Białołęka - brak kanałów z MUX2 - pięknie proszę o poradę

GrzegorzWS
Posty: 1
Rejestracja: 14 września 2022, o 19:30
Miejscowość: Warszawa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn

Białołęka - brak kanałów z MUX2 - pięknie proszę o poradę

Post autor: GrzegorzWS »

Dzień dobry, Ponieważ w czerwcu 2022 bodajże zmienił się standard nadawania TVN w tv naziemnej, zakupiłem dekoder DVB-T2 z HEVC, ale mimo to w Warszawie w Białołęce na tym dekoderze nie mogę odbierać TVN i nnych kanałów z MUX2. Na tym samym dekoderze gdy zawiozłem go na Mazury pod Olsztynek, wszystko działało OK, więc to chyba nie problem dekodera.

Czy potraficie mi Państwo coś poradzić? - Wydaje mi się, że próbowałem wszystkiego, łącznie z podłączeniem słabszej anteny pokojowej (podstawowa jest na dachu domu z doskonałą widocznością zarówno PKiN jak i nadajnika Raszyn) oraz ręcznym wybraniem częstotliwości MUX2 (Kanał 48, Częstotliwość 690 MHz).

Z góry dziękuję za wszelkie porady, będę zobowiązany. :)

Mój dekoder to wersja oprogramowania GEMINI_R850_V1.3.

Darkozwawy
Posty: 5
Rejestracja: 4 grudnia 2020, o 11:10
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Philips
Instalacja antenowa: antena Dipol 28/5-12/21-60, na dachu, na wysokości ok. 8 m nad poziomem gruntu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa/PKiN

Re: Białołęka - brak kanałów z MUX2 - pięknie proszę o poradę

Post autor: Darkozwawy »

Niestety nie mam dla ciebie rozwiązania. Też mieszkam na Białołęce i kiedyś „wałkowałem” ten temat.
Poczytaj ten wątek: viewtopic.php?t=8247

Ja ostatecznie „machnąłem ręką” i nawet zrezygnowałem z migracji na nowy standard nadawania. Teraz książka i czasem jakieś serwisy vod + niekodowana telewizja satelitarna.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Białołęka - brak kanałów z MUX2 - pięknie proszę o poradę

Post autor: VAHANARA »

GrzegorzWS pisze: 15 września 2022, o 11:50 nie mogę odbierać TVN i nnych kanałów z MUX2. (...) oraz ręcznym wybraniem częstotliwości MUX2 (Kanał 48, Częstotliwość 690 MHz).
???

mux-2 z Raszyna / PKiN to k29 (538 MHz), na k48 (658MHz) nadawany jest testowy mux TVP. Więcej --> https://emimaps.emitel.pl/

Zablokowany