TechniSat Terrabox T3

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

TechniSat Terrabox T3

Post autor: TLW/SZA »

Witam.
Założyłem nowy temat bo nie znalazłem na forum.
Dzisiaj dostałem tuner technisat terrabox t3 do zainstalowania znajomym, pierwsze wrażenia są dobre, fajny poręczny pilot, jest w miarę szybki z fajnym czytelnym menu i wskaźnikami jakości i siły sygnału jest też wskaźnik BER.
Recenzja z testu tego tunera: https://www.youtube.com/watch?v=68U3I9NzETI
A tu link do strony producenta: https://www.technisat.com/pl_PL/TERRABO ... 792-23560/
Tylko mam mały szkopuł bo soft jest z listopada 2021,a na stronie producenta jest już nowy z marca tego roku, ale po ściągnięciu pliku i wypakowaniu go, tuner nie widzi zapisu na pendrivie. Nie jestem jakimś mega specem od formatowania plików ale chyba trzeba będzie skompresować pendriva do obsługi plików FAT/FAT32, chociaż nic o tym w pobieralni nie pisze, a nie chcę uziemić niepotrzebnie tuner.
Poradzicie coś, jakim programem to zrobić.
Pozdrawiam i dzięki za ewentualna pomoc.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: MaxEvans »

Ja zawsze formatuje do FAT32.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: Dobrycel »

Nic nie uziemisz. Aby dekoder widział pendriwe, musisz go nie skompresować ale sformatowac. Wrzuć pendrajwa do komputera i na literze dysku pendrajwa wybierz szybkie formatowanie Fat32. Mozesz sobie tez nadac nazwę.
Oprogramowanie nie może byc spakowane. Jak masz plik z firmware na komputer sciagniety, kliknij dwa razy na niego i przenieś plik z archiwum bezpośrednio na pusty sformatowany pendrajw (tzw wypakowujesz plik z archiwum zip) . Plik z softem przenosisz po formatowaniu na pendrajwa. Teraz aktualizacja :)
Podsumowując:
Format do fat 32
Z pliku zip trzeba wypakowac plik i skopiować go na pendrajw.
Potem aktualizacja :)

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: TLW/SZA »

Zrobiłem tak jak napisałeś pendrive sformatowany do FAT32, pliki z archiwum wypakowane, ale przy próbie wypakowania z ecos.bin na pusty pendrive dochodzi do 81% wypakowania i wyskakuje błąd, jakiś trefny ten soft. Ściągnąłem sobie program 7zip, jest prosty w obsłudze poza tym wypakowywałem już nim softy do Wiwy H265 i Opticum NytroBox NS i wszystko było w porządku.
Nie będę kombinował, napiszę do producenta że wyskakuje problem z wypakowaniem i skompresowaniem softu.
Tak to wygląda: Obrazek

irdeto
Posty: 298
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: irdeto »

Specjalnie pobrałem ten plik, bez problemu się wypakował na kompie.

A ten plik download_ecos.bin wrzucasz w całości na penadriva , nic z nim nie kombinuj.
Ma 4 mb , jak pamięć flasch w tunerze

I tak jak piszą wyżej, nie przyjmuje na NTFS-ie tuner do firmware.

W instrukcji widać że menu jak w opticumie jak i proces aktualizacji.
https://www.technisat.com/assets/medias ... _PL_EN.pdf

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: Dobrycel »

U mnie wszystko działa. Coś źle robisz.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: TLW/SZA »

Już ogarnąłem. Wszystko działa, chodziło o to aby przyciskami zmiany programów P (góra, dół) można było zmieniać kanały, bo przy starym sofcie to nie działało i po to chciałem wgrać nowy aby mieli spokój. Dzięki za pomoc. Faktycznie coś tam niepotrzebnie kliknąłem ;) .
Teraz nic tylko czekać do 23 maja i mam nadzieje że wszystko będzie dobrze, bo lata już nie te i chęci też czasem brak, szczególnie gdy będzie trzeba wchodzić na dach :D Oby nie.

ketrab
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2022, o 18:32
Miejscowość: Warszawa
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: ketrab »

Kupiłem dwa takie dekodery. Po wejściu w EPG dekodery oba mają problemy z zaczytaniem listy opisów co jest o danej godzinie.
Jest na to jakiś sposób aby wczytywało to dokładnie?

wieslaw
Posty: 104
Rejestracja: 3 lipca 2015, o 19:26
Miejscowość: Świdnica
Odbiornik: Viola HD T1 + OTV THOMSON 21DK24E
Instalacja antenowa: Antena siatkowa b/wzmacniacza
w mieszkaniu IIp.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Praded-Jeseniky, Ślęża

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: wieslaw »

Ten problem to tylko producent może rozwiązać - wygląda na to, że jest za mało pamięci operacyjnej (RAM).
Na ich stronie https://www.technisat.com/pl_PL/TERRABO ... 792-23560/ jest nowe oprogramowanie z 08.06.2022.
Może coś zakombinowali.

ketrab
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2022, o 18:32
Miejscowość: Warszawa
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: ketrab »

