FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: Krosnoludek »

FERGUSON ARIVA T800i dekoder z HBBTV 2.0.1 - dekoder telewizji naziemnej DVB-T2 H.265/HEVC

Obrazek

Obrazek


Przedsprzedaż: spodziewany czas wysyłki: lipiec/ sierpień 2022
Ograniczona ilość egzemplarzy

• Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)
• Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080p
• Obsługa programowalnych timerów
• Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
• Obsługa dźwięku Dolby Digital+ (E-AC-3)
• Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265 profile 10
• Obsługa HBBTV ver. 2
• Obsługa HDMI-CEC


Ferguson Ariva T800i to uniwersalny dekoder oferujący dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej nadawanej w standardzie DVB-T2 kodowanym kodekiem H.265/HEVC - nową generacją transmisji telewizyjnej,oferującą lepszą jakość i zasięg programów nadawanych w standardzie DVB-T2. Wysokie walory funkcjonalne Ariva T800i idą w parze z niskim zużyciem energii (pobór prądu w stanie czuwania nie przekracza 1W). Dodatkowo dzięki możliwości podłączenia do internetu oraz HbbTV umożliwia korzystanie ze specjalnych funkcjonalności oferowanych przez nadawców.

Co to jest HbbTV?
HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) to nowy standard telewizji hybrydowej łączący w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy internet.

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że „HbbTV to multimedialny teletext kolejnej generacji” bez ograniczeń co do ilości kolorów, rozdzielczości grafiki i sposobu nawigacji po treści.

Technologia HbbTV z pewnością uprzyjemni Ci korzystanie z telewizji. Jeśli tylko w danym programie istnieje opcja zobaczenia dodatkowych treści, możesz je włączyć w dowolnej chwili, przeczytać, a następnie wyłączyć zaledwie jednym kliknięciem.

Odtwarzacz multimedialny
Ferguson Ariva T800 to prawdziwe centrum multimedialne dla Twojego domu. Szeroka gama obsługiwanych kontenerów i kodeków zapewni bezproblemowe odtwarzanie większości plików multimedialnych.


https://sklep.ferguson.pl/pl/p/ARIVA-T8 ... -HEVC/2775
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2022, o 19:09 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: Gierek »

A więc... w końcu! Mamy to!

Zapowiada się bardzo ciekawie. Aż zacząłem żałować, że nie poczekałem jeszcze chwili... :cry: i nie kupiłem tego tunera.
Szkoda, że nie obsługuje 4K.

Jestem bardzo ciekawy sprzedaży tego tunera.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: Zygzuś »

Dorzucić 4K i na linux, w tej cenie byłby sztos, a tak szkoda dopłacać.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: Krosnoludek »

Mnie nie podoba się pilot, jest bez przycisków programowalnych, mam nadzieję że ten tuner od AXTechnology będzie taki pilot posiadał. Ferguson po raz kolejny nie słucha naszego głosu.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: Dobrycel »

Czy dla HBB TV warto tyle płacić? Nie lepiej kupic dekoder Canal + box?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: hadam »

A podobno Ferguson miał nie wchodzić tunelem HbbTV. Pewnie mówili tak w tajemnicy przed konkurencją.
To że ilość jest ograniczona, to pewnie też taki chwyt marketingowy.
Ale brawo dla Fergusona, są pierwsi.
Póki co to są dosyć skąpe informacje, ciekawe jakie jeszcze inne funkcje internetowe posiada ten tuner.

piotrk123
Posty: 29
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 15:36

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: piotrk123 »

Jeśli ten dekoder nie ma dodatkowo opcji smart typu YT, Netflix itp to 350 zł to będzie strzał w stopę.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: hadam »

Co do pilota to wydaje się solidny, podobne są przy droższych tunerach na Linuxie czy Androidzie i tam też nie mają funkcji programowania. Ważne jest, że ma HDMI CEC, jeśli to działa sprawnie, to programowane przyciski jak dla mnie są mało istotne.

Tak więc, fajnie że się pojawił, ale nie porwę się na przedsprzedaż.
Czekam na więcej informacji, jakieś testy na YouTube i pełniejszy opis tego tunera, jaki procesor ile pamięci itd.
Czekam też na odpowiedź konkurencji zapewne niebawem pojawi się więcej, chociażby od AX Technology.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: Krosnoludek »

AX Technology zapowiada że też w tym okresie ma się pojawić, a może będą, z tej samej fabryki ze zmienionym panelem przednim i innym pilotem oby programowalnym, bo nie każdy telewizor dogada się po HDMI CEC, a starsze na Euro złącze to już tylko pilot programowalny.
Liczyłem po cichu, że będzie to już 4K, dla TVP 4K które na jesieni ma wystartować.

