrive 128GB nie dało sie używać-jakby sobie nie radził , przy 64GB nie było problemu

Metro
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 2021, o 19:01
Miejscowość: okolice Chełmno i Świecie
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: https://ibb.co/yQyKzGG
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, osielsko, komin EC

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Metro »

Dokonałem pewnego odkrycia, a mianowicie tego, że po wgraniu nowej wersji oprogramowania pewna funkcja przestała istnieć. Można było ustawić w stanie „STANDBY” wygaszenie wyświetlacza gdy tuner był wyłączony, teraz tej możliwości zwyczajnie nie ma. Czyżby producent dokonywał ulepszeń w oprogramowaniu pewnych funkcji kosztem likwidacji innych? Czy jeszcze jakieś funkcje zostały wycięte z nowych wersji oprogramowania. Niestety brak jest opisu przebiegu zmian w oprogramowaniu, ale jak sądzę przy tak radykalnych zmianach powinna zostać wydana inna wersja instrukcji obsługi. To jest naprawdę irytujące postępowanie producenta, nie wiadomo czy nie należało się bać wymiany oprogramowania skoro wiązało się to z utratą niektórych funkcji obsługi.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2022, o 10:08 przez Metro, łącznie zmieniany 1 raz.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: dr146 »

Standart, jedno naprawią a inne co było dobre zostaje skopane - i można tak w kółko....


kkrispl
Posty: 2
Rejestracja: 1 lipca 2017, o 13:22
Miejscowość: Warszawa, Wawer
Odbiornik: ARIVA T75
Instalacja antenowa: Standardowa stara siatka skierowana na odbicie nadajnika (w przeciwnym kierunku)
Nadajnik - obiekt nadawczy: nie wiadomo

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: kkrispl »

Przesyłam informacje na temat ostatniej aktualizacji 30.06.2022

klawisz EPG
- Za mała czcionka w części górnej ekranu, jest sporo miejsca na o punkt większą.
- Lewy pasek jest żółty i dobrze widać, ale prawy niebieski widać datę a dalej na niebieskim tle data i tytuł nie widoczny już z 2m !!! Data nie posiada odstępu od tytułu !!! Argument, że większe tytuły się nie zmieszczą, zupełnie nie trafiony, w innych dekoderach się po prostu zaznaczony
tytuł przewija !!!
- Dolna czcionka bardzo mała, a miejsca jest tam sporo !!!

klawisz EXIT
- Co jak co, ale naciśniecie go bez żadnego powodu przenosi nas do MENU, to po co po lewej jest ten klawisz ????

klawisz I
- Numer kanału i nazwa ok, ale potem powinna być godzina... No i właśnie po co ten skrót pol, po godzinie??? Jeśli już to z dużej litery, ale to wprowadza w błąd, bo akurat leci film USA !!!
- No a tekst poniżej to misz-masz, za mała czcionka to raz, a miejsca sporo !!! Wpierw powinien być reżyser i nazwa kraju produkcji, potem aktorzy a na końcu tekst opisu, miejsca sporo !!!!
- Dolny pasek z ikonami i paskiem postępu, po co tam takie wielkie ikony w stosunku do tekstu???
Prawa część z z siłą i jakością oraz datą i wartościami, nie da się do siebie zcieśnić o dwa trzy znaki??? A lewą o tyle powiększyć ???? No i irytujący znaczek DVB-T/T2, czyli jak rozumiem dekoder nie rozpoznaje co jest akurat nadawane, czy DVB-T, czy DVB-T2 ???? To kpina...
Aktualnie wyświetlany tytuł jeśli za długi, to go przewijajcie, u innych się da a tu nie????
- No po groma tam po lewej taki wielki telewizor, nie może być mniejszy ????
Widza, akurat starszego, interesuje to co akurat ogląda a nie wasze wielkie ikonki, przerost formy nad treścią....

Klawisze na Pilocie
-Czy tylko ja tak mam, ale prawie zawsze ma dwuklik, po naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza, ale jeśli zrobię to powoli i delikatnie udaję się normalnie przełączyć !!!

MENU DEKODERA
- W zasadzie bez zarzutu, jedyne czego mi brakuje to opcji czy mają być wyświetlane kanały na dekoderze czy godzina, ale w trybie użytkowania a nie stad-by!!! Przecież sami dodajecie pudełko do zawieszenia z tyłu dekodera, a jeśli już stoi przede mną, to mógłby pokazywać godzinę, bo ja na ekranie widzę jaki to numer kanału, i nigdy się nie patrzę na dekoder w tym celu... Jeśli spojrzę w dół na dekoder to żeby zobaczyć godzinę...

A i ciekawa rzecz, nie chciał mi przyjąć aktualizacji majowej, a od razu przyjął czerwcową, może macie uszkodzony plik, bo 5 razy ściągałem i nic...

