Brak odbioru z mux 3

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2010, o 14:56
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: Gofer »

Antena odbiorcza posiada regulację kąta patrzenia (na wysokość). Teoretycznie lepszy odbiór będzie przy ustawieniu anteny, aby patrzyła "w górę", ponieważ anteny na obydwu rozpatrywanych obiektach nadawczych znajdować się będą znacznie wyżej niż antena odbiorcza (można porównać wysokość nad poziomem morza).

langolier
Posty: 19
Rejestracja: 14 listopada 2021, o 12:30
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: Wiwa H.265 PRO
Instalacja antenowa: Bi-Quad
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-Dąbrowa/Kalonka

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: langolier »

Również mam problem z MUX-3. Mieszkam w Łodzi, 500m od EC-4 - kiedyś to były sygnały 8-) i wystarczało w zasadzie wystawienie kawałka drutu na balkon.
Niestety po zmianie na Dąbrowę (Radary) ze względu na mieszkanie w bloku mam problem z wycelowaniem anteny bezpośrednio na nadajnik (okna tylko na południe, niskie piętro w bloku). Zainstalowałem wykonaną przez siebie antenę Bi-Quad (wymiar dobrany na MUX-2, 666MHz bo to najsłabszy nadajnik z Dąbrowy) i po długim czasie prób dobrałem odpowiednie położenie, tzn. odbiera z Dąbrowy wszystko, z dobrą mocą i jakością - prócz MUX-3. :oops: czyli kanał 26, 514MHz). Wiadomości24 z MUX-4, kanał 21, 474MHz, ma bezproblemowy odbiór, cały czas. Nie jest więc to problem jakiegoś filtrowania niższych częstotliwości.
Kabel ma połączenie 1-1 czyli bez żadnych rozgałęźników i sumatorów.
Gdzie szukać ?

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: MaxEvans »

Aktualnie w ramach telewizji naziemnej mamy jeszcze kilka dublujących się pozycji - przykładowo kanały TVP1, TVP2 i TVP Info są zdublowane na testowym multipleksie TVP DVB-T2/HEVC. Wynika to z faktu, że MUX-3 nadający w starym standardzie przyjął siatkę nadajników przystosowaną pod DVB-T2 - uruchomiono nowe nadajniki, zwiększono moc obecnych. To powoduje, że u niektórych odbiorców odbiór MUX-3 jest utrudniony, zakłócony lub niemożliwy, bo nadajniki same siebie zakłócają.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: VAHANARA »

langolier pisze: 9 października 2022, o 23:18 Gdzie szukać ?
W blokowiskach na balkonach tak to właśnie potrafi bywać - niby wszystko OK, ale poza odbiorem jednego muxa i czasami trzeba po prostu z tym żyć.

mux-3 to DVB-T i gęsta sieć SFN-ów, w odróżnieniu od pozostałych mux-ów. To powoduje czasami w określonych lokalizacjach właśnie problemy z odbiorami na tym mux-ie, w odróżnieniu od mux-ów DVB-T2.

Ale, popatrzmy, może coś wspólnymi siłami i głowami wymyślimy.

1. Zacznijmy od podstaw - jakie masz wskazania poziomów i jakości sygnałów dla WSZYSTKICH odbieranych mux-ów?

2. próbowałeś jakieś inne typy anten - np. siatkę, logoperiodyczną? Problemem domowych biquadów bywa brak ekranów, czyli praktyczna bezkierunkowość (przód/tył) odbioru. To czasami pomaga, czasami przeszkadza w ciężkich środowiskach, jakimi są balkony.

langolier
Posty: 19
Rejestracja: 14 listopada 2021, o 12:30
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: Wiwa H.265 PRO
Instalacja antenowa: Bi-Quad
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-Dąbrowa/Kalonka

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: langolier »

MaxEvans pisze: 10 października 2022, o 00:41 Aktualnie w ramach telewizji naziemnej mamy jeszcze kilka dublujących się pozycji - przykładowo kanały TVP1, TVP2 i TVP Info są zdublowane na testowym multipleksie TVP DVB-T2/HEVC. Wynika to z faktu, że MUX-3 nadający w starym standardzie przyjął siatkę nadajników przystosowaną pod DVB-T2 - uruchomiono nowe nadajniki, zwiększono moc obecnych. To powoduje, że u niektórych odbiorców odbiór MUX-3 jest utrudniony, zakłócony lub niemożliwy, bo nadajniki same siebie zakłócają.
W mojej lokalizacji MUX-3 to 514MHz (30kW) a testowy TVP DVB-T2/HEVC to 498MHz (20kW).
Z jakiego powodu miałyby sobie przeszkadzać ?

