Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Lux.Mikado
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2024, o 11:22
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: Samsung 55MU7052, Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Krokodyl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Wzgórze „Radary” [22km]

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Lux.Mikado »

Bolączką to są rozlatujące się gniazda antenowe oraz tragicznej jakości piloty. Dekoder już wrócił z naprawy bo latało gniazdo antenowe... a pilot zaraz pojedzie do serwisu bo po 2 miesiącach używania wpadły mi przyciski od zmiany kanałów (góra/dół). Szkoda także, że miernik sygnału to jakiś kabaret i nie ma nic wspólnego z precyzją... a już nie wspomnę o braku BER, które mają tańsze odpowiedniki.

gonzales
Posty: 1
Rejestracja: 9 stycznia 2024, o 13:13
Miejscowość: Płock

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: gonzales »

Pomimo sformatowania dysku na NTFS, T75 podczas nagrywania dzieli pliki po 3,99 GB, przez co jest problem z poprawnym połączeniem ich na komputerze. Samo odtwarzanie na dekoderze jest ok. gdyż w katalogu PVRS znajduje się plik z rozszerzeniem .ridx, który zapewne służy właśnie do poprawnego łączenia plików video w "locie"

Majk87
Posty: 11
Rejestracja: 13 stycznia 2024, o 19:08
Miejscowość: Wieluń

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Majk87 »

Czy w tym dekoderze jest problem z drugą ścieżką (audiodeskrypcja) na kanałach Polsatu? Mój ciągle widzi tylko jedną ścieżkę.

Lux.Mikado
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2024, o 11:22
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: Samsung 55MU7052, Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Krokodyl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Wzgórze „Radary” [22km]

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Lux.Mikado »

Wyszedł nowy soft oznaczony [20240111].

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Tester987 »

Lux.Mikado pisze: 24 stycznia 2024, o 16:33 Wyszedł nowy soft oznaczony [20240111].
Radyjko internetowe bez przedzierania się przez menu, fajna sprawa :)

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Czy ten dekoder da się obsługiwać pilotem uniwersalnym ?

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Wątpię aby ten dekoder obsługiwał pilot uniwersalny, gdyż ten dołączony do zestawu nie emituje światła ultrafioletowego przez diodę z przodu. Być może bez parowania lub z jakimiś kombinacjami zostanie ona uruchomiona, ale nie liczył bym na to. Diodę sprawdzałem dwoma kamerami w smartfonach. Powinno być nieco światła widoczne, a nic nie ujrzałem.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Właśnie kupiłem ten dekoder i przyszedł z oprogramowaniem w wersji 1.7.1.1874 skompilowanej 4/9/2023. Na serwerze Fergusona nie widzę aktualizacji oprogramowania z podobną datą. Czy jest sens aktualizować do wersji z 11/1/2024? Niby tam mają być jakieś usprawnienia i drobne poprawki w UI.
Jak na razie to jedyny problem jaki znalazłem to automatyczne uruchamianie dekodera po powrocie napięcia w gniazdku. Podobno mieli to poprawić w oprogramowaniu. Jest jakieś ustawienie w tym temacie?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: hadam »

Gormar pisze: 2 lutego 2024, o 21:19 Wątpię aby ten dekoder obsługiwał pilot uniwersalny, gdyż ten dołączony do zestawu nie emituje światła ultrafioletowego przez diodę z przodu. Być może bez parowania lub z jakimiś kombinacjami zostanie ona uruchomiona, ale nie liczył bym na to. Diodę sprawdzałem dwoma kamerami w smartfonach. Powinno być nieco światła widoczne, a nic nie ujrzałem.
Bo to pilot bluetooth.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Jak najbardziej zdaje sobie sprawę, że to pilot radiowy, m. in. dla tego kupiłem ten dekoder. Ale zarówno w instrukcji znajduje się informacja o diodzie odbiorczej IR jak i na samym pilocie widać diodę nadawczą. Tylko pytanie, czy to jest aktywne lub czy można to aktywować. Podejrzewam, że w przypadku wykrycia połączenia przez BT to IR zostaje wyłączone.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Ok. Dziękuję za wyjaśnienie nt. Diody ir

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Czy komuś w oprogramowaniu z datą nowszą niż 9/2023r. działa ustawienie "Tryb Odtwarzania: Synchronizacja AV"? U mnie jak to ustawiam to ciągle wraca do trybu "Stały". WTF? Trzeba to zgłosić?

Poza tym jakoś nie mogę ustawić automatycznego nagrywania. Wchodzę w EPG wybieram audycję i wciskam przycisk REC. Wtedy dany tytuł podświetla się na zielono. Jak nadchodzi czas to dekoder informuje mnie o konieczności przełączenia na dany kanał. To jakoś działa. Ale jak wcześniej wcisnę na tej samej audycji przycisk REC drugi raz to tytuł ma kolor czerwony, ale nagrywanie się nie uruchamia. Czy to działa jedynie z trybu uśpienia dekodera i to nie tego głębokiego? :?

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Tester987 »

Gormar pisze: 4 lutego 2024, o 15:50 Czy komuś w oprogramowaniu z datą nowszą niż 9/2023r. działa ustawienie "Tryb Odtwarzania: Synchronizacja AV"? U mnie jak to ustawiam to ciągle wraca do trybu "Stały". WTF? Trzeba to zgłosić?

