Wydarzenia24 brak obrazu

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Wydarzenia24 brak obrazu

Post autor: Dobrycel »

@DVB-T2 W którym miejscu w tym programie do analizy strumienia sprawdzasz rozdzielczość?
Nagram z Katowic i sprawdze jak nadaja. Dekodder pokazuje 1920x1080

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Wydarzenia24 brak obrazu

Post autor: VAHANARA »

DVB-T2 pisze: 31 maja 2022, o 23:46 To jest akurat proste do wyjaśnienia. Na innych normalnych kanałach z przeplotem 1080i jakość też może być dobra, gdy poskładane zostaną półobrazy. Twój LG umie odkręcić to, co wywija Polsat.
Kanały z mux-5 w HEVC też pokazują mi 1080p. Te z mux-3 - 1080i.

Nie wiem, co robi mój LG i Wiwy, które stosuję, ale one wszystkie poprawnie wyświetlają obrazy w wysokiej rozdzielczości dla W24. Możliwe, że jest problem z jakąś flagą w którejś z tablic, której słabsze sprzęty nie potrafią, albo źle dekodują. To się zdarza w tablicach TS-ów. A może jeszcze co innego.

Zresztą, dla mnie to mało istotne, jaki jest powód - skoro, jak się wydaje, większość sprzętu poprawnie dekoduje przekaz W24, to problem mają posiadacze 'upośledzonych' sprzętów. Jeśli problem byłby naprawdę duży, a Polsat by chciał, zmieniłby to w mgnieniu oka, tak aby mieć jak najszerszą liczbę widzów.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Wydarzenia24 brak obrazu

Post autor: DVB-T2 »

@Dobrycel
Jeśli masz to samo - kliknij prawym przyciskiem na PID Video i tam masz Header Info (albo Ctrl+I).

@VAHANARA
To są różne kodeki.
HEVC zasadniczo nie ma przeplotu, to sztuczna konstrukcja, którą wymyślono, żeby materiał źródłowy z przeplotem przepchnąć. Nie spodziewałbym się, aby zostało to poprawnie zidentyfikowane na TV czy STB, każdy producent przyjmuje sobie jakieś założenie co wyświetlić na taki dziwny przypadek, głupio byłoby klientowi pokazać 540p - raczej byś nie był zadowolony :) Nie ma związku z tablicami.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Wydarzenia24 brak obrazu

Post autor: VAHANARA »

DVB-T2 pisze: 2 czerwca 2022, o 04:34 HEVC zasadniczo nie ma przeplotu, to sztuczna konstrukcja, którą wymyślono, żeby materiał źródłowy z przeplotem przepchnąć. Nie spodziewałbym się, aby zostało to poprawnie zidentyfikowane na TV czy STB, każdy producent przyjmuje sobie jakieś założenie co wyświetlić na taki dziwny przypadek, głupio byłoby klientowi pokazać 540p - raczej byś nie był zadowolony
Pewnie masz rację, że sygnał idzie w 'i' i odbiorniki czy dekodery konwertują go na 'p'. Konwertują te, co to potrafią...

Jak sięgam pamięcią, to bywały już w przeszłości różne historie z przesyłami niestandardowymi - część odbiorników / dekoderów coś tam nie odbierała, bo albo miały niedbale czy w maksymalnym uproszczeniu pisany firmware albo zbyt rygorystycznie trzymały się standardów, i olewały wszelkie niestandardowe poczynania nadawców (celowe, albo i nie...)

Tak czy inaczej - dla mnie to problem odbiornika jest...

Zablokowany