Emisje TV SAT a DVB-T2/HEVC

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Emisje TV SAT a DVB-T2/HEVC

Post autor: eter »

Czy ktoś mający podłączony zewnętrzny tuner z nowymi emisjami w DVB-T2/HEVC i SAT, mógłby porównać emisję na przykład Polsatu HD z Sat i tunerka DVB-T2/HEVC?
Wydaje mi się, że emisja DVB-T2/HEVC ma lekko inny profil kolorów.
Po zmianie z SD na HD mam całkiem inny profil wyświetlanego obrazu przy tych samych ustawieniach i nie mogę odtworzyć takiego jak w emisji SD.
Chodzi mi na przykład o barwę twarzy, gdzie miałem bardzo dobrą, zbliżoną do naturalnej - obecnie w HD jest mocno przesunięta do czerwieni, której nie mogę skorygować żadnymi ustawieniami, aby uzyskać taką jaka była w SD.
Oczywiście zapewne to wina mojego TV, który ma tylko możliwość zmiany balansu bieli....bez wielu ustawień dostępnych w TV produkowanych obecnie.
Jednak porównanie emisji z SAT z tą z DVB-T2/HEVC da jakieś pojęcie, czy obydwa sygnały są identyczne pod względem barwy.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Emisje TV SAT a DVB-T2/HEVC

Post autor: DanielK »

Wiesz z satelity są "kodowane" w H.264, a z DVB-T2 jest H.265.

Co jest pewne to z naziemnej przewagę jakościową względem satelity mają:
TVP ABC, TVP Rozrywka, ESKA TV, Stopklatka, TV Trwam, TVP3 Warszawa, ANTENA HD - one są Full HD tylko z naziemnej, a z satelity nadal w SD.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Emisje TV SAT a DVB-T2/HEVC

Post autor: eter »

Wychodzi na to, że dekoderki kiedy sygnał SD skalują do HD - to jest fajna przestrzeń barw (inna niż w HD).
Porównywałem na tym samym programie w SD i HD i myślałem, że obraz będzie różnił się jedynie rozdzielczością, ale różni się także pod względem kolorów i pech chce, że jest (kolor) w SD o wiele lepszej barwy.
No nic to pewnie wina mojego sprzętu.

Zablokowany