Mam najnowsze oprogramowanie.
Czasami wczyta listę do wieczora a czasem wyświetla tylko dwie pozycje lub wcale. Jak jest brak listy to timera już nie ma jak ustawić.
Dekoder Opticum premium box oraz new digital T2 265 też miał identyczny problem.

wieslaw
Posty: 104
Rejestracja: 3 lipca 2015, o 19:26
Miejscowość: Świdnica
Odbiornik: Viola HD T1 + OTV THOMSON 21DK24E
Instalacja antenowa: Antena siatkowa b/wzmacniacza
w mieszkaniu IIp.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Praded-Jeseniky, Ślęża

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: wieslaw »

Użytkowanie dekodera z taką wadą nie należy do przyjemności.
Problem ten najlepiej rozwiązać składając reklamację w ramach rękojmi.
Więcej informacji poniżej-
https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... /rekojmia/

DrChenio
Posty: 10
Rejestracja: 22 marca 2022, o 08:44
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: tv kineskopowy, tuner dvbt Kruger Matz 188
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryrzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: DrChenio »

ja też miałem ten problem z PEG i nie tylko do serwisu oddałem swojego Krugera Km 550 B, tragedia z tym EPG, i nie tylko. Po kilku miesiącach użytkowania miałem dość.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: TLW/SZA »

Faktycznie jest coś na rzeczy z tym EPG w tym tunerze, trzeba pisać mejle aby poprawili to w nowym sofcie. Miało być "erste klasse", a wychodzi że to szwabski badziew w dodatku droższy o jakieś 20 do 50zł od konkurencji w zależności od sklepu.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: hadam »

Kupiłem TechniSat Terrabox T3 i brakuje mi w nim obsługi HDMI CEC, ale tuner ma aktualizację listy ACU i tak sobie pomyślałem, że może to być celowe.
Zapewne trudno jest tak napisać oprogramowanie dla prostego układu, aby te dwie funkcje nie kolidowały ze sobą, gdyż ACU może włączać telewizor.
Poczytałem trochę innych wątków o innych tunerach i często tak się dzieje, że jeśli jest np. zaprogramowane nagrywanie przy włączonym CEC to telewizor też się uruchamia.
O ile takie działanie z nagrywaniem może użytkownika irytować, o tyle włączanie telewizora przez ACU może dodatkowo być niezrozumiałe, gdyż aktualizacja odbywa się raz na jakiś czas w nocy.
Być może doszli do wniosku, że skoro są programowane przyciski na pilocie, to lepiej sobie nie komplikować dodatkowym CEC'em, tym bardziej, że na przykładzie innych tunerów różnie to działa i nierzadko nie do końca współpracuje z różnymi markami telewizorów.

Rada dla osób które też kupiły, bądź zamierzają kupić ten tuner:
Pobrać ze strony producenta i zaktualizować na najnowsze oprogramowanie.
Po aktualizacji zaczną działać przyciski na pilocie P+ / P- a wyświetlacz na tunerze w stanie czuwania zacznie pokazywać prawidłowo godzinę, wzrosną też wskazanie siły i jakości po dwukrotnym naciśnięciu przyciski INFO, bez większego wpływu na sam odbiór, myślę że to jest kwestia wyskalowania, a nie podniesienia mocy czy jakości odbioru.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TechniSat Terrabox T3

Post autor: hadam »

TLW/SZA pisze: 21 czerwca 2022, o 14:31 Faktycznie jest coś na rzeczy z tym EPG w tym tunerze, trzeba pisać mejle aby poprawili to w nowym sofcie. Miało być "erste klasse", a wychodzi że to szwabski badziew w dodatku droższy o jakieś 20 do 50zł od konkurencji w zależności od sklepu.
Niemiecki z nazwy, że badziew to się zgadza, środek klasyczny jak przy innych tego typu tunerach, oddałem go po 6 dniach.
W standby układ zasilania lekko piszczy, ale z tym się pogodziłem, ja i tak słabo to słyszałem, bardziej córka.
Natomiast przeważył fakt, że po 3 dniach zaczął ciąć niemiłosiernie na MUX'ach DVB-T2 zwłaszcza na pierwszym. To nie było typowe szatkowanie, tylko jednolity szary kolor na pół ekranu od dołu i jednocześnie w tym czasie przerywał i syczał dźwięk.
Telewizor LG na tej samej antenie działa idealnie. Robiłem różne próby, przenosiłem go i podłączałem do tego samego kabla co LG, obracałem anteną podłączałem wzmacniacz Telmora potem na przemian tłumik 6 dB i nic to nie dało.
Przez pierwsze 3 dni na tym samym zestawie tuner też działał idealnie, podobnie jak telewizor, dałem sobie jeszcze kolejne 3 dni na zmianę pogody, ewentualne tropo, czy inne tego typu czynniki, po czym uznałem, że w zasadzie po 3 dniach użytkowania tuner się zepsuł, a skoro na szczęście nie minęło jeszcze 14 dni to go oddałem.
Nadmienię, że zanim przełączyli na nowy standard, to telewizor Samsung na tym samym zestawie, też działał poprawnie i to właśnie do niego ma być tuner, bo nie obsługuje DVB-T2.

Zablokowany