Samsung i wyszukiwanie kanałów telewizji naziemnej.

kiepa
Posty: 1
Rejestracja: 14 czerwca 2022, o 19:30
Miejscowość: Staszów

Samsung i wyszukiwanie kanałów telewizji naziemnej.

Post autor: kiepa »

Posiadam telewizor: Samsung UE32T5302C. Zgodnie z opisem posiada on tuner DVB-T2. Niestety po zmianie nadawania na DVB-T2 w województwie świętokrzyskim, nie mogę wyszukać kanałów cyfrowej telewizji naziemnej. Wyszukuje mi tylko kanały analogowe z jakiejś lokalnej kablówki. Ze zwykłym DVB-T nie było takich problemów. Próbowałem resetować TV, niestety nic to nie pomogło. Potem aktualizowałem oprogramowanie TV do wersji nowszej wersji oraz ponownie resetowałem TV. Niestety również nic nie pomogło. Spotkał się ktoś z podobnym problemem na samsungach? Czy muszę coś ustawić aby odbierać te kanały?

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: Samsung i wyszukiwanie kanałów telewizji naziemnej.

Post autor: DVB-T2 »

Jeśli odbierasz jakieś analogowe kanały, to oznacza, że nie masz faktycznie dostępu bezpośrednio do sygnału z anteny naziemnej, tylko właśnie albo do jakiejś lokalnej kablówki, która po staremu tylko retransmitowała naziemną i po zmianach się nie przełączyła albo do jakiejś instalacji zbiorczej.

Sam nic nie zrobisz (najwyżej jeśli wystawisz własną antenę za okno), ponieważ jeśli do TV nie dociera tak naprawdę sygnał z TV naziemnej, a jakieś kombinacje od innego operatora, to najpierw trzeba ustalić co tam jest w kablu, kto za to odpowiada i czy może to dostosować do obecnej sytuacji. Pytanie do zarządcy budynku.

Po staremu to działało tylko dlatego, że operator w tym kablu, który masz, retransmitował/kopiował naziemną albo stacje były przepuszczane na jakichś filtrach w budynku. Bez wsparcia z zewnątrz nie do ustalenia.

Zablokowany