DVB-H ŁÓDŹ

Forum o telewizji mobilnej
PooLee

DVB-H ŁÓDŹ

Post autor: PooLee »

Witam
proszę o wpisywanie informacji o zasięgu na terenie Łodzi oraz brakach sygnału. Ja testuję tv na Nokia 5800 z modułem SU-33W. I tak: przez weekend zero sygnału, pn. tj 19.04 sygnał był, działa to pięknie, na trasie Teofilów-Polesie w aucie prawie żadnych zakłóceń, dziś 20.04 zero sygnału. Nie wiem o co chodzi, dlaczego raz jest, raz nie ma pzdr.

PooLee

Re: DVB-H ŁÓDŹ

Post autor: PooLee »

To w Łodzi tylko ja testuje DVB-H, zachęcam innych. Na dzień dzisiejszy sygnał jest bardzo dobry.

Sdz
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, o 07:04
Miejscowość: Sieradz
Odbiornik: LG, Philips, Samsung
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/Łódź

Wszystko inne co związane z odbiorem DVB-T w Łódzkim

Post autor: Sdz »

Tak nazwałem tytuł, aby nie robić zamieszania, a w taki sposób może się przydać też innym osobą.

Przechodzę do mojego pytania:

Dzisiaj rano na szybko zrobiłem na scan i pokazało mi 2 nowe stacje o nazwach:
DVB-H Service oraz CH_1 obie stacje złapało gdzieś powyżej 700 Mhz. Na jednej z tych stacji był pisk a na drugiej nic. Siła sygnału bardzo słaba koło 20/30%. Następnie podczas drugiego skanowania wiele stacji radiowych o nazwach liczbowych, ale zaraz sygnał spadł do 0 i nawet nie sprawdziłem dokładnie czy coś tam jest nadawane. Ktoś wie co to jest być może było to związane z lekkim tropo lub ES'ami? A może gdzieś coś testują. Antenę miałem skierowaną w stronę Częstochowy (czyli w kierunku południowym). Z góry dzięki za odp.

DVBManiak

Re: Wszystko inne co związane z odbiorem DVB-T w Łódzkim

Post autor: DVBManiak »

Może jakieś testy telewizji mobilnej, które przypadkowo odebrałeś.

Sdz
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, o 07:04
Miejscowość: Sieradz
Odbiornik: LG, Philips, Samsung
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/Łódź

Re: Wszystko inne co związane z odbiorem DVB-T w Łódzkim

Post autor: Sdz »

Może i tak, ale może ktoś ma lepsze info na ten temat

DVBManiak

Re: Wszystko inne co związane z odbiorem DVB-T w Łódzkim

Post autor: DVBManiak »

Tam w Częstochowie do soboty trwają prace to raczej z nadajnika Wręczyca http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 25#p477525
Zresztą _chris_ wie bardzo dużo na różne tematy to pewnie da ci 100% odpowiedź albo ktoś z Emitela.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Wszystko inne co związane z odbiorem DVB-T w Łódzkim

Post autor: ANDPOL »

U mnie też na kanale 40 (626MHz) wyłapuje dvb-h z Łodzi dokładnie z takimi samymi nazwami. Nadawane są z 2 objektów jednocześnie :wieżowiec SM Śródmieście i
komin UM (Demokratyczna 117)
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2011, o 17:37 przez ANDPOL, łącznie zmieniany 1 raz.

Sdz
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, o 07:04
Miejscowość: Sieradz
Odbiornik: LG, Philips, Samsung
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/Łódź

Re: Wszystko inne co związane z odbiorem DVB-T w Łódzkim

Post autor: Sdz »

No to chyba się sprawa wyjaśniła DVB-H i innego miast ponieważ była na częstotliwości na pewno powyżej 700 Mhz

edit:

Teraz znowu pojawia się ten sygnał i jest to dokładne 738Mhz, sygnał bardzo słaby i nawet teraz się lista nie chcę wczytać. Wie ktoś które miasta maja nadajniki DVB-H?

Zablokowany