Modyfikacja firmware STB FERGUSON ARIVA T30 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: Modyfikacja firmware STB FERGUSON ARIVA T30 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: ukaszu »

Wiwa (wszystkie), Ariva T30 i Signal T2 są na bazie tego samego chińskiego firmware i wszystkie mają ten sam sposób resetowania - wydłużyłem czas potrzebny do tego żeby reset "załapał", skutek uboczny jest natomiast taki że czas reakcji na komendę zapisu/odczytu listy kanałów na/z USB też jest wydłużony (bo śledzenie czasu odbywa się dla wszystkich tych specjalnych komend z wykorzystaniem tej samej zmiennej). Osobiście widziałbym tę funkcję pod jakimś mniej używanym przyciskiem i to w połączeniu z długim wywołaniem by spokojnie odsiało większość przypadków niezamierzonego resetu.

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Modyfikacja firmware STB FERGUSON ARIVA T30 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: SamsungM23 »

Od dzisiaj czasami szwankuje mi pilot od Signal, nie działają klawisz ch+ -. Znaczy działa tylko wcześniej trzeba nacisnąć inny choćby vol+ -. Chodzi o ten klawisz dedykowany podłużny a nie okrągły.
Niby wcześniej tego nie było, chociaż częściej używam okrągłych klawiszy.

grzesiuu
Posty: 1
Rejestracja: 24 stycznia 2024, o 16:39
Miejscowość: Stienkier

Re: Modyfikacja firmware STB FERGUSON ARIVA T30 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: grzesiuu »

Ja kupiłem specjalnie plot M02, bo tamten mi jakoś w ręku nie leżał. Po wgraniu oprogramowania oryginalny przestał działać! Musiałem czekać jak przyjdzie nowy. Ogólnie jak na początek jestem zadowolony. Zobaczę jak mi klawisze podejdą i da się zaprogramować te przyciski. Mi udało się jedynie Power i Vol -+

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: Modyfikacja firmware STB FERGUSON ARIVA T30 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: ukaszu »

Słuszna uwaga, bo nie jest to takie oczywiste - dodałem do głównego posta informację o tym że tuner nie będzie reagował na oryginalnego pilota.

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 241
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Modyfikacja firmware STB FERGUSON ARIVA T30 - przystosowanie pilota WIWA - crossflash STB WIWA

Post autor: neo69 »

SamsungM23 pisze: 25 kwietnia 2023, o 20:19 Od dzisiaj czasami szwankuje mi pilot od Signal, nie działają klawisz ch+ -. Znaczy działa tylko wcześniej trzeba nacisnąć inny choćby vol+ -. Chodzi o ten klawisz dedykowany podłużny a nie okrągły.
Niby wcześniej tego nie było, chociaż częściej używam okrągłych klawiszy.
Spróbuj zmienić baterie. Ewentualnie pilot do czyszczenia w środku.

Zablokowany