Modyfikacja firmware STB DIPOL SIGNAL T2 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Modyfikacja firmware STB DIPOL SIGNAL T2 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: eter »

Przyczepiliście się do TV.
Jednak wszystko wskazuje raczej na dekoder, skoro na tym samym TV a nawet drugim, na starej wiwce napisy są OK a na nowszej ewidentnie jest większy odstęp między wierszami napisów, stąd nie są poprawnie wyświetlane.
Próbowałbym jeszcze na innym formacie napisów i innym kodowaniu na przykład w pliku .txt, zapisać zamiast UTF-8 - ANSI.
Ewidentnie nowa czyta inaczej, więc może coś jest zbabrane związane z polskimi ogonkami etc., że głupieje.
Można sprawdzić.
Zrobić sobie jakiś plik .txt z kilkoma linijkami tekstu bez polskich znaków i taki plik z nazwą 1 dać w jakimś dowolnym katalogu filmu bez napisów nazwanego 1.
Wówczas wyjdzie, czy pokaże bez przerwy, czy nie.

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: Modyfikacja firmware STB DIPOL SIGNAL T2 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: ukaszu »

Ogólnie napisy powinny być wyrównane do dołu więc w zależności od ilości linii zaczynać się na różnej wysokości - odstęp między liniami widać że jest większy niż na poprzedniej generacji dekoderów, ale ostatnia linia dalej powinna być normalnie widoczna. Pokaż zdjęcie klatki gdzie obraz nie jest ucięty, a mimo to napisy wyświetlają się niepoprawnie (są ucięte) i wtedy będzie można coś sprawdzać.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Modyfikacja firmware STB DIPOL SIGNAL T2 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: eter »

Akurat na nowej wiwce obraz nie jest przycięty od dołu a nawet jest go więcej niż na starej na tych drugich screenach.
Poza tym, skoro twierdzi, że na LCD Philips jest również źle, to raczej jednak tuner.
No chyba, że jednak przy podłączeniu poprzez HDMI sytuacja wygląda inaczej niż poprzez SCART.
TV analogowy może mieć kiepsko ustawiony obraz, zbyt rozszerzony.
Jednak i tak nie powinno być aż takiej różnicy pomiędzy starą a nową wiwką.

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Modyfikacja firmware STB DIPOL SIGNAL T2 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: SamsungM23 »

Przez scart też ma poprawnie wyświetlać proporcje, kwestia dobrych ustawień tv czyli 4:3,14:9 czy 16:9 i ustawień dekodera tu powinno być 4:3 letterbox.

Natomiast byłem mocno zdziwiony gdy na LG obraz ustawiony jako 1:1 czyli pixel w pixel jest trochę większy niż na ustawieniu oryginalny.
Dekoder Signal t2 box ustawiony po hdmi na auto. Zawsze myślałem że oryginalny pokazuje pełny obraz z pasami przy starych produkcjach.

P. S Na moim Signal t2 box napisy na TVP info działają poprawnie TV ustawiony na 1:1 lub oryginalny, tuner na auto.

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Modyfikacja firmware STB DIPOL SIGNAL T2 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: pasjonat »

Ja w telewizorze chce mieć cały ekran jak to mam w smartfonie czy w laptopie, nie chce mieć przybliżonego ekranu z Overscanem, chce pełny, cały ekran to nadawca ma emitować poprawne proporcję ekranu a nie ja, żeby tracił wiele cm ekranu i sobie robił lupę 🔎. Taka prawda.

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Modyfikacja firmware STB DIPOL SIGNAL T2 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: SamsungM23 »

Ale nie da się wyswietlić starego filmu czy bajki z PRL nagrane w formacie 4:3 na telewizorze 16:9 bez takiego właśnie dopasowania.
Albo są czarne pasy u dołu i góry ekranu, albo przycięte boki obrazu, czy tam jak w LG zbliżenie kinowe.
Pomijam ustawienie Full czyli rozciągnięcie obrazu w poziomie, to odpada całkowicie.