Na pewno wyłączono nadajnik na EC-4 a Zygry są dla mojego położenia dostatecznie daleko, że MUX-8 205,5 MHz (25kW) jest dla mnie i tej anteny kompletnie niewidoczny (oczywiście przy poszukiwaniach zmieniałem ustawienie anteny na polaryzację poziomą).

Rzeczywiście, nie używam ekranu do Bi-Quad, ponieważ jednym z głównych założeń wyboru tej anteny był jej niewielki rozmiar i mała widoczność po zainstalowaniu.
Siła i jakość reszty MUX-ów: raczej w zakresie 80-100%; jeśli potrzeba szczegółowe dane dla poszczególnych MUX to muszę je spisać w domu.

BTW: wczoraj po zamieszczeniu posta uruchomiłem wyszukiwanie i nagle złapało mi MUX-3 i to z dobrymi parametrami. Zacząłem oglądać program TVP2 i ... po kilkunastu minutach sygnał znów kompletnie zanikł (siła: 0%, jakość: 0%)....

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: Puma »

Nadajniki MUX 3 mogą wzajemnie się zakłócać gdyż uruchomiono sieć nadajników z założeniem że będą nadawać w DVB-T2 ale tak się nie stało i nadal MUX 3 nadaje w DVB-T.
Dlatego zrobili kanały dublujące w MUX 6 tzn. TVP 1, 2, Info.
Objawy wskazują na chwilową dobrą propagacje MUX 3 i dlatego był odbiór.

Masz możliwość ustawić antenę na Zygry ? Masz do niego 35km i dosyć dobre moce.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: MaxEvans »

langolier pisze: 10 października 2022, o 11:16
MaxEvans pisze: 10 października 2022, o 00:41 Aktualnie w ramach telewizji naziemnej mamy jeszcze kilka dublujących się pozycji - przykładowo kanały TVP1, TVP2 i TVP Info są zdublowane na testowym multipleksie TVP DVB-T2/HEVC. Wynika to z faktu, że MUX-3 nadający w starym standardzie przyjął siatkę nadajników przystosowaną pod DVB-T2 - uruchomiono nowe nadajniki, zwiększono moc obecnych. To powoduje, że u niektórych odbiorców odbiór MUX-3 jest utrudniony, zakłócony lub niemożliwy, bo nadajniki same siebie zakłócają.
W mojej lokalizacji MUX-3 to 514MHz (30kW) a testowy TVP DVB-T2/HEVC to 498MHz (20kW).
Z jakiego powodu miałyby sobie przeszkadzać ?

Na pewno wyłączono nadajnik na EC-4 a Zygry są dla mojego położenia dostatecznie daleko, że MUX-8 205,5 MHz (25kW) jest dla mnie i tej anteny kompletnie niewidoczny (oczywiście przy poszukiwaniach zmieniałem ustawienie anteny na polaryzację poziomą).

Rzeczywiście, nie używam ekranu do Bi-Quad, ponieważ jednym z głównych założeń wyboru tej anteny był jej niewielki rozmiar i mała widoczność po zainstalowaniu.
Siła i jakość reszty MUX-ów: raczej w zakresie 80-100%; jeśli potrzeba szczegółowe dane dla poszczególnych MUX to muszę je spisać w domu.

BTW: wczoraj po zamieszczeniu posta uruchomiłem wyszukiwanie i nagle złapało mi MUX-3 i to z dobrymi parametrami. Zacząłem oglądać program TVP2 i ... po kilkunastu minutach sygnał znów kompletnie zanikł (siła: 0%, jakość: 0%)....
Testowy mux nie przeszkadza muxowi 3.Uruchomiono duble bo są kłopoty z tym muxem.

