Dekoder Wiwa 265 max - nie wyszukuje kanałów

Szydlik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lipca 2022, o 13:18
Miejscowość: Łódź

Dekoder Wiwa 265 max - nie wyszukuje kanałów

Post autor: Szydlik »

Witam. Wcześniej Posiadałem tv lg z wbudowanym tunerem dvbt2 do obsługi nowego standardu TV . Tv był podłączony pod zewnętrzną antenę televes .Tv bez problemu wyszukiwał mi 35-38 kanałów.Telewizor niestety się popsuł.Teraz zakupiłem TV starszego typu używany z roku 2012stego,do niego dokupiłem dekoder dvb t2 .Po podłączeniu dekodera Wiwa 265 max –dekoder wyszukuje mi tylko 6 kanałów.Próbowałem przestawić antenę w inna stronę i nic, pod zasilaczem antenowym jest ten sam problem,dekoder wyszukuje mi tylko 6 kanałów( Tvp1,tvp2, tvp3, TVP historia TVP info 24) Mieszkam w Łodzi, antenę muszę mieć skierowana na nadajnik znajdujący się w Zygry
Głowicę jaką posiada dekoder wiwa to z tego co udało mi się wyczytać układ scalony TDA18218HN
Nie wiem jaki układ posiadał mój nowszy tv lg z roku 2018
Wydaje mi się że dużo lepsza głowica do wyszukiwania kanałów -czulsza była w tv ta z dekodera jest słabsza
Czy zakupic dekoder innej firmy - chyba wszystkie te układy scalone są we wszystkich innych firmach typu manta emersonn, ferguson ariva.
Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam wszystkich

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Dekoder Wiwa 265 max - nie wyszukuje kanałów

Post autor: SamsungM23 »

Na początek zrób tej Wiwie reset do ustawień fabrycznych.
Potem po ponownym uruchomieniu zrób wyszukiwanie automatyczne.
Jeśli wyszuka ~35 kanałów można usunąć wszystkie i wyszukać ręcznie.
Wyszukuje Mux3 a on jest nadawany w Dvbt a nie nowszym Dvbt2.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Dekoder Wiwa 265 max - nie wyszukuje kanałów

Post autor: VAHANARA »

Szydlik pisze: 9 lipca 2023, o 14:14 .Po podłączeniu dekodera Wiwa 265 max –dekoder wyszukuje mi tylko 6 kanałów.Próbowałem przestawić antenę w inna stronę i nic, pod zasilaczem antenowym jest ten sam problem,dekoder wyszukuje mi tylko 6 kanałów( Tvp1,tvp2, tvp3, TVP historia TVP info 24) Mieszkam w Łodzi, antenę muszę mieć skierowana na nadajnik znajdujący się w Zygry
(....)
Wydaje mi się że dużo lepsza głowica do wyszukiwania kanałów -czulsza była w tv ta z dekodera jest słabsza
Wiwy nie mają złych głowic, jak dla mnie są porównywalne do odbiorników TV. Może masz silne zakłócenia od LTE, bo mux-1 i 2 idą wysoko, odpowiednio k46 i k45. Ale w takim razie mux-6 na k24 powinien jednak być.

To nowy dekoder czy "z drugiej ręki"?

Próbuj szukać na strojeniu ręcznym. Tam znajdziesz dokładne dane mux-ów z poszczególnych nadajników --> https://emimaps.emitel.pl/

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Dekoder Wiwa 265 max - nie wyszukuje kanałów

Post autor: SamsungM23 »

Skoro zmienił ustawienie anteny to trzeba zacząć od właśnie poprawnego ustawienia anteny.
Aplikacja na telefon i ustawić dokładnie na kompas.
Po drugie mux4 i mux6 nadają na niskich kanałach i powinno je zapisać.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Dekoder Wiwa 265 max - nie wyszukuje kanałów

Post autor: K63 »

SamsungM23 pisze: 9 lipca 2023, o 15:15 Aplikacja na telefon i ustawić dokładnie na kompas
Nie na kompas, tylko na paski sygnałowe w opcji wyszukiwania ręcznego dekodera.
W zabudowie miejskiej najlepszy sygnał może być z bliżej nieokreślonego kierunku. Tym bardziej że Łódź jest w zasięgu dwóch nadajników SFN.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: Dekoder Wiwa 265 max - nie wyszukuje kanałów

Post autor: Bogoes »

Jak ja kupowałem Wiwę max (wersję z internetem), to na fabrycznym sofcie kanały DVBT2 nie były wyszukiwane i zaraz po kupnie konieczna była aktualizacja softu do najnowszego, dopiero wtedy znalazła wszystkie kanały... chociaż to było dawno temu, więc nie wiem, czy jest jeszcze taka potrzeba.
EDIT: A tak na marginesie post jest napisany w nieodpowiednim dziale, wątek na temat odbiorników (w tym o Wiwach) jest dziale TECHNIKA I SPRZĘT (DVB-T i DVB-T2) / Telewizory, Dekodery Zewnętrzne (STB) i Tunery Komputerowe.

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Dekoder Wiwa 265 max - nie wyszukuje kanałów

Post autor: SamsungM23 »

Niemożliwe, jeśli tuner ma Dvbt2 hevc to musi wyszukiwać kanaly nadawane w Dvbt2 bez żadnej aktualizacji.
Oczywiście instalacja antenowa musi być poprawna.
Akurat w innej Wiwie była dostępna aktualizacja, dostałem od producenta na maila ale jedyne co poprawili to opcje nagrywania że już nie dzieliło nagrania na małe pliki.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Dekoder Wiwa 265 max - nie wyszukuje kanałów

Post autor: dvbtowiec »

SamsungM23 pisze: 9 lipca 2023, o 14:55 Na początek zrób tej Wiwie reset do ustawień fabrycznych.
Taaa zwłaszcza że dekoder jest nowy i programuje z ustawień fabrycznych. To ma sens.
SamsungM23 pisze: 9 lipca 2023, o 15:15 Skoro zmienił ustawienie anteny to trzeba zacząć od właśnie poprawnego ustawienia anteny.
Aplikacja na telefon i ustawić dokładnie na kompas.
Tak się robi w otwartej przestrzeni. W zabudowie miejskiej często lepszy sygnał można złapać z odbicia.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Dekoder Wiwa 265 max - nie wyszukuje kanałów

Post autor: qwerty »

TDA18218HN jest na dvb-t. Kup odbiornik na dvb-t2. Pewnie sprzedawca oszust stare gówno włożył do nowego pudełka.

Szydlik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lipca 2022, o 13:18
Miejscowość: Łódź

Re: Dekoder Wiwa 265 max - nie wyszukuje kanałów

Post autor: Szydlik »

Witam, przyciąłem końcówkę przewodu o 2mm głębiej wchodzi teraz do dekodera,dekoder wyszukał już wszystkie kanały.Dziękuję za pomoc.Pozdrawiam

Zablokowany