Brak dźwięku na wyjściu optycznym dekodera DVB-T2

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
mirtry
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2022, o 20:18
Miejscowość: Tarnów

Brak dźwięku na wyjściu optycznym dekodera DVB-T2

Post autor: mirtry »

Witam,

Mam problem z odtwarzaniem dźwięku na nowych kanałach DVB-T2 kodowanych w h265.

Układ jest następujący:
Dekoder LTC LXDVB1 podłączony do monitora po hdmi, audio z wyjścia coaxial dekodera na konwerter cyfrowo analogowy i dźwięk po mini jack do standardowych głośników komputerowych.

Na "starych kanałach" h264 dźwięk działa na głośnikach. Na nowych kanałach h265/hevc brak dźwięku na głośnikach - po odpięciu głośników dźwięk po hdmi działa na wszystkich kanałach.

Jak myślicie, czy to problem po stronie konwertera c/a czy wyjścia optycznego w dekoderze?

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Brak dźwięku na wyjściu optycznym dekodera DVB-T2

Post autor: Dobrycel »

Zmieniałeś dzwiek w dekoderze? PCM oraz ten drugi?
Przez Euro na czincze i jack nie idzie wyjść? Ja tak mam ale w DVBT :)

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Brak dźwięku na wyjściu optycznym dekodera DVB-T2

Post autor: eter »

W DVB-T HEVC masz dźwięk w D+ a na "starych" programach w MPEG-2, więc to może być przyczyną.
Poza tym wyjście cyfrowe powinieneś mieć ustawione na PCM lub bitstream...jeśli w ogóle ten tuner ma takie ustawienia.
Tak jak kolega wyżej napisał...na wyjściu EURO na pinach 1.3 i 4 (wyjście prawy, lewy i masa) masz dźwięk już w analogu, więc od razu możesz puszczać jackiem na głośniki komputerowe, kwestia zrobienia sobie takiego przewodu (przylutowanie trzech przewodów od głośników po odcięciu wtyku jacka do gniazda EURO). Każdy punkt napraw ci to zrobi.
Nie rozumiem tylko tego co piszesz, że po odpięciu głośników...dźwięk po HDMI działa(?) to znaczy na monitorze, który ma głośniki a ty dodatkowo podłączasz zewnętrzne głośniki?
Tak poza tym to tuner ma wyjście Coaxial cyfrowego dźwięku a nie optyczne.

Zablokowany