EC4 tango down :D na 100 %

U mnie jest podobnie jak u Ciebie. Dzis rano smigal teraz sie tnie.Zobaczymy jak bedzie jak uruchomia 4k. Zabiora duble. Liczę ze przejdą z muxem3 na dvbt2.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: VAHANARA »

langolier pisze: 10 października 2022, o 11:16 a Zygry są dla mojego położenia dostatecznie daleko, że MUX-8 205,5 MHz (25kW) jest dla mnie i tej anteny kompletnie niewidoczny (oczywiście przy poszukiwaniach zmieniałem ustawienie anteny na polaryzację poziomą).
40km to nie jest jakoś bardzo daleko, jak na mux-8, ale fakt, twój biquad jest dość daleko od k9, a jeśli kierunek jest dodatkowo przysłonięty, to "po rozmowie" może rzeczywiście być. Mozna by spróbować dodać dipol na k9 do biquada, może by zaskoczyło.

Ale, jeśli resztę mux-ów z UHF, włącznie z tym nieszczęsnym mux-3, masz dobrze z Zygier, to można pomyśleć nad dodaniem do biquada dipola na VHF ze sprzężeniem indukcyjnym z biquadem czy spięcia bi-quda i dipola na VHF zwrotnicą antenową. W razie czego można też dodać wzmacniacz, stabilizujący odbiór.
langolier pisze: 10 października 2022, o 11:16 Rzeczywiście, nie używam ekranu do Bi-Quad, ponieważ jednym z głównych założeń wyboru tej anteny był jej niewielki rozmiar i mała widoczność po zainstalowaniu.
No tak. Ale mona użyć alternatywnie jakiejś małej logoperiodycznej, w stylu Activi Telmoru (wymiary).
langolier pisze: 10 października 2022, o 11:16 Siła i jakość reszty MUX-ów: raczej w zakresie 80-100%; jeśli potrzeba szczegółowe dane dla poszczególnych MUX to muszę je spisać w domu.
Jeśli możesz - podaj dokładnie. Jeśli pomiary są niestabilne w czasie - podaj zakresy zmian.
langolier pisze: 10 października 2022, o 11:16 BTW: wczoraj po zamieszczeniu posta uruchomiłem wyszukiwanie i nagle złapało mi MUX-3 i to z dobrymi parametrami. Zacząłem oglądać program TVP2 i ... po kilkunastu minutach sygnał znów kompletnie zanikł (siła: 0%, jakość: 0%)....
Propagacje sygnałów potrafią się zmieniać w zależności od pory dnia, i to czasami w znacznych zakresach. Stąd możliwe duże zmiany w odbiorach, tam gdzie odbiera się w trudnych warunkach / na skraju odbioru. W mieście propagacje potrafią się zmieniać też od czegokolwiek innego w dowolnym momencie - np. otwartego gdzieś okna, zmiany położenia wysięgnika dźwigu, własnie zaparkowanego Tir-a, okresowego włączenia się czegoś siejącego zakłóceniami(np. latarni, urządzenia u sąsiada), itd.

W trudnych warunkach, z sygnałami o bardo złej jakości, mogą zawodzić też dekodery. Wystarczy, że są źle oprogramowane, i wtedy po przekroczeniu określonej wartości bufora/licznika błędów może być koniec odbioru.

Tak czy inaczej - instalacja antenowa jest winna...

langolier
Posty: 19
Rejestracja: 14 listopada 2021, o 12:30
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: Wiwa H.265 PRO
Instalacja antenowa: Bi-Quad
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-Dąbrowa/Kalonka

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: langolier »

Puma pisze: 10 października 2022, o 11:30 Nadajniki MUX 3 mogą wzajemnie się zakłócać gdyż uruchomiono sieć nadajników z założeniem że będą nadawać w DVB-T2 ale tak się nie stało i nadal MUX 3 nadaje w DVB-T.
Dlatego zrobili kanały dublujące w MUX 6 tzn. TVP 1, 2, Info.
Objawy wskazują na chwilową dobrą propagacje MUX 3 i dlatego był odbiór.