Ale jak wcześniej wcisnę na tej samej audycji przycisk REC drugi raz to tytuł ma kolor czerwony, ale nagrywanie się nie uruchamia. Czy to działa jedynie z trybu uśpienia dekodera i to nie tego głębokiego? :?
Na wersji z 11 stycznia 2024 działa jedno i drugie. Timery nie lubią głębokiego uśpienia chyba w żadnym dekoderze. Fabryczne przywróciłeś po aktualizacji?

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Nie przywracałem fabrycznych ustawień, ale mogę to zrobić. Mam nadzieję, że wczytanie wcześniej zapisanej listy kanałów nie spowoduje kłopotów.

Ale mam dodatkowe pytanie, gdyż być może źle rozumiem sposób ustawiania nagrywania. Czy muszę uśpić dekoder w "lekkim" czuwaniu, aby nagrał zaznaczoną audycję?
W dodatku jak wejdę w EPG tygodniowe i zielonym przyciskiem próbuję zmienić harmonogram nagrań to przy próbie zapisania zawsze wyskakuje mi informacja, że istnieje jakiś konflikt terminarza (czy jakoś tak).

Edit: Reset do ustawień fabrycznych nie pomógł na bolączkę z brakiem możliwości ustawienia "Synchronizacji AV". Ale przy okazji zauważyłem, że oprogramowanie datowane na 11/1/2024 ma dokładnie ten sam numer co i te pierwotne z września: 1.7.1.1874. Być może błędnie przeprowadziłem aktualizację. Będę próbował jeszcze raz.

Edit 2: Po resecie udało mi się zmienić Tryb odtwarzania na "Synchronizacja AV", ale teraz na tym trybie dekoder "utknął". Teraz jak zmieniam ponownie na "Stały" to nawet po przejściu na inną kartę Ustawień po powrocie na pierwszą ustawienie już jest ponownie na "Synchronizacja AV". Dokładnie tak samo miałem w poprzednim przypadku, tylko zawsze zostawał tryb "Stały". Na całe szczęście obecne ustawienie mi w miarę pasuje, gdyż nie ma tego klatkowania obrazu.
Ostatnio zmieniony 5 lutego 2024, o 17:10 przez Gormar, łącznie zmieniany 2 razy.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Tak musi być w lekim uśpieniu.

Co do konfliktu nie ma jakiś zaplanowanych nagrań.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Nie wiem gdzie znaleźć listę zaplanowanych nagrań, ale ja najczęściej ustawiałem jedno nagranie w danym dniu. Chociaż bywało, że chciałem nagrać jedną audycję po drugiej.

Edit: Znalazłem gdzie zapisana jest lista nagrań. Menu -> System -> Ustawienia timera.

Czyli dekoder nie nagra niczego zaplanowanego jeżeli będzie włączony i ustawiony nawet na ten sam kanał, który ma nagrać?
Ostatnio zmieniony 5 lutego 2024, o 18:38 przez Gormar, łącznie zmieniany 1 raz.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: MaxEvans »

Mój nagrywa.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

Delikatnie mówiąc nieco mnie to irytuje. Czy możesz podać jaką wersję oprogramowania widzisz po wybraniu "Informacje" w menu "System"?

Edit: Znalazłem gdzie zapisana jest lista nagrań. Menu -> System -> Ustawienia timera. :D
Teraz po resecie przynajmniej mi się tam pojawiają pozycje i mogę je edytować bez otrzymywania błędu. Zobaczymy, czy nagrywa. Dzisiaj ustawiłem sobie nagranie prognozy pogodny na TVN'ie. :ugeek:

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Tester987 »

Gormar pisze: 5 lutego 2024, o 16:51
Edit: Znalazłem gdzie zapisana jest lista nagrań. Menu -> System -> Ustawienia timera.

Czyli dekoder nie nagra niczego zaplanowanego jeżeli będzie włączony i ustawiony nawet na ten sam kanał, który ma nagrać?
Możesz też nacisnąć niebieski przycisk podczas oglądania TV. Konflikt timera pokazuje się, jak 2 nagrania pokrywają się w czasie. Powinno działać nagrywanie audycji jedna po drugiej, ale tu kilka sekund "urwie", bo musi jedno nagranie zamknąć a drugie zacząć. Dlatego IMO lepiej w takim przypadku ustawić timer ręcznie, szczególnie że nadawcy do czasu nadawania podchodzą... różnie :P

Nagra, to najpewniejsze ustawienie (nie musi przechodzić z jednego stanu w drugi, przełączać kanałów itp. :)). Ważne, żeby nie dawać głębokiego uśpienia. Przy głębokim startuje od zera plus czas na inicjalizację nośnika pamięci plus czas na synchronizację z MUXem minus czas na ostrzeżenie o zaplanowanym zdarzeniu - może nie zdążyć "odpalić" tego timera.

Ps. Ktoś pisał o numerze wersji - ja tam patrzę na Built Data, programista może zapomnieć podbić wersję a i zapamiętanie jest kłopotliwe. Jeśli data jest 2024/01/11 to masz aktualne. Pod żółtym przyciskiem jest dodany bezpośredni dostęp do plików video innych niż nagrania, pod L/M (to już było) do listy nagrań.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Codzienne bolączki użytkowników Ferguson Ariva T75

Post autor: Gormar »

To dekoder wybudzi się nawet z głębokiego uśpienia, gdy jest zapisany timer? Jeżeli tak to mam pewien pomysł jak upewnić się, że nawet w takiej sytuacji nagra wybraną audycję. Wystarczy ustawić jednominutowe nagranie tuż przed blokiem programowym, który chcemy uwiecznić. Akurat mam teraz do nagrania cały "maraton" bajek w sobotę to będę testował.

Zablokowany