Czułość dekodera, chyba najlepsza na rynku, be zmiany anteny i jej ustawień w bardzo trudnych warunkach między dwoma blokami, z sygnałem nie na nadajnik ale na odbicie od budynku, wręcz znakomita!!!! Siła 95% Jakość 85%....

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Tester987 »

Cześć! Do tej pory tylko czytałem forum ale uwagi do dekodera, który posiadam sprawiły, że nie wytrzymałem i założyłem konto :) T75, soft z 17.05.2022:
Metro pisze: 30 czerwca 2022, o 10:02 Dokonałem pewnego odkrycia, a mianowicie tego, że po wgraniu nowej wersji oprogramowania pewna funkcja przestała istnieć. Można było ustawić w stanie „STANDBY” wygaszenie wyświetlacza gdy tuner był wyłączony, teraz tej możliwości zwyczajnie nie ma.[...]
Menu - System - Ustawienia czuwania - Timer w trybie standby - Tak/Nie - u mnie działa
kkrispl pisze: 12 lipca 2022, o 16:19 Przesyłam informacje na temat ostatniej aktualizacji 30.06.2022
[...]
A i ciekawa rzecz, nie chciał mi przyjąć aktualizacji majowej, a od razu przyjął czerwcową, może macie uszkodzony plik, bo 5 razy ściągałem i nic...
To jest oprogramowanie dla Włochów, ma w nazwie ITALY, więc większość uwag nie ma zastosowania. Pobieramy plik z maja, rozpakowujemy, plik .bin wrzucamy na pendrive'a i aktualizujemy.
dr146 pisze: 3 czerwca 2022, o 01:00 [...] Jak dla mnie wady T75 to:
- skokowe wyświetlanie obrazu przez kilka sekund po zmianie kanału
- brak ustawienia stałego timeshift działajacego non stop w tle
- brak w ustawieniach nagrywania wyboru czy chcę nagrywać z timeshift czy bez
- brak możliwości nagrywania jednocześnie dwóch kanałów z tego samego muxa (po kilku latach używania T650i brakuje tej funkcji)
- przeładowane OSD pod przyciskiem info i malutkie literki. Nawalone tyle wszystkiego zamiast zrobić wiekszą czcionkę i większy
pasek postępu
- brak informacji o aktualnych programach na liście kanałów wyświetlanych pod środkowym przyciskiem
- napisy czasami wyświetlane w połowie ekranu i dramatyczna jakość czcionki - koszmarnie niska rozdzielczość -ciężko się to czytało
- Pendrive 128GB nie dało sie używać-jakby sobie nie radził , przy 64GB nie było problemu
- skokowe wyświetlanie - kanały przełączają się bardzo szybko za cenę synchronizacji audio/video. Możesz to zmienić:
Menu - Lista kanałów - Tryb odtwarzania - domyślnie Stały, po zmianie na Synchronizacja AV, wtedy będzie czarny ekran aż do momentu, gdy video "dogoni" audio. Osobiście wolę tryb stały, bardzo szybko wiem, co jest na danym kanale zamiast czekać aż się zsynchronizuje.
- stały timeshift i wybór nagrywania z timeshift - przy 4MB pamięci mógłby się po prostu krztusić.
- brak nagrywania 2 kanałów i oglądania trzeciego - to co umiał procesor ALI niekoniecznie da się zrobić na MT2203, dodatkowo przy 1/2 pamięci względem Arivek serii TXX0i
- takie jest oprogramowanie dla procesora MT, producenci mogą je modyfikować (np. dodany w T75 pasek postępu czy dzienne EPG), pewnych rzeczy nie przeskoczysz, to nie Enigma2
- brak informacji o aktualnych programach - jak wyżej, za mało zasobów by takie rzeczy obrobić w locie. Zapewne strasznie by muliło, gdyby _mimo wszystko_ udało się to zrobić. Dekoder musiałby na bieżąco zasysać nagłówki z EPG dla wszystkich MUXów a AFAIK tego nie umie - stąd konieczność odświeżania EPG w trybie dziennym (AFAIK tryb natywnie nieobsługiwany przez soft MT)
- napisy są dostarczane przez nadawcę, te kanciaste to napisy TXT ("telegazetowe"), część nadawców puszcza też napisy z porządnym fontem (opisane są jako DVB). Wciskając SUBTITLE na pilocie widać jakie napisy są dostępne.
- sprawdź czy ten pendrive 128GB nie jest przypadkiem sformatowany na exFAT - T75 widzi FAT/FAT32/NTFS, pendrive'y 128GB, które mam z reguły są właśnie exFAT.

Kamil 18
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2022, o 12:10
Miejscowość: .........
Odbiornik: Ariva t75

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Kamil 18 »

Mam pytanie posiadam arive t75 wgralem 628 dla Włoch mogę wgrać 517 czy tylko czekać na następną aktualizację.

Zablokowany