Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Szydlik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lipca 2022, o 13:18
Miejscowość: Łódź

Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: Szydlik »

Witam wszystkich ,posiadam Antenę Reinston EANTZ001
Antena została zakupiona w Łodzi Euro- AGD ,antena jest zakupiona jako nowa na 2letniej gwarancji
Antena jest umieszczona na balkonie na 4tym piętrze w bloku na balkonie. Nadajnik anteny jest umieszczony w Zygry pod Łodzia w ok. 50 km od Łodzi i w tym kierunku jest skierowana antena
Mam taki problem że cały czas antena zrywa obraz, pojawiają się zawieszenia obrazu, lub całkowicie obraz się gubi ,także pojawia się pikseloza.Gdy się zachmurzy niebo lub pada deszcz szczególnie to się dzieje, gdy przejedzie samchoód w okolicy też się tak dzieje, lub gdy się poruszam po pokoju też gubi obraz, gdy sąsiad z dołu chodzi po pokoju też antena gubi zasięg.
Myślę nad zakupem anteny Telmor TT-365 , Skymaster GL1000 combo +, technisat technicombo UHDT 0001/6051
Nie wiem czy wersja typu krokodyl z 2-3ma rozgałęzieniami jest lepsza , czy pojedynczy dłuższy kierunkowy wysięgnik

1)Dlaczego występują takie zakłócenia, że TV można powiedzieć nie raz nie raz w ogóle nie można oglądać

2)czy taką antenę bez problemu zamienią na inną w Euro agd
Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: Puma »

Ta antena jest słaba, Zysk: UHF 5 dBi/VHF 1dBi to bardzo mało na 50km. Moim zdaniem konieczna jest inna z zyskiem ok. 10-15dBi.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2022, o 11:04 przez Puma, łącznie zmieniany 2 razy.

Szydlik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lipca 2022, o 13:18
Miejscowość: Łódź

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: Szydlik »

jakiej firmy by pan proponował antenę aby antena dobrze odbierała programy?

Szydlik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lipca 2022, o 13:18
Miejscowość: Łódź

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: Szydlik »

takiego typu może być?
TechniSat TechniCombo T3 0000/6048

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: Puma »

Osobiście ma antenę firmy DIPOL i mogę polecić firmę, mam już od kilku lat i odbiór z odległości 62km jest bardzo dobry. Nie jest moja na MUX 8 ale skoro chcesz combo to np. https://www.dipol.com.pl/profesjonalny_ ... _A2810.htm

Szydlik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lipca 2022, o 13:18
Miejscowość: Łódź

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: Szydlik »

zależy mi na antenie która obsłuży mi wszystkie programy tv nie musi być combo ,nadajnik znajduje się ok. ok 50 km od Łodzi

Szydlik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lipca 2022, o 13:18
Miejscowość: Łódź

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: Szydlik »

Antenę chcę zamontować na maszcie ok 1.9 m wysokości na balkonie

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: Puma »

Jak na wszystkie multipleksy to musi być antena typu COMBO, wątpię czy chcesz montować dwie anteny.

Poczekaj co napiszą inni, ja nie jestem takim specem od anten (moją obecną kiedyś mi polecili na tym forum).

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: VAHANARA »

Szydlik pisze: 19 lipca 2022, o 10:24 posiadam Antenę Reinston EANTZ001
Antena jak antena. Oczywiście, jeśli nie wierzy się w jej 23dB zysku jako anteny pasywnej. Może mieć jakieś 10...12dBi na górze pasma UHF. Do testów może być, a może nawet da stabilny odbiór.

Szydlik pisze: 19 lipca 2022, o 10:24 Antena jest umieszczona na balkonie na 4tym piętrze w bloku na balkonie. Nadajnik anteny jest umieszczony w Zygry
Yagi nie zawsze dają dobre wyniki na balkonach, gdzie w ogólności bywają problemy z odbiorem. Zawsze najistotniejsze jest miejsce jej montażu i odpowiednie ukierunkowanie.

Miejsce montażu wskaże sama antena i nie musi być to wymarzona miejscówka jej właściciela.
Kierunek ustawia się na max jakości sygnałów wskazywanych przez odbiornik.

Szydlik pisze: 19 lipca 2022, o 10:24 Mam taki problem że cały czas antena zrywa obraz, pojawiają się zawieszenia obrazu, lub całkowicie obraz się gubi ,także pojawia się pikseloza.Gdy się zachmurzy niebo lub pada deszcz szczególnie to się dzieje, gdy przejedzie samchoód w okolicy też się tak dzieje, lub gdy się poruszam po pokoju też gubi obraz, gdy sąsiad z dołu chodzi po pokoju też antena gubi zasięg.
Wygląda opisu, że masz jakiś błąd w instalacji - najczęściej gdzieś bywa przerwa na ciągłości ekranu kabla (złącza / wtyk antenowy) lub kabel jest uszkodzony. Może być również zwarcie żyły środkowej kabla z ekranem kabla - najczęściej jest to drucik z oplotu dotykający do żyły środkowej w złączu F albo wtyczce antenowej.

Zacząłbym od odcięcia wtyczki antenowej i wszystkich złącz F, a potem założeniu od nowa. Można hurtem, można po kolei.

Szydlik pisze: 19 lipca 2022, o 10:24 1)Dlaczego występują takie zakłócenia, że TV można powiedzieć nie raz nie raz w ogóle nie można oglądać
Na balkonie to typowa sprawa - antena i kabel antenowy oraz łącza / wtyk antenowy wyłapują zakłócenia od urządzeń elektrycznych w mieszkaniu, u sąsiadów czy z ulicy od przejeżdżających aut czy zapalonych latarni. I dowolnych innych maszyn czy urządzeń mających związanych z elektrycznością.
Mogą być też zakłócenia od LTE.

Jaki masz kabel antenowy - na nim powinno być napisane?

Szydlik pisze: 19 lipca 2022, o 10:24 czy taką antenę bez problemu zamienią na inną w Euro agd
Zależy od sklepu.

Ale ja bym nie był tak wyrywny, najpierw warto ustalić o co kaman, że nie ma odbioru.

Podaj może wskazania jakości i poziomów sygnałów pokazywane odbiornik dla wszystkich muxów .

Ile masz odbiorników?

Szydlik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lipca 2022, o 13:18
Miejscowość: Łódź

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: Szydlik »

Antenę wymieniłem na Televes V mix plus zasilacz telmor az7,jest lepiej ale i tak jest problem z odbiorem tv
Antenę muszę mieć skierowaną na nadajnik Zygry, przypadku nadajnika Dąbrowa muszę mieć skierowana antenę prawie na swój blok-ale odbieram wtedy 8-10 programów ,jeśli mam skierowana antenę na Zygry wyłapuje mi 40 kanałów TV, w ładny dzień jak dzisiaj tak w godz 6-10sta w bezchmurne niebo ,gdy jeszcze nie ma życia w eterze wszystkie bezproblemowo odbieram kanały. Gdy zbliży się godz 11-18ta to polo TV zoom,TVN tv4 te programy nie mogę odbierać teście sygnału przykładowo kanał 21 jest na 30 % siły a kanał 45 jest na 10% kanał 46 –skacze siła 0%-do 18% a antena jest ustawiona w najlepszej pozycji . Z tego co wyczytałem w Internecie żeby jako tako odbierać poprawne kanały TV siła musi być przynajmniej na 50 % -u mnie jest 0-30% jakość odbioru na 80 %
I mam pytanie
1)czy pozostać przy tej antenie
2)czy polepszę sobie siłe sygnału jeśli wymienię ją na televes t force mix lub na televes ellipse plus dedykowany do nich zasilacz televes
Dziękuję za odp.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: DanielK »

Po co dałeś zasilacz do tej anteny? Ona jest tyko pasywna. Załóż zwykłą wtyczkę.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: MaxEvans »

A czy na pasywnej bez zasilacza tez masz takie objawy. Moze to przesterowany sygnal

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Antena Reinston EANTZ001 gubi obraz

Post autor: giaur500 »

Puma pisze: 19 lipca 2022, o 11:10 Osobiście ma antenę firmy DIPOL i mogę polecić firmę, mam już od kilku lat i odbiór z odległości 62km jest bardzo dobry. Nie jest moja na MUX 8 ale skoro chcesz combo to np. https://www.dipol.com.pl/profesjonalny_ ... _A2810.htm
No nie wiem po co te combo, jak zwykła logarytniczna - pasywna, na UHF i VHF, np taka:
https://www.dipol.com.pl/antena_telewiz ... _A4015.htm

Ma zysk 8-9 dbi. Czyli porównywalnie, a w paśnie VHF nawet lepiej, a cena o połowę niższa

Zablokowany