Zamykamy forum

tematy organizacyjno-porządkowe
Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Zamykamy forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Szanowni Forumowicze,

Zgodnie z harmonogramem dziś zablokowana zastała możliwość publikacji na forum.

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: Zamykamy forum

Post autor: ANDPOL50 »

To co gasimy światło :( Szkoda. Kończy się pewna epoka.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Zamykamy forum

Post autor: 2Tom »

Czyli koniec..
Dziękuję wszystkim użytkownikom forum, za wspólnie spędzony czas, do zarobaczenia w innych miejscach w sieci ..

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Dziękuję wszystkim co mi pomogli w rozwiązywaniu różnych problemów na przestrzeni lat, za dyskusje na różne tematy, za wspólny czas spędzony na forum, Dziękuję.

Dziękuję Administracji, Panu Jarosławowi Mroczkowskiemu za wspólne rozwiązanie różnych problemów i za zgłaszanie wyżej tam gdzie trzeba, oraz całej załodze firmy Emitel, Dziękuję.

Do usłyszenia, mam nadzieję wkrótce.

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: Zamykamy forum

Post autor: m.szklarski »

W całej rozciągłości- dołączam się do podziękowań :)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Zamykamy forum

Post autor: bogdanzieba »

Ja również Wam bardzo dziękuję za szybkie, merytoryczne i fachowe porady. Podziękowania kieruję także do pracowników Emitela, w szczególności do Pana Jarosława Mroczkowskiego za szybką i fachową pomoc, nawet w zakresie nie objętym nadawaniem firmy Emitel.

Jestem zarejestrowany na forum od 21 września 2010 r., ilość moich postów: 1412. To kawał czasu i historia.


Do zobaczenia na innych forach. Szkoda, że takie potrzebne medium wymiany informacji idzie w "nicość".

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Zamykamy forum

Post autor: Poland »

2Tom pisze: 15 marca 2024, o 16:40 Czyli koniec..
Dziękuję wszystkim użytkownikom forum, za wspólnie spędzony czas, do zarobaczenia w innych miejscach w sieci ..
Wychodzi na to że Rzeczniczka Prasowa firmy Emitel nas okłamała w swojej wypowiedzi (dla portalu WirtualneMedia) która to w założeniu miała obalić działania Pana Mroczkowskiego włącznie z jego komunikatem. Jek działwnie było próbą uspokojenia internautów celem zamiecienia sprawy pod dywan i wybielenia się firmy Emitel tak by w kwestii forum nie wyszła ona na tą która to chce źle. Dla mnie to co się dzieje jest zwyczajnym czarnym PR-em dla firmy gdyż widać jak na dłoni dwa rozjeżdżające się działania i stanowiska.
Jeżeli bowiem Emitel faktycznie zastanawia się nad nową, odświeżoną formułą działania forum to jednocześnie powinien zatrzymać to co obecnie robi Pan Mroczkowski do czasu gdy z rozmyślania firmy wyjdzie coś sensownego.

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 241
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Zamykamy forum

Post autor: neo69 »

Goodbye, Farewell and Amen.

SK

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Zamykamy forum

Post autor: cyber »

I na co komu niszczyć to forum ??! ...to forum służyło Społeczeństwu przez wiele lat ...to forum to nie tylko zarejestrowani użytkownicy ale i osoby które szukały fachowej wiedzy na temat NTC ,DAB itd... i cżęsto znajdowały taką wiedzę -nawet nie rejestrując się ... Przez 15 lat -jeśli nie więcej - Społeczność przywykła do tego forum ... A tutaj proszę ... taka "niespodzianka" ....
Zbliża się Prima aprilis...mam nadzieję ,że to tylko żart ;)
Pzdr

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Zamykamy forum

Post autor: K63 »

Od pewnego czasu obawiałem się ze tak może się stać. Miałem wrażenie że forum zapadło "w letarg". Szczególnie niemal zamarły tematy techniczne (problemy odbiorcze, instalacje antenowe, dobór anteny). Pojedyncze wpisy co kilka dni nie wróżyły nic dobrego. Ożywione dyskusje toczą się na innym forum. Ale przeważnie nie dotyczą kwestii technicznych, tylko zmian w mediach. Na dodatek nie brakuje tam polityki.
Nasze forum prowadziło dwóch Panów Jarosławów - Bałuka i Mroczkowski. Obydwu udało mi się zobaczyć "na żywo" w czasie paneli dyskusyjnych w czasie nieistniejących już (niestety) targów SatKrak. Z jednym z nich miałem wówczas okazję zamienić kilka zdań. Już przed kilkoma laty Pan Mroczkowski sygnalizował, że w firmie nie ma chętnych do prowadzenia forum. On sam robił to niejako "po godzinach".
JaroslawMroczkowski" pisze:serwisy internetowe to moje dodatkowe zajęcie i to takie trochę "po godzinach"
Chyba coraz trudniej będzie uzyskać w sieci jakąś wiedzę. Pewne serwisy znikają (np. dvbtmap) lub ograniczają dostęp (np. FMSCAN).
Na elektrodzie porad zaczyna udzielać robot, który jak "z rękawa" sypie niewiele wartą teorią.
To że forum znika ... trudno. Ale bardzo szkoda tej całej merytorycznej wiedzy która zastała tutaj zawarta. I to nie tylko teoretycznej, ale także podpartej wieloletnim doświadczeniem instalatorów. Szczególnie im bardzo dziękuję.
Emitel niby jest właścicielem tego forum, ale my - wieloletni użytkownicy - poniekąd także czujemy się jego współwłaścicielami. Wielka szkoda ... :cry:
Po niemal 13 latach obecności na forum i prawie 4 tys. postów wypada mi się pożegnać. Mimo wszystko mam nadzieje i piszę tylko - do zobaczenia ... ;)