Masz możliwość ustawić antenę na Zygry ? Masz do niego 35km i dosyć dobre moce.
Mieszkam nisko (1 piętro ale w mojej lokalizacji i 4-piętrowym bloku to chyba bez znaczenia, poza tym, że daleko do dachu :oops: ) ale próbowałem ustawić Bi-Quad (tak jak napisałem, wygięty na 666MHz i ustawiony wtedy na polaryzację poziomą) na Zygry w celu sprawdzenia MUX-8 - zero sygnału. Innych MUXów nie sprawdzałem - nie czułem potrzeby... Może to, prócz zasłonięcia, kwestia odległej częstotliwości od "wygiętej": Zygry MUX-8 205,5 MHz (25kW).... :roll:

langolier
Posty: 19
Rejestracja: 14 listopada 2021, o 12:30
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: Wiwa H.265 PRO
Instalacja antenowa: Bi-Quad
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-Dąbrowa/Kalonka

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: langolier »

VAHANARA pisze: 10 października 2022, o 12:47
langolier pisze: 10 października 2022, o 11:16 Siła i jakość reszty MUX-ów: raczej w zakresie 80-100%; jeśli potrzeba szczegółowe dane dla poszczególnych MUX to muszę je spisać w domu.
Jeśli możesz - podaj dokładnie. Jeśli pomiary są niestabilne w czasie - podaj zakresy zmian.
Na chwilę obecną:
666MHz 26kW MUX-2: Siła 94% Jakość 100%
674MHz 60kW MUX-1: Siła 100% Jakość 100%
498MHz 20kW MUX-5: Siła 87-91% Jakość 100%
474MHz ? MUX-4: Siła 92-98% Jakość 93-100%

MUX-3 w tym momencie: Siła: 0-90% zmienia się rzadko ale albo 0% albo 90% Jakość 0-100% ale zmienia się 1-2 razy na sekundę (!) zwykle 0 lub ~50% ale bywa i 100%

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: MaxEvans »

U mnie podobnie jest z muxem 3. Tu gdzie mieszkam to nagminy problem z tym muxem.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: K63 »

langolier pisze: 9 października 2022, o 23:18 ... mam problem z MUX-3. Mieszkam w Łodzi, 500m od EC-4 ...
Do tej części miasta - oprócz silnego z sygnału z Dąbrowy i Zygier - może dolatywać jeszcze słaby sygnał z Kamieńska. No i masz mix sygnałów.
Odpowiedzią na twój problem, w jakimś stopniu może być wypowiedź szefa Emitel-a w kwestii wstrzymania przejścia mux-3 na dvb-t2 ...
- Plan zmienił się, a operacje były zaplanowane dla kilkusetosobowego zespołu. Byłem bliski zawału serca. Miałem obawy, że telewizja w ogóle przestanie działać
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... vp-mundial

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: VAHANARA »

langolier pisze: 10 października 2022, o 17:07 Na chwilę obecną:
Wygląda to nieźle, jeśli idzie o mux=y poza trzecim.
langolier pisze: 10 października 2022, o 17:07 MUX-3 w tym momencie: Siła: 0-90% zmienia się rzadko ale albo 0% albo 90% Jakość 0-100% ale zmienia się 1-2 razy na sekundę (!) zwykle 0 lub ~50% ale bywa i 100%
Mnie to wygląda na zakłócenia od SFN-u. Bez miernika z echem, to tylko kombinowanie z różnymi antenami i ich lokalizacją, może jeszcze próba z dołożeniem tłumika by pozostawała.

langolier
Posty: 19
Rejestracja: 14 listopada 2021, o 12:30
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: Wiwa H.265 PRO
Instalacja antenowa: Bi-Quad
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-Dąbrowa/Kalonka

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: langolier »

VAHANARA pisze: 10 października 2022, o 21:09 Mnie to wygląda na zakłócenia od SFN-u. Bez miernika z echem, to tylko kombinowanie z różnymi antenami i ich lokalizacją, może jeszcze próba z dołożeniem tłumika by pozostawała.
W sensie, że mam za mocny sygnał na tym MUXie ?

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: VAHANARA »

langolier pisze: 10 października 2022, o 21:45 może jeszcze próba z dołożeniem tłumika by pozostawała.
Z tego co napisałeś wygląda, że na mux-3 nie powinno być przesterowania, czyli sygnał nie wygląda na zbyt silny.

