Dekoder canal+ box hy4001

Kana
Posty: 5
Rejestracja: 12 listopada 2022, o 22:10
Miejscowość: Tenczyn
Odbiornik: Canal plus box hy4001

Dekoder canal+ box hy4001

Post autor: Kana »

Witam i proszę o pomoc. Od kilku miesięcy korzystam z dekodera jak w tytule postu. Pomijając jego wady i zalety mam pewien irytujący problem. Od godziny 22:00 przestaje odbierać cześć kanałów dvbt. Np. Eska ttv focus. Nie pomagał reset urządzenia, nowe wyszukiwanie. Czy mogę coś z tym zrobić czy reklamować urządzenie?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Dekoder canal+ box hy4001

Post autor: orin »

Wyłącz router LTE lub WIFI w okolicy dekodera :)

Kana
Posty: 5
Rejestracja: 12 listopada 2022, o 22:10
Miejscowość: Tenczyn
Odbiornik: Canal plus box hy4001

Re: Dekoder canal+ box hy4001

Post autor: Kana »

Nie jestem pewien na 100% ale bez połączenia z siecią WiFi też chyba wylacza niektóre kanały. A tak z ciekawości, co ma jedno z drugim? Czas bierze z Internetu po WiFi?

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Dekoder canal+ box hy4001

Post autor: eter »

Tu chodzi o zakłócenia od routera.
Poza tym obecnie jest pora bardzo dobrej propagacji sygnałów i możliwe, że wieczorem jakiś daleki nadajnik zaczyna zakłócać ci akurat MUX1.
Tyle, że jeśli sygnał ginie dokładnie o godzinie 22 i to tylko tego jednego MUXA - to jest raczej inna przyczyna, jakiegoś zakłócenia.
Raczej to nie wina samego dekodera, tylko jakiegoś zakłócenia sygnału przez WiFi, telefon, konsolę, zasilacze i tym podobnych umieszczonych blisko dekodera.
Jeśli przestaje odbierać tylko ten jeden MUX i to o jednej godzinie - to prawie na pewno nie jest to wina samego dekodera, więc reklamacja nic nie da.
Przyczyną musi być zły sygnał (zakłócany lub po prostu na pograniczu prawidłowego odbioru lub odwrotnie zbyt silny i wieczorem, przy lepszej propagacji dostaje dekoder przesterowania) na tej jednej częstotliwości z anteny.
Pozostaje sprawdzić parametry sygnału kiedy dekoder odbiera prawidłowo i kiedy przestaje.
Jak się zmienia jego jakość i siła, oraz czy nie wzrasta za dużo parametr BER.

Zablokowany