Odbiór dvbt w miejscowości Dobrociesz

Metex55
Posty: 2
Rejestracja: 31 października 2022, o 20:03
Miejscowość: Dobrociesz
Odbiornik: Televes dat Boss mix

Odbiór dvbt w miejscowości Dobrociesz

Post autor: Metex55 »

Witam do jakiego nadajnika najlepiej skierować antenę w miejscowości Dobrociesz?.Do wyboru mam Krosno*Sucha Góra* i Szczawnica Przehyba ?
2 pytanie:Czy jest możliwość złapania anteną televes dat Boss mix,Słowackiego nadajnika ?.Niedaleko Przehyby jest nadajnik Kolnik.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odbiór dvbt w miejscowości Dobrociesz

Post autor: K63 »

Metex55 pisze: 1 listopada 2022, o 09:05 do jakiego nadajnika najlepiej skierować antenę w miejscowości Dobrociesz?.Do wyboru mam Krosno*Sucha Góra* i Szczawnica Przehyba ?
Lokalizacja miejsca odbioru w dolinie czy na wzniesieniu? Sucha Góra ...? No nie wiem. Raczej Tarnów/G.Św. Marcina. :?:
Teoria teorią, a antenę ustawia się w kierunku z którego uzyskać można najlepszej jakości sygnał.
Metex55 pisze: 1 listopada 2022, o 09:05 Czy jest możliwość złapania anteną televes dat Boss mix,Słowackiego nadajnika ?
Teoretycznie raczej marne szanse. Może Bardejov. :?: Ale jak nie sprawdzisz, to się nie przekonasz. No i pamiętaj, antenę trzeba zamontować do odbioru polaryzacji pionowej. :!:

Zablokowany