Nagrywanie na Esperanza EV 105 L

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Leszek63
Posty: 2
Rejestracja: 31 sierpnia 2022, o 13:17
Miejscowość: Warszawa

Nagrywanie na Esperanza EV 105 L

Post autor: Leszek63 »

Witam wszystkich
Mam problem z nagrywaniem na nośnik zewnętrzny (Pendrive, dysk zew.) w nagrywarce Esperanza 105 EV 105 L, a mianowicie sam dekoder włącza się do nagrywania (przez EPG) natomiast po zakończeniu nagranie nie wraca do pozycji wyłączonego dekodera.
Bardzo proszę o pomoc i jakieś wyjście z problemu. (Podobnie dzieje się z dekoderem Emosu EM-190-L. W dekoderach których używałem jeszcze w systemie dvbt nigdy nie było problemu. Pozdrawiam czekam na szybkie info. :D

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Nagrywanie na Esperanza EV 105 L

Post autor: MaxEvans »

Jedynie można ustawić wyłączenie urządzenia u mnie i na skyiu i litce jest zakres od 1 do 12 godzin

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Nagrywanie na Esperanza EV 105 L

Post autor: Ramirez »

Jeden chińczyk pisał soft :evil: Identycznie mam na Wiwa H265 I bardzo to mnie wkurza, na tyle że zmieniłem tuner, a ten leży jako zapasowy.

Leszek63
Posty: 2
Rejestracja: 31 sierpnia 2022, o 13:17
Miejscowość: Warszawa

Re: Nagrywanie na Esperanza EV 105 L

Post autor: Leszek63 »

Witam dzięki za odpowiedź. A na jaki tuner Pan zmienił i czy funkcja wyłączania działa poprawnie?

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: Nagrywanie na Esperanza EV 105 L

Post autor: Zygzuś »

Leszek63 pisze: 1 września 2022, o 08:01 Witam dzięki za odpowiedź. A na jaki tuner Pan zmienił i czy funkcja wyłączania działa poprawnie?
Sprawdzić czy są ustawienia timera, niewiele tanich tunerów to ma, a niektóre z nich np. Edision mają w opcjach czuwanie po nagrywaniu/rec i nie daje gwarancji na pewne działanie. W wiwach można ustawić automatyczne czuwanie, ale pojawia się odliczanie podczas bezczynności pilota.

Zablokowany