Któregoś z tych pilota mogli wprowadzić i było by super:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek25
Posty: 125
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 12:49
Miejscowość: Jedlnia-Letnisko
Odbiornik: WIWA H.265 MAXX,DAB+100,OPTICUM Premium Box H.265
Instalacja antenowa: H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T ze wzmacniaczem LNA-101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przysucha/Kozłowiec,Radom/ul.Przytycka

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: Krzysiek25 »

Ja na pewno nie zakupie od tej firmy już żadnego dekodera bo po dwóch miesiącach przestaną wspierać ten dekoder i będzie szmelc do kosza.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: Dobrycel »

Pilot octagon. Moglby miec klawisz pochłaniające swiatło i swiecic w nocy jak pilot Fergusona.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: ploomba »

Zwykły chinski brandowany tuner to koszt okolo 100 zł. Tu my HBB tv za które każą sobie zapłacić dodatkowo 250 zl. Niezle :lol:
Samo hbb w tym tunerze jest wg producenta więcej warte niż sam tuner. Powariowali.
Taki tuner to powinien max 199 zł kosztować. A i nie wiem czy by nie okazał się klapą. Zważywszy na to, że nie mamy tu 4K.
No i pewnie procesor w tym tunerku będzie jakiś budżetowy jak nie ma w nim 4K. Ciekawe jak to HBB będzie na tym działać (mulić)?

P. S.
Za niewiele więcej (ok 400 zł) , to już można kupić o wiele porządniejsze tunery Combo sat+dvbt2 z 4K na enigma2. Oczywiście bez HBB, ale jakbym miał kupować tuner za taką kasę, to bym sie grubo zastanowil

P. S 2.
Kupując zwykły nowy telewizor, nie jakiś wyrafinowany, ot choćby jakiegoś budżetowego TCLa 32 calowego (grubo poniżej tysiąca) mamy w standardzie HBB TV jako dodatek, za ktory nikt nie wola dodatkowo 250 zł :D.
A tu, w tunerze zewnętrznym, samo HBB TV jest jakimś produktem Premium, które przewyższa wartość samego tunera. Szok.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: TLW/SZA »

Z ceną tego tunera to ich z leksza pogrzało, w dodatku z niesamouczącym się pilotem.
Tak jak kolega ploomba pisze za około tysiaka to się kupuje telewizor z HBB.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: ploomba »

TLW/SZA pisze: 27 czerwca 2022, o 17:00 Z ceną tego tunera to ich z leksza pogrzało, w dodatku z niesamouczącym się pilotem.
Tak jak kolega ploomba pisze za około tysiaka to się kupuje telewizor z HBB.
Dokładnie,
Tak gwoli uzupełnienia. Takie 32" z HBB bywają nawet za 700 zł. A ostatnio 50" tcl 50P615 był za 999zl.
I teraz porównując koszt wytworzenia takiego tunera, a takiego tv 32, 43 czy 50 calowego, zastanówmy się, ile może kosztować taką płyta główna z procesorem i obsługa hbb? Gdzie w takim telewizorze matryca to pewnie gdzieś 80% ceny całości podzespołów telewizora.
Odejmijmy jeszcze od ceny telewizora koszty marketingu, dystrybucji, reklamy itd itp

Cena 350zl za chińsko-polski tuner z hbb tv to po prostu żerowanie na tym, że nie ma jeszcze nic takiego na rynku. Gdyby wszystkie firmy w końcu wypuściły takie tunerki, to cena pewnie oscylowalaby w granicach 150-200 max (jako nowość).
Problemem jest tu jednak chyba to, że firmom tym nie jest spieszno do wypuszczenia takich tunerów, bo na magazynach jest od groma tunerów bez hbb, a gdzieś je trzeba upłynnić.
No i wina w tej sytuacji też leży po części po stronie chińczyków, bo zamiast rok temu oferować już "brandy" tunerów dvbt2 z hbb, wciskali na nasz rynek brandowane tunery bez hbb (jakoby był problem z podzespołami itd - przy czym podzespołów do produkcji tunerów bez hbb nie brakowało :D)
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2022, o 20:16 przez ploomba, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: hadam »

A ja myślę, że za kilka miesięcy stanieje.
Ten tunel to jednak nowość na rynku, więc to wykorzystują, przedpłaty i tak dalej z czasem dojdzie konkurencja.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: dvbtowiec »

To że ma HbbTV 2.0.1 jeszcze o niczym nie świadczy. Pytanie jak działa :)
Cena z kosmosu za samo HbbTV.

Gierek
Posty: 70
Rejestracja: 2 maja 2021, o 19:18
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Odbiornik: LG 32LF5610 oraz tuner Amiko Mini 4K UHD T2/C
Instalacja antenowa: antena W1E, na parapecie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wisła/Skrzyczne

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: Gierek »

A! I tutaj trafiliśmy w sedno! Nie wiadomo, jak będzie działać HbbTV w tym tunerze, i pomyślałem sobie, że czemu taka cena jak na taki pierwszy tuner, czemu bez np. 4K?
Moim zdaniem powodów może być kilka:
1. To będzie na polskim rynku pierwszy tuner z HbbTV 2.0.1 - czyli coś takiego wow, co może dołożyć... trochę pieniędzy do ceny tunera - nie tylko specyfikacja, ale także coś takiego wow.
2. Gdyby od razu były np. 4K, Android TV, to tuner nie wiadomo ile by kosztował - nie wiem... 500 złotych? 600 złotych? Jak nie więcej, i byłoby ryzyko mniejszej sprzedaży.
I dopiero jak to się sprzeda, to mogą powstać nowe wersje danego tunera - z np. 4K.

Grafika tego tunera - z panelu przedniego - przypomina mi Cryptoboxa w wersji 702T. Dobrze kojarzyłem, że już gdzieś widziałem podobną grafikę na panelu przednim. :D

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: Krosnoludek »

Zobaczymy jak swój tuner z HbbTV wyceni AXTechnology, i oby był w nim pilot uczący się znany z Octagona czy DekoTV.
Ferguson jako jedna z niewielu firm w Polsce nie oferuje w swojej ofercie w ogóle pilotów uczących się, i dlatego też nie kupiłbym tego ich tunera z HbbTV.

W grudniu Sat Kurier miał na testach tuner w wersji demo od AXTechnology i podobno bardzo ładnie współpracował z naszym HbbTV.

-greg-
Posty: 38
Rejestracja: 31 października 2013, o 02:01
Miejscowość: Hucina
Odbiornik: TELE System UP T2 4K
Sony KDL-32W706B
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Triset 113 PE
ALCAD AI-270
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina - 54km

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: -greg- »

Proszę kogoś, kto ma możliwość porównania, o odpowiedź: co ma HBBtv czego nie ma w dedykowanych aplikacjach na AndroidTV? Aplikacje te to: TVP VOD, Polsat Go, Player. Tylko player jest płatny, ale w najtańszej wersji 49zł/rok.
350zł za dekoder bez 4K to dla mnie o wiele za dużo. Tyle prawie kosztuje najtańszy chiński box z AndroidTV, boxy z Androidem są nawet tańsze. Sam od roku używam polecony tutaj Telesystem UP T2 4K i nie widzę w nim żadnych poważniejszych wad oprócz braku nagrywania i certyfikatu Netflixa. To prawda, że to już droższy sprzęt, ale produkowany przez ZTE, z legalnym Androidem, który się systematycznie aktualizuje. Przywołane wyżej aplikacje i możliwość instalacji jeszcze innych całkowicie rekompensuje mi brak nagrywania. Czy również HBBtv - nie wiem i właśnie dlatego proszę o wyjaśnienie.
Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 2022, o 16:01 przez -greg-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: FERGUSON ARIVA T800i HbbTV

Post autor: ploomba »

Gierek pisze: 27 czerwca 2022, o 21:04 .. .
2. Gdyby od razu były np. 4K, Android TV, to tuner nie wiadomo ile by kosztował - nie wiem... 500 złotych? 600 złotych? Jak nie więcej, i byłoby ryzyko mniejszej sprzedaży.
I dopiero jak to się sprzeda, to mogą powstać nowe wersje danego tunera - z np. 4K.
Ee no bez przesady. Tysiąc razy lepszy parametrowo tuner, z lepszym procesorem, 4K Dvb-s2 + DVB-T2, lepszym softem, czyli na enigmie2 kupisz za 400-500 zł.
To gdzież by miał tuner naziemny dvbt2 z 4K kosztować 600 zł.
Jak satelitarna naziemne S2+ T2 (bez Enigmy2, np GT Media czy Cryptobox) kupisz za 200-400 zł.

Zablokowany