TVP Kobieta nadajnik Kamieńsk

kataryniarz
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2022, o 18:45
Miejscowość: Ro
Odbiornik: Signal T-2 BOX

TVP Kobieta nadajnik Kamieńsk

Post autor: kataryniarz »

Ktoś wie czy Kultura i Kobieta wrócą?
Od kilku dni brak, czytałem, że usunęli z MUX-8, ale czemu nie wróciły z innego?
Wszystko potrafią spi..., działało to jak zwykle kombinują, a emeryci się denerwują bo Sulejmana nie mogą oglądać.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: TVP Kobieta nadajnik Kamieńsk

Post autor: Kamilx »

Te kanały obecnie są nadawane w ramach MUX6 (TEST TVP). Ten multipleks nie jest obecnie nadawany z Kamieńska (mapa: https://emimaps.emitel.pl/). Do połowy roku planowane jest rozszerzenie zasięgu o brakujące nadajniki.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: TVP Kobieta nadajnik Kamieńsk

Post autor: blockbuster »

No właśnie ciekawe czy z Kamieńska będzie MUX-6 a jeżeli tak to na jakim kanale? Kamieńsk to obszar wykorzystania częstotliwości CZĘSTOCHOWA ale włączone na tym obiekcie po refarmingu MUX-1 i 2 są na częstotliwościach obszaru ŁÓDŹ.
MUX-6 dla Łodzi to k24, ten sam kanał jest też przyznany dla obszaru Katowice, więc nie wiem czy ewentualne emisje z Kamieńska i z Kosztów nie zakłócały by się na pewnych obszarach? MUX-6 dla Częstochowy to k39, więc może będzie SFN Kamieńsk-Wręczyca?

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: TVP Kobieta nadajnik Kamieńsk

Post autor: Kamilx »

Teoretycznie, jeżeli nadajniki na k24 będą mieć FEC 3/4 i GI 19/128, to jeżeli odległość od odbiorcy do nadajników na tej częstotliwości nie będzie przekraczać 159,5 km, to nie powinny się zakłócać.

Nie wiem, czy obecne wartości FEC i GI nie są już ustawione pod przyszłą sieć nadawczą. Np. u mnie Białystok / Krynice ma FEC 2/3 i GI 19/256 (co sugerowałoby synchronizację do 80 km) - mimo, że obecnie emisja nie jest w trybie SFN (powinno być FEC 3/5 i GI 1/128 tak jak np. w Bydgoszczy; synchronizacja do 8 km). Z tego co dowiedziałem się od infolinii Emitela - planowana jest emisja MUX6 z Łomży, a więc parametry obecne pasowałyby do odległości nadajników.

Zablokowany