Wybór dekodera na Linuksie

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Wybór dekodera na Linuksie

Post autor: orin »

Aktualnie wszystkie kanały nadawane w regularnych emisjach DVB-T2 są nadawane w 1080p.
Wyjątkiem jest MUX3 nadawany FHD 1080i oraz MUX8 nadawany generalnie w SD 576i.
Wybór 1080i czy 1080p zależy od tego z których multipleksów kanały oglądasz najczęściej.
Ustawienie rozdzielczości wyjściowej z dekodera powinno być stałe np. 1080p niezależnie czy oglądasz kanał SD czy FHD.
Należy wyłączyć wszystkie opcje automatyzacji zmian rozdzielczości.
Przy odbiorze kanałów satelitarnych powinno się ustawić stałą rozdzielczość 1080i ponieważ tak są nadawane kanały FHD.

krosxc325
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2022, o 19:34
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: TV Panasonic 4K TX-43HX580E, Ustym 4k Pro
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa, segmentowa na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Wybór dekodera na Linuksie

Post autor: krosxc325 »

orin pisze: 4 października 2022, o 16:17 Należy wyłączyć wszystkie opcje automatyzacji zmian rozdzielczości.
Już wiem dlaczego tak trzeba zrobić. Bo źle działają automatyzacje w tym tunerze i powodują właśnie takie problemy jak długi czas przełączania kanałów. Zauważyłem, że nawet jak mam włączone "Zawsze używaj trybu 1080P" i tam jakaś opcja, to mam długi czas wychodzenia z niektórych filmów odtwarzanych z nośnika. Dobrze jest tylko przy oglądaniu TV. Jedynie wyłączenie automatyzacji całkowicie i ustawienie na sztywno rozdzielczości pomaga w każdym przypadku. Tylko po co te opcje są skoro nie działają prawidłowo?
Powinni to chyba naprawić twórcy OpenATV ?

I jeszcze jedno: Jak ustawić proporcje wideo by tuner wykrywał każdą prawidłowo na TV jak i w nagraniach oraz jaki odtwarzacz do nagrań używać by to się działo automatycznie?
Mam np. filmy w proporcji 16:10 i albo muszę ustawić to ręcznie albo nie ma nawet takiej opcji jak np. w odtwarzaczu E2iplayer. Ustawienie opcji na "dowolny" nie zmienia niczego. A z odpowiedniego przycisku pilota proporcje w tym odtwarzaczu nie są aktywne. Inny player ma dostęp do przycisku z pilota ale ręcznie muszę ustawiać.

Jest jedna super opcja, którą odkryłem. Można zamienić czarny ekran pojawiający się na moment przy przełączaniu kanałów na chwilowe zamrożenie przed przełączeniem. Zdecydowanie wolę zamrożenie. Wówczas jest wrażenie błyskawicznego przełączenia się na kolejny kanał. Wystarczy wejść w Ustawienia>Obsługa & interfejs> Ustawienia wyboru kanału> Przełącz na tryb: "trzymaj ekran". Ustawione było "czarny ekran"

Zablokowany