Tłumikiem w takich przypadkach można próbować "zepchnąć" sygnały zakłócające od SFN-u poniżej poziomu, kiedy już nie mogą zakłócać. Oczywiście, jednocześnie tak samo wytłumiane są i sygnały pożądane do odbioru, więc sygnały z anteny powinny być w miarę OK, tak by tłumik nie zmniejszał zbytnio ich jakości. To taka "ostatnia deska ratunku", czasmi poprawiająca sytuację. Podkreślę - czasami.

Podstawą w takich przypadkach, co też powtórzę jest lokalizacja i ustawienie anteny.

Ogólnie, w takich przypadkach walka bez odpowiednika miernika pokazującego echa SFN-u (mówiąc inaczej - instalatora z takim miernikiem) bywa bardzo trudna.

langolier
Posty: 19
Rejestracja: 14 listopada 2021, o 12:30
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: Wiwa H.265 PRO
Instalacja antenowa: Bi-Quad
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-Dąbrowa/Kalonka

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: langolier »

Długo walczyłem aby osiągnąć dobre ustawienie anteny a moim priorytetem nie był MUX-3... raczej ustawieniem anteny nie będę walczył... :oops:
pomyślę za to o ekranie/reflektorze do mojego Bi-Quada... z czego łatwo dostępnego najłatwiej go zrobić ? U mnie to ~45x22.5cm

....albo poczekam aż Emitel coś z tym zrobi... :twisted:

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: MaxEvans »

Czy masz takie objawy.

https://zapodaj.net/987d57bd4af65.jpg.html

Myślę że się poprawi jak przejdą na dvbt2

langolier
Posty: 19
Rejestracja: 14 listopada 2021, o 12:30
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: Wiwa H.265 PRO
Instalacja antenowa: Bi-Quad
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-Dąbrowa/Kalonka

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: langolier »

Nie.
Jak uda mi się dostroić dekoder do MUX-3 w czasie dobrego odbioru to potem jak wchodzę na kanał z tego MUXa to po prostu wyświetla mi się tekst "Brak sygnału!" na wszystkich kanałach z tego MUX a dane o sile i jakości sygnału (pod przyciskiem "Info") mam takie jak napisałem wyżej.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: VAHANARA »

langolier pisze: 11 października 2022, o 09:10 z czego łatwo dostępnego najłatwiej go zrobić ? U mnie to ~45x22.5cm

....albo poczekam aż Emitel coś z tym zrobi...
Najprostsza odpowiedź - z czegokolwiek do prób, bo może ten ekran wcale nie pomóc, a pogorszyć, w końcu to balkon. Może być lita blacha, może być siatka (np. jak anteny siatkowej) albo i poprzeczne pręty, jak np. w Yagach. Większy problem to chyba samo mocowanie ekranu. Popatrz może po zagranicznych forach o antenach typu bi-quad, grid (:siatka") czy zig-zag - ja kiedyś takie z ciekawości oglądałem, i tam miewali bardzo fajne i proste rozwiązania, łącznie ze sprzęganiem dipola na VHF. Chyba najfajniejsze były fora australijskie.
langolier pisze: 11 października 2022, o 09:10 ....albo poczekam aż Emitel coś z tym zrobi...
Możliwe, że po przejściu na T2 coś by się zmieniło i na parametrach sygnałów (poza samym handicapem w związku z T2), ale to i tak pewnie nie wcześniej, jak po wyborach - a może jeszcze później...

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Brak odbioru z mux 3

Post autor: MaxEvans »

langolier pisze: 11 października 2022, o 09:45 Nie.
Jak uda mi się dostroić dekoder do MUX-3 w czasie dobrego odbioru to potem jak wchodzę na kanał z tego MUXa to po prostu wyświetla mi się tekst "Brak sygnału!" na wszystkich kanałach z tego MUX a dane o sile i jakości sygnału (pod przyciskiem "Info") mam takie jak napisałem wyżej.
Tez mi to wyskakuję. Nic zobaczymy co będzie z dublami jak uruchomią 4k. Tvp wie o tych problemach.

Zablokowany