Akurat w tej chwili na TV Polonia leci stary film Dom wiadomo proporcje 4:3.
Tu właśnie się można pobawić ustawieniami proporcji ekranu.
Moim zdaniem najlepiej jest przy ustawieIu telewizora 1:1 a tunera na auto przy kablu hdmi.
Dobrze wygląda też przy ustawieniu tunera 16:9 pilarbox.

dypol
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwietnia 2023, o 14:33
Miejscowość: Wielkopolska
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: Modyfikacja firmware STB DIPOL SIGNAL T2 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: dypol »

Wypróbowałem zmodyfikowane oprogramowanie od Signala i Fergusona.
Niestety napisy wyświetlają się dokładnie tak samo jak na firmware Wiwy, są ucięte. Poniższe zdjęcie to film na sofcie Fergusona:
Obrazek
Przetestowałem wszystkie kombinacje ustawień formatu obrazu na TV i STB. Napisy zawsze są ucięte a każdy wariant ustawień przycina w pewnym stopniu klatkę na szerokość. Możliwe jest ustawienie rozmiaru napisów na "średnie", gdzie ucięte są jedynie ogonki dolnej linii napisów. Przy takim ustawieniu napisy są jednak za małe.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem z napisami ;D
W szczególności podziękowania dla @ukaszu za udostępnienie zmodyfikowanego firmware.
Na Philipsie dziadkowi przyda się HDMI-CEC

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Modyfikacja firmware STB DIPOL SIGNAL T2 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: SamsungM23 »

Coś chyba nie masz racji pisząc że każde ustawienie przycina obraz z szerokości.
Przy prawidłowych ustawieniach nie ma prawa tego robić. Nawet jeśli film jest w formacie kinowym.

Tak jak już pisałem podepnij pod antenę i ustaw tak żeby logo TVN było okrągłe.
Na tunerze ma być 4:3 letterbox a telewizor 4:3 albo 16:9 ale raczej 4:3.
Wtedy nagraj kilka minut audycji może być TVP info bo tam są napisy.
Nie może być tak że każde ustawienie obcina obraz z szerokości, tu nie masz racji w stu procentach.

P. S
Ostatnio miałem dostęp do Wiwy H265 Pro.
Telewizor to jakaś Toshiba podpięta przez hdmi.
Ustawienia dekodera auto albo 16:9 Pilarbox, telewizora na auto.
Włączyłem napisy na TVP info wszystko pięknie poprawnie wyświetla nie ma żadnego obcinania dolnej linii.
Także wina leży u ciebie a winą jest Twój uparty charakter a nie dekoder czy telewizor.

funzen
Posty: 6
Rejestracja: 13 marca 2022, o 18:54
Miejscowość: warszawa
Odbiornik: EDISION PICCO T265,Strong SRT 8211,Strong SRT 8209

Re: Modyfikacja firmware STB DIPOL SIGNAL T2 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: funzen »

Tuner Wiwa płyta główna HL-1403T2MSD7T10E-R836-V10 (Stara Wiwa z gniazdem LAN)
2019/07/01
Brakujący rezystor między Procesorem a 13 nogą HDMI odpowiedzialny za obsługę CEC sprzętowy.
Wartość rezystora w nowych Wiwach to 200om z braku takiej wielkości dałem 220om też prawidłowo działa.
Oczywiście potrzebny jest wgrany soft z obsługą HDMI CEC
Bez rezystora
Obrazek
Z wlutowanym rezystorem(niestety nie miałem rezystora smd)
Obrazek
Sprawdzałem na tv Samsung i CEC(Anynet+) działa można zmieniać kanały,wybieranie numeryczne pilotem od tv.

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: Modyfikacja firmware STB DIPOL SIGNAL T2 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: ukaszu »

Dopiszę tylko, że lepiej jest dać SMD ze względu na mechaniczne obciążenie padów (to końce ścieżek, przy wiszącym rezystorze i nieostrożnym ruchu mogą się oderwać).

Zablokowany