Prosze o POMOC!

Uzytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 lipca 2022, o 12:50
Miejscowość: Szczecin
Odbiornik: Dekoder WIWA H.265 MAXX
Instalacja antenowa: NAJMOCNIEJSZA ANTENA PANELOWA DVB-T 100dBuV FULLHD
Nadajnik - obiekt nadawczy: nie wiem

Prosze o POMOC!

Post autor: Uzytkownik »

Kopiłam Tuner WIWA H.265 MAXX .Po zainstalowaniu było wszystko ok okolu 30 programów. Na drugi dzień włączam a ja mam tylko 12 programów i tylko podstawie.
Próbowałam je zaprogramować ale tylko mi pokazuje te 12 i nic poza ty. Antenę mam taka
ANTENA PANELOWA DVB-T 100dBuV FULLHD. Poprzedni stary dekoder odbierał idealnie a z tym mam problem. czy to możliwe ze jakoś tam wczoraj złapało te inne programy a teraz trzeba poprawić kierunek ustawienia anteny. Bardzo proszę o jasna odpowiedz , jestem kobieta i nie bardzo rozumie mowy fachowej.
Pozdrawiam
Maria

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Prosze o POMOC!

Post autor: Puma »

Skoro jesteś ze Szczecina to nadajnik zapewne Szczecin/Kołowo 14km od Szczecina.
To ta antena ? https://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/oferta/najmocniejsza ... 7124650084 , widzę że ma pokrętło od wzmocnienia. Daj wzmocnienie na minimum bo przy 14km sygnał prawdopodobnie jest przesterowany czyli za silny i nic nie odbierzesz.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Prosze o POMOC!

Post autor: VAHANARA »

Uzytkownik pisze: 20 lipca 2022, o 13:13 czy to możliwe ze jakoś tam wczoraj złapało te inne programy a teraz trzeba poprawić kierunek ustawienia anteny. Bardzo proszę o jasna odpowiedz , jestem kobieta i nie bardzo rozumie mowy fachowej.
Możliwe, zwłaszcza przy tego typu antenach.

Jeśli twoja antena ma pokrętło od wzmacniacza, to trzeba wejść na dekoderze w strojenie ręczne, ustawić kanał Mux-1 k37 (602MHz) i kręcąc pokrętłem próbować znaleźć odbiór tego mux-a Kręci się powoli, skokami, bo dekoder musi mieć kilka. kilkanaście sekund sekund na "złapanie" odbioru.

Jeśli się uda to doprogramować ręcznie (albo automatem) pozostałe mux-y.

Inna możliwość, to uszkodzenie dekodera lub anteny / zasilacza od anteny - takie rzeczy też się zdarzają, choć sporadycznie.

Uzytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 lipca 2022, o 12:50
Miejscowość: Szczecin
Odbiornik: Dekoder WIWA H.265 MAXX
Instalacja antenowa: NAJMOCNIEJSZA ANTENA PANELOWA DVB-T 100dBuV FULLHD
Nadajnik - obiekt nadawczy: nie wiem

Re: Prosze o POMOC!

Post autor: Uzytkownik »

Dziękuje bardzo, udało się. Wyłączyłam zasilanie anteny w dekoderze. Ustawiłam parametry według zalecenia. Przykręcałam pokrętłem przy antenie. Bardzo szybko wyłapało. Mam wszystkie programy.
Dziękuje ślicznie za skuteczna rade.
Pozdrawiam.

Zablokowany