Zamykamy forum

tematy organizacyjno-porządkowe
Awatar użytkownika
mclusky
Posty: 33
Rejestracja: 10 lutego 2013, o 03:15
Odbiornik: Phillips 55PUS7303/12
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa / PKiN

Re: Zamykamy forum

Post autor: mclusky »

Wielka szkoda, bardzo lubię to forum - choć rzadko tu piszę. Jeśli to dojdzie do skutku, to mam nadzieję, że pójdzie mailing z informacją gdzie ewentualnie dalej będą prowadzone dyskusje. Chyba że to taki całkowity koniec.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Zamykamy forum

Post autor: giaur500 »

Moim zadaniem oczywiście całkowity koniec

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Nie podoba mi się, że Emitel nie zamieścił informacji o sobotniej awarii na forum, tylko na X (dawny Twitter). Można było ten sam komunikat także tutaj na forum zamieścić.

j@n
Posty: 129
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, o 22:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Zamykamy forum

Post autor: j@n »

Paweł Tutka pisze: 8 marca 2024, o 12:58 Na tej grupie - po prawej stronie u góry jest ikonka lupki - która umożliwi wyszukiwanie treści.
Ale treści nie da się wyszukać z internetu. Nawet w przypadku grup publicznych FB wyszukiwanie treści raczej nie działa. Niby Google coś zindeksuje, ale po wejściu wyświetlają się często już inne posty. Dlatego tak bardzo nie lubię grup na FB.

Liczę jednak na to, że forum zostanie. Tylko taki model działania gwarantuje otwartość, dzielenie się wiedzą z innymi i łatwość dyskusji. Zamknięte grupy FB czy inne Discordy to całkowite przeciwieństwo otwartości.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Zamykamy forum

Post autor: dr146 »

Również dołączam do grona przeciwników zamkniecia forum, nie tylko ze względu na najbogatsza i najbardziej kompetentną skarbnice wiedzy w temacie TV czy DVBT ale tez możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz przede wszystkim korzystanie z wiedzy osób tych najbardziej kompetentnych i wręcz profesjonalistów. FB czy X to upadek, dno z którego nie korzystałem, nie korzystam ani nigdy nie będę korzystał, dla mnie w/w mogą nie istnieć natomiast forum Emitela nie wyobrażam sobie aby po prostu przestało istnieć...

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Zamykamy forum

Post autor: Poland »

W razie czego i ja jestem przeciw zamykaniu forum. Dodatkowo po komunikacie ze strony rzeczniczki Emitela (która to powiedzmy wprost zaorała komunikat Pana Mroczkowskiego) jestem dobrej myśli.

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: Zamykamy forum

Post autor: Paweł Tutka »

j@n pisze: 10 marca 2024, o 23:55
Paweł Tutka pisze: 8 marca 2024, o 12:58 Na tej grupie - po prawej stronie u góry jest ikonka lupki - która umożliwi wyszukiwanie treści.
Ale treści nie da się wyszukać z internetu. Nawet w przypadku grup publicznych FB wyszukiwanie treści raczej nie działa. Niby Google coś zindeksuje, ale po wejściu wyświetlają się często już inne posty. Dlatego tak bardzo nie lubię grup na FB.
Proszę sobie otworzyć Google i wpisać taki oto ciąg znaków: site://forum.emitel.pl +hbbtv

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Zamykamy forum

Post autor: giaur500 »

Poland pisze: 11 marca 2024, o 07:58 W razie czego i ja jestem przeciw zamykaniu forum. Dodatkowo po komunikacie ze strony rzeczniczki Emitela (która to powiedzmy wprost zaorała komunikat Pana Mroczkowskiego) jestem dobrej myśli.
Pani rzeczniczka od tego jest żeby nawijać makaron na uszy. Faktem jest że za około 2 tygodnie po prostu adres forum.emitel.pl zacznie przekierowywać na nową stronę emitel.pl a ty jak chcesz to sobie ścigaj panią rzeczniczkę i dopytuj.

j@n
Posty: 129
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, o 22:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Zamykamy forum

Post autor: j@n »

Paweł Tutka pisze: 11 marca 2024, o 09:42 Proszę sobie otworzyć Google i wpisać taki oto ciąg znaków: site://forum.emitel.pl +hbbtv
Wystarczy usunąć znak + i otrzymujemy 1210 wyników (ta liczba może być trochę zawyżona). Oczywiście wszystkie z naszego forum. Cały przekrój tematów, począwszy od wymagań technicznych odbiorników, przez dyskusje o konkretnych modelach dekoderów, nawet pytania o programy do HbbTV na komputer. Dedykowany wątek też jest. A nawet archiwalne informacje, że np. HbbTV testowano w 2012 roku na kanale TVN HD w Warszawie i długa dyskusja jak to odbierać.

I wcale nie trzeba przeszukiwać konkretnego adresu, są tematy dla których nasze forum jest pozycjonowane przez Google bardzo wysoko, w pierwszej piątce lub dziesiątce.

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: Zamykamy forum

Post autor: Paweł Tutka »

j@n pisze: 11 marca 2024, o 16:31
Paweł Tutka pisze: 11 marca 2024, o 09:42 Proszę sobie otworzyć Google i wpisać taki oto ciąg znaków: site://forum.emitel.pl +hbbtv
Wystarczy usunąć znak +
Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Korzystając przez 25 lat z wyszukiwarki Google umknął mi fakt wyłączenia wsparcia dla wyszukiwania ze znakiem "+" przed szukaną frazą. Dziękuję za info - teraz będę miał lepsze wyniki wyszukania przez stosowanie słowa "AND" zamiast "+".

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Zamykamy forum

Post autor: Gravis »

Szczerze to robicie sobie żarty zamykając to jedyne forum, gdzie użytkownicy mogą wymienić się doświadczeniami w odbiorze z różnych lokalizacji. Kompletny brak szacunku do użytkowników, toteż pewnie i my użytkownicy będziemy was mieli "w poważaniu"

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: Zamykamy forum

Post autor: m.szklarski »

Kompletnym brakiem szacunku sam się właśnie wykazałeś. Bo raczej powinno znaleźć się tu podziękowanie za wieloletnie Forum utrzymywanie i co ważniejsze uczestniczenie w nim czynnie przedstawiciela Firmy. Pozwoliło to przeprowadzić nas przez wyboje cyfryzacji i refarmingu (zwłaszcza TV). A co było raczej obowiązkiem ministerstwa cyfryzacji czy UKE, a nie... komercyjnego podmiotu.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Zamykamy forum

Post autor: Gravis »

Rozumiem jakby to były "milionowe" koszta, ale szanujmy się ;) wzajemnie!

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Zamykamy forum

Post autor: eter »

Może, skoro firma idzie w oszczędności...przekazać rolę adminów komuś ze społeczności.
Wówczas forum zostanie uratowane a firma zaoszczędzi na wynagrodzeniu adminów forum.
Koszty utrzymania serwera nie są chyba tak wielkie zwłaszcza, że forum działa i tak na ogólnym Emitela, który przecież nie kończy w ogóle z działalnością swojej witryny.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

A czasem Pan Jarosław za friko nie prowadził forum?
Można ograniczyć trochę koszty serwera reklamami na forum.

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 241
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Zamykamy forum

Post autor: neo69 »

eter pisze: 12 marca 2024, o 19:12 Może, skoro firma idzie w oszczędności...przekazać rolę adminów komuś ze społeczności.
(...)
A świeżo awansowany na admina użytkownik wprowadzi swoje porządki: temu skasuję wpis, bo go nie lubię, tamtemu dam bana, bo mnie kiedyś ośmieszył, jeszcze innemu będę dawać notorycznie ostrzeżenia, bo nie zgadzam się z jego poglądami. Nie, dziękuję za takie propozycje.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Zamykamy forum

Post autor: giaur500 »

Nie wiem po co bijecie tu pianę. Firma Emitel likwiduje forum i tyle. Za chwilę zgaśnie światło i tyle w temacie. Niektórzy lubią sobie fantazjować jak widzę - a może reklamy, a może to a może tamto. Strategia takiej korporacji jest wyznaczona ze znacznym wyprzedzeniem i będzie zrealizowana tak czy siak.

Jeżeli ktoś z pracowników Emitela postanowi, że zakłada swoje forum - już prywatnie - to na pewno o tym usłyszycie. W kwestii tego forum tutaj jest już dawno pozamiatane i ja np nie widzę niczego, co by mogło skłonić zarząd to do zmiany decyzji o likwidacji forum - to nie jest firma, która musi się liczyć z opiniami użytkowników, zadowolenie odwiedzających ich witrynę to nie jest źródło dochodu, mogą robić co chcą, a nie chcą prowadzić akurat forum. Musicie z tym jakoś żyć.

Chyba niektórzy nie rozumieją jak działają korporacje. Robią wszystko to, co podnosi dochód, a nie robią niczego na czym nie zarabiają. Nie zarabiają na istnieniu forum, a ponoszą koszty - więc forum nie będzie. To jest aż tak proste.

Lux.Mikado
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2024, o 11:22
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: Samsung 55MU7052, Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Krokodyl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Wzgórze „Radary” [22km]

Re: Zamykamy forum

Post autor: Lux.Mikado »

neo69 pisze: 13 marca 2024, o 06:41 A świeżo awansowany na admina użytkownik wprowadzi swoje porządki: temu skasuję wpis, bo go nie lubię, tamtemu dam bana, bo mnie kiedyś ośmieszył, jeszcze innemu będę dawać notorycznie ostrzeżenia, bo nie zgadzam się z jego poglądami. Nie, dziękuję za takie propozycje.
Dokładnie tak działa SatKurier Forum. Banda wzajemnej lewicowej adoracji. Tam polityczne szambo wylewa się litrami. Wystarczy, że napiszesz kulturalnie coś bardziej rzeczowego i w punkt co nie "idzie w ich kierunku" to leci od razu do KOSZA i piszą że nie na temat. Żenada...

Mnie pasuje to forum i jestem za tym aby pozostało - wiedza techniczna ponad podziałami politycznymi. Każdy powinien mieć prawo wypowiedzi a jednocześnie w sieci nikt nie jest anonimowy i odpowiadać za swoje słowa. Nie wiem po co te wszystkie "współczesne wytyczne" przez które zapewne forum zostanie zamknięte. Mam jednak cichą nadzieję że zostanie pomimo wszystko.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Zamykamy forum

Post autor: cyber »

Ech tam ... jeśli takiej firmy jak Emitel nie stać na "kawałek servera" dla tego forum i godne opłacenie Administratora tego forum ...
[...]

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zamykamy forum

Post autor: dvbtowiec »

Skąd założenie że nie stać?
Może po prostu nie chcą i mają do tego święte prawo.

Zablokowany