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Zamykamy forum

Post autor: dr146 »

Równiez i ja dziękuję administratorom, moderatorom i wszystkim którzy przyczynili się do istnienia tego forum. Dziękuję również użytkownikom dzięki którym przez 15 lat mogłem czerpać z Waszej wiedzy i doświadczenia. Nieoceniona i bezcenna skarbnica wiedzy w zakresie TV naziemnej -, pod względem technicznym pewnie najbogatsza w Polsce. Mam wielką nadzieję że to jednak nie przepadnie bezpowrotnie.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zamykamy forum

Post autor: dvbtowiec »

Cóż dzięki wszystkim w tym administracji za prowadzenie tego forum przez tyle lat.
Dzięki użytkownikom za całą masę merytorycznych komentarzy. Z niektórymi osobami mamy styczność na innych forach, więc kontakt tak do końca nie zamiera.
To taki moment w którym należy podziękować wlaścicielom Emitel za zaagażowanie w forum. Oczywiście że chciałoby się aby forum pozostało, jednak to nie moment na krytykę i wygłaszanie niezadowolenia z tego powodu. Ja także pamiętam jak Pan Jarosław podkreślał że niemalże hobbistycznie to forum prowadził przez lata i za to bardzo dziękuję.
Także do spisania na innych forach, lub kto wie może pod nową odsłoną tego forum :)

benti
Posty: 2
Rejestracja: 25 lutego 2024, o 10:56
Miejscowość: Olsztyn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn

Re: Zamykamy forum

Post autor: benti »

https://www.emitel.pl/infolinia-zgloszenie/

Not Found
The requested URL was not found on this server.


taki kwiatek :/

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Zamykamy forum

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Poprawiłem link w w powyższym poście.

Adres formatki do kontaktu z infolinia to https://www.emitel.pl/infolinia-zgloszenie/

a nie https:// forum[.]emitel.pl/www[.]emitel[.]pl/infolinia-zgloszenie/ [dodałem nawiasy przy kropkach żeby link nie był aktywny]
Teraz powinno być OK, ot taki kwiatek.

Pamiętajcie jednak, że wkrótce ma zostać uruchomiona nowa strona www firmy i linki mogą się zmienić.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Zamykamy forum

Post autor: Poland »

Mam nadzieje że wraz z nową stroną Emitela niniejsze forum albo zostanie przeniesione na nowe miejsce albo jednak pozostanie w tym obecnym. Opcja z likwidacją o której to Pan pisze nie wchodzi w grę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Emitel sugeruje, że przyszłość forum nie jest jeszcze przesądzona. - Wzmianki o likwidacji forum są nieco przesadzone. Może ono jedynie nie działać w domenie Emitel. Obecnie zastanawiamy się nad nową, odświeżoną formułą działania forum

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... dio-fm-dab

Mam nadzieję że nasze obecne żegnanie z forum Emitela nie będzie na długo i wkrótce ruszy na nowej domenie i będzie na niej obecny Pan Jarosław Mroczkowski.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Zamykamy forum

Post autor: eter »

No i klops!

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: Zamykamy forum

Post autor: MUX 1000 »

Jak coś dobre to w Polsce zawsze musi być sp......one .Szkoda :evil:

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Zamykamy forum

Post autor: Gormar »

O tym, że forum Emitela zostanie zamknięte zorientowałem się dopiero po tym, jak dodawania nowych komentarzy zostało zablokowane. :(
Szkoda, że nie da rady przenieść tego forum w inne miejsce, ale kto będzie płacił za jego utrzymanie?

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: Zamykamy forum

Post autor: Gormar »

j@n pisze: 6 marca 2024, o 20:50 Dlatego proszę Emitela o rozważenie jeszcze jednej opcji. Likwidacja tego forum TO NAJGORSZA MOŻLIWA OPCJA. Zastanówcie się, podajcie zarządowi pomysł przekazania forum innemu podmiotowi. Zmieni się lekko domena. Ale forum i specjaliści zostaną. I nie będzie ryzyka kary w wysokości % przychodów Emitela.
Dołączam się do powyższej prośby. Jeżeli problem jest faktycznie nowe prawo o usługach cyfrowych (DSA) to opłacenie i zlecenie prowadzenie tego forum zewnętrznemu podmiotowi, nawet przykładowo SatKurierowi, to najlepsze rozwiązanie.
Ja dzięki temu forum dowiedziałem się co jest przyczyną niedziałania HDMI-CEC w moim dekoderze (odpowiedni kabel) oraz wielu problemów ale i sposobów poprawy jego funkcjonowania. Nigdzie indziej takie informacje nie są dostępne.
Edit: Akurat problem z "oryginalnym" kablem do mojego dekodera związanego z brakiem przejścia pomiędzy pinami numer 13 (CEC) w złączu HDMI można znaleźć na forum elektrody.